News

#1178 Newsy z dnia 30.10.2020

Z piątkowych wydarzeń: Wrapped Bitcoin osiągnął najwyższy poziom kapitalizacji rynkowej w historii; VievBase: Trzy razy więcej ETH na giełdach niż BTC; Gazprombank otrzymał zgodę na przechowywanie krypto w Szwajcarii; Huawei Mate 40 będzie oferować wsparcie dla cyfrowego juana; Giełda Binance podejrzewana o unikanie opodatkowania przychodów; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Wrapped Bitcoin osiągnął najwyższy poziom kapitalizacji rynkowej w historii:

Wrapped Bitcoin (WBTC) osiągnął dziś najwyższy poziom w historii pod względem kapitalizacji rynkowej i liczby tokenów.

WBTC to najpopularniejsza wersja Bitcoina, tokenizowana do użytku w sieci Ethereum. Według oficjalnej strony internetowej , obecnie istnieje rekordowa liczba 116.885 WBTC, wspieranych przez taką samą liczbę BTC przechowywanych przez depozytariuszy. Kapitalizacja rynkowa WBTC wynosi obecnie 1.58 mld dolarów.

To sprawia, że ​​WBTC Ethereum jest szóstym co do wielkości tokenem pod względem kapitalizacji rynkowej po Crypto.com Coin (CRO), USD Coin (USDC), Chainlink (LINK), BNB (BNB) i na pierwszym miejscu Tether USD (USDT).

WBTC przesunęło się w górę już w zeszłym tygodniu, wyprzedzając Compound Dai (cDAI), OKB (OKB) i Bitfinex’s LEO Token (LEO). WBTC jest obecnie 18. największą kryptowalutą pod względem ogólnej kapitalizacji rynkowej.

Token ERC-20 wspierany 1: 1 przez rezerwy BTC, Wrapped Bitcoin stanowi 80% wartości 2 mld dolarów BTC w sieci Ethereum. Aby spojrzeć na wzrost wstecz, w połowie września było tylko 80.000 tokenizowanych Bitcoinów o wartości nieco poniżej 1 mld dolarów.

Chociaż niedawne zyski osiągnięte przez BTC również przyczyniają się do wzrostu kapitalizacji rynkowej WBTC, to głównym czynnikiem napędzającym jego nagły wzrost jest rosnący popyt. WBTC jest szeroko stosowany w DeFi do uprawy plonów, szczególnie w projektach o bardziej umiarkowanych zbiorach. Obecnie w protokołach DeFi jest zamkniętych ponad 164.000 BTC, co odpowiada około 0,85% całej podaży Bitcoina w obiegu.

Podczas gdy pierwszy WBTC został wybity w styczniu 2019 roku, dzienny wolumen obrotu tokenem nie przekroczył 1 mln dolarów do końca lipca tego roku. Obecnie WBTC regularnie odnotowuje wolumen obrotu powyżej 50 mln dolarów.

 

  • VievBase: Trzy razy więcej ETH na giełdach niż BTC:

Prawie jedna czwarta krążącej podaży Ethereum ( ETH ) jest przechowywana na giełdach kryptowalut, zgodnie z danymi z platformy analitycznej ViewBase.

Strona ta pokazuje, że na giełdach znajduje się 26768260 ETH, co odpowiada 23,6% przy wartości 10.3 mld dolarów. Prawie 26 milionów tych tokenów jest przechowywanych na 10 scentralizowanych giełdach, a na samym Coinbase znajduje się 8521807 ETH, czyli 7,5% podaży.

Ether wyprzedza Bitcoina o wiele mil pod względem odsetka tokenów przechowywanych na giełdach. BTC posiada 8,1% swojej podaży w obiegu na giełdach.

Na początku tego miesiąca statystyk kryptowalut Willy Woo powiedział, że uważa, że kiedy liczba monet przechowywanych na giełdach spada:

(…) to znak, że nowi kupujący przychodzą, aby zgarnąć monety z rynków i przenieść je do zamrażarki. 

W związku z tym stosunkowo niski udział BTC utrzymywanych na giełdach jest „makro byczy”, jak twierdzi Woo.

Według Glassnode, liczba Bitcoinów przechowywanych na giełdach znacznie spadła w ciągu roku, idąc w dół z rekordowego poziomu 2.97 mln BTC w lutym, do poniżej 2.6 mln wczoraj. Platforma pokazuje również bycze sygnały dla Bitcoina z dzienną liczbą nowych adresów dla BTC z liczbą około 480.000, czyli sześć razy więcej niż dla Ether, który ma mniej niż 80.000 nowych adresów tworzonych każdego dnia.

Warto również zauważyć, że siedmiodniowa średnia wolumenu przepływów netto wymiany zarówno dla Bitcoina, jak i Ethereum jest ujemna od początku sierpnia. Wielkość przepływu netto to liczba monet wysłanych na giełdy pomniejszona o usuniętą kwotę. Sugeruje to, że chociaż Ether ma wysoki procent monet przechowywanych na giełdach w porównaniu z innymi monetami, to ogólny sentyment zmierza w kierunku zwyżkowego trendu w ostatnich kilku miesiącach.

Glassnode nie odzwierciedla tego samego procentu monet przechowywanych na giełdach, co ViewBase. Według Glassnode na giełdach jest mniej niż 16.6 miliona ETH (14,7%) i prawie 2.6 miliona BTC (14%).

 

  • Gazprombank otrzymał zgodę na przechowywanie krypto w Szwajcarii:

Duży prywatny bank rosyjski Gazprombank otrzymał zgodę organów regulacyjnych na uruchomienie usług przechowywania kryptowalut za pośrednictwem swojej szwajcarskiej spółki.

Zgodnie z oficjalnym ogłoszeniem, bank uzyskał zgodę krajowego organu nadzoru finansowego, szwajcarskiego Urzędu Nadzoru Rynku Finansowego, na oferowanie usług przechowywania i handlu kryptowalutami swoim klientom instytucjonalnym i korporacyjnym. Oferty będą początkowo ograniczone do wybranej grupy klientów z Bitcoinem jako jedyną obsługiwaną kryptowalutą. Gazprombank planuje sukcesywne poszerzanie oferty o dodatkowe kryptowaluty oraz inne powiązane produkty i usługi.

Prezes Gazprombank Roman Abdulin powiedział:

Spodziewamy się, że aktywa cyfrowe będą stawać się coraz ważniejsze w światowej gospodarce, a w szczególności dla naszych obecnych i potencjalnych klientów. 

Jako podmiot objęty regulacją, Gazprombank będzie musiał przestrzegać szwajcarskich przepisów i regulacji dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy i „Poznaj swojego klienta”, a także wdrażać własne procedury należytej staranności i oprogramowania. 

Gazprombank Switzerland jest bankiem zarejestrowanym w Szwajcarii, w 100% należącym do Gazprombanku z siedzibą w Rosji. Bank przygotowuje się do uruchomienia usług kryptograficznych w Szwajcarii od 2018 roku.

Podczas gdy rosyjskie instytucje bankowe wykorzystują rynki kryptowalut za granicą, rząd Rosji nie jest zbyt przyjazny dla głównych kryptowalut w kraju. Na początku tego miesiąca Anatolij Aksakow – członek rosyjskiej Dumy Państwowej i kluczowy przedstawiciel rosyjskich wysiłków legislacyjnych związanych z kryptowalutami – przekonywał, że zdecentralizowane kryptowaluty, takie jak Bitcoin, nie mają przyszłości.

 

  • Huawei Mate 40 będzie oferować wsparcie dla cyfrowego juana:

Huawei ogłosił, że jego nadchodząca seria smartfonów Mate40 będzie zawierać zintegrowany portfel sprzętowy dla cyfrowej waluty banku centralnego Chin, cyfrowego juana. Będzie to pierwszy smartfon z takim portfelem, czytamy w poście od Huawei na chińskiej stronie Weibo z 30 października.

Według informacji w nim zawartych, użytkownicy będą mogli kontrolować i chronić swoją anonimowość oraz przeprowadzać podwójne transakcje offline. Umożliwia to użytkownikom telefonów komórkowych przesyłanie środków poprzez zetknięcie ich urządzeń ze sobą, nawet jeśli oba są offline:

Seria HuaweiMate40 to pierwszy smartfon obsługujący cyfrowy portfel sprzętowy RMB, zabezpieczenia na poziomie sprzętowym, kontrolowaną ochronę anonimowości, podwójne transakcje offline, zapewniające nowe, bezpieczne i wygodne płatności.

Huawei oferuje również darmowy Mate40 Pro użytkownikowi Weibo, który udostępni post do jak największej ilości osób..

Mate40 to pierwszy smartfon Huawei, który wykorzystuje technologię chipów 5 nm, tak jak niedawno debitutujący iPhonie 12. Ta technologia pozwala na umieszczenie miliardów więcej tranzystorów w jednym chipie, znacznie zwiększając potencjalną moc.

Jednak ze względu na trwającą wojnę handlową między Stanami Zjednoczonymi a Chinami, Huawei nie będzie w stanie nabyć ani wyprodukować więcej swoich procesorów Kirin 9000 , gdy wyczerpią się obecne zapasy.

Podobno chiński juan cyfrowy jest już na etapie testów, ponieważ kilka krajów rywalizuje miano pioniera, które wprowadzi CBDC. Jednym z głównych czynników napędzających przyspieszony rozwój chińskiej waluty cyfrowej jest przeciwdziałanie wpływowi dolara amerykańskiego na światowy handel.

  • Giełda Binance podejrzewana o unikanie opodatkowania przychodów:

Największy na świecie podmiot zajmujący się handlem kryptowalutami Binance Holdings Limited stworzył korporacyjny plan czerpania zysków z rynku amerykańskiego, unikając kontroli podatkowych z tego kraju. Magazyn Forbes, odkrywa karty tej skomplikowanej struktury powołując się na dokument z 2018 roku, który uzyskał.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Kolejna doba upłynęła nam pod znakiem spadków prawie u prawie wszystkich najpopularniejszych krypto. Korekty notuje Ethereum o -2,54%, XRP o -2,76%, Bitcoin Cash 2,89%, Chainlink – 4,41%, Litecoin o -3,26% i Polkadot o -1,36%. Wzrost notuje Bitcoin o 0,99%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 394.3 mld dolarów, a całkowity obrót 94 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button