News

#1149 Newsy z dnia 01.10.2020

Z czwartkowych wydarzeń: CFTC oskarża BitMEX; Atari wprowadzi własny token; Australia przeznaczy 5 mln dolarów na rozwój blockchain; Rynek krypto przeciwko Trumpowi?; Giełda KuCoin odkrywa karty na temat swojego hacku; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • CFTC oskarża BitMEX:

Amerykańska Komisja ds. Handlu Kontraktami Terminowymi na Towarach (CFTC) oskarżyła giełdę instrumentów pochodnych BitMEX o prowadzenie niezarejestrowanej platformy handlowej i naruszenie przepisów dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy.

Według oświadczenia opublikowanego w czwartek, CFTC wniosła pozew cywilny w południowym dystrykcie Nowego Jorku przeciwko pięciu podmiotom i trzem osobom fizycznym, które rzekomo posiadają i prowadzą giełdę.

Osoby oskarżone to Arthur Hayes, znany publicznie jako dyrektor generalny BitMEX, a także Ben Delo i Samuel Reed. CFTC twierdzi, że te osoby są właścicielami i operatorami BitMEX poprzez „labirynt podmiotów korporacyjnych”.

Wyżej wymienione podmioty korporacyjne, które są również cytowane jako pozwani w sprawie, to HDR Global Trading Limited, 100x Holding Limited, ABS Global Trading Limited, Shine Effort Inc Limited oraz HDR Global Services (Bermuda) Limited (BitMEX).

CFTC dąży do zniesienia lub naprawienia wszystkich „nieuczciwych zysków”, cywilnych kar pieniężnych, stałych zakazów handlu i nakazów przeciwko przyszłym naruszeniom.

Komisja uważa, że BitMEX oferował handlowcom detalicznym nielegalne lewarowane usługi handlowe o wartości nominalnej 1 bln dolarów od momentu powstania w 2014 roku. Pomimo sukcesu, CFTC uważa, że giełda nie przyjęła „najbardziej podstawowych procedur zgodności”. Należą do nich niezarejestrowanie się w komisji, nieznajomość klienta i procedury przeciwdziałania praniu pieniędzy.

  • Atari wprowadzi własny token:

Atari wprowadzi serię tokenów na Bitcoin.com już w przyszłym miesiącu. Jak tylko oferta zostanie zakończona, AtariToken oparty na ERC20 będzie dostępny do handlu na giełdzie Bitcoin.com. Chociaż dokładne szczegóły sprzedaży tokenów nie zostały jeszcze ogłoszone, dyrektor generalny Atari Fred Chesnais powiedział,, że jego zdaniem sprzedaż może zająć zaledwie 1 sekundę:

To zależy. Może to być 1 sekunda, może 1 godzina. Zależy to od kwoty, którą ustawisz jako hard cap i od tego, ile podbijasz. Więc nie wiem. Naprawdę nie mogę odpowiedzieć na to pytanie.

Atari zebrało dotychczas 1.5 mln dolarów w prywatnych rundach. Chesnais powiedział, że dla niego najważniejsza w ofercie publicznej nie jest pozyskanie dodatkowego kapitału, ale natychmiastowa płynność. Negocjował z różnymi protokołami DeFi na temat możliwych przypadków użycia AtariToken, ale brak płynności był przeszkodą, którą ma nadzieję, że nadchodząca sprzedaż i kolejne notowania pokonają. Chesnais uważa, że AtariToken mógłby stworzyć wyjątkowy przypadek użycia DeFi, czyli finansowanie gier, które obejmuje finansowanie nowych gier w zamian za część jego przyszłych przychodów:

Chcemy ogłosić, że znajdziemy się na giełdzie, ponieważ zainwestowałem ponad 3 mld euro w gry i ich finansowanie. A kiedy się dowiem, że token jest na liście, będę mógł zaproponować bardzo innowacyjne formułyich finansowania. To jest jeden z moich celów.

Zauważył też, że sprzedaż będzie zgodna ze wszystkimi lokalnymi przepisami i jako taka nie będzie dostępna dla obywateli USA. Atari jest spółką notowaną na giełdzie, chociaż oferta tokenów jest prowadzona przez podmiot z siedzibą na Gibraltarze, w którym posiada 50% udziałów.

Strona oferująca token na Bitcoin.com zostanie uruchomiona 15 października, gdzie użytkownicy będą mogli się zarejestrować i zainicjować proces onboardingu „Know your customer”.

  • Australia przeznaczy 5 mln dolarów na rozwój blockchain:

Rząd Australii przedstawił swój cyfrowy biznesplan o wartości 574 mln dolarów, który obejmuje siedmiocyfrowe dotacje na inicjatywy technologiczne w zakresie rozproszonej księgi rachunkowej. Zapowiedziany przez premiera Scotta Morrisona przed przyszłotygodniowym budżetem rządu federalnego, plan, przewiduje wsparcie w wysokości 4.95 mln dolarów dla „dwóch pilotów blockchain ukierunkowanych na zmniejszenie kosztów przestrzegania przepisów biznesowych”. Morrison powiedział:

Plan wspiera ożywienie gospodarcze Australii, usuwając przestarzałe bariery regulacyjne, zwiększając możliwości małych firm i wspierając wprowadzanie technologii w całej gospodarce.

Partner Piper Alderman, Michael Bacina, powiedział, że te dwa projekty są ważne, aby „pomóc zademonstrować i odblokować wartość blockchain”:

Wraz ze wzrostem popularności technologii blockchain na całym świecie, to finansowanie stanowi bardzo pożądany impuls dla australijskiej branży blockchain i naszej lokalnej wiedzy.

W ramach planu przeznaczono 480 mln dolaró na różne inicjatywy technologiczne, które mogą przecinać technologie rozproszonych rejestrów, w tym 183 mln dolarów na nowy system tożsamości cyfrowej i 301 mln na opracowanie pojedynczego rejestru biznesowego, umożliwiającego firmom szybkie przeglądanie, aktualizację i utrzymywanie swoich danych z rejestru handlowego w jednym miejscu.

National Blockchain Lead Chloe White z Departamentu Przemysłu, Nauki, Energii i Zasobów nazwała bezpośrednie finansowanie „ogromną wygraną australijskiego blockchain”, dodając, że „jest to największa inwestycja rządowa w sektorze”.

W ciągu ostatnich ośmiu miesięcy White ściśle współpracował z liderami branży w celu wdrożenia australijskiego National Blockchain Roadmap i ogłosił utworzenie dwóch grup roboczych blockchain zajmujących się łańcuchem dostaw i poświadczeniami edukacyjnymi. Zauważył on:

Te programy pilotażowe uzupełnią National Blockchain Roadmap, który napędza grupy robocze ds. RegTech, łańcuchów dostaw, cyberbezpieczeństwa i poświadczeń.

Przez cały rok 2020 rząd wykazywał rosnące zainteresowanie technologią DLT i aplikacją blockchain. We wrześniu Komisja Specjalna ds. Technologii Finansowych (FinTech) i Technologii Regulacyjnych (RegTech) opublikowała raport okresowy zawierający ponad 50 cytatów z łańcucha bloków. Zgłoszenia do komisji donosiły, że potencjał blockchain jest „szacowany na 175 mld dolarów rocznie w ciągu pięciu lat i 3 bln dolarów do 2030 roku”.

  • Rynek krypto przeciwko Trumpowi?:

Pierwsza debata w wyborach prezydenckich w USA w 2020 roku, nie miała wyraźnego zwycięzcy, ale platformy oparte na kryptowalutach przeżywają jej skutki.

Kontrakty terminowe na wybory na giełdzie krypto instrumentów pochodnych FTX przeżyły boom, a dyrektor generalny platformy ogłosił ponad 4 mln dolarów w otwartym interesie, próbując wybrać zwycięzcę między demokratą Joe Bidenem a republikaninem Donaldem Trumpem. Jeśli chodzi o FTX, zuchwała debata Trumpa spowolniła i doprowadziła do 10 % spadku ceny kontraktów futures na poparcie jego reelekcji.

Na platformach predykcyjnych, które nie oferują dźwigni finansowej, odnotowano skromniejsze sześciocyfrowe wolumeny. Polymarket odnotował przepływ ponad 100.000 dolarów w swoim „Czy Trump wygra wybory prezydenckie w USA w 2020 roku?” w dniu 30 września. Prawie 55 proc. Uważa, że Trump nie wygra wyborów.

Założyciel Polymarket, Shayne Coplan, powiedział, że platforma została zaprojektowana w celu znalezienia odpowiedzi na problemy typu „ludzie naprawdę chcą wiedzieć, a nie tylko spekulować”:

Moim zdaniem piękną cechą rynków jest ich zdolność do agregowania informacji i syntetyzowania ich w celu uzyskania dokładnych prognoz. Na tym polega odkrywanie cen – agregowanie opinii i wiedzy. A to może mieć niesamowitą wartość społeczną i informacyjną.

Polymarket jest zbudowany na Ethereum, jednak spogląda na Matic jako rozwiązanie skalujące na okres przejściowy przed wprowadzeniem ETH 2.0. Transakcje dokonywane na platformie nie są obciążone opłatami, a Polymarket nie podlega powiernictwu.

Platforma korzysta z automatycznego animatora rynku (AMM) do wykrywania cen, a wszyscy uczestnicy skutecznie dokonują transakcji w oparciu o pulę płynności AMM. Pomysły na rynki mogą być zgłaszane przez użytkowników Polymarket i są one wybierane przez kierownictwo firmy, aby zapewnić, że warunki są „jednoznaczne”.

  • Giełda KuCoin odkrywa karty na temat swojego hacku:

W odpowiedzi na niedawny incydent związany z bezpieczeństwem na giełdzie KuCoin, dyrektor generalny KuCoin Global, Johnny Lyu, przeprowadził transmisję na żywo o godzinie 00:30 (UTC + 8) 30 września 2020 r. I ogłosił więcej aktualizacji dotyczących incydentu związanego z bezpieczeństwem. KuCoin w końcu odkrywa karty na temat swojego hacku.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

W dniu dzisiejszym zdecydowanie dominuje kolor czerwony na giełdach. Korekty odnotowuje Bitcoin o -2,11%, Ethereum o -1,15%, XRP o -1,81%, Bitcoin Cash o -1,34%, Polkadot o -0,61% i Chainlink o -2,72%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 340 mld dolarów, a całkowity obrót 98.4 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.combithub.pl


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button