News

#1179 Newsy z dnia 31.10.2020

Z sobotnich wydarzeń: Orbit będzie używać blockchain Ethereum; Coinbase zatrudnił byłego prawnika Google; Bundesbank pracuje nad projektem blockchain; Brytyjczyk wykorzystał Bitcoina do pomocy dla ISIS; 12 lat temu powstał manifest Satoshiego Nakomoto; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Orbit będzie używać blockchain Ethereum:

Orbit, nowa skomercjalizowana firma zajmująca się energią odnawialną, ogłosiła, że wykorzysta blockchain Ethereum, aby umożliwić zwykłym ludziom zaangażowanie się w kupowanie i sprzedawanie energii słonecznej. Według raportów, specjalne tokeny ORBT będą dystrybuowane i wykorzystywane do dokonywania tych transakcji. Biorąc pod uwagę fakt, że będą one odbywać się z wykorzystaniem łańcucha blokowego Ethereum, to będą również całkowicie anonimowe.

W oświadczeniu na ich stronie internetowej czytamy:

Zdecydowaliśmy się skorzystać z ICO zamiast IPO, aby uszanować anonimowość naszych inwestorów, a także umożliwić dostęp szerszemu gronu osób. W ten sposób nasi inwestorzy mogą zarabiać na naszym sukcesie i wspierać nas w tym samym czasie, gdy nie musimy rezygnować z jakichkolwiek udziałów w naszej firmie.

Sieć Orbit koncentruje się na komercjalizacji energii odnawialnej, w tym generatorów i ogniw słonecznych do użytku komercyjnego i mieszkalnego.

Chodzi o to, że wartość tokena ORBT będzie obsługiwana dzięki osobom kupującym i sprzedającym produkty i usługi oferowane przez Orbit. Zapewnia to „siatkę bezpieczeństwa” dla inwestorów na rynku Orbit, nawet jeśli wartość tokenów będzie miała spaść w przyszłości.

Obecnie w tokeny Orbit zainwestowano ETH o wartości 1 mln dolarów. Tokeny przydzielone do przedsprzedaży, które nie zostaną sprzedane, zostaną podobno spalone, aby zapobiec rozmyciu, gdy $ ORBT jest notowany na Uniswap, Coingecko, Kyber itp.

  • Coinbase zatrudnił byłego prawnika Google:

W piątek firma Coinbase Inc. ogłosiła powołanie Milany McCullagh, byłej starszej dyrektor ds. prawnych Google, na zastępcę radcy prawnego ds. produktów i prawa handlowego.

McCullagh, która pracowała w Google przez ponad 13 lat, będzie pracować teraz w Coinbase, w obszarze wsparcia prawnego w zakresie produktów, pomagając firmie w usprawnianiu stosowania prawa w przypadku wprowadzania nowych produktów. Mianowanie McCullagha jest częścią zarówno kampanii Coinbase mającej na celu przyciągnięcie talentów prawniczych, jak i szerszego w branży ruchu najlepszych prawników dołączających do firm kryptograficznych.

Od sierpnia do października Coinbase mianował byłego radcę prawnego Dyson Ltd., Katherine Minarik, na zastępcę radcy prawnego ds. sporów; były starszy radca prawny w Uber Technologies Inc. w Londynie, Carly Nuzbach Lowery, jako Associate General Counsel; były prawnik w Fenwick Jade Clemons jako radca prawny; oraz kierownik ds. nadzoru w CLS Group Holdings AG, Janice Payne, jako dyrektor ds. zgodności z przepisami.

Nadmiar rekrutacji może być częścią wysiłków Coinbase mających na celu stłumienie obaw regulacyjnych potencjalnych inwestorów w przededniu możliwej pierwszej oferty publicznej. Firma z San Francisco prowadziła rozmowy z kancelariami prawnymi i bankami inwestycyjnymi w sprawie pierwszej oferty publicznej na początku roku.  Ponadto nominacje te zbiegają się w czasie z niedawną decyzją firmy o ograniczeniu „politycznych” i „społecznych” dyskusji w pracy , co doprowadziło do wniosku 60 pracowników o skorzystanie z pakietów wyjazdowych oferowanych przez firmę.

Coinbase nie jest jednak jedynym celem, jakim jest dostarczanie najwyższej klasy prawników do branży kryptograficznej. 8 października firma O (1) Labs Operating Corp., oparta na technologii blockchain, ogłosiła powołanie byłego wewnętrznego prawnika w Goldman Sachs i nawiązała współpracę z Kirkland & Ellis LLP, Sang Joon Kim jako radca prawny. 7 października giełda kryptowalut i depozytariusz Gemini Trust Co. LLC wyznaczyła byłego szefa działu prawnego w globalnym dziale przestępstw finansowych Morgan Stanley, Andy Meehan, na dyrektora ds.zgodności w regionie Azji i Pacyfiku.

W ubiegłą środę firma venture capital Andreessen Horowitz ogłosiła powołanie byłego dyrektora regulacyjnego nowojorskiej giełdy, Anthony’ego Albanese, do pracy nad kwestiami związanymi z regulacjami dotyczącymi kryptowalut. Posunięcia te zbiegają się z krokami podjętymi przez amerykańskie organy regulacyjne w celu legalizacji branży kryptowalut. Wcześniej Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych wydał oficjalne wytyczne dotyczące regulacji rynku kryptowalut i pociągania go do odpowiedzialności.

Erich Dylus, prawnik ds. Finansów lotniczych w firmie Vedder Price i członek inżynierii prawniczej DAO LexDAO powiedział, że zatrudnianie może być oznaką uznania przez świat prawniczy rosnącego wpływu kryptowalut:

Niektórzy prawnicy odkrywają ekscytującą granicę, która potrzebuje wskazówek prawnych dotyczących nowej przestrzeni”. Mówi to o dojrzewającej naturze kryptowalut, gdzie wielkie nazwiska robią skok.

  • Bundesbank pracuje nad projektem blockchain:

Zgodnie z publicznym ogłoszeniem opublikowanym w Suplemencie do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej, Singapurska fundacja non-profit Ocean Protocol została zaanfażowana do stworzenia zdecentralizowanej sieci niemieckiego Bundesbanku.

Bank centralny stwierdził, że protokół Ocean, który jest projektem o stosunkowo niewielkiej renomie, został wybrany głównie dlatego, że był jedynym możliwym wykonawcą tego zadania, powołując się na „brak porównywalnych konkurentów”.

Bundesbank wyszczególnił w publicznym ogłoszeniu, że głównym celem projektu jest ustanowienie:

 (…) zdecentralizowanej sieci, która umożliwia uczestnikom stały, symetryczny dostęp do danych w celu aktualizacji statystyk w czasie rzeczywistym, przy zachowaniu suwerenności danych.

Instytucja oczekuje, że będzie współpracować z protokołem Ocean, aby zbudować platformę do bezpiecznego publikowania, przesyłania i konsumowania danych publicznych i prywatnych.

Wcześniej informowaliśmy, że niemiecki bank centralny rozważa alternatywy dla CBDC. Możliwe, że to ogłoszenie jest dla nas pierwszym spojrzeniem na to, na czym mogłaby polegać taka alternatywa. W lipcu Protokół Ocean ogłosił, że opracuje projekt pilotażowy  z producentem Mercedes-Benz, firmą Daimler AG.

  • Brytyjczyk wykorzystał Bitcoina do pomocy dla ISIS:

Obywatel brytyjski, który podobno jest członkiem ISIS od ponad czterech lat, stanął przed lokalnym sądem za rzekome wysyłanie pieniędzy za granicę (za pośrednictwem BTC), aby pomóc schwytanym bojownikom ISIS w ucieczce z syryjskich obozów jenieckich.

Według raportu, 27-letniemu Hisham Chaudhary postawiono siedem zarzutów terrorystycznych, w tym członkostwo w zakazanej organizacji i przystąpienie do porozumienia finansowego. Oprócz tego zarzuty przeciwko Chaudhary obejmują również kompilację i rozpowszechnianie publikacji terrorystycznej zatytułowanej The Wholesome Fruit In The Virtues And Etiquettes Of Jihad w październiku i listopadzie ubiegłego roku. Jednak oskarżony nie przedstawił żadnych wyjaśnień wobec siedmiu zarzutów podczas swojego wystąpienia wideo w sądzie w Westminster.

Jak wynika z raportu, Chaudhary jest oskarżany o wykonywanie pewnych obowiązków w imieniu grupy, takich jak zbieranie funduszy i przesyłanie pieniędzy za granicę za pomocą Bitcoina, co podobno pozwala bojownikom ISIS na ucieczkę z kontrolowanych przez Kurdów obozów jenieckich w północnej Syrii.

Ilość BTC, które Chaudhary nabył i rzekomo wysłał bojownikom, pozostaje nieznana. Prokuratorzy twierdzili, że Chaudhary, pochodzący z Oadby w hrabstwie Leicestershire, jest akceptowanym członkiem niesławnej organizacji terrorystycznej Państwa Islamskiego od początku 2016 roku. Państwo Islamskie zostało zakazane na mocy prawa brytyjskiego w 2014 roku.

Organizacje terrorystyczne coraz częściej wykorzystują Bitcoin do finansowania swoich operacji. W rzeczywistości w sierpniu tego roku Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych (DOJ) przechwycił ponad 300 kont kryptowalutowych połączonych lub obsługiwanych przez trzy znane grupy terrorystyczne. Amerykańskie organy ścigania śledziły fundusze na kontach w łańcuchu blokowym Bitcoin i widziały transfery warte miliony dolarów z „kampanii pozyskiwania funduszy” i anonimowych darowizn kończących się w portfelach. Ostatecznie władze USA były w stanie przejąć ponad 300 kont kryptowalutowych, cztery strony internetowe i cztery strony na Facebooku, wszystkie związane z przestępczym przedsiębiorstwem.

  • 12 lat temu powstał manifest Satoshiego Nakomoto:

31 października 2008 roku nikomu nieznana osoba o pseudonimie Satoshi Nakamoto opublikowała 9-stronnicowy dokument, w którym opisywała system przesyłania elektronicznych tokenów. Dwa miesiące później powstał pierwszy z bloków tego systemu, a istnienie Bitcoina stało się faktem. 12 lat temu nikt nie pomyślałby, że wpis na jednym z forów internetowych może przynieść taką rewolucję.

I’ve been working on a new electronic cash system that’s fully peer-to-peer, with no trusted third party… 

– miało wkrótce zmienić świat…

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Kolejna doba tym razem upływa nam pod znakiem wzrostów. Do góry poszedł Bitcoin o 2,09%, Ethereum o 2%, XRP o 1,36%, Bitcoin Cash o 1,94%, Chainlink o 2,73%, Litecoin o 3,66% i Polkadot o 3,13%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 401.3 mld dolarów, a całkowity obrót 80.1 mld dolarów.

źródło: eng.ambcrypto.com, cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button