News

#1176 Newsy z dnia 28.10.2020

Ze środowych wydarzeń: CEO MasterCard: Bitcoin nie pomoże w dostępie do bankowości; Novogratz: Bitcoin staje się mniej ryzykowny jako inwestycja; COVID-19 zwiększył atrakcyjność Bitcoina; Strona kampanii Donalda Trumpa zhakowana | Napastnicy żądali Monero; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • CEO Mastercard: Bitcoin nie pomoże w dostępie do bankowości:

Bitcoin nie może funkcjonować jako waluta włączająca dla osób bez dostępu do usług bankowych ze względu na swoją zmienność, powiedział dyrektor generalny Mastercard Ajay Banga podczas konferencji Fortune Global Forum. Wskazał również na brak wiedzy o tym, kto stoi za kryptowalutą.

Nie wierzę w zmienność lub, jeśli o to chodzi, w brak przejrzystości co do tego, kto jest osobą zaangażowaną w tę walutę. Dlatego też wierzymy w cyfrowe waluty banku centralnego.

– mówi.

Banga ujawnił również, że Mastercard ma znaczącą bibliotekę patentową dotyczącą CBDC, co może pomóc wyjaśnić, dlaczego firma jest tak pozytywnie do nich nastawiona.

Zapytany o Bitcoina jako potencjalne rozwiązanie dla włączenia finansowego, Banga stwierdził, że kryptowaluta nie spełnia wymagań dla osób bez dostępu do usług bankowych.

Uważa, że gdyby waluty fiducjarne stały się cyfrowymi, „pomogłyby w przepływach w obrocie transgranicznym”, dodał jednak, że „włączenie finansowe osób fizycznych to zupełnie inna sprawa”.

Wyrażał zdecydowany pogląd na nieprzejrzystość kryptowalut od lat nazywając wszelkie pozarządowe kryptowaluty za śmieci, a nawet porównując je do „węży”, mówiąc, że nie „zasługują” na to, by być uważane za środek wymiany.

W 2019 roku firma wydawała się zajmować bardziej otwarte stanowisko wobec kryptowalut, będąc jednym z członków założycieli projektu Libra. Ale w październiku ubiegłego roku dostawca płatności opuścił projekt wraz z Visa, Stripe i Paypal, powołując się na brak przejrzystości wśród głównych powodów jego odejścia.

  • Novogratz: Bitcoin staje się mniej ryzykowny jako inwestycja:

Bitcoin zyskał znaczący rozgłos w ciągu dekady od jego premiery w 2009 roku. Znaczący gracze głównego nurtu, tacy jak MicroStrategy, zaczęli ostatnio inwestować duże sumy pieniędzy w aktywa, normalizując ich rentowność jako inwestycję dla niektórych. Mike Novogratz, dyrektor generalny Galaxy Digital, powiedział, że Bitcoin jest teraz oczywistą grą finansową.

Biorąc pod uwagę ryzyko, BTC jest dziś łatwiejszym zakładem niż kiedykolwiek.

– powiedział Novogratz w tweecie.

Skorygowany zmiennością, Bitcoin osiągnął najlepszy zwrot w ciągu jednego lub dwóch lat w porównaniu ze wszystkimi innymi klasami aktywów. Niewielu inwestorów spodziewa się, że złoto wzrośnie o 60%, ale nigdy nie spadło poniżej -8%, więc indeks Sharpe dostosowuje zwroty w oparciu o zmienność.

– powiedział Marcel Pechman, poproszony o rozważenie tweeta Novogratza.

Chociaż MicroStrategy kupiło w ostatnich miesiącach BTC o wartości ponad 400 milionów dolarów, nie jest jedynym gigantem głównego nurtu, który tak uczynił. Square, kierowany przez dyrektora generalnego Twittera Jacka Dorseya, kupił niedawno 50 milionów dolarów w Bitcoinie. Po ujawnieniu swoich udziałów w BTC w maju 2020 roku miliarder Paul Tudor Jones porównał aktywa do inwestycji w Apple przed boomem.

Dzięki zaangażowaniu w główny nurt, w tym budowaniu wokół niego tradycyjnych produktów handlowych, Bitcoin jest znacznie łatwiejszy do uzyskania ekspozycji finansowej na dziś niż kiedyś. Chociaż pierwotnie został zaprojektowany jako alternatywna forma waluty, w ostatnich latach Bitcoin zyskał popularność jako środek przechowywania wartości i opcja inwestycyjna.

Nie sądzę, by Bitcoin był używany jako waluta transakcyjna w jakimkolwiek czasie w ciągu najbliższych pięciu lat. Bitcoin jest używany jako środek przechowywania wartości.

– powiedział Novogratz w wywiadzie dla Bloomberg TV.

  • COVID-19 zwiększył atrakcyjność Bitcoina:

Ankieta przeprowadzona przez Grayscale Investments wskazuje, że pandemia COVID-19 zwiększyła apetyt inwestorów na Bitcoina.

Firma przeprowadziła ankietę wśród 1000 amerykańskich konsumentów w wieku od 25 do 64 lat, którzy brali udział w osobistych inwestycjach w wysokości 10.000 dolarów lub więcej w aktywa gospodarstwa domowego. Badanie zostało przeprowadzone w okresie czerwiec-lipiec 2020 r. 63% respondentów, którzy zainwestowali w Bitcoina w ciągu ostatnich czterech miesięcy, stwierdziło, że pandemia miała wpływ na ich decyzję. Ponadto 39% uznało, że Bitcoin był bardziej atrakcyjny z powodu pandemii. Tylko 13% stwierdziło, że wydarzenia związane z COVID-19 sprawiły, że zasób był mniej pożądany:

Według respondentów, Bitcoin wydaje się mieć pewne cechy wspólne z inwestycjami w bezpieczną przystań. Niedobór Bitcoina, weryfikowalny charakter, brak korelacji z rynkami światowymi oraz fakt, że nie jest on kontrolowany przez organizacje rządowe, to atrybuty, które sprawiają, że Bitcoin jest podobny do tradycyjnych inwestycji w bezpieczną przystań.

– czytamy.

Wydaje się, że potwierdza to status Bitcoina jako bezpiecznej przystani, jak twierdzi wielu analityków. Zgodnie z wynikami ankiety, zainteresowanie Bitcoinem jako inwestycją wydaje się rosnąć wraz z poziomem wykształcenia. Zatem tylko 17% respondentów bez dyplomu miało udział w aktywach, podczas gdy 29% posiadaczy posiadało tytuł magistra.

  • Strona kampanii Donalda Trumpa zhakowana | Napastnicy żądali Monero:

Strona kampanii prezydenckiej Donalda Trumpa została zhakowana. Napastnicy zwrócili się z pytaniem o to, czy ludzie chcą poznać fakty kompromitujące obecnie urzędującego prezydenta USA. Do głosowania miało posłużyć Monero (XMR).

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Doba na giełdach kończy się spadkami. Bitcoin zmniejszył swoją wartość o 3%, Ethereum o 5,8%, XRP o 2,9%, Chainlink o 7,3% a Binance Coin o 5,2%. Wśród czołowych kryptowalut jedyny wzrost notuje Bitcoin Cash – o 2,5%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 329.4 mld dolarów, a całkowity obrót 109.6 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button