News

#1177 Newsy z dnia 29.10.2020

Z czwartkowych wydarzeń: Gemini policzy krypto podatki w czasie rzeczywistym; CEO Circle użył PayPal do kupowania Bitcoinów; Cyfrowy juan będzie walczył z „dolaryzacją” ze strony Stanów Zjednoczonych; Peru bada giełdy kryptowalut; Inwestowanie w Teslę w odniesieniu do BTC? To możliwe!; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Gemini policzy krypto podatki w czasie rzeczywistym:

Amerykańska giełda kryptowalut Gemini nawiązała współpracę z firmą TaxBit zajmującą się przestrzeganiem przepisów podatkowych, aby pomóc swoim klientom w zarządzaniu podatkami od kryptowalut dzięki rozwiązaniu Tax Center Suite.

Tyler Winklevoss, dyrektor generalny giełdy Gemini, powiedział, że oprogramowanie TaxBit pomoże zmniejszyć „problem związany z podatkiem od kryptowalut”, umożliwiając użytkownikom śledzenie wpływu podatku w czasie rzeczywistym na ich transakcje kryptograficzne w Gemini. Zgodnie z ogłoszeniem, narzędzie pozwoli również klientom potencjalnie zwiększyć zwrot podatku i obniżyć zobowiązanie podatkowe, dostarczając alerty handlowe, gdy dostępne są możliwości uzyskania oszczędności podatkowych.

Rozwiązanie TaxBit Tax Center Suite jest pierwszym narzędziem związanym z podatkami kryptograficznymi, które firma Gemini kiedykolwiek wdrożyła, powiedział rzecznik Gemini. Przedstawiciel powiedział, że firma spodziewa się zintegrować rozwiązanie TaxBit w pierwszej połowie 2021 roku lub wcześniej, ponieważ wyczekuje ostatecznych wytycznych Urzędu Skarbowego dotyczących sposobu raportowania kryptowalut.

Gdy oprogramowanie zostanie w pełni wdrożone w Gemini, klienci giełdy w Stanach Zjednoczonych będą mogli pobrać raport podatkowy w formacie wymaganym przez IRS.

Bracia Winklevoss zainwestowali w TaxBit na początku tego roku. W styczniu 2020 r. ich rodzinne biuro – Winklevoss Capital – wzięło udział w 5-milionowej rundzie finansowania zalążkowego TaxBit. Gemini ma również relacje polecające z TaxBit od okresu raportowania podatkowego 2019, zauważył rzecznik Gemini.

  • CEO Circle użył PayPal do kupowania Bitcoinów:

W branży panowało duże podekscytowanie, odkąd PayPal w zeszłym tygodniu ogłosił zamiar wejścia na rynek kryptowalut. Wprowadzenie nowych usług kryptograficznych – umożliwiających zarówno płatności kryptograficzne, jak i bezpośrednie zakupy kryptowalut w aplikacji – zostało oficjalnie ustalone na początek 2021 r.

Jednak 28 października współzałożyciel i dyrektor generalny firmy Circle zajmującej się płatnościami kryptograficznymi, Jeremy Allaire, twierdził, że użył aplikacji PayPal do zakupu Bitcoinów o wartości 100 dolarów, tweetując zrzut ekranu widocznej transakcji.

Allaire nie wyjaśnił, w jaki sposób uzyskał dostęp do usługi przed jej oficjalnym wdrożeniem, ani nie sprecyzował, czy zawarł z PayPal umowę promocyjną dotyczącą używania i reklamowania nadchodzącej usługi.

Jak wcześniej informowaliśmy, funkcja kryptograficzna PayPal oprócz Bitcoina będzie obsługiwać Ethereum, Litecoina i Bitcoina Cash. Transakcje zainicjowane w kryptowalutach będą rozliczane z kupcami stowarzyszonymi z witryną w ich lokalnej walucie fiducjarnej.

Od drugiego kwartału 2020 r. PayPal miał ponad 346 milionów aktywnych kont i przetworzył 222 miliardy dolarów. Płatności kryptograficzne będą obsługiwane przez szacunkową sieć 26 milionów sprzedawców na całym świecie.

  • Cyfrowy juan będzie walczył z „dolaryzacją” ze strony Stanów Zjednoczonych:

Według jednego z byłych wysokich rangą urzędników chińskie podejście do waluty cyfrowej będzie faworyzować ich krajowy system detaliczny i zapobiegnie dolaryzacji gospodarki.

Zhou Xiaochuan, prezes Chińskiego Stowarzyszenia Finansowego i były prezes Ludowego Banku Chin (PBoC), powiedział uczestnikom konferencji Eurasia Forum, że cel banku centralnego w tworzeniu waluty cyfrowej różni się znacznie od krajów z Grupy Siedmiu – Kanady, Francji, Niemiec, Włoch, Japonii, Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych.

Według Xiaochuan, G7 zajmowało się głównie „wyzwaniami związanymi z Librą, Bitcoinem i podobnymi zaszyfrowanymi cyfrowymi walutami”, podczas gdy chiński bank centralny koncentrował się na wykorzystaniu swojej cyfrowej waluty do płatności detalicznych na rynku krajowym i zapobieganiu temu, by dolar amerykański stał się bardziej powszechnym środkiem wymiany w kraju.

W Chinach bardzo ciężko pracowaliśmy, aby popchnąć DCEP – to jest walutę cyfrową – i płatności elektroniczne. Jednak cel i główny punkt naszej koncepcji i treści różnią się od zasady G7. Musimy zapobiec dolaryzacji. Jest to jeden z głównych punktów projektowania chińskiego DCEP.

– powiedział Xiaochuan.

Kraje reprezentujące największe gospodarki świata otwarcie wyraziły obawy związane z uruchomieniem projektu Libry Facebooka, nazywając go zagrożeniem dla globalnego systemu finansowego.  W projekcie oświadczenia opublikowanym 12 października członkowie G7 oświadczyli, że początkowo sprzeciwią się jakiemukolwiek globalnemu projektowi stablecoina bez odpowiedniego nadzoru regulacyjnego.

Urzędnicy w kanadyjskim banku centralnym podobno przygotowywali własne CBDC, gdyby Libra została zablokowana przez organy regulacyjne. Dzisiaj gubernator Banku Kanady Tiff Macklem stwierdził, że banki centralne potrzebują „skoordynowanej globalnie” strategii w celu opracowania cyfrowej waluty, aby zapobiec nadużyciom ze strony przestępców. 

Chiński bank centralny niedawno rozpoczął pilotażowy program testowania swojego cyfrowego juana, przekazując 1,5 miliona dolarów 47.500 osobom w Shenzhen. Chociaż CBDC nie zostało oficjalnie wydane przez PBoC, bank niedawno opracował projekt ustawy zapewniającej ramy regulacyjne i legalność waluty cyfrowej. Prawo jest otwarte do konsultacji społecznych do 23 listopada.

  • Peru bada giełdy kryptowalut:

Peruwiański organ regulacyjny powiedział, że badania prowadzone obecnie na lokalnych giełdach kryptowalut będą kontynuowane pomimo pandemii COVID-19, ponieważ kraj szuka sposobów na uregulowanie krajowej branży kryptograficznej.

Według lokalnego serwisu informacyjnego Gestion, kierownik Financial Intelligence Unit of Peru (UIF) – Sergio Espinosa – zwrócił uwagę na potrzebę wypracowania polityki kryptowalut w tym kraju. Espinosa nazwał to „priorytetem”:

Jednym z tematów, których nie zatrzymaliśmy, jest diagnoza – która jest właśnie wykonywana – obecności i zakresu w Peru tak zwanych aktywów wirtualnych, w tym Bitcoina i innych aktywów wirtualnych, które nie są walutami, ale które istnieją, są przedmiotem handlu i krążą, dlatego istnieje potrzeba wprowadzenia regulacji w tej sprawie.

– mówi.

Podczas swojego udziału w IV Międzynarodowym Kongresie Zgodności i Walki z Korupcją zorganizowanym przez Stowarzyszenie Zgodności ze Słowem i Izbę Handlową w Limie, Espinosa zwrócił uwagę na brak wiedzy o sektorze kryptograficznym w Peru, nazywając go niezbadanym terytorium.

Espinosa powiedział ponadto, że badania nad lokalnymi giełdami kryptograficznymi rozpoczęły się w sierpniu w ramach działań UIF w celu zebrania wystarczającej ilości informacji, aby ustalić przyszłe przepisy dotyczące sfery kryptograficznej w Peru.

Chociaż nie podał dodatkowych szczegółów na temat tego, które giełdy były na radarze nadzoru finansowego, skomentował, że dodatkowe badania zostały dodane we wrześniu, a większość badań potrwa od 19 do 22 dni roboczych od przygotowania dokumentów zgłoszeniowych do wydania końcowego raportu z ich wyników. ”

Władze peruwiańskie nie ustaliły jednoznacznego stanowiska w sprawie kryptowalut, chociaż pandemia COVID-19, podobnie jak w wielu innych krajach, napędzała rozwój technologii Blockchain w tym kraju.

Niedawne spojrzenie na peruwiańskie przepisy dotyczące kryptowalut pochodzi z Kongresu Republiki Peru, który 22 października ogłosił ustawę, która ustanawia elektroniczne środki płatności jako publiczną konieczność.

  • Inwestowanie w Teslę w odniesieniu do BTC? To możliwe!:

Giełda kryptowalutowych instrumentów pochodnych – FTX wprowadziła nowatorski sposób handlu najpopularniejszymi akcjami na świecie. Platforma ogłosiła w czwartek, że użytkownicy giełdy mogą teraz rejestrować się, aby handlować na ponad 12 parach akcji i kryptowalut za pośrednictwem ułamkowych części akcji platformy (ang. fractional stocks offering), co FTX nazywa produktem pierwszym w swoim rodzaju.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Giełdy po upływie doby wykazują przewagę zieleni. Bitcoin notuje wzrost o 3,5%, Ethereum o 2,2%, XRP o 0,2% a Chainlink o 1,1%. Spadki natomiast widzimy przy Bitcoinie Cash, Litecoinie i Polkadot, kolejno o 1,8%, 0,9% i 4,3%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 399 mld dolarów, a całkowity obrót 85.2 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button