News

#1158 Newsy z dnia 10.10.2020

Z sobotnich wydarzeń: Ledger przechodzi oficjalny audyt bezpieczeństwa; Bloomberg: Wybór Bidena byłyby dobry dla Bitcoina, zły dla DeFi; Aragon: Blockchain może rozwiązać problemy Facebooka i Twittera; Twitter | Ostrzeżenia przed treściami politycznymi; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Ledger przechodzi oficjalny audyt bezpieczeństwa:

Ledger, firma kryptograficzna dostarczająca szereg rozwiązań w zakresie portfeli sprzętowych, pomyślnie przeszła test Type 1 z zakresu kontroli systemu i organizacji, czyli SOC.

Zgodnie z oświadczeniem, Friedman LLP, nowojorska firma księgowa, przeprowadziła test SOC 2 Type 1 w Ledger:

Otrzymując raport SOC 2 Type 1, jesteśmy teraz w stanie zapewnić naszym klientom dodatkową warstwę zweryfikowanych zabezpieczeń, zapewniając, że rozwiązanie Vault jest przez cały czas zabezpieczone i że dysponujemy procesami zapewniającymi dostępność.

– czytamy.

Rozwiązanie do przechowywania kryptowalut dla większych graczy i firm, Ledger Vault działa jako skrzydło nadzorcze w ramach szerszej firmy Ledger.

Egzamin SOC 2 analizuje bezpieczeństwo firmy w drodze audytu, weryfikując prawidłowość obsługi informacji o klientach przez podmioty usługowe .„Jako dowód zgodności z procedurą audytową AICPA, raport SOC 2 Type 1 pokazuje, że firma SaaS [software-as-a-service] stosuje najlepsze praktyki” – wyjaśnił post na blogu RSI Security. „Daje to potencjalnym klientom pewność, że organizacja usługowa przeszła pomyślnie wspomnianą procedurę audytu, a ich dane są bezpieczne.” – czytamy dalej.

Z drugiej strony, egzamin SOC 2 Type 2 podnosi poprzeczkę, testując w oparciu o bardziej szczegółowe standardy, wymagając jednocześnie dłuższego horyzontu czasowego dla uzyskania zielonego światła.

Podczas analizy SOC 2 Type 1, Friedman zbadał Ledger na wielu poziomach, w tym jego strategię odtwarzania po awarii i jego bezpieczeństwo, a także szereg innych szczegółów technicznych.

Otrzymanie tego zaświadczenia jest osiągnięciem, ponieważ pokazuje, że nasze procesy i systemy są usprawnione, udokumentowane i ogólnie bezpieczne.

– powiedział w oświadczeniu dyrektor ds. Technologii Ledger, Charles Guillemet.

W przyszłym roku firma będzie dążyć do uzyskania zatwierdzenia SOC 2 Type 2, zgodnie z komentarzem w oświadczeniu dyrektora generalnego Ledger, Pascala Gauthiera.

Zielone światło dla egzaminu pojawia się po tym, jak kilka miesięcy temu Ledger doznał wycieku bazy danych, co ujawniło informacje klientów. Firma po incydencie naprawiła źródło problemu.

  • Bloomberg: Wybór Bidena byłyby dobry dla Bitcoina, zły dla DeFi:

W najnowszym biuletynie kryptograficznym Bloomberga stwierdza się, że wybór Joe Bidena na prezydenta Stanów Zjednoczonych przyniósłby większą popularność Bitcoina, w tym potencjalne zatwierdzenie funduszu giełdowego. Ponadto odniósł się również do polityki administracji prezydenta Donalda Trumpa dotyczącej kryptowalut.

Potencjalna prezydentura Joe Bidena powinna naszym zdaniem sprzyjać dalszej aprecjacji ceny Bitcoina. Nowe kierownictwo może zmienić politykę bezczynności administracji Trumpa i skierować pierworodny wzorzec w kierunku głównego nurtu, zwiększając szanse na ETF.

– czytamy.

Biorąc pod uwagę, że wczoraj Departament Sprawiedliwości opublikował 70-stronicową „Kryptowaluty: ramy egzekwowania prawa”, biuletyn prawdopodobnie został napisany wcześniej.

Autor twierdzi, że te same siły utrudniłyby rozwój DeFi. Oba wnioski opierają się na założeniu, że „Demokratyczny przegląd” potencjalnie umożliwiłby większą jasność regulacyjną dla przestrzeni kryptowalut. Przestrzeń DeFi eksplodowała w tym roku w całkowicie nieuregulowanym środowisku. To nie przypadek, że sprawcy włamań do KuCoin piorą swoje nielegalne dochody za pośrednictwem największej zdecentralizowanej giełdy, Uniswap. 

Bloomberg zapewnia, że niezależnie od wyniku wyborów, „cena Bitcoina będzie rosła bez względu na to, kto zostanie wybrany na prezydenta, ale w umiarkowanym tempie”. Stwierdza również, że jeśli cena Bitcoina będzie nadal rosła podczas następnej kadencji prezydenckiej nawet w o połowę niższym w tempie, jakim cieszyła się w latach 2016-2020, osiągnie 80.000 dolarów do 2024 r .:

  • Aragon: Blockchain może rozwiązać problemy Facebooka i Twittera:

Współzałożyciel Aragonu, Luis Cuende, powiedział, że zdecentralizowana technologia, którą rozwija jego firma, może znaleźć idealne zastosowanie na platformach społecznościowych, takich jak Facebook i Twitter.

W ostatnich miesiącach praktyki moderowania treści stosowane przez globalne platformy mediów społecznościowych zostały skrytykowane przez ludzi z całego spektrum politycznego. Okręgi wyborcze skłaniające się ku wolnościom mają tendencję do krytykowania ich za wprowadzenie w istocie politycznie poprawnej cenzury, podczas gdy liberałowie twierdzą, że nie robią wystarczająco dużo, aby filtrować obraźliwe treści. FBI oskarżyło wczoraj sześć osób o spisek mający na celu porwanie gubernatora Michigan, Gretchen Whitmer. Od tamtej pory pojawiły się doniesienia, że oskarżeni rzekomo koordynowali swoje działania za pośrednictwem prywatnej grupy na Facebooku.

Jack Dorsey już wcześniej wskazał, że technologia Blockchain zmieni zasady gry w Internecie, a Twitter nie jest wyjątkiem. Jest także rzecznikiem zdecentralizowanej technologii; Wczoraj jego inne przedsięwzięcie, Square, ogłosiło zakup Bitcoinów o wartości 50 mln dolarów.

Aragon zapewnia technologie dla zdecentralizowanych organizacji autonomicznych lub DAO. Niektóre z bardziej znanych projektów DeFi, które wykorzystują technologię Aragon, to AAVE, Curve i mStable. Firma zapewnia również ramy dla wirtualnego sądu, w którym uczestnicy muszą postawić pewną ilość krypto, a następnie poddać się decyzji zdecentralizowanych przysięgłych. 

Podobnie jak w przypadku zwykłego systemu sądowego, strona przegrywająca może odwołać się do sądu wyższej instancji (w przypadku Aragonii z większą liczbą przysięgłych) i ostatecznie skierować sprawę do tego, co Cuende nazywa „Sądem Najwyższym”, gdzie głosować ma cała sieć. Należy zauważyć, że Aragon Court jest nadal w fazie beta, a uczestnicy rozstrzygnęli dotychczas tylko kilka podstawowych spraw.

Cuende uważa, że nieszczęścia związane z moderacją, jakich doświadczają platformy mediów społecznościowych, stanowią doskonały przypadek użycia technologii Aragon, gdy technologia ta dojrzeje. Jego zdaniem polaryzacja wokół tego zjawiska wynika z faktu, że jedna ze stron (Twitter) kontroluje wynik, co konstytuuje cenzurę, podczas gdy pozostawiono by to społeczności, wyniki cechowały by się większym umiarem:

Myślę, że cenzura ma miejsce wtedy, gdy zasady są określane przez jedną ze stron, a umiar jest wtedy, gdy istnieje konsensus w sprawie zasad. W przeciwnym razie myślę, że gdyby użytkownicy Twittera i Facebooka faktycznie zarządzali w sposób, który wydaje się sprawiedliwy dla wszystkich, moglibyśmy wspólnie decydować o zasadach. Mogliśmy wspólnie decydować, co robić, a co nie, i moglibyśmy to pchnąć do przodu. I można to wdrożyć już dziś, technologia jest dostępna.

– mówi.

Cuende powiedział, że jeszcze nie skontaktował się z Dorseyem, ale prawdopodobnie zrobi to w najbliższej przyszłości.

  •  Twitter | Ostrzeżenia przed treściami politycznymi:

Twitter postanowił, że będzie walczył z dezinformacją polityczną przed wyborami, które mają się niebawem odbyć. Usuwane będą tweety wzywające do ingerencji w proces wyborczy oraz nakładane będą inne ograniczenia.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Doba na giełdach kończy się spokojnymi ruchami. Bitcoin notuje wzrost o 2,3%, Ethetreum o 2,4% a XRP o 1,7%. Bitcoin Cash oraz Binance Coin odnotowały spadek o 0,1%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 359.6 mld dolarów, a całkowity obrót 79.9 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.combithub.pl


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button