News

#1155 Newsy z dnia 07.10.2020

Ze środowych wydarzeń: Coincheck nawiązuje współpracę z twórcą CryptoKitties; SBI przejął giełdę TaoTao; Blockchain: BMW Korea testuje nowy program dla klienta; Giełda KuCoin wznowiła działalność; Trump wstrzymał rozmowy ws. pakietów stymulacyjnych; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Coincheck nawiązuje współpracę z twórcą CryptoKitties:

Coincheck, jedna z największych giełd kryptowalut w Japonii, rozszerza swoją ofertę o NFT, dzięki nawiązanej współpracy z twórcą CryptoKitties. Zgodnie z ogłoszeniem, Coincheck nawiązał współpracę z Dapper Labs, która opracowała  jedną z najpopularniejszych na świecie zdecentralizowanych aplikacji uruchomionych w łańcuchu blokowym Ethereum.

Coincheck powiedział, że nowe partnerstwo przeniesie NFT do głównego nurtu zainteresowanych Japończyków, zapewniając ekspozycję milionom użytkowników. Coincheck planuje zintegrować aplikację CryptoKitties z nadchodzącym rynkiem NFT. Giełda rozważa również wdrożenie założonego przez Dapper Labs, blockchain Flow, który ma zostać uruchomiony do końca 2020 roku.

Zgodnie z zapowiedzią Dapper Labs, nadchodzący NFT Coincheck będzie wymieniał „tylko najbardziej renomowane NFT”, zaczynając od CryptoKitties na nowym blockchain Flow. Dapper Labs CBO i współzałożyciel Mik Naayem  powiedział, że firma będzie również współpracować z Coincheck, aby wprowadzić szereg innych aplikacji, takich jak sztuka kryptograficzna.

W połowie września 2020 roku Coincheck ogłosił plany założenia własnego rynku NFT. Nadchodzący rynek będzie wspierany przez wtyczkę od start-up’u blockchain EnjinCraft, która umożliwi grę na wybranych serwerach Minecraft.

W sierpniu 2020 roku, Coincheck ogłosił plany przeprowadzenia pierwszej oferty na platformie blockchain Ethereum Palette. Palette obsługuje tokeny NFT do różnych zakupów związanych z japońskimi komiksami manga, sportem i muzyką.

  • SBI przejął giełdę TaoTao:

Największy internetowy konglomerat finansowy w Japonii, SBI Holdings, został właścicielem dwóch licencjonowanych platform handlu kryptowalutami poprzez przejęcie giełdy TaoTao. Zgodnie z oficjalnym komunikatem z dzisiaj, oddział SBI zajmujący się walutami i instrumentami pochodnymi, SBI Liquidity Market, przejął wszystkie akcje TaoTao, czyniąc z niego spółkę w całości należącą teraz do firmy.

Dzięki przejęciu, SBI ma teraz dwie platformy handlu kryptowalutami, gdyż firma oferuje już usługi handlu kryptograficznego za pośrednictwem swojego oddziału kapitału podwyższonego ryzyka SBI VC Trade, który koncentruje się na kryptowalutach. Obsługująca giełdę aktywów krypto, SBI VC Trade jest spółką zależną SBI Securities od lipca 2019 roku.

Według SBI, przejęcie TaoTao przyczyni się do poszerzenia wiedzy firmy w zakresie świadczenia jeszcze lepszej jakości usług związanych z kryptowalutami:

W przyszłości maksymalnie wykorzystamy zasoby, takie jak wiedza o Grupie SBI jako kompleksowej grupie finansowej, a także baza klientów i doświadczenie w zakresie obsługi aktywów kryptograficznych […]

Przejęcie TaoTao przez SBI następuje wkrótce po tym, jak giełda oficjalnie zakończyła negocjacje z Binance. Po dziewięciu miesiącach negocjacji mających na celu zbudowanie wspólnej inicjatywy giełdy kryptowalut w Japonii, TaoTao 5 października nagle wycofał się z rozmów. Według branżowych mediów, Binance raczej nie wejdzie do Japonii w 2020 roku.

  • Blockchain: BMW Korea testuje nowy program dla klienta:

Klienci znanego na całym świecie producenta samochodów wkrótce będą mogli odbierać tokeny blockchain jako nagrody w ramach nowego programu o nazwie BMW Vantage. The Korea Times poinformował dziś, że BMW Korea jest pierwszym oddziałem w BMW Group, który przeprowadził próbę nowego programu i zamierza w pełni wprowadzić go w kraju do końca 2020 roku.

Program nagród oparty na punktach wykorzystuje technologię blockchain do bezpiecznego przydzielania i śledzenia tokenów klienta. Osoby, które po raz pierwszy kupią nowe modele BMW, mogą otrzymać od 300.000 do 500.000 punktów. Nabywcy istniejących pojazdów, takich jak X1, X2, BMW serii 1 i 2, mogli otrzymać do 600.000, a nabywcy nowych samochodów BMW serii 5 lub BMW 6 do 900.000. W przypadku odkupu BMW klienci otrzymają dodatkowe punkty w oparciu o ceny pojazdów.

Kupowanie samochodów BMW to nie jedyny sposób na zdobycie punktów. BMW Korea wypuściło aplikację z grami i funkcjami społecznościowymi, dzięki której użytkownicy mogą również zarabiać na składki. Zasadniczo celem systemu punktowego będzie zapewnienie lojalnym użytkownikom rabatów na serwisowanie samochodu i inne usługi BMW. Osobom z większą ilością punktów w programie firma obiecuje zaproszenia na wydarzenia kulturalne organizowane przez BMW

W ostatnich latach BMW wykorzystywało rozwiązania typu blockchain zarówno do obsługi klientów, jak i operacji typu business-to-business. Jako współzałożyciel Mobility Open Blockchain Initiative, producent współpracował z uznanymi programistami blockchain i firmami technologicznymi, takimi jak  Hyperledger, IBM i IOTA.

W marcu BMW ogłosiło plany wprowadzenia swojego rozwiązania w zakresie łańcucha dostaw PartChain do 10 dostawców jeszcze w tym roku.

Już w 2018 roku producent samochodów eksperymentował z tokenizowanym systemem nagród, aby zachęcić kierowców do śledzenia przebiegu leasingowanych pojazdów.

  • Giełda KuCoin wznowiła działalność:

KuCoin częściowo przywraca depozyty i wypłaty po niedawny hacku. Jak oficjalnie ogłosiła dziś giełda, platforma zakończyła aktualizację bezpieczeństwa portfela dla głównych kryptowalut, takich jak Bitcoin, Ethereum i Tether.

Po aktualizacji, KuCoin wznowił usługę wpłat i wypłat USDT opartych na BTC, ETH i ERC-20. Zgodnie z zapowiedzią, USDT działający na innych blockchain, takich jak EOS, Tron i Omni, nie jest jeszcze dostępny do wypłat. Giełda zaznaczyła:

KuCoin stopniowo przywraca usługi wpłat i wypłat wszystkich tokenów, a pełna obsługa USDT również zostanie wkrótce wznowiona. Czekajcie na oficjalne ogłoszenie.

KuCoin zauważył, że BTC, ETH i USDT wygenerowały nowe adresy wpłat. Podczas gdy stare adresy są nadal dostępne, giełda zaleciła użytkownikom zaktualizowanie adresów wpłat.

Częściowe wznowienie wypłat kryptowalut na KuCoin nastąpiło około 10 dni po masowym włamaniu pod koniec września. Podczas gdy giełda początkowo szacowała straty użytkowników na 150 mln dolarów, to główna firma analityczna Chainalysis oszacowała je na 275 mln dolarów.

Dyrektor generalny KuCoin Global, Johnny Lyu, powiedział wcześniej, że hack miał wpływ na portfele zawierające tokeny BTC, ETH i ERC-20. Duża liczba skradzionych tokenów ERC-20 została następnie zamrożona przez główne projekty kryptograficzne. 3 października Lyu ogłosił, że pracownikom KuCoin udało się znaleźć podejrzanych o hack, mając „pod ręką istotny dowód”.

  • Trump wstrzymał rozmowy ws. pakietów stymulacyjnych:

Prezydent Trump polecił dziś swojej administracji i przywódcom republikańskim przerwanie rozmów z Demokratami w sprawie ustawy o pomocy anty-covidowej dla Amerykanów do czasu powszechnych wyborów prezydenckich, które odbędą się 3 listopada.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

W chwili obecnej prawie wszystkie najbardziej popularne krypto oznaczone są kolorem czerwonym. Korekty notują Bitcoin o -0,47%, Ethereum o -1,27%, XRP o -0,67%, Polkadot o -3,43% i Chainlink o -3,2%. Do góry poszedł Bitcoin Cash o 0,08%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 335.6 mld dolarów, a całkowity obrót 110.2 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.combithub.pl


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button