News

#1151 Newsy z dnia 03.10.2020

Z sobotnich wydarzeń: BitMex traci 45.000 BTC w dwa dni; SEC: ETH 2.0 niesie ze sobą zagrożenie; CFTC obiecuje chronić rozwijające się rynki aktywów cyfrowych; Morgan Stanley poszukuje siedziby w Londynie; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • BitMex traci 45.000 BTC w dwa dni:

Ponad 45.000 Bitcoinów zostało wycofanych z BitMex, odkąd rząd USA wytoczył zarzuty giełdzie i jej kierownictwu. 1 października przyniósł dwa druzgocące ciosy BitMex. Po pierwsze, CFTC i DOJ wniosły oskarżenia przeciwko giełdzie. Wkrótce potem jej założyciele (w tym CEO Arthur Hayes) zostali oskarżeni przez rząd USA. Rynek zareagował na tę wiadomość gwałtownym spadkiem wielu największych aktywów.

To nie pierwszy raz w ostatnich miesiącach, kiedy BitMex przyczynił się do zwrotu w dół. Giełda zaczęła tracić zaufanie swoich uczestników po awarii w Czarny Czwartek, która uniemożliwiła użytkownikom handel lub odzyskiwanie ich aktywów. Podczas gdy użytkownicy wycofali ponad 100.000 Bitcoinów w ciągu sześciu miesięcy między tym epizodem a ostatnimi zarzutami, skutki ostatnich dwóch dni wydają się mieć bezprecedensową skalę. 

Według danych Crystal Blockchain, w mniej niż 48 godzin wypływy netto z giełdy przekroczyły 45.000 Bitcoinów. Tymczasem Gemini i Binance wydają się być największymi beneficjentami tych odpływów, za którymi podążają OKEx i Huobi. Ponad 20.000 BTC zostało przeniesionych z BitMex na te cztery giełdy.

Nie jest jasne, czy BitMex zniknie w otchłani czasu, jak wiele wcześniejszych nieudanych giełd, czy też firma przetrwa. Lance Morginn, dyrektor generalny Blockchain Intelligence Group i były agent specjalny ds. Nadzoru w Departamencie Bezpieczeństwa Wewnętrznego powiedział, że najbardziej prawdopodobnym skutkiem będą kary pieniężne i obietnica ze strony kierownictwa BitMex, że nie będą angażować się w niezgodne z prawem działania w przyszłości.

  • SEC: ETH 2.0 niesie ze sobą zagrożenie:

Zgodnie z najnowszym ujawnieniem SEC przez Greyscale Ethereum Trust, czyli ETHE, zbliżające się przejście Ethereum na konsensus proof-of-stake stanowi ryzyko, które może mieć „istotny niekorzystny wpływ” na jego akcje.

ETHE złożyło niedawno wniosek do regulatora o nadanie statusu spółki raportującej SEC. Spółki tego rodzaju są zobowiązane do omówienia czynników ryzyka, które mogą mieć negatywny wpływ na ich wyniki, we wszystkich raportach kwartalnych i rocznych.

W jednej sekcji, która ma na celu zarysowanie potencjalnych zagrożeń dla przyszłości funduszu, zaznaczono, że aktualizacja do ETH 2.0 może spowodować pewne trudności dla inwestorów:

Mechanizm konsensusu sieci aktywów cyfrowych jest istotnym aspektem jej kodu źródłowego, a wszelkie niepowodzenia we właściwej implementacji takiej zmiany mogą mieć istotny niekorzystny wpływ na wartość ETH i wartość Akcji.

– czytamy.

W raporcie wspomniano, że brak możliwości prawidłowego wdrożenia tych zmian może skutkować tymczasowym lub trwałym rozwidleniem, co może mieć negatywny wpływ na akcje ETHE.

Wydaje się, że jak dotąd zbliżająca się modernizacja nie umniejsza zainteresowania inwestorów funduszem. Wręcz przeciwnie, aktywa Trustu, którymi zarządza, wzrosły wykładniczo w ciągu ostatniego roku, z 67 mln dolarów do ponad 800 mln dolarów w momencie publikacji. Podczas gdy cena ETH podwoiła się w tym okresie, zasoby ETHE wzrosły ponad dziesięciokrotnie.

  • CFTC obiecuje chronić rozwijające się rynki aktywów cyfrowych:

CFTC zmusiła oszusta do zwrócenia inwestorom 7.4 mln dolarów, obiecując jednocześnie chronić rynek Bitcoina.

Zgodnie z ogłoszeniem CFTC, James McDonald, dyrektor wydziału wykonawczego komisji, powiedział:

CFTC będzie nadal pracować nad ochroną naszych rynków, w tym rozwijających się rynków aktywów cyfrowych, takich jak Bitcoin, przed oszukańczymi schematami, i będzie współpracować równolegle z naszymi kolegami z organów ścigania w stosownych przypadkach.

– czytamy.

Dzisiejsze ogłoszenie dotyczy Jona Barry’ego Thomsona, który przyznał się do oszustwa przekonując dwóch inwestorów do wysłania mu ponad 7 mln dolarów na program inwestycyjny Bitcoin, który nigdy się nie zmaterializował. Wydarzenie podąża za szerszym trendem w tym tygodniu, w którym niezwykle aktywna CFTC przejęła ster szeregu działań egzekucyjnych na rynkach kryptowalut.

Zaledwie wczoraj CFTC złożyła zarzuty przeciwko giełdzie kryptograficznej Bitmex z siedzibą na Seszelach za niezarejestrowanie się jako giełda instrumentów pochodnych w USA.

  • Morgan Stanley poszukuje siedziby w Londynie:

Firma Morgan Stanley rozpoczęła poszukiwania nowej siedziby w Londynie. Dlaczego to dobry sygnał? Taki ruch świadczy o pewnym kredycie zaufania, który udziela jeden z największych banków inwestycyjnych. Czyżby Londyn pogrążony w pandemicznych obostrzeniach był dobrym miejscem na stawianie biznesu? Zapraszam!

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Dziś na giełdach przeważają niewielkie wzrosty. Największy skok należy do Binance Coin o 3,4%, a za nim kolejno: Litecoin o 2,2%, Ethereum o 0,9%, Bitcoin Cash i XRP o 0,5% i Bitcoin o 0,2%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 337.7 mld dolarów, a całkowity obrót 86.1 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.combithub.pl


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button