News

#1160 Newsy z dnia 12.10.2020

Z poniedziałkowych wydarzeń: Gemini kontynuuje rozwój w Wielkiej Brytanii; Yamamoto: Japonia do emisji CBDC musi zmienić przepisy; BitMEX zatrudnia dyrektora ds. zgodności; Rusza pierwszy w historii rynek sprzętu do miningu; W Tesla Gigafactory „nie ma” bitcoinowych bitomatów: Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Gemini kontynuuje rozwój w Wielkiej Brytanii:

Giełda kryptowalut bliźniaków Winklewoss, Gemini, nadal konsoliduje swoje regulowane usługi dla klientów w Wielkiej Brytanii.

Gemini ogłosiło dziś partnerstwo z BCB Group – europejskim procesorem płatności zorientowanym na kryptowaluty, który już współpracuje z głównymi platformami, takimi jak Coinbase, Bitstamp i Galaxy Digital.

Grupa BCB koncentruje się na instytucjonalnych usługach płatniczych i oferuje rachunki biznesowe oraz płynność na rynku kryptowalut dla instytucji finansowych zaangażowanych w kryptowaluty. Główna spółka zależna Grupy została oficjalnie zatwierdzona przez Financial Conduct Authority jako autoryzowana instytucja płatnicza (API) na początku tego roku.

Współpraca z BCB ma na celu zapewnienie klientom Gemini w Wielkiej Brytanii szybszych opcji wysyłania i odbierania funtów brytyjskich. Giełda będzie podłączona do API BCB, upraszczając interakcje Gemini z różnymi bankami i walutami fiducjarnymi oraz zmniejszając potrzebę ręcznej interwencji w przetwarzanie transakcji. 

Rozwój ten pomoże Gemini „zabezpieczyć dostęp do infrastruktury rozliczeń w czasie rzeczywistym, umożliwiając nam integrację z naszymi partnerami bankowymi” – twierdzi główny specjalista ds. zgodności Gemini na Europę, Blair Halliday. Rzecznik giełdy powiedział, że klienci Gemini w Wielkiej Brytanii mogą dokonywać wpłat i wypłat w funtach za pośrednictwem schematu Faster Payments, CHAPS i przelewów SWIFT, a także łączyć swoje karty debetowe z kontami Gemini:

Nasza integracja z API Grupy BCB w szczególności umożliwia nam usprawnienie czynności związanych z przetwarzaniem tych przelewów do i z kont klientów.

– czytamy.

Gemini rozszerzyło w tym roku działalność na Wielką Brytanię, gdzie zostało zatwierdzone przez FCA jako zarejestrowana firma zajmująca się aktywami kryptograficznymi, zgodnie z wymogami dotyczącymi przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu. Firma otrzymała również licencję instytucji pieniądza elektronicznego w kraju.

  • Yamamoto: Japonia do emisji CBDC musi zmienić przepisy:

Według urzędnika finansowego tego kraju, Japonia, aby wyemitować cyfrową walutę banku centralnego, musi dostosować swoje przepisy.

Kozo Yamamoto, przewodniczący rady ds. Finansów Partii Liberalno-Demokratycznej i były urzędnik w Ministerstwie Finansów uważa, że Japonia musi zrewidować prawo określające mandat i obowiązki Banku Japonii (BoJ) w zakresie rozwoju CBDC.

Według raportu agencji Reuters z 12 października, Yamamoto powiedział, że potencjalne zmiany w ustawie BoJ byłyby dobrą okazją do rozważenia innych zmian, takich jak dodanie tworzenia miejsc pracy do mandatu banku centralnego. Urzędnik stwierdził również, że zmieniona ustawa BoJ powinna zawierać przepisy dotyczące stóp inflacji:

Podobnie jak Rezerwa Federalna Stanów Zjednoczonych, Bank BOJ powinien określać tworzenie miejsc pracy i inflację jako swój mandat[…] Nowe prawo powinno również wyjaśniać, że 2% inflacja jest celem polityki banku centralnego.

– mówi.

Uwagi Yamamoto pojawiły się wkrótce po tym, jak BoJ oficjalnie ogłosił swoje plany przeprowadzenia proof-of-concept dla cyfrowego jena w 2021 r. Oświadczenie to pojawiło się w ramach pierwszego wspólnego raportu japońskiego banku centralnego dla CBDC, opublikowanego 9 października. BoJ twierdził, że nie ma planów uruchomienia CBDC w najbliższej przyszłości.

Japonia najwyraźniej coraz poważniej podchodzi do własnego CBDC w obliczu agresywnego postępu Chin w kwestii cyfrowego juana. Wiceminister finansów Japonii ds. Międzynarodowych ostrzegł społeczność globalną przed potencjalnym ryzykiem związanym z przejęciem przez Chiny „przewagi wynikającej z pierwszeństwa” przy emisji CBDC.

  • BitMEX zatrudnia dyrektora ds. zgodności:

BitMEX, krypto giełda instrumentów pochodnych, ostatnio oskarżona przez władze USA, zatrudniła weterana branży, aby poprowadził dalsze działania w zakresie zgodności.

W opublikowanym poście na blogu operator giełdy 100x ogłosił, że Malcolm Wright wejdzie na pokład jako dyrektor ds. zgodności grupy. Ma on 30-letnie doświadczenie w zakresie przestrzegania przepisów i przeciwdziałania praniu pieniędzy.

Obecnie przewodniczy Radzie Doradczej i Grupie Roboczej AML w Global Digital Finance, wypowiada się również na tematy takie jak międzynarodowe wytyczne Financial Action Tasks Force dla organów regulacyjnych w zakresie dostawców usług aktywów wirtualnych.

Według jego profilu na LinkedIn, Wright jest również współpracownikiem Centre for Financial Crime and Security Studies w brytyjskim Royal United Services Institute, organizacji zajmującej się przestępstwami finansowymi.

100x mówi, że nowy pracownik będzie kierował działaniami grupy w zakresie przestrzegania przepisów na arenie międzynarodowej i będzie podlegał nowemu tymczasowemu dyrektorowi generalnemu i COO, Vivien Khoo.

Khoo zastąpił w zeszłym tygodniu byłego dyrektora generalnego Arthura Hayesa w obliczu konsekwencji problemów prawnych, które dotknęły firmę 1 października.

BitMEX, inne podmioty stowarzyszone, w tym 100x i jego założyciele, zostali oskarżeni zarówno przez amerykańską komisję handlu kontraktami terminowymi typu futures, jak i prokuratorów federalnych w Nowym Jorku o zarzuty, że giełda nielegalnie oferowała obrót instrumentami pochodnymi klientom w USA i naruszyła ustawę o tajemnicy bankowej.

Operator BitMEX od tego czasu powiedział, że będzie prowadził działalność jak zwykle, ale uznał za stosowne wstrząsnąć zespołem wykonawczym, usuwając Hayesa i innych założycieli, Samuela Reeda i Bena Delo, z ról wykonawczych.

Zatrudnienie szefa ds. zgodności wydaje się reakcją na zarzuty i próbą uniknięcia podobnych sytuacji w przyszłości.

  • Rusza pierwszy w historii rynek sprzętu do miningu:

Asic Jungle uruchomił wersję beta tego, co nazywa „pierwszym w historii rynkiem sprzętu do miningu”. Prezes firmy Artem Bespaloff powiedział, że stworzył zaufaną platformę dla używanego sprzętu górniczego, która działa bez pośredników:

[To] pierwszy i jedyny rynek online, na którym kupujący mogą wchodzić w interakcje bezpośrednio ze sprzedawcami za pośrednictwem platformy i nie muszą korzystać z usług maklerskich ani kanałów Telegramu, ponieważ dzieje się tam wiele różnych rzeczy. Postanowiliśmy stworzyć ten ekosystem, w którym kupujący i sprzedający handlują między sobą.

– powiedział.

Rozwiązaniem firmy tych problemów jest dwustronny rynek, który łączy kupujących i sprzedających ASIC w bezpiecznym i przejrzystym środowisku. Według Bespaloffa, brokerzy ASIC obecnie pobierają wysokie składki, które wykorzystują brak na rynku mechanizmów wykrywania cen. Uważa, że ci brokerzy tworzą asymetrię informacji, zatajając istotne informacje. 

Bespaloff powiedział, że Asic Jungle utrzymuje szereg funkcji bezpieczeństwa, aby zapewnić, że transakcje odbywają się w zaufanym środowisku, w tym nacisk na zgodność z AML. Ponieważ firma z siedzibą w Kanadzie będzie obsługiwać klientów z całego świata, zamierza przestrzegać zarówno lokalnych praw i przepisów, jak i przepisów dotyczących zgodności obowiązujących w Stanach Zjednoczonych.

Chociaż sprzęt górniczy staje się stopniowo coraz mniej wydajny wraz z upływem czasu, Bespaloff zapewnił, że istnieje duże zapotrzebowanie na sprzęt używany w miejscach z bardzo tanimi lub darmowymi źródłami energii, jak niektóre obszary Kanady i Wenezueli – choć mieszkańcy tego ostatniego mogą zostać wykluczeni z udziału w ramach starań o przestrzeganie sankcji USA.

Zarówno Bitcoin, jak i Ethereum doświadczyły ostatnio dużego wzrostu hashrate, co wskazuje, że w najbliższej przyszłości nie zabraknie zainteresowania sprzętem górniczym.

  • W Tesla Gigafactory „nie ma” bitcoinowych bitomatów:

Tajemniczy bitomat na terenie Tesla Gigafactory w Nevadzie przykuł uwagę samego Elona Muska. Poznajcie szczegóły sprawy…

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Po upływie 24 godzin na giełdach widzimy przewagę zieleni. Bitcoin notuje wzrost o 1,6%, Ethereum o 3,4%, XRP o 0,1%, Bitcoin Cash o 0,4% a Binance Coin o 7,5%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 367.3 mld dolarów, a całkowity obrót 85.3 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.combithub.pl, coindesk.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button