News

#1184 Newsy z dnia 05.11.2020

Z czwartkowych wydarzeń: Brazylia: Minister Gospodarki zapowiedział cyfrowego reala; Rekordowe ATH Bitcoina w stosunku do rosyjskiego rubla; Binance uruchamia program partnerski w Afryce; Bybit nawiązał współpracę z Borussią Dortmund; Branża bitomatów przeżywa prawdziwą hossę; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Brazylia: Minister Gospodarki zapowiedział cyfrowego reala:

Minister gospodarki Brazylii Paulo Guedes powiedział, że Brazylia wyda własną cyfrową walutę banku centralnego. Guedes złożył oświadczenie w czwartek podczas ceremonii upamiętniającej liczbę 100-milionowego cyfrowego konta oszczędnościowego otwartego w Caixa Econômica Federal:

Teraz, gdy Bank Centralny jest znowu autonomiczny, jest również niesamowity w wymiarze cyfrowym: Pix, OpenBank, fintechy i cyfrowa waluta. Brazylia będzie miała własną cyfrową walutę. Brazylia wyprzedza wiele krajów.

Minister po raz pierwszy wypowiada się bezpośrednio na ten temat, choć nie podał dalszych szczegółów na temat projektu CBDC prowadzonego przez bank centralny.

Brazylijski bank centralny ogłosił w sierpniu, że powołał grupę analityczną do ewentualnej emisji reala cyfrowego. W związku z tym prezes banku centralnego Roberto Campos Neto powiedział, że Brazylia potrzebuje „poprawy” swojej waluty. i że stanie się to w ramach Pix – nowego federalnego systemu płatności cyfrowych:

W naszym przypadku Pix jest bardzo ważny, ponieważ od teraz widzimy połączenie natychmiastowej, otwartej i interoperacyjnej formy płatności z systemem otwartych danych. Spotkają się gdzieś w przyszłości z walutą, która jeszcze nie została udoskonalona.

Ponadto, choć bank centralny nie ujawnił jeszcze, jak faktycznie będzie działać cyfrowa wersja prawdziwego, Campos Neto już zadeklarował, że wejdzie do obiegu już w 2022 roku. Minister wypowiada się na ten temat po raz pierwszy, ale nie podał dalszych szczegółów na temat projektu CBDC prowadzonego przez BC. Mimo to minister zapowiada kilka informacji dotyczących cyfryzacji i modernizacji brazylijskiej gospodarki. Guedes powiedział już, że planuje pierwszą ofertę publiczną (IPO) nowo utworzonego banku cyfrowego Caixa Econômica Federal i że Brazylia wkrótce przystąpi do Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD).

Dyskusja o CBDC toczy się w szczególnym momencie dla cyfryzacji brazylijskiej gospodarki. W poniedziałek bank centralny, system natychmiastowych płatności cyfrowych Pix, odnotował pierwsze transakcje, a jego oficjalne uruchomienie zaplanowano na 15 listopada.

Zgodnie z oświadczeniami CB, real cyfrowy byłby wykorzystywany głównie w transakcjach walutowych, zarówno w kraju, jak i za granicą.

Możliwość wykonania Pixa z zagranicy jest w planie ewolucji Pixa, ale nie na następny rok.

– powiedział dyrektor Financial System Organisation João Manoel de Mello.

Zastępca szefa Departamentu Informatyki BC Aristides Andrade Cavalcante Neto zwrócił również uwagę, że brazylijskie CBDC musi być połączone z procesami wymiany.

  • Rekordowe ATH Bitcoina w stosunku do rosyjskiego rubla:

Wśród trwającego wzrostu na rynkach kryptowalut, Bitcoin zrobił kolejny krok milowy, osiągając nowy rekord wszechczasów w stosunku do rosyjskiej waluty narodowej, rubla. Według danych z głównej witryny śledzącej kryptowaluty CoinGecko, Bitcoin pobił kolejny historyczny rekord w stosunku do rubla, przekraczając poprzedni ATH wynoszący około 1.157,000 rubli. Według CoinGecko, Bitcoin był wart ponad 1.160,000 rubli w czasie pisania tego newsa.

Nowe ATH Bitcoina pojawia się w trakcie dużego wzrostu na rynku kryptowalut, gdzie Bitcoin przekracza 14.700 dolarów po raz pierwszy od początku stycznia 2018 roku. Rajd nadal nabiera tempa, ponieważ Bitcoin przekracza obecnie 15.000 dolarów, a jego obrót wynosi około 14.900 dolarów w momencie publikacji, według danych CoinGecko.

Ponieważ rubel osłabił się w stosunku do dolara, nowy ATH opiera się nie tylko na ogromnym wzroście Bitcoina. Poprzedni ATH ceny Bitcoina w stosunku do rubla został zarejestrowany w 2017 roku, kiedy Bitcoin osiągnął rekordowy poziom 20.000 dolarów. W tym czasie dolar amerykański kosztował około 59 rubli. Po znacznym spadku w stosunku do rubla w czasie wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych, jeden dolar jest obecnie wart około 77 rubli.

Rubel rosyjski nie jest jedyną walutą fiducjarną, która zmaga się z nowymi rekordami Bitcoina wśród trwającego rajdu kryptowalut i rosnącej inflacji. Według przedsiębiorcy i komentatora rynkowego Alistaira Milne, cena Bitcoina osiągnęła nowy rekord w siedmiu walutach krajowych, takich jak Brazylia, Turcja i Argentyna w październiku 2020 roku. 22 października Milne przewidział, że Bitcoin wkrótce osiągnie nowy ATH w lokalnych walutach w Rosji i Kolumbii.

  • Binance uruchamia program partnerski w Afryce:

Największa na świecie giełda kryptowalut uruchamia nowy program afiliacyjny w Afryce po ogłoszeniu o zamknięciu filii w Ugandzie. Binance oficjalnie ogłosiła uruchomienie Programu Partnerskiego Binance Africa, którego celem jest promocja Binance na całym kontynencie. Według giełdy nowy program jest otwarty dla wpływowych, entuzjastów kryptowalut i twórców treści z Nigerii, Ghany, Kenii, RPA i Ugandy.

Rzecznik Binance powiedział, że usługi Binance w Afryce obejmują rampę dla użytkowników z Nigerii, RPA i Ugandy. Giełda zapewnia również usługi peer-to-peer dla użytkowników z Kenii.

Oczekuje się, że Binance Uganda zostanie całkowicie zamknięta 28 listopada 2020 roku, a zamknięcie usług handlowych zaplanowano na 11 listopada. Giełda już zamknęła depozyty i nowe rejestracje 28 października, czytamy w komunikacie.

Binance Uganda to platforma typu fiat-to-crypto uruchomiona przez Binance w czerwcu 2018 roku, umożliwiająca użytkownikom w Ugandzie dostęp do kryptowalut za szylingiem ugandyjskim (UGX) i promowanie adopcji kryptowalut w Afryce. Pomimo zawieszenia platformy, lokalni użytkownicy nadal będą mogli wpłacać UGX za pośrednictwem głównej platformy Binance, zauważył przedstawiciel giełdy.

We wrześniu 2020 Binance wycofało swój natywny token Binance Coin z Binance Uganda. Kierownictwo wyjaśniło następnie, że para handlowa BNB / UGX nie spełnia standardów handlowych giełdy. Binance Uganda jest drugą lokalną spółką zależną, która została zamknięta w ciągu ostatnich 30 dni. 19 października Binance ogłosiło zbliżające się zakończenie Binance Jersey. Giełda nie określiła powodów zamknięcia działalności na Jersey, zamiast tego stwierdziła, że ​​Binance.com:

(…) będzie nadal oferować usługi obywatelom Jersey za pośrednictwem zgodnych kanałów bankowych.

Według przedstawiciela Binance, te dwa zawieszenia nie są ze sobą powiązane, ponieważ:

Binance Jersey i Binance Uganda to dwa niezależne podmioty.

Rzecznik zaznaczył, że giełda będzie się nadal rozwijać na całym świecie, aby oferować lokalne produkty i usługi dla lokalnych użytkowników.

  • Bybit nawiązał współpracę z Borussią Dortmund:

Najwyższej klasy niemiecki klub piłkarski BVB Borussia Dortmund rozpoczyna wieloletnią współpracę z platformą kryptograficzną Bybit.

W chwili obecnej szczegóły tego, na czym będzie polegało partnerstwo, poza zasięgiem wspólnych działań w zakresie marki, pozostają niewielkie. W oświadczeniu, CEO Bybit, Ben Zhou, zwrócił uwagę na ogromną popularność BVB, charakteryzując ją jako siódmą pod względem wielkości bazę fanów na świecie. Powiedział:

Dzięki partnerstwu, Bybit zamierza zwiększyć swój globalny zasięg i markę, ponieważ logo i slogany Bybit będą prezentowane wirtualnie na meczach BVB, ich stronach internetowych i platformach społecznościowych.

Nadchodzący, głośny mecz z Bayernem Monachium, w którym kluby będą walczyć o pierwsze miejsce w Bundeslidze, zapewni Bybitowi pierwszą możliwość reklamy. Bayern Monachium, jesienią 2019 roku wkroczył już na rynek towarów opartych na łańcuchu blokowym, w celu zwiększenia zaangażowania zaangażowanie fanów.

Zhou powiedział:

Mamy nadzieję, że w najbliższej przyszłości będziemy mogli podzielić się wiadomościami o tokenie dla fanów BVB, jednak w tej chwili nie możemy podać żadnych szczegółowych informacji. Możemy tylko wspomnieć, że poprzednia próba BVB i Liquiditeam, ogłoszona w sierpniu, zakończyła się niepowodzeniem i chcemy to zmienić.

Niezależnie od tego, jaką formę ostatecznie przybierze partnerstwo między Bybit i BVB, popularność  niezatartych tokenów  do tworzenia cyfrowych przedmiotów kolekcjonerskich lub bonusów do gier dla globalnych fanów sportu już okazała się konkurencyjna, w porównaniu z innymi zastosowaniami technologii blockchain.

Partnerstwa kryptograficzne i sportowe szybko stają się zjawiskiem globalnym, przyciągając kluby od Włoch po Japonię, Federację Rosyjską, Francję, Hiszpanię i Wielką Brytanię.

  • Branża bitomatów przeżywa prawdziwą hossę:

Bitomaty, czyli Bitcoinowe bankomaty to interesująca forma anonimowej możliwości handlu najpopularniejszymi kryptowalutami. Przyjrzyjmy się temu, jak ten segment rozwija się w ostatnich tygodniach.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Kolejna doba przynosi nam znaczne wzrosty wśród najpopularniejszych kryptowalut. Do góry poszedł Bitcoin o 9,59%, Ethereum o 8,14%, XRP o 5,01%, Bitcoin Cash o 6,52%, Chainlink o 11,31%, Litecoin o 12,38% i Polkadot o 8,29%. Te dane pokazują nam, iz jesteśmy świadkami hossy na rynku krytpo.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 431.5 mld dolarów, a całkowity obrót 123 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button