News

#1170 Newsy z dnia 22.10.2020

Z czwartkowych wydarzeń: Zhao: CBDC może zagrozić Bitcoinowi; PayPal może wkrótce wydać własną kryptowalutę; Rosyjscy urzędnicy muszą zadeklarować posiadane kryptowaluty; Bank centralny Filipin nie jest gotowy na emisję CBDC; 13 000 USD za 1 BTC? | Rynek odrzucił kolejny, „okrągły” poziom; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Zhao: CBDC może zagrozić Bitcoinowi:

Changpeng Zhao, enigmatyczny dyrektor generalny Binance, uważa, że wystarczająco dobrze zaprojektowana cyfrowa waluta banku centralnego może stać się zagrożeniem dla Bitcoina.

W wywiadzie wideo z Jeffem Robertsem z Fortune, zapytano go, w jaki sposób inicjatywa dotycząca cyfrowego juana Ludowego Banku Chin wpłynie na branżę kryptowalut.

Zhao odpowiedział, że każda waluta blockchain lub cyfrowa byłaby dobra dla całej branży, ponieważ legitymizuje zasoby cyfrowe i poszerza świadomość. Dodał, że chociaż obecnie trwa wyścig między największymi krajami o uruchomienie takiej waluty, większość CBDC początkowo będzie bardziej restrykcyjna, ale z czasem ewoluuje.

Zapytany bezpośrednio o zagrożenie dla Bitcoina, CZ odpowiedział, że bardzo niewiele CBDC miałoby taką samą swobodę jak Bitcoin i byłyby wysoce scentralizowane i kontrolowane. Jednak w dłuższej perspektywie ostrzegał:

Jeśli rząd naciskałby na inną kryptowalutę, która jest jeszcze bardziej otwarta, bardziej wolna, ma mniej ograniczeń niż Bitcoin oraz jest szybsza i tańsza w użyciu, zagroziłoby to Bitcoinowi. Ale to jest dobre dla branży, jest po prostu czymś lepszym niż Bitcoin i mogłoby go zastąpić.

– mówi.

Zapytany, czy Binance ma zamiar wypuścić stablecoina zakotwiczonego w juanie jako uzupełnienie istniejących na giełdzie stablecoinów, CZ stwierdził, że w najbliższym czasie nic takiego się nie pojawi. Dodał, że istnieje zbyt wiele ograniczeń dotyczących ucieczki kapitału z Chin.

  • PayPal może wkrótce wydać własną kryptowalutę:

Światowy gigant płatności cyfrowych PayPal może zacząć emisję własnej kryptowaluty po oficjalnym wejściu do branży kryptowalut, jak mówi jeden z kierowników w branży.

Meltem Demirors, CSO w firmie zarządzającej aktywami cyfrowymi CoinShares, mówi, że nie będzie zaskoczona, jeśli PayPal wyda własny token po tym, jak firma ujawniła informacje o wsparciu dla kryptowalut.

W wywiadzie z 21 października dla CNBC’s Fast Money Demirors stwierdziła, że wsparcie kryptowalut przez PayPal może ostatecznie stać się podstawą do uruchomienia własnego tokena, stwierdzając:

Nie zdziwiłbym się, gdyby w ciągu najbliższych sześciu do 12 miesięcy PayPal wprowadził własną cyfrową walutę podobną do cyfrowego dolara (…).

– stwierdziła.

Demirors powiedziała, że PayPal może być zainteresowany uruchomieniem własnego tokena, ponieważ firma oficjalnie opuściła Libra Association, organ zarządzający projektem cyfrowej waluty Libra Facebooka. PayPal opuścił inicjatywę kilka miesięcy po uruchomieniu projektu, twierdząc, że nie chce, aby kontrola regulacyjna Libry wkraczała w ich biznes.

Dyrektor generalny PayPal, Dan Schulman, powiedział następnie, że przepisy i zgodność są podstawą systemu PayPal jako firmy cieszącej się zaufaniem na całym świecie. Stwierdził również, że PayPal opracowuje produkt, który „niekoniecznie jest konkurencyjny w stosunku do Libry”.

  • Rosyjscy urzędnicy muszą zadeklarować posiadane kryptowaluty:

Rosyjscy urzędnicy publiczni zostaną zobligowani do zadeklarowania wszystkich prywatnych aktywów kryptograficznych od początku 2021 r.

Wymagania te zostały ogłoszone przez rosyjskiego prokuratora generalnego Igora Krasnowa, po spotkaniu z 15 innymi prokuratorami generalnymi reprezentującymi państwa członkowskie Szanghajskiej Organizacji Współpracy (SCO).

Od przyszłego roku urzędnicy państwowi będą musieli deklarować [wirtualne] waluty na równi z innymi aktywami.

– powiedział Krasnov.

W 2018 roku ministerstwo pracy Rosji ogłosiło, że urzędnicy publiczni nie będą musieli deklarować posiadanych wirtualnych aktywów w swoich raportach podatkowych ze względu na nieuregulowany status kryptowalut. W związku z tym utrzymują się obawy, że aktywa kryptograficzne mogą być preferowanym instrumentem finansowym w przypadku przekupstwa i korupcji.

Prokuratura Generalna twierdzi, że w ciągu ostatnich trzech lat skonfiskowała od urzędników publicznych nieujawnione aktywa o wartości ponad 440 mln dolarów.

Wymagania te są zgodne z nowymi przepisami podpisanymi przez prezydenta Władimira Putina w lipcu, które sklasyfikują aktywa kryptograficzne jako podobne do towarów fizycznych od 2021 r. – po raz pierwszy uznając wirtualne waluty w kraju.

Chociaż przepisy nie uznają kryptowalut za prawny środek płatniczy, będą one legitymizować działania związane z kryptowalutami w całej Rosji.

Oprócz państw członkowskich SOW: Rosji, Indii, Kazachstanu, Chin, Kirgistanu, Pakistanu, Uzbekistanu i Tadżykistanu, prokuratorzy generalni Afganistanu, Białorusi, Mongolii, Iranu, Azerbejdżanu, Kambodży i Armenii – które są partnerami niebędącymi członkami i państwami-obserwatorami SCO, również byli obecni na spotkaniu. Głównym tematem spotkania była walka z korupcją.

Rosyjskie ogłoszenie dotyczące raportowania kryptowalut sugeruje, że podobne przepisy mogą wkrótce zostać uchwalone w całym regionie euroazjatyckim.

  • Bank centralny Filipin nie jest gotowy na emisję CBDC:

Prezes filipińskiego banku centralnego Benjamin Diokno ogłosił, że „eksploracyjne” badanie instytucji dotyczące cyfrowej waluty banku centralnego sugeruje, że potrzeba znacznie więcej pracy, aby cyfrowe peso stało się rzeczywistością.

Latem Bangko Sentral ng Pilipinas potwierdził, że bada wykonalność i potencjalne konsekwencje polityczne emisji własnego CBDC lub cyfrowego odpowiednika fizycznego peso.

Podczas briefingu prasowego Diokno podobno odrzucił możliwość wydania CBDC w najbliższej przyszłości. Dotychczasowe wyniki sugerują, że potrzebne są ciągłe badania, aby przyjrzeć się budowaniu potencjału i tworzeniu sieci między innymi bankami centralnymi i instytucjami finansowymi.

Do tej pory badanie banku obejmowało podstawowe kwestie związane z CBDC, koncentrując się na implikacjach dla polityki pieniężnej, ramach prawnych, systemach płatności i rozliczeń, włączeniu finansowym i nadzorze regulacyjnym.

Gubernator powiedział, że badania CBDC w BSP mogą skorzystać na badaniu modeli biznesowych walut cyfrowych sektora prywatnego na Filipinach, a także na wykorzystaniu branżowych piaskownic. Bank centralny planuje zbadać, jak ulepszyć istniejący w kraju system płatności i skorzystać z badań CBDC innych banków centralnych na całym świecie.

|Zdaniem BSP trwające badania CBDC mogą wymagać wkładu technicznego ze strony Międzynarodowego Funduszu Walutowego i Banku Rozrachunków Międzynarodowych.

Bank centralny pozostaje wierny poglądowi, że CBDC są lepsze od prywatnych walut cyfrowych i wskazał, że jego cyfrowe innowacje będą nadal ewoluować w ramach istniejącej struktury walut fiducjarnych.

  • 13 000 USD za 1 BTC? | Rynek odrzucił kolejny, „okrągły” poziom:

Zaczęło się około północy. Dwie godziny później było już po wszystkim. Cena BTC przekroczyła 13 000 USD i osiągnęła 13 217 USD po tym, jak rynek pokonał kluczowe poziomy oporu na poziomie 11900 USD, 12 000 USD i 12500 USD w ciągu ostatnich 48 godzin.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Doba na giełdach kończy się wzrostami. Bitcoin zwiększył wartość o 2,2%, Ethreum o 6,8%, XRP o 3,6%, Bitcoin Cash o 3,9% a Binance Coin o 2,2%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 395.3 mld dolarów, a całkowity obrót 103.6 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.combithub.pl


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button