News

#1183 Newsy z dnia 04.11.2020

Ze środowych wydarzeń: Korea Płd. zakazuje wymiany monet skupionych na prywatności; Binance zatrzymuje próbę exit scamu; China’s UnionPay wprowadza kartę obsługującą krytpowaluty; AP News publikuje wyniki wyborów prezydenckich w USA na blockchain; Silk Road – przebudzenie | BTC o wartości ponad 1 miliarda dolarów w ruchu; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Korea Płd. zakazuje wymiany monet skupionych na prywatności:

Zgodnie z oświadczeniem Komisji Usług Finansowych Korei Południowej (FSC) dostawcy usług w zakresie wirtualnych aktywów w tym kraju nie będą już w stanie obsługiwać żadnych aktywów cyfrowych, które niosą ze sobą wysokie ryzyko prania pieniędzy. Aktualizacje zostały wprowadzone w ramach wytycznych Special Payment Act – rozporządzenia, które w szczególności obejmuje legalność kryptowalut w Korei Południowej.

FIU skrytykowała „ciemne monety” – kryptowaluty zorientowane na prywatność – za posiadanie zapisów transakcji, które podobno są trudne do wyśledzenia przez grupę. Może to potencjalnie wpłynąć na korzystanie z monet zapewniających prywatność, takich jak Zcash, Monero i Dash.

Oczekuje się, że zmiany organu nadzoru finansowego Ustawy o Specjalnych Płatnościach zaczną obowiązywać od marca 2021 r. Ustawa wymaga, aby istniejące giełdy stosowały wystarczające zasady KYC i AML. Giełdy muszą również zgłosić swoją działalność w ciągu sześciu miesięcy od wejścia w życie ustawy. Oprócz braku obsługi monet związanych z prywatnością, dostawcy usług wirtualnych aktywów są zobowiązani do potwierdzania prawdziwych nazwisk swoich klientów poprzez weryfikację ich danych osobowych, takich jak krajowe numery identyfikacyjne.

Wiele giełd kryptowalut w kraju nie już notuje monet zapewniających prywatność ze względu na obowiązujące przepisy międzynarodowe. We wrześniu 2019 południowokoreański oddział giełdy kryptowalut OKEx usunął ZEC, XMR, DASH, Horizen (ZEN) i Super Bitcoin (SBTC), powołując się na wytyczne określone przez Financial Action Task Force. Lokalna giełda kryptowalut Upbit ogłosiła, że w tym samym miesiącu zaprzestanie obsługi trzech kryptowalut zorientowanych na prywatność.

  • Binance zatrzymuje próbę exit scamu:

Binance ogłosił pomyślne odzyskanie środków w wysokości 344.000 dolarów z próby exit scamu Wine Swap, projektu na Binance Smart Chain (BNB).

Wine Swap była zautomatyzowaną platformą do tworzenia rynku podobną do Uniswap, która została uruchomiona 13 października. W ciągu godziny od uruchomienia zgromadziła 345.000 dolarów w funduszach, które zostały natychmiast wyciągnięte z platformy przez twórców Wine Swap.

Środki zostały następnie rozesłane, aby wydostać je z Binance Smart Chain. Większość została zamieniona na blockchainie Ethereum, chociaż część została również wysłana na scentralizowany most Binance i dwie inne giełdy. Zostały one natychmiast zamrożone, powiedział Binance.

Zespół Binance był w stanie następnie zidentyfikować twórców Wine Swap poprzez analizę w łańcuchu. W konsekwencji sprawcy zwrócili pieniądze po dowiedzeniu się, że zostali złapani.

Oczekuje się, że pieniądze zostaną zwrócone w oryginalnych nominałach po tym, jak domniemani oszuści zamienili część z nich na inne tokeny.

Binance utrzymuje, że nie może kontrolować środków na Binance Smart Chain, nawet poprzez ich zamrożenie. Tylko te środki, które trafią na giełdę, są pod kontrolą firmy.

Incydent ilustruje, w jaki sposób hakerzy i oszuści korzystający z Binance Smart Chain mogą uniknąć przechwycenia, używając niektórych zdecentralizowanych opcji.

Niemniej jednak ekosystem Smart Chain pozostaje odizolowany: Binance w dużej mierze kontroluje walidację poprzez swój udział w BNB, a mosty wydają się stanowić użyteczny wąski punkt, który usprawnia śledzenie łańcucha.

  • China’s UnionPay wprowadza kartę obsługującą krytpowaluty:

Duża korporacja usług finansowych China UnionPay, analog dostawców kart, takich jak Visa i Mastercard, nawiązała współpracę z południowokoreańskim dostawcą płatności Danal, aby wprowadzić na rynek kartę cyfrową obsługującą kryptowaluty.

Portfel kryptograficzny Danal Paycoin i jego token kryptograficzny o tej samej nazwie będą interfejsem dla nowej, przedpłaconej karty mobilnej. Firma Paycoin wskazała, że użytkownicy będą mogli używać zarówno karty, jak i Paycoin do płacenia za towary i usługi u ponad 30 milionów sprzedawców UnionPay w 179 krajach i regionach.

PayCoin to zasób oparty na blockchainie, który jest w obiegu od 2019 roku. Ma zgłoszonych 760.000 zarejestrowanych użytkowników, a notowany jest na giełdach takich jak  Gdac, Upbit, Huobi Korea, Liquid i Coinone. Na razie największa baza użytkowników PayCoin znajduje się w Korei Południowej, chociaż firma koncentruje się na zasięgu globalnym.

W oświadczeniu dla South China Morning Post, dyrektor generalny Danal, Park Sang Man, zwrócił uwagę na korzyści płynące z posiadania karty w zakresie wymiany walut i płatności za granicą. Karta UnionPay-Danal będzie obsługiwać doładowania i płatności zarówno w walucie fiducjarnej, jak i kryptowalutowej.

  • AP News publikuje wyniki wyborów prezydenckich w USA na blockchain:

Agencja prasowa Associated Press publikuje wyniki wyborów prezydenckich 3 listopada w Stanach Zjednoczonych na blockchainach Ethereum i EOS.

Jak zauważono na stronie dewelopera, w której szczegółowo opisano, jak uzyskać dostęp do interfejsu AP Elections API, wyniki są zapisywane w łańcuchu przez oprogramowanie OraQle firmy Everipedia.

Chociaż wyniki są oczywiście publikowane również na stronie internetowej AP, korzystanie z Everipedii opartej na blockchain zapewnia niezakłócony, trwały i niezmienny zapis wyników dla każdego stanu.

AP udostępnił również adres inteligentnego kontraktu Ethereum, umożliwiając czytelnikom korzystanie z eksploratorów bloków, takich jak Etherscan, do śledzenia nadchodzących wyników.

Jednak bardziej przystępna wersja wyników, zestawiająca wyniki ze wszystkich wywoływanych dotychczas stanów, jest dostępna za pośrednictwem konta AP EOS na Bloks.io.

Wybory w USA w 2020 r. są jednymi z najbardziej kontrowersyjnych od dziesięcioleci, a ich wyniki idą łeb w łeb w kluczowych stanach. Z powodu pandemii koronawirusa, ku rozczarowaniu urzędującego prezydenta Donalda Trumpa, oddano wcześniej prawie 100 milionów głosów, pocztą lub osobiście.

Świat kryptowalut chętnie dowie się, kto zostanie następnym prezydentem USA i jaki będzie to miało wpływ na rynki. Jednak może upłynąć kilka dni lub nawet tygodni, zanim zostanie wydany ostateczny werdykt. Trump wysunął już kontrowersyjne twierdzenia o oszustwach wyborczych za pośrednictwem przesyłanych pocztą kart do głosowania. Zagroził dziś, że złoży odwołanie do Sądu Najwyższego o zaprzestanie liczenia głosów.

  • Silk Road – przebudzenie | BTC o wartości ponad 1 miliarda dolarów w ruch:

3 listopada Whale Alert zasygnalizował olbrzymie transfery BTC. Ktoś ruszył 69 369 BTC o wartości przekraczającej 1 miliard dolarów w kierunku nieznanego dotąd adresu.

Czytaj dalej…

Aktualna sytuacja na giełdach:

Doba na giełdach kończy się przewagą spadków. Wzrst notuje Bitcoin – o 1% oraz Ethereum – o 0,1%. Spadki natomiast widzimy przy XRP, Bitcoinie Cash i Chainlink, kolejno o 2,5%, 3,5% i 6%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 398.2 mld dolarów, a całkowity obrót 86 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button