News

#1172 Newsy z dnia 24.10.2020

Z sobotnich wydarzeń: Współpraca Ontology i Polkadot w celu przyspieszenia adopcji DeID; AML chce informacji o transakcjach krypto powyżej 250 dolarów; Paxful walczy z tysiącami ataków botów; Chiny: Blockchain wciąż daleki do dojrzałości; Gdzie znajdują się kluczowe, „wielorybie” klastry Bitcoina i o czym świadczą?; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Współpraca Ontology i Polkadot w celu przyspieszenia adopcji DeID:

O Ontology zrobiło się ostatnio głośno po tym, jak niedawno ogłosiła, że buduje fragmentaryczny łańcuch blokowy na Polkadot, który łączy wiele łańcuchów w jednej sieci.

Z pomocą Parity Ontology zintegruje swoje rozwiązanie DeID na Polkadot, udostępniając je w szeregu łańcuchów bloków w sieci Polkadot. W tym przypadku celem jest przyspieszenie integracji obu ekosystemów oraz zwiększenie poziomu zaufania i suwerenności danych dla użytkowników z całej branży.

W rzeczywistości, integracja DeID Ontology jest uważana za część szerszych wysiłków Ontology, aby zbudować spadochron na Polkadot. DeID, czyli rozwiązania zdecentralizowanej tożsamości, umożliwiają użytkownikom zachowanie władzy nad swoimi danymi osobowymi.

W 2018 roku około 2.8 mld rekordów klientów zostało ujawnionych podczas naruszenia bezpieczeństwa danych. Co więcej, aktualne statystyki pokazują, że 1 mld ludzi nie ma żadnego oficjalnego dowodu tożsamości. ONT ID Ontology pozwala na luźną wymianę danych i zasobów między tożsamościami opartymi na łańcuchu bloków.

Chociaż to rozwiązanie jest ważne dla ogólnego zdecentralizowanego rynku tożsamości cyfrowej, może również odgrywać ważną rolę w eliminowaniu kilku podstawowych problemów w przestrzeni DeFi .Na przykład usługi kredytowe Ontology, takie jak Oscore, mogą być używane do oceny potencjału użytkownika do pożyczania i pożyczania na podstawie transakcji kryptowalutowych, oraz historii zarządzania aktywami.

Według Erica Wanga, kierownika ds. Rozwoju ekosystemów w firmie Parity:

Ontology jest liderem w branży w zakresie opracowywania i wdrażania zdecentralizowanych rozwiązań tożsamości. Z niecierpliwością czekamy na bliską współpracę z zespołem Ontology w celu zwiększenia wykorzystania ONT ID 2.0 za pośrednictwem firmy Polkadot w celu uzyskania korzyści płynących z tożsamości cyfrowej, prywatności dla projektów DeFi i nie tylko.

Mówi się również, że spadochron zapewnia płynność międzyłańcuchową sieci Polkadot. Ontology planuje obecnie licytować miejsce na spadochrony, aby stworzyć jedną z pierwszych ofert Parachain (IPO) Polkadot. Ciekawie będzie widzieć więcej partnerstw w tej przestrzeni w przyszłości, biorąc pod uwagę zaangażowanie Ontology w łączenie brakujących elementów zdecentralizowanego ekosystemu finansowego.

  • AML chce informacji o transakcjach krypto powyżej 250 dolarów:

Financial Crimes Enforcement Network (FinCEN) i Federal Reserve chcą uzyskać więcej informacji na temat małych transakcji niż kiedykolwiek wcześniej. Zgodnie z ogłoszeniem o proponowanym tworzeniu przepisów opublikowanym w piątek, agencje chcą obniżyć próg 3.000 dolarów ustanowiony w 1995 roku, do 250 dolarów dla transakcji międzynarodowych. Oznacza to, że instytucje finansowe będą musiały wymieniać informacje o klientach wraz ze wszystkimi transakcjami powyżej 250 dolarów, które rozpoczynają się lub kończą poza Stanami Zjednoczonymi.

Proponowana zmiana wyraźnie odwołuje się do „wymienialnych walut wirtualnych”, mając na uwadze, że do celów tej zasady również zaliczałyby się do kategorii pieniądza.

Informacje, które instytucje finansowe muszą wymieniać zgodnie z regułą dotyczącą podróży, to:

a) nazwa i adres zleceniodawcy lub nadawcy;

b) kwota polecenia zapłaty lub polecenia przekazania;

c) data realizacji polecenia płatności lub przekazu;

d) wszelkie instrukcje płatnicze otrzymane od zleceniodawcy lub nadawcy wraz z poleceniem zapłaty lub przekazem;

(e) tożsamość banku beneficjenta lub instytucji finansowej odbiorcy.

Oznacza to, że sporo danych osobowych, które giełda kryptowalut musiałaby  przechowywać wraz z kontem użytkownika, stanowiłoby poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa danych. Co więcej, w tej zmianie wymagane jest aby instytucje finansowe znały pochodzenie geograficzne każdej transakcji powyżej progu 250 dolarów.

Financial Action Task Force pracuje nad zastosowaniem  podobnej zasady na całym świecie, która okazała się wysoce kontrowersyjna w świecie kryptowalut. Nakaz zbierania i wymiany informacji o klientach wydaje się diametralnie sprzeczny z „elektronicznym systemem gotówkowym peer-to-peer”, przedstawionym w białej księdze dotyczącej Bitcoina.

Na razie aktualizacja reguły podróży pozostaje tylko propozycją. FinCEN i Fed zapraszają wszystkich zainteresowanych do publicznego komentowania w ciągu najbliższych 30 dni.

  • Paxful walczy z tysiącami ataków botów:

Paxful, giełda kryptowalut typu peer-to-peer, z powodzeniem obroniła się przed wieloma poważnymi zagrożeniami, w tym 220.000 ataków botów z różnymi sztuczkami socjotechnicznymi. To wszystko miało miejsce w ciągu dwóch miesięcy.

W tym samym czasie hakerom udało się ukraść kryptowalutę o wartości około 200 mln dolarów z giełdy KuCoin, a kolejny niepołączony atak spowodował utratę 5.4 mln dolarów z Eterbase.

Paxful powiedział, że domniemani napastnicy próbowali użyć automatycznych botów do brutalnego włamania się na konta należące do użytkowników projektu:

Boty, o których mówi się, że generują około jednej czwartej globalnego ruchu w sieci, są de facto programami, które naśladują działania prawdziwego urządzenia do potrzebnych celów. Są dużym problemem dla dzisiejszych firm eCommerce, ponieważ cyberprzestępcy używają ich do kradzieży pieniędzy, brutalnej siły poświadczeń użytkowników lub przeprowadzania ataków DDoS.

Globalna blokada z powodu pandemii dała przestępcom szereg unikalnych możliwości. Chociaż nie jest to największy pod względem szkód, to najbardziej nagłośnionym tego rodzaju exploitem było to, czego dokonało kilku nastolatków, którym udało się zhakować niektóre z największych kont na Twitterze.

  • Chiny: Blockchain wciąż daleki do dojrzałości:

Wu Zhongze, były wiceminister nauki i technologii Chin oraz znany ekspert w dziedzinie ekonomii cyfrowej, uważa, że technologia blockchain jest wciąż dość młoda. W wywiadzie dla The Paper były minister IT stwierdził również, że pod względem rozwoju ekosystemów opartych na blockchain nadal:

 (…) nie ma dużej różnicy między pozycją Chin a wiodącymi gospodarkami, takimi jak Stany Zjednoczone i Europa.

Wu zauważył jednak, że Chiny poprawiły się w wielu sektorach, które są niezbędne do rozwoju technologii blockchain, w tym w produkcji sprzętu, platformach i usługach bezpieczeństwa, inwestycjach branżowych i rozwoju finansowym, dodając:

Wraz z innowacyjnym rozwojem technologii i przemysłu blockchain, jego zastosowanie nabiera tempa, a skala branży nadal rośnie. Oczekuje się, że ta dziedzina stanie się nowym punktem wzrostu gospodarczego w przyszłości.

W tym, co nazwał „szybkim rozwojem” chińskiej infrastruktury blockchain, były minister stwierdził, że technologia rozproszona przyniesie nowe możliwości integracji i rozwoju nowych technologii, takich jak 5G, sztuczna inteligencja, centra danych i przemysłowy Internet.

Niedawny raport Securities Daily wyjaśnił, w jaki sposób chińskie spółki notowane na giełdzie wydają miliony , które przeznaczyły na badania i rozwój technologii blockchain.

W badaniu przebadano 23 firmy w Chinach, które rozpoczęły współpracę z blockchain w 2016 roku. Dane wskazują, że firmy przeznaczają na takie cele średnio 20% swoich rocznych przychodów. Większość tych środków jest przeznaczona na dalsze rozwiązania rządowe.

  • Gdzie znajdują się kluczowe, „wielorybie” klastry Bitcoina i o czym świadczą?:

Nowe dane z Whalemap ujawniają trzy „wielorybie” klastry Bitcoin wokół wartości około 12.000 dolaró, które powinny działać jako obszary wsparcia i oporu dla ceny BTC w perspektywie krótkoterminowej.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Kolejna doba upływa nam pod znakiem wzrostów wśród prawie wszystkich najpopularniejszych krypto. Do góry poszedł Bitcoin o 0,92%, XRP o 0,11%, Bitcoin Cash o 1,8%, Chainlink o 6,57%, Litecoin o 6,44% i Polkadot o 0,7%. Korektę notuje Ethereum o -0,34%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 397.1 mld dolarów, a całkowity obrót 75 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, eng.ambcrypto.com, bithub.pl


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button