News

#117 Aktualności z dn. 13.11.2017

Z poniedziałkowych wydarzeń: Holandia przestrzega przed ICO; Bank Centralny Brazylii pracuje nad wdrożeniem technologii blockchain; ETF spróbuje zrewolucjonizować sposób inwestowania w Bitcoina; Bart Chilton twierdzi, że Bitcoin nie jest oszustwem; SegWit2x ponownie odwołany; Przyrosty na giełdach.

Holandia przestrzega przed ICO:

Holenderski Urząd ds. Rynków Finansowych (AFM) – odpowiednik amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd – opublikował dziś oświadczenie, w którym opisuje zagrożenia jakie dostrzega na rynku nowych kryptowalut, w tym tych emitowanych za pośrednictwem projektów ICO.

Regulator wymienił szereg obaw, w tym brak przejrzystości niektórych projektów. AFM ostrzegał również inwestorów, aby uważali na obietnicę wysokich zysków, a Merel van Vroonhoven, przewodniczący AFM, wzywał do ściślejszej współpracy między organami regulacyjnymi.

Europejski Urząd Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych, jeden z głównych organów regulacyjnych Unii Europejskiej, opublikował dziś podobne ostrzeżenia.

Bank Centralny Brazylii pracuje nad wdrożeniem technologii blockchain:

W wywiadzie dla CoinDesk członkowie zespołu pracującego nad technologią blockchain dla Banku Centralnego Brazylii ujawnili, że wznawiają pracę nad rozproszonej księgi opartą o platformę R3 Corda. Po tym, jak w październiku konsorcjum blockchain dla przedsiębiorstw uruchomiło wersję 1.0 Cordy Bank Centralny powiedział, że jest gotowy sprawdzić czy najnowsza wersja ma to, czego potrzeba do zabezpieczenia aspektów infrastruktury finansowej kraju.

Badania koncentrują się zasadniczo na wykorzystaniu blockchain do tworzenia kopii zapasowych bieżącego systemu rozliczeń brutto w czasie rzeczywistym, zwanego brazylijskim systemem płatniczym, a także do lepszego dostosowania organizacji do rosnącego tempa wprowadzania przez inne Banki Centralne innowacji związanej z technologią blockchain. Banku Centralny Brazylii rozważa szereg zastosowań dla nowej technologii, w tym umożliwienie handlu zagranicznego w walutach lokalnych oraz nowy system zarządzania tożsamością.

W wywiadznie dla CoinDeskiem analityk Jose Deodoro De Oliveira Filho stwierdził, że chociaż obecny system Banku Centralnego pomaga bankom komercyjnym w rozliczaniu rachunków od 15 lat, wciąż nie ma systemu zapasowego i dlatego warto sprawdzić, czy blockchain się do tego nadaje. Według niego ta technologia ma dwie duże wady. Pierwszą z nich jest trudność w udowodnieniu, że wdrożenie systemu opartego o blockchain byłoby tańsze niż wdrożenie tradycyjnego systemów. Drugą, problem dotyczący prywatności w księdze rozproszonej.

ETF spróbuje zrewolucjonizować sposób inwestowania w Bitcoina:

ETF jest rodzajem narzędzia inwestycyjnego, który traktuje Bitcoina jako podstawowy składnik aktywów. ETF są na ogół instrumentami pochodnymi, które śledzą wartość aktywów bazowych lub kilku aktywów i są zbywalne w godzinach pracy giełdy. Mają dwa główne zastosowania. Pierwszy polega na zapewnieniu inwestorom zwrotu po minimalnych kosztach. Ten zwrot wynika z długoterminowego wzrostu wartości aktywów podstawowych. Drugi pochodzi z obrotu dziennego. Każda wartość ETF zmienia się w ciągu dnia, naśladując ruch jego podstawowych aktywów i krótkoterminowych inwestorów, którzy mogą spekulować na ich temat.

Narzędzia te od lat były narzędziami handlowców i inwestorów dla towarów takich jak ropa i złoto. Zapewniają one łatwy sposób wykorzystania wartości tych towarów w dogodnym środowisku giełdy, gdzie inwestorzy nie muszą zajmować się faktycznymi uncjami złota lub baryłkami ropy.

Fundusze ETF Bitcoina otworzą zupełnie nowe możliwości jeśli chodzi o inwestowanie i trzymanie Bitcoina, szczególnie dla tych, którzy nadal są bardzo sceptyczni i ostrożni w związku z niestabilnością tego zasobu cyfrowego. Już samo ogłoszenie ETF mogło by spowodować boom cenowy wywołany napływem pieniędzy do ekosystemu.

Jednak nie wszyscy podchodzą optymistycznie do wprowadzenia takich funduszy.  Simon Dixon, dyrektor generalny i współzałożyciel BnkToTheFuture uważa, że tradycyjne regulacje zmniejszają ochronę konsumentów w wyniku prób włączenia Bitcoina do tradycyjnego narzędzia inwestycyjnego.

Bart Chilton twierdzi, że Bitcoin nie jest oszustwem:

W wywiadzie dla Fox Business były amerykański komisarz ds. handlu, Bart Chilton, przedstawił swoje uwagi dotyczące wypowiedi byłego prezesa Rezerwy Federalnej Alana Greenspana, który w zeszłym tygodniu podniósł obawy o trwałość bitcoina stwierdzając, że kryptowaluty nie mają żadnego wsparcia. Chilton powiedział:

Nie uważam, że jest to oszustwo, jak powiedział [prezes JPMorgan] Jamie Dimon, lub piramida finansowa jak stwierdził prezydent Putin, uważam, że ludzie używają Bitcoinów do kupowania rzeczy. Nie do oszustw.

W innym wywiadzie Chilton wyraził nadzieję, że regulacje Bitcoina przyniosą ochronę konsumentom, ale nie będą nadmiernie gorliwymi. Dodał, że plany CME dotyczące wprowadzenia kontraktów terminowych na Bitcoiny przyniosą odpowiednie regulacje do końca roku.

Jego wypowiedzi pojawiają się wkrótce po tym jak prezes Europejskiego Banku Centralnego Mario Draghi powiedział, że kryptowaluty nie są wystarczająco dojrzałe, aby można je było rozpatrywać w celu wprowadzenia regulacji.

SegWit2x ponownie odwołany:

W doniesieniu opublikowanym w Niedziele BitPico powiedział, że rynek przemówił, a ruch SegWit2x był tylko stratą czasu. Oświadczenie brzmi:

Wycofujemy się z próby SegWit2x; rynki przemówiły. Ludzie, którzy lubią duże bloki mają Bitcoin Cash, a ludzie, którzy lubią Layer-2 Networks, Compact Binary Transactions, UDP FEC Global LEO SAT, szyfrowane kanały TCP, eksperymenty itd. mają Bitcoina.

Dalej BitPico stwierdził, że będzie podążać za najdłuższym łańcuchem.

Przyrosty na giełdach:

Dziś na giełdach w większości przypadków możemy zaobserwować kilkuprocentowe wzrosty. Bitcoin zyskuje 3,94% kosztem BitcoinCasha, który zaliczył korektę równą 7,8%. Ethereum traci dziś 0,4%, a Litecoin zyskuje 1,8%. Dash utrzymuje swoją wysoką cenę i zyskuje 1,8%. Kapitalizacja rynku wynosi na ten moment 201,8 mld dolarów, co oznacza napływ gotówki o 1,5 mld.

źródło: cointelegraph.com, bitcoinist.com, coindesk.com, coinmarketcap.com.


Form1

z glownej strony NEWS-LETTER

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut. 

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button