News

#1173 Newsy z dnia 25.10.2020

Z niedzielnych wydarzeń: Chiński bank centralny tworzy podstawę regulacyjną dla CBDC; Największa cukrowania na świecie wykorzysta blockchain; Bitcoin ponad 13 000 USD | W końcu się udało?; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Chiński bank centralny tworzy podstawę regulacyjną dla CBDC:

Chiński bank centralny, Ludowy Bank Chin (PBOC), opublikował projekt ustawy, którego celem jest zapewnienie ram regulacyjnych i legitymacji dla przyszłej cyfrowej waluty banku centralnego (CBDC), cyfrowego juana.

Projekt ustawy stanowi, że juan jest oficjalną walutą Chińskiej Republiki Ludowej, zarówno w formie fizycznej, jak i cyfrowej.

Wydaje się, że projekt ustawy odnosi się również do wysiłków stron trzecich ukierunkowanych na waluty cyfrowe opartych na juanie, stwierdzając, że osobom fizycznym i instytucjom nie wolno wytwarzać i emitować waluty, która ma „zastąpić” cyfrowy obieg juana. To posunięcie przypuszczalnie doprowadziłoby do kryminalizacji wszystkich nieobjętych sankcjami państwowymi stablecoinów opartych na juanie.

Środki karne wobec osób naruszających to proponowane prawo są surowe: przede wszystkim konfiskata wszystkich zysków, zniszczenie wszystkich tokenów i nałożenie grzywny w wysokości nie mniejszej niż pięciokrotność nielegalnej kwoty, a także możliwość wszczęcia postępowania karnego i pozbawienia wolności.

Ludowy Bank Chin wyjaśnił, że projekt nowej ustawy jest otwarty ne konsultacje społeczne do 23 listopada 2020 r.

Poprzednie doniesienia wskazywały, że Chiny mają nadzieję rozpocząć oficjalną emisję cyfrowego juana przed Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi w Pekinie w lutym 2022 r. Ponadto na początku tego miesiąca Chiny przeprowadziły duży test cyfrowego systemu płatności w Shenzhen, w którym prawie 47.500 mieszkańców odebrało 200 juanów (30 dolarów) w cyfrowej walucie, które następnie wydali w 3.389 sklepach w całym mieście.

  • Największa cukrowania na świecie wykorzysta blockchain:

Największa na świecie cukrownia, Al Khaleej Sugar, oficjalnie ogłosiła zastosowanie technologii blockchain na swojej niedawno uruchomionej platformie handlu cukrem DigitalSugar.io.

Użytkownicy platformy w Zjednoczonych Emiratach Arabskich będą handlować ceną spotową cukru za pomocą tokenów powiązanych z „do 100.000 ton surowego cukru”, przy czym ich pozycja będzie gwarantowana przez blockchain Universa, który będzie wydawał elektroniczne gwarancje własności za pomocą tokenów. Handlowcy będą mogli przechowywać tokeny odpowiadające od 1 kg do 1 mln ton i zapłacą 0,4% opłat za wymianę, a także 2,5% rocznej opłaty za przechowywanie.

Platforma, uruchomiona we współpracy z flagową Free Zone i Dubajskim DMCC oraz Universa Blockchain, będzie pierwszą globalną giełdą, która będzie oferować handlowcom i inwestorom natychmiastowe transakcje na rynku cukru surowego, zamiast bardziej powszechnych opcji lub kontraktów futures oferowanych przez inne obecne giełdy.

Jamal Al Ghurair, dyrektor zarządzający Al Khaleej Sugar, powiedział, że uruchomienie platformy handlu cukrem opartej na technologii blockchain jest zgodne z szerszymi celami strategii ZEA Blockchain Strategy 2021, która uruchomiona została w 2018 r. przez wiceprezydenta i premiera ZEA, Szejka Mohammeda bin Rashida.

Emirate Blockchain Strategy 2021 przedstawia ambitny plan migracji co najmniej 50% transakcji rządowych na platformy z technologią DLT przed końcem tego roku.

Przyjęcie tej technologii będzie miało wpływ na jakość życia w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i zwiększy poziom szczęścia obywateli. 50 procent transakcji rządowych na poziomie federalnym będzie przeprowadzanych przy użyciu technologii Blockchain do 2021 roku … Ta technologia pozwoli zaoszczędzić czas, wysiłek i zasoby oraz umożliwi osobom fizycznym przeprowadzanie większości transakcji w odpowiednim czasie, który pasuje do ich stylu życia i pracy.

– mówi Szejk Mohammed.

  • Bitcoin ponad 13 000 USD | W końcu się udało?:

Bitcoin po raz kolejny zyskał na wartości, osiągając rekordowe YTD na poziomie 13 350 USD. Dziś o 4:00 nastąpił ostatni ruch w górę. Wyniósł on „króla kryptowalut” z 13 150 USD na wspomniany wyżej szczyt. Stało się tak po tym, jak dzienna świeca bitcoin zamknęła się powyżej 13 000 USD.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Po upływie doby na giełdach obserwujemy spokojne nastroje. Bitcoin notuje spadek o 0,3%, Ethereum o 1,2%, XRP o 1,1% a Bitcoin Cash o 0,5%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 395.3 mld dolarów, a całkowity obrót 72.5 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button