News

#1186 Newsy z dnia 07.11.2020

Z sobotnich wydarzeń: Holandia: Giełda BLOX dostała pozwolenia na prowadzenia działalności; Nadal brak konkretnych informacji ws. zawieszenia OKEx; Norwegia: 4% społeczeństwa korzysta z płatności gotówkowych; Square rozbija Bitcoinowy bank i raportuje miliardowe przychody; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Holandia: Giełda BLOX dostała pozwolenia na prowadzenia działalności:

Giełda kryptowalut BLOX otrzymała zgodę na prowadzenie działalności w Holandii, co czyni ją pierwszą platformą, która zrobiła to, odkąd kraj ten wdrożył piątą dyrektywę Unii Europejskiej w sprawie przeciwdziałania praniu pieniędzy, czyli AMLD5.

BLOX jest pierwszą firmą kryptowalutową zorientowaną na konsumentów, która zostanie wpisana do rejestru Holenderskiego Banku Centralnego. Rejestracja ta jest obowiązkowa w Holandii dla każdej firmy, która pozwala swoim użytkownikom kupować, sprzedawać, handlować i przechowywać kryptowaluty.

– podała firma w ogłoszeniu na blogu

Holenderski dostawca usług kryptograficznych AMDAX BV trafił na pierwsze strony gazet w październiku jako pierwsza tego typu firma w nowo regulowanym regionie. AMDAX jednak kieruje się do większych inwestorów.

AMDAX wspiera inwestorów biznesowych i prywatnych dzięki portfelowi – zaczynając od inwestycji w wysokości 2.5 Bitcoina – handel kryptowalutami, bezpieczne przechowywanie i ubezpieczona opieka.

– czytamy w oświadczeniu AMDAX w sprawie Finextra.

Blox BV obecnie zachwala rejestrację w De Nederlandsche Bank NV, banku centralnego Holandii. Giełda kryptowalut Anycoin Direct również zarejestrowała się dzisiaj.

BLOX umożliwia konsumentom inwestowanie w ich ulubioną cyfrową walutę już za 1 euro” – wyjaśnił wpis na blogu firmy. „Dlatego zatwierdzenie przez holenderski bank centralny oznacza, że ​​kryptowaluty pozostaną szeroko dostępne dla ogółu społeczeństwa.

W przeciwieństwie do trzech niedawno zatwierdzonych podmiotów, giełda instrumentów pochodnych na aktywa cyfrowe Deribit „wyszła” z Holandii  w styczniu 2020 roku, aby uniknąć nowych przepisów.

  • Nadal brak konkretnych informacji ws. zawieszenia OKEx:

Po zamknięciu wypłat aktywów cyfrowych w połowie października, giełda kryptowalut OKEx z siedzibą na Malcie nadal pozostaje tajemnicza w sprawie nieokreślonego toczącego się dochodzenia. OKEx twierdzi, że pogłoski o zatrzymaniach to zwykłe plotki, chociaż klienci wciąż nie mają dostępu do możliwości wycofania się na giełdzie, nawet po trzech tygodniach, nie znając żadnych szczegółów na temat miejsca zdarzenia.

Twierdzenia, że ​​zainteresowana strona związana z OKEx jest aresztowana, zostały odrzucone – możemy potwierdzić, że są to plotki.

– powiedział OKEx w publicznej aktualizacji, dodając:

Obecnie zainteresowana strona, zgodnie z prawem, aktywnie współpracuje w dochodzeniu z biurem bezpieczeństwa publicznego. OKEx zwrócił się o wsparcie prawne i wskazówki, a poprzez ten proces nawiązał kontakt z zainteresowana strona.

OKEx zamknął możliwość wypłaty aktywów 16 października. Giełda posiada szereg podmiotów odpowiedzialnych za zarządzanie kluczami prywatnymi aktywów. W dniu zawieszenia, giełda ogłosiła współpracę jednego z menedżerów z władzami w ramach śledztwa. Pozostaje niejasne, czy wspomniana ostatnio „zainteresowana strona” jest tym posiadaczem klucza prywatnego zgodnie z oświadczeniem z 16 października.

Wkrótce po wiadomościach o zamknięciu wypłat w październiku pojawiły się informacje mówiące, że policja przesłuchała założyciela OKEx, Star Xu, w ramach dochodzenia na kilka dni przed zawieszeniem giełdy.

Najnowsza informacja z OKEx nie zawiera żadnych szczegółowych danych na temat sytuacji, ale potwierdziła, że koncentruje się na zgodności z prawem, zauważając że ​​aktywa klientów są obecnie bezpieczne:

Od czasu zawieszenia wypłat w dniu 16 października nie nastąpił odpływ aktywów z OKEx w żadnej formie. Jednocześnie możemy zapewnić naszych użytkowników, że 100% ich środków może zostać wypłaconych po wznowieniu wypłat na OKEx. Obecnie nasze operacje biznesowe są stabilne i działają normalnie.

Zainteresowanie regulacyjne branżą wzrosło w 2020 roku, co szczególnie widoczne jest w niedawnych amerykańskich działaniach prawnych przeciwko giełdzie krypto BitMEX.

  • Norwegia: 4% społeczeństwa korzysta z płatności gotówkowych:

Przemawiając na czwartkowym wydarzeniu, Ida Wolden Bache, wiceprezes norweskiego banku centralnego, opisała spadek płatności gotówkowych, omawiając waluty cyfrowe banku centralnego.

Tylko 4% płatności jest obecnie dokonywanych gotówką. Udział ten jest mniej więcej taki sam jak wiosną i znacznie niższy niż przed pandemią. O ile nam wiadomo, udział płatności gotówkowych w Norwegii jest niższy niż w jakimkolwiek innym kraju.

– powiedziała Bache w swoim przemówieniu na konferencji Finance Norway’s Payments

Norwegia używa korony, waluty emitowanej przez Norges Bank, krajowy bank centralny. Po pojawieniu się obaw związanych z sytuacją z COVID-19 w marcu, osobisty kontakt z pieniądzem stał się logicznie niepokojący dla społeczeństwa. Obejmowały one fizyczne waluty, które nieustannie przechodzą z rąk do rąk.

CBDC jest bardzo gorącym tematem w tym roku. Wiele krajów na świecie wypuściło taki zasób cyfrowy, a Chiny chwalą się testowaniem swojego zasobu.

Trend charakterystyczny dla Norwegii i niektórych krajów sąsiednich to niski i malejący poziom wykorzystania gotówki.

– powiedziała Bache, po szczegółowym opisie różnych aspektów globalnej sceny CBDC.

Dyrektor polityki pieniężnej banku centralnego wspomniał o istotnych cechach dostępnych w gotówce. Pozostaje ona dostępna, na przykład w przypadku awarii cyfrowych systemów płatności.

Gotówka jest powszechnie dostępnym prawnym środkiem płatniczym.

– dodała, a kraj może stracić niektóre z tych aspektów, jeśli stanie się w pełni cyfrowy z CBDC.

Bache zastanawiała się:

Pytanie brzmi, czy coś ważnego zostanie utracone, jeśli wyczerpie się gotówka i nie wprowadzimy CBDC? Czy pieniądz banku centralnego jest kluczowy dla zaufania do systemu monetarnego? Czy CBDC może zapewnić więcej niż gotówka może zaoferować w postaci większego zakresu zastosowań i więcej innowacji?

Bache poruszyła również szereg innych punktów do rozważenia, jeśli chodzi o uruchomienie przez Norwegię CBDC. „Perspektywiczne wprowadzenie CBDC jest jeszcze daleko”, powiedziała, dodając:

Brak pilności odzwierciedla nasz dotychczasowy pogląd, że nie ma pilnej potrzeby wprowadzenia CBDC. Wprowadzenie CBDC może mieć poważne konsekwencje w wielu obszarach. Nasza decyzja musi być dobrze przemyślana.

Jeśli chodzi o postępy, norweski bank centralny nadal bada CBDC. Minister gospodarki Brazylii potwierdził wczoraj dążenie tego kraju do CBDC.

  • Square rozbija Bitcoinowy bank i raportuje miliardowe przychody:

Firma Square, która głównie zajmuje się pośrednictwem w transakcjach płatności, zaraportowała ogromne zyski za trzeci kwartał 2020 roku. Notowana na giełdzie spółka poinformowała w swoim liście od inwestorów opublikowanym w czwartek…

Czytaj dalej…

Aktualna sytuacja na giełdach:

Kolejna doba nie przyniosła większych zmian na giełdach. Największy wzrost odnotowuje Chainlink o 8,66%. Poza tym do góry poszedł też Ethereum o 1,28% i Bitcoin Cash o 1,53%. Korektę widzimy po stronie Bitcoina o -1,50%, XRP o -1,78%, Litecoin o -1,72% i Polkadot o -4,24%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 441 mld dolarów, a całkowity obrót 122.4 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button