News

#1167 Newsy z dnia 19.10.2020

Z poniedziałkowych wydarzeń: FED o CBDC: Zrobić to dobrze, niekoniecznie jako pierwsi; Posiadacze DASH będą mieć dostęp do usług DeFi; Binance Jersey 30 listopada kończy swoją działalność; Cyfrowy Juan: 95% zwycięzców loterii wydało swoje nagrody; Rotschild Investment kupuje Bitcoiny; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • FED o CBDC: Zrobić to dobrze, niekoniecznie jako pierwsi:

Stany Zjednoczone nie będą emitować cyfrowego dolara, dopóki Rezerwa Federalna nie rozwiąże wszystkich kwestii dotyczących potencjalnej waluty cyfrowej banku centralnego lub CBDC, stwierdził prezes Fed, Jerome Powella. Powiedział też, że nie martwi się, że inne kraje jako pionierzy będą mieć przewagę, jeśli chodzi o emisje CBDC.

Przemawiając na poniedziałkowym panelu na temat płatności transgranicznych prowadzonym przez Międzynarodowy Fundusz Walutowy, Powell powiedział:

Nie podjęliśmy decyzji o wydaniu CBDC i uważamy, że jest jeszcze wiele do zrobienia. (…) W rzeczywistości uważam, że CBDC jest jedną z tych kwestii, w których jest to ważniejsze dla Stanów Zjednoczonych, żeby zrobić to dobrze, niż być pierwszym.

Powell wyjaśnił, że „zrobienie tego dobrze” oznacza, że Stany Zjednoczone patrzą nie tylko na potencjalne korzyści CBDC, ale także na potencjalne ryzyko, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że dolar amerykański jest światową walutą rezerwową.

Urzędnik zauważył, że kraje na całym świecie będą miały własne motywacje do wydawania CBDC. Twierdził, że głównym celem Stanów Zjednoczonych będzie określenie „czy i jak CBDC może ulepszyć już bezpieczny i aktywny dynamiczny krajowy system płatności”. Powell kontynuował:

W przeciwieństwie do niektórych jurysdykcji, tutaj, w Stanach Zjednoczonych, nadal obserwujemy silny popyt na gotówkę. Ponadto mamy solidne i dojrzałe sektory finansowe i bankowe oraz populację o wysokim poziomie bankowości, dzięki czemu wiele, choć nie wszystkie, ma już do elektronicznego systemu płatności.

Przewodniczący Fed podkreślił, że bank nie podejmie decyzji o emisji cyfrowego dolara, dopóki nie usunie zagrożeń związanych z CBDC, takich jak cyberataki, stabilność finansowa, prywatność i bezpieczeństwo. Stwierdził:

Oprócz oceny korzyści istnieją również dość trudne kwestie dotyczące polityki i kwestii operacyjnych. […] Aby wymienić tylko kilka, wspomniałbym o potrzebie ochrony CBDC przed cyberatakami i oszustwami; pytanie, w jaki sposób CBDC wpłynęłoby na politykę pieniężną i stabilność finansową, a także w jaki sposób CBDC może zapobiegać nielegalnej działalności, jednocześnie zachowując prywatność i bezpieczeństwo użytkowników.

Uwagi Powella pojawiają się w wielu globalnych jurysdykcjach aktywnie badających i pilotujących CBDC. Kraje takie jak Rosja i Japonia są jednymi z ostatnich krajów, które obrały kierunek na CBDC, podczas gdy jurysdykcje, takie jak Chiny i Szwecja, rozpoczęły testowanie swoich nadchodzących walut cyfrowych w 2020 roku.

Pomimo rosnącej popularności tej technologii na całym świecie, obywatele USA są również sceptyczni co do idei cyfrowego dolara. Według ostatnich badań ponad 50% Amerykanów jest przeciwnych wystawieniu takiego aktywa przez Fed. Pod koniec września Bank Rezerwy Federalnej w Cleveland ujawnił szczegóły trwających badań Fed nad potencjalnym cyfrowym dolarem.

  • Posiadacze DASH będą mieć dostęp do usług DeFi:

Posiadacze Dash będą wkrótce mogli uzyskać dostęp do szerokiej gamy zdecentralizowanych usług finansowych dzięki współpracy ze StakeHound. Zgodnie z dzisiejszym ogłoszeniem, tokeny zdeponowane w StakeHound będą również otrzymywać nagrody sieciowe za pośrednictwem systemu masternode Dash. Aby skorzystać z rozwijającego się rynku DeFi, posiadacze Dash muszą wysłać tokeny do StakeHound, który następnie natychmiast wygeneruje i odeśle opakowaną reprezentację ERC-20 zwaną stakedDASH.

StakedDASH będzie zbywalny i użyteczny na głównych platformach DeFi, takich jak UniSwap, Aave, Curve i innych, przy użyciu sieci Ethereum lub Radix. W dowolnym momencie będą również mogli zostać zamienieni z powrotem w oryginalne żetony Dash. W międzyczasie tokeny posiadane przez StakeHound będą przechowywane w głównym trybie i otrzymają standardową stawkę nagród sieciowych, które zostaną przyznane użytkownikom jako dodatkowe postawione DASH.

Umożliwi to posiadaczom Dasha czerpanie korzyści z tyczenia sieci, ale bez konieczności blokowania 1000 Dash potrzebnych do stworzenia własnego głównego trybu. Minimalna kwota wymagana do obstawienia za pośrednictwem StakeHound to zaledwie 1 Dash, o wartości 66,97 dolarów w momencie pisania tego tekstu.

Według menedżera ds. Marketingu Dash, Marka Masona, współpraca nie tylko umożliwi użytkownikom Dash dostęp do DeFi, ale także umożliwi użytkownikom DeFi dostęp do Dash. Mason powiedział, że most:

… zapewnia dodatkową rampę wejściową dla DeFi, ale co ważniejsze, bardzo potrzebną rampę dla użytkowników DeFi, którzy chcą łatwo przekształcić swoje zyski w dobrze ugruntowaną rzadką kryptowalutę z użytecznością poza ekosystemem DeFi. Pozwala to użytkownikom DeFi na wymianę tokenów DeFi na Dash, umożliwiając im faktyczne wydawanie i używanie tych tokenów w prawdziwym świecie.

Założyciel i dyrektor generalny StakeHound, Albert Castellana, również wyraził zamiar zbudowania i zintegrowania funkcji DeFi z nadchodzącą platformą Dash. Ten proponowany rozwój umożliwi przechowywanie danych w sieci w postaci zdecentralizowanej usługi w chmurze.

  • Binance Jersey 30 listopada kończy swoją działalność:

Binance, największa na świecie giełda kryptowalut, ogłosiła, że wkrótce zamknie swoją spółkę zależną z Jersey, Binance Jersey.

Jedna z największych giełd uruchomiła swoją platformę na Jersey w ramach ekspansji na rynki europejskie. 15 stycznia 2019 roku giełda ogłosiła, że Binance Jersey pozwoli europejskim handlowcom na handel fiat-to-crypto. Na początku giełda wspierała handel Bitcoinami i Ethereum, zarówno w stosunku do euro, jak i funta brytyjskiego.

Podczas gdy giełda miała na celu uczynienie Binance Jersey „główną siłą napędową” na rynkach europejskich, statystyki rynkowe pokazują, że nie osiągnęła swoich celów. Według najnowszych danych CoinMarketCap, Binance Jersey ma 24-godzinny obrót w wysokości 164.470 dolarów. Wolumeny par handlowych BTC / EUR i BTC / GBP wynoszą odpowiednio 76.597 USD i 46.974 USD. Binance Coin, natywny token ekosystemu Binance, ma łączny wolumen obrotu GBP i EUR na poziomie zaledwie 5.133 dolarów.

Binance ograniczy nowe depozyty GBP, EUR i wszystkich obsługiwanych kryptowalut 30 października. Po zawieszeniu wpłat, giełda umożliwi handel i wypłaty wszystkich par i walut do 9 listopada. Ostateczne zamknięcie platformy zaplanowano na 30 listopada, po którym, wszystkie konta użytkowników będą niedostępne.

Giełda nie określiła dokładnych powodów zamknięcia działalności na Jersey, ale stwierdziła, że jej główna platforma wymiany Binance.com:

 … będzie nadal oferować usługi obywatelom Jersey za pośrednictwem dedykowanych kanałów bankowych.

  • Cyfrowy Juan: 95% zwycięzców loterii wydało swoje nagrody:

Zdecydowana większość chińskich zwycięzców cyfrowej loterii o wartości 1.5 mln dolarów otrzymała i wydała swoje nagrody w postaci cyfrowego juana.Na dzień 18 października 47.573 z 50.000 zwycięzców loterii w Chinach otrzymało nagrody, poinformowały oficjalnie władze Shenzhen.

Zgodnie z zapowiedzią zwycięzcy przeprowadzili łącznie 62.788 transakcji na kwotę 8.8 mln juanów (1.3 mln dolarów). Kwota ta stanowi około 88% całkowitej kwoty 10 mln juanów (1.5 mln dolarów), które miały zostać rozdane w ramach programu pilotażowego w Shenzhen. Niektórzy zwycięzcy nie tylko wydali swoje „czerwone koperty”, ale także doładowali portfele, kupując dodatkowe 901.000 juanów (134.000 dolarów).

Shenzhen uruchomiło pilotażowy program promowania cyfrowego juana, który został publicznie ogłoszony 9 października. Organizatorzy loterii odzyskają niewykorzystaną kwotę cyfrowych pakietów juanów, jeśli zwycięzcy nie wydadzą ich do 18 października.

Jak wcześniej informowały media z branży krypto, od 12 października w sumie 2 miliony osób zgłosiło się do udziału w programie rozdawania cyfrowych juanów w Shenzhen. Cyfrowa waluta banku centralnego Chin, czyli cyfrowy juan, rozpoczęła się w kwietniu 2020 roku. W późniejszym okresie, program pilotażowy został rozszerzony na  dziewięć innych miast, w tym Shenzhen, Kanton, a także Hongkong i Makau.

  • Rotschild Investment kupuje Bitcoiny:

Rothschild Investment Corporation kupiła 27 Bitcoinów w formie akcji za pośrednictwem GBTC Grayscale. Szacuje się, że korporacja posiada aktywa o wartości 1.4 miliarda dolarów (w ramach swojej oficjalnej struktury), z czego 235 000 USD znajduje się obecnie w Bitcoinach.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Kolejna doba przyniosła nam wzrosty wśród większości popularnych krypto. Do góry poszedł Bitcoin o 3,08%, Ethereum o 2,11%, Bitcoin Cash o 0,79% i Chainlink o 3,47%. Korektę zaś notujemy po stronie Polkadot o -0,3%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 367.3 mld dolarów, a całkowity obrót 67 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.combithub.pl


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button