News

#1188 Newsy z dnia 09.11.2020

Z poniedziałkowych wydarzeń: Bitcoin spada po wiadomościach o szczepionce na COVID; New Jersey przedstawia projekt ustawy dot. kryptowalut; Roubini: Rewolucja CBDC nadejdzie za trzy lata; Japońska firma prezentuje Blockchainowy system głosowania; Joe Biden nowym prezydentem USA. Co na to Bitcoin?; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Bitcoin spada po wiadomościach o szczepionce na COVID:

Bitcoin dziś rano gwałtownie spadł, gdy firma farmaceutyczna Pfizer we współpracy z firmą biotechnologiczną BioNTech ogłosiła przełom w swojej szczepionce na COVID-19.

Bitcoin spadł o około 1.000 dolarów, ponad 6%, między 12:00 a 15:00 UTC, z 15.800 dolarów do dziennego minimum w pobliżu 14.815 dolarów, w oparciu o dane TradingView.

Wcześniej tego ranka Pfizer opublikował oświadczenie, w którym stwierdzono, że jego szczepionka COVID-19 okazała się skuteczna w około 90%. Firma podała, że jej dane pochodzą z przetestowania 43.538 osób. Szczepionka jednak nadal czeka na ostateczne zatwierdzenie przez Amerykańską Agencję Żywności i Leków:

Zgłoszenie do Agencji Żywności i Leków (FDA) w celu uzyskania zezwolenia na użycie w sytuacji nadzwyczajnej planowane jest wkrótce po osiągnięciu wymaganego etapu bezpieczeństwa, co obecnie ma nastąpić w trzecim tygodniu listopada.

– czytamy.

Wzmacniając narrację Bitcoina jako zabezpieczenia lub nieskorelowanego aktywa, tradycyjne rynki finansowe wzrosły, podczas gdy różne media relacjonowały wiadomości o szczepionce COVID-19. S&P 500 zyskał prawie 4% na otwarciu rynku dziś rano. W międzyczasie złoto straciło ponad 5% w ciągu ostatnich kilku godzin.

Oprócz złota i BTC, wiele firm, które odnotowały znaczące zyski podczas pandemii, odnotowało dziś spadek. Platforma do wideokonferencji Zoom odnotowała spadek akcji o około 19%, podczas gdy Netflix spadł o prawie 10%. Nawet gigant Amazon stracił ponad 5%.

Wielu spodziewa się, że Bitcoin w pewnym momencie odbije, tak jak to miało miejsce po pierwszych wiadomościach o pandemii COVID-19 w marcu.

  • New Jersey przedstawia projekt ustawy dot. kryptowalut:

Senat New Jersey ma zamiar rozważyć nową ustawę, która proponuje utworzenie nowych, obowiązkowych ram licencyjnych dla wszystkich firm kryptowalutowych działających w tym stanie.

Przedstawiona 5 listopada nowa ustawa Senatu, zwana „Ustawą o zasobach cyfrowych i technologii Blockchain”, została sponsorowana przez senatora Partii Demokratycznej z 35. Okręgu Legislacyjnego New Jersey, Nellie Pou. S3132 oczekuje teraz na skierowanie do Senackiej Komisji Handlu.

Zgodnie z projektem wszystkie firmy zajmujące się aktywami cyfrowymi muszą mieć już licencję lub przynajmniej złożyły już wniosek licencyjny, aby móc legalnie prowadzić działalność gospodarczą z mieszkańcem stanu lub w jego imieniu.

Alternatywnie, działalność biznesowa związana z aktywami cyfrowymi może zostać uznana w New Jersey za legalną, jeśli uczestnicy biznesowi są już licencjobiorcami w innym stanie, z którym New Jersey zawarła umowę o wzajemności.

Licencja New Jersey dla firm kryptograficznych będzie upoważniać do działań obejmujących wydawanie aktywów cyfrowych, oferowanie usług wymiany aktywów cyfrowych, pożyczanie zasobów cyfrowych oraz przechowywanie lub utrzymywanie zasobów cyfrowych w imieniu innych osób. Ten ostatni wymóg licencyjny wyklucza podmioty, które są już zarejestrowanymi depozytariuszami w Stanach Zjednoczonych, takie jak banki, trusty i pośrednicy.

Każda osoba lub podmiot, która prowadzi działalność bez licencji lub wniosku o licencję, podlegałaby karze w wysokości 500 dolarów dziennie.

  • Roubini: Rewolucja CBDC nadejdzie za trzy lata:

Nouriel Roubini, wielokrotnie nagradzany ekonomista i znany sceptyk wobec Bitcoina, jest przekonany, że waluty cyfrowe banku centralnego, czyli CBDC, to przyszłość pieniądza.

Według Roubiniego globalne CBDC, takie jak cyfrowy juan, są w stanie w najbliższej przyszłości zastąpić główne usługi finansowe i kryptowaluty. „Będą wypierać cyfrowe systemy płatności lub w sektorze prywatnym, zaczynając od kryptowalut, które tak naprawdę nie są walutami” – powiedział ekonomista w wywiadzie dla Yahoo Finance z 7 listopada.

Roubini przewidział, że „rewolucja” napędzana przez CBDC nadejdzie już za trzy lata:

Więc nie tylko nie potrzebujesz kryptowalut, nie potrzebujesz nawet Venmo. Nie potrzebujesz nawet konta bankowego. Nie potrzebujesz nawet czeku. A wielką rewolucją, której będziemy świadkami w ciągu najbliższych trzech lat, będą cyfrowe waluty banku centralnego.

– mówi.

Co więcej, znany na całym świecie ekonomista jest przekonany, że sam termin kryptowaluta jest mylący, ponieważ waluta musi zapewniać jednostkę rozliczeniową. „Nic nie jest wyceniane w Bitcoinie ani w żadnej innej kryptowalucie” – argumentował Roubini, twierdząc, że kryptowaluty nie zapewniają ani „pojedynczego licznika”, ani „skalowalnych środków płatności”.

Roubini przyznał jednak, że Bitcoin może służyć jako środek tezauryzacji, co jest główną funkcją pieniądza obok jednostki rozliczeniowej i środka wymiany:

Być może jest to częściowy środek tezauryzacji, ponieważ w przeciwieństwie do tysięcy innych, które nazywam shitcoinami, nie można go tak łatwo zdegradować, ponieważ istnieje przynajmniej algorytm, który decyduje o tym, jak bardzo podaż bitcoinów rośnie w czasie, ponieważ w przypadku większości tych innych, dosłownie, odbywa się to ad hoc i są one poniżane szybciej niż to, co robi Fed.

– stwierdził.

Roubini skrytykował również zdecentralizowane finanse, jeden z głównych trendów na rynku kryptowalut w 2020 roku. „DeFi od samego początku był parownikiem” – argumentował ekonomista pod koniec września 2020 r., dodając, że branża „całkowicie się zawodzi, ponieważ blockchain był zawsze najbardziej przereklamowaną technologią w historii ludzkości”.

  • Japońska firma prezentuje Blockchainowy system głosowania:

Japońska firma Layer X ogłosiła opracowanie elektronicznego systemu głosowania opartego na protokole blockchain w ramach szerszej inicjatywy „inteligentnego miasta” realizowanej przez Tsukuba City.

Firma z Tokio poinformowała, że nowy system spełni techniczne potrzeby głosowania elektronicznego, w tym zapobieganie podwójnemu głosowaniu, dokładne przechowywanie treści głosowania, poufność wyborców i zarządzanie dokumentacją operacyjną.

Ponadto umożliwi wyborcom sprawdzenie własnych wyników głosowania, zapewniając kryptograficzną możliwość weryfikacji, czy procesy nagrywania i agregacji głosów w sieci blockchain zostały przeprowadzone poprawnie.

Layer X wyjaśnił, że poprzez nowy system firma dąży do przejścia na głosowanie elektroniczne w samorządach. Wskazał również, że pracuje nad wzmocnieniem wysiłków zmierzających do rozwiązywania problemów technicznych związanych z transformacją cyfrową (DX) różnych służb administracyjnych.

Layer X ogłosił również, że dołączy do inteligentnej rady miasta Tsukuba, prefektury Ibaraki, której celem jest przekształcenie Tsukuby w „inteligentne miasto” i przeniesienie jej w erę cyfrową.

Pandemia koronawirusa skłoniła wiele krajów i lokalnych stanów do opracowania opcji głosowania online opartych na blockchain. Rosja już eksperymentowała z elektronicznym głosowaniem opartym na blockchain, a także opublikowała kod źródłowy platformy na GitHub.

Podobnie francuska gmina Verneuil-sur-Seine zagłosowała nad projektem drogowym za pośrednictwem aplikacji opartej na blockchain, a Partia Demokratyczna Michigan ogłosiła udany eksperyment z głosowaniem elektronicznym za pośrednictwem platformy Voatz opartej na technologii blockchain.

  • Joe Biden nowym prezydentem USA. Co na to Bitcoin?:

Agencja Associated Press oświadczyła w sobotę, że kandydat na urząd prezydenta USA z ramienia partii demokratycznej – Joe Biden pokonał obecnie urzędującego i kandydującego na drugą kadencję – Donalda Trumpa. Demokrata nie określił kwestii kryptowalut w swojej kampanii, aczkolwiek niektórzy zwolennicy Bidena mają nadzieję, że będzie on opowiadał się za reformą polityki technologicznej, podczas gdy duże firmy mają nadzieję na uniknięcie dochodzeń antymonopolowych.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Doba na giełdach kończy się przewagą spadków. Bitcoin zmniejszył swoją wartość o 1%, Ethereum o 1,9%, XRP o 2,1%, Chainlink o 1,1% a Bitcoin Cash o 3%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 438.9 mld dolarów, a całkowity obrót 117.6 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button