News

#116 Aktualności z dn. 12.11.2017

Z niedzielnych wydarzeń: Fenomenalny rajd Bitcoin Cash; Blockchain wesprze ubezpieczycieli i ubezpieczonych; Pierwsza aukcja nieruchomości za pomocą platformy Blockchain; Na giełdach mieszane nastroje.

• Fenomenalny rajd Bitcoin Cash:

Przez długi czas ludzie debatowali nad tym, czy Ethereum pewnego dnia wyprzedzi Bitcoina i stanie się największą kryptowalutą pod względem kapitalizacji rynkowej. W ostatnich dniach Bitcoin Cash dogania Ethereum, aby stać się kryptowalutą #2.

Bitcoin Cash miał fenomenalny bieg w trakcie weekendu, a jego cena wzrosła z 660 dolarów w piątek do 2.446 dolarów w niedzielę. Cena wzrosła prawie czterokrotnie w ciągu dwóch dni. Podczas gdy cena wydaje się być napędzana przez koreańskie giełdy, inne globalne giełdy również odnotowały duże zyski. Ogólna kapitalizacja rynkowa Bitcoin Cash w najwyższym momencie wynosiła ponad 41 mld dolarów, czyli więcej niż kapitalizacja rynkowa Ethereum. Do tego czasu większość ludzi myślała o Ethereum jako głównym pretendencie do nowej roli Bitcoina, ale teraz wydaje się, że Bitcoin Cash przejmuje to miejsce.

Gwałtowny wzrost ceny Bitcoin Cash nastąpił kosztem Bitcoina. Cena Bitcoina zaczęła spadać, odkąd Segwit2X został anulowany, a wiele osób kupiło go w oczekiwaniu, że po forku otrzyma darmowe monety Segwit2x. Gracze giełdowi spodziewali się, że po tej sytuacji pieniądze wpadną do altcoinów. Okazuje się, że Bitcoin Cash jest głównym, ale nie jedynym beneficjentem. Łączna cena Bitcoina i Bitcoina Cash wynosi prawie 8.000 dolarów.

Oprócz anulowania Segwit2X, kolejnym problemem, który nęka Bitcoina, jest ogromny portfel z ponad 135.000 niepotwierdzonych transakcji i opłat transakcyjnych, które w dalszym ciągu gwałtownie rosną w sieci. Segwit2X mógłby pomóc, ale został odrzucony. Inne rozwiązania skalowalności, czy to Lightning Network, czy inne, są pilnie potrzebne, ale mogą nie zostać wdrożone w najbliższej przyszłości. Dlatego w obliczu tych problemów Bitcoin Cash wydaje się bardzo atrakcyjny. Ludzie od dawna poszukiwali alternatywy dla Bitcoina – altcoina z ulepszonymi funkcjami, których wartość wzrośnie, by wyprzedzić największa kryptowalutę.

• Blockchain wesprze ubezpieczycieli i ubezpieczonych:

Wydaje się, że technologia Blockchain staje się pomału wszechobecna w przestrzeniach finansowych i technologicznych. Dzięki ogromnej krzywej przyjęcia nowa przestrzeń technologiczna szybko znajduje przypadki użycia w wielu branżach. Najnowszym dodatkiem do rewolucji w Blockchain jest ubezpieczenie. Grupa czternastu europejskich ubezpieczycieli nawiązała współpracę z Deloitte i innymi firmami, aby zapewnić prosty system dla ubezpieczycieli w celu przestrzegania prawa Hamona. Ubezpieczyciele muszą zapewniać proste przelewy dla klientów, którzy chcą zmienić firmy w pierwszym roku.

System pozwoli na bardzo bezpieczne przechowywanie informacji i danych klientów. Najnowsze regulacje UE, zwane ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych (GDPR), wejdą w życie w 2018 r. i mogą nakładać ogromne kary na firmy, które nie będą przestrzegać przepisów związanych z ohroną danych konsumenckich. Platforma technologiczna Blockchain zrobi to w taki sposób, w jaki wczesniejsze technologie do tej pory nie potrafiły.

Platforma opiera się w szczególności na technologii Proof of Process, aby zabezpieczyć dane użytkowników za pośrednictwem wspólnego repozytorium danych. System ograniczy wprowadzanie danych do absolutnego minimum dla transakcji przetwarzania. Wraz ze wzrostem zapotrzebowania na bezpieczeństwo, Blockchain wprowadza istotne zmiany w sektorze ubezpieczeń.

Założyciel i dyrektor generalny Zen, Zen Perlow, powiedział:

Jeśli ubezpieczyciel wpisze pieniądze w inteligentną umowę, a umowa płaci w oparciu o zdarzenie określone przez obiektywnego aktuariusza, wówczas nie ma potrzeby stosowania nowatorskich programów motywacyjnych, ubezpieczyciel po prostu nie może uniknąć wypłaty. Na dłuższą metę, ponieważ jedna firma ubezpieczeniowa wykorzystuje inteligentne kontrakty, aby zdobyć publiczne zaufanie, inne będą musiały pójść w ich ślady.

• Pierwsza aukcja nieruchomości za pomocą platformy Blockchain:

Świat wirtualnej rzeczywistości zaczął zaczyna zdobywać na świecie większą popularność. Z internetu korzysta coraz więcej ludzi. Ta przestrzeń rynkowa dała początek nowemu i innowacyjnemu zasobowi, jakim jest Virtual Real Estate.

Technologia Virtual Reality pozwala odbiorcy „przenieść się” do projektu dewelopera i przeżyć doświadczenie zbliżone do prawdziwego zwiedzania obiektu. Zestaw VR oraz aplikacja na smartfonie wystarczą, by potencjalny klient czy inwestor był w stanie „znaleźć się” w budynku, który jeszcze nie powstał lub jest oddalony o wiele kilometrów. Od ręki mogą sprawdzić przygotowaną ofertę, zweryfikować rozlokowanie pomieszczeń, a nawet sprawdzić najbliższą okolicę oraz elementy krajobrazu. Co więcej, połączenie wirtualnej rzeczywistości z natychmiastową reakcją na uwagi odbiorcy, pozwala na pokazanie najemcom ich przyszłej siedziby w wymarzonym przez nich kształcie.

Już w 2003 r., firmy takie jak Linden Labs (twórcy Second Life) zarabiały już na wirtualnych zakupach ziemi dla użytkowników VR. Platforma możliwość zarabiania pieniędzy z treści wirtualnych. Ponieważ użytkownicy mogą tworzyć takie treści na platformie, a następnie uzyskują prawa autorskie, mogą wirtualnie zarabiać na tym, co tworzą.

Jednakże nowa platforma oparta na platformie Blockchain trafiła na rynek i wykorzystuje technologię Blockchain do zabezpieczania własności wirtualnych gruntów, aby użytkownicy mogli faktycznie być właścicielami samej platformy. Firma używa również zastrzeżonej kryptowaluty jako sposobu wewnętrznej monetyzacji. Pierwsza w historii aukcja gruntów będzie miała miejsce na żywo w grudniu, jako Genesis City.

Wykorzystując ochronne aspekty technologii Blockchain, platforma jest w stanie zarówno chronić aspekt własności, jak i zabezpieczyć prawa autorskie. Użytkownicy będą mogli tworzyć i zarabiać na dowolnym rodzaju treści, które wybiorą. Wielu od dawna wierzyło, że to tylko kwestia czasu, zanim Blockchain będzie używany do rejestrowania nieruchomości, chociaż inni ostrzegają przed tą praktyką.

• Na giełdach mieszane nastroje:

Nie było dziś jednostajnie na giełdach. Nawet nieco więcej kryptowalut należy oznaczyć kolorem czerwonym. Tak jak pisaliśmy wyżej, ostatni czas należał do BitcoinCash i nie inaczej było w ciągu ostatniej dobry. W jednym momencie osiągnął ponad stuprocentowy wzrost, natomiast ostatecznie naliczamy „jedynie” 20,3%. Bardzo dobry wynik uzyskał również Dash, którego cena podniosła się o 18%. Bitcoin najwidoczniej nie planuje zakończyć korekty i spadł przez minione 24 godziny o 3,5%. Z innych dużych walut, wartość Ethereum wzrosła o 2,4%, a Litecoina obniżyła się o 3,7%. Większą korektę zaliczył m.in. Ethereum Classic, który odnotował spadek na poziomie 12,2%.

Kapitalizacja całego rynku nieznacznie wzrosła i wynosi 200,3 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, bitcoinist.com, coinmarketcap.com.


Form1

z glownej strony NEWS-LETTER

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut. 

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button