News

#1159 Newsy z dnia 11.10.2020

Z niedzielnych wydarzeń: Hiszpańscy prawodawcy otrzymali kryptowaluty w ramach promocji przemysłu; Film o OneCoin z Kate Winslet już wkrótce; Firma Rocketfuel pozywa własnego współzałożyciela; PayPal ogłosi wsparcie dla Bitcoina jeszcze w tym roku?; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Hiszpańscy prawodawcy otrzymali kryptowaluty w ramach promocji przemysłu:

Członkowie niższej izby Kongresu Hiszpanii w swoich skrzynkach odbiorczych zobaczyli niespodziankę, równowartość 1 euro w krypto.

Jak donosi hiszpańska agencja informacyjna ABC, na czele planu stoi Tutellus, zdecentralizowana platforma mająca na celu tokenizację technologii edukacyjnej oraz obserwatorium Blockchain. Projekt ma na celu promocję wykorzystania kryptowalut w kraju.

Wszystkich 350 członków izby niższej Hiszpanii, czyli Kongresu Deputowanych, otrzymało w swoich e-mailach równowartość 1 euro w kryptowalucie. Miguel Caballero, założyciel Tutellus, powiedział, że celem jest zwiększenie świadomości na temat przyszłej roli kryptowalut w społeczeństwie:

Wyjaśniliśmy waszym szanownym członkom, że znajdujemy się w czasie głębokich zmian w wykorzystaniu pieniędzy, jak również podkreśliliśmy ważną rolę, jaką kryptowaluty odgrywają dzisiaj.

– czytamy.

Caballero powiedział, że kryptowaluta „nie jest darowizną” i przyznał, że niektórzy członkowie kongresu mogą być bardziej zaznajomieni z kryptowalutami. Ale dla tych, którzy nie mają jeszcze z nimi doświadczenia jest to okazja, aby dowiedzieć się więcej, powiedział Caballero.

Hiszpania nie jest pierwszym krajem, który wysyła kryptowaluty do prawodawców. Komitet ds. Działań politycznych (PAC) Izby Handlu Cyfrowego wysłał na początku października Bitcoiny o wartości 50 dolarów do wszystkich 541 członków Kongresu, poinformował Decrypt.

  • Film o OneCoin z Kate Winslet już wkrótce:

Pomimo iż schemat Ponzi OneCoin nadal przebija się przez sądy, film o nim, z główną gwiazdą Titanica, jest obecnie w fazie produkcji.

Jak donosi Deadline, Kate Winslet będzie występować i wyprodukuje film Fake !, oparty na niepublikowanej książce Jen McAdam i Douglasa Thompsona. Producentem filmu będzie McAdam, ofiara programu OneCoin.

Fake! zostanie napisany i wyreżyserowany przez Scotta Z. Burnsa, który wyreżyserował The Report, dramat polityczny oparty na raporcie CIA o torturach po 11 września, i napisał film o pandemii z 2011 roku Contagion, w którym również wystąpiła Winslet.

OneCoin został założony w 2014 roku przez Ruję Ignatovą w Bułgarii. Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami, OneCoin podążał za typową strukturą MLM, ale z elementami kryptowalut. Obiecano, że OneCoin będzie kolejnym Bitcoinem, chociaż nie był on wspierany przez łańcuch blockchain ani sieć. Pomimo kilku ostrzeżeń ze strony znawców branży kryptograficznej i agencji rządowych, OneCoin nadal był popularny, promując mentalność „my kontra oni”.

McAdam, która założyła grupę wsparcia dla ofiar OneCoin, powiedziała, że wraz z przyjaciółmi i rodziną zainwestowała i straciła ponad 250.000 euro, zanim dowiedziała się, że jej serwer nie jest łańcuchem i nie może tworzyć krypto.

Ignatova została oskarżona o oszustwa bankowe, oszustwa związane z papierami wartościowymi i pranie pieniędzy w dniu 7 maja, jednak nie widziano jej od 2017 roku. Jej brat Konstantin Ignatova, dyrektor wykonawczy OneCoin, został oskarżony o to samo w marcu. Od tego czasu zgodził się zeznawać przeciwko swojej siostrze. Inwestorzy pozwali OneCoin za oszustwo, w którym rzekomo doszło do strat do 5 mld dolarów.

  • Firma Rocketfuel pozywa własnego współzałożyciela:

Firma Rocketfuel, firma zajmująca się płatnościami Blockchain, pozywa swojego współzałożyciela za rzekome fałszywe przedstawianie wniosków patentowych i oszukiwanie firmy.

W pozwie wniesionym do Centralnego Sądu Okręgowego Kalifornii, Rocketfuel twierdziła, że jej współzałożyciel i były skarbnik Joseph Page ukrywał, że patenty, które przekazał firmie, wygasły. Firma domaga się odszkodowania w wysokości co najmniej 5,1 mln dolarów.

Według Rocketfuel, Page przekazał wnioski patentowe firmie w marcu 2018 r., tym samym zrzekając się swoich praw do patentów. Patenty te dotyczyły kilku procesów płatności dla platformy blockchain firmy, w tym systemów interfejsu użytkownika kryptowalut.

B4MC Gold Mines przejęło Rocketfuel w czerwcu 2018 r. Kiedy B4MC przejęło firmę i zaczęło prowadzić działalność jako Rocketfuel, Page powiedział, że patenty są badane przez Amerykański Urząd Patentów i Znaków Towarowych (PTO). Page i inni akcjonariusze sprzedali swoje udziały w Rocketfuel. Otrzymał on pięć milionów akcji nowo nabytej firmy o wartości około 45 mln dolarów.

Rok później Page złożył rezygnację z zarządu. Zażądał od udziałowców Rocketfuel zebrania 4 mln euro kapitału na rozwój technologii opisanej w patentach lub zapłacenia mu 100.000 euro i przekazania mu własności intelektualnej.

Rocketfuel natomiast twierdził, że wnioski patentowe wygasły, a firma nie mogła ich już przywrócić. Trzy z pięciu patentów, które obecnie posiadał Rocketfuel, uznano za porzucone w latach 2014-2017.

Firma podała, że Page przyznał, iż patenty wygasły w czerwcu 2019 r., Ale powiedział, że było to spowodowane niezdolnością Rocketfuel do pozyskania kapitału na korzystanie z technologii. Dodała jednak, że Page pozwolił na wygaśnięcie patentów, ponieważ nie uiścił dodatkowych opłat za zgłoszenie i nie odpowiedział na inne żądania PTO.

Rocketfuel powiedział, że gdyby wiedział, że nie może korzystać z patentów, nigdy nie przeszedłby przez przejęcie. Twierdzą, że Page scedował patenty na Rocketfuel i w zamian chciał uzyskać akcje, mimo że te patenty nie miały już wartości dla firmy.

  • PayPal ogłosi wsparcie dla Bitcoina jeszcze w tym roku?:

Współzałożyciel Blocktower Capital – Ari Paul uważa, że PayPal okaże wsparcie dla Bitcoina jeszcze przed końcem tego roku. To pokłosie niedawnej inwestycji Square Jacka Dorseya oraz MicroStrategy, którzy kupili BTC warte dziesiątki milionów dolarów.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Doba na giełdach kończy się niewielkimi wzrostami większości czołowych kryptowalut. Bitcoin notuje wzrost o 0,4%, Ethereum o 0,5%, Bicoin Cash o 0,4% a Binance Coin o 0,5%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 358.5 mld dolarów, a całkowity obrót 77.7 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.combithub.pl


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button