News

#1190 Newsy z dnia 11.11.2020

Ze środowych wydarzeń: Urząd Skarbowy ściga użytkowników Coinbase unikających podatków; KuCoin odzyskał 84% skradzionych kryptowalut; Brandt: SEC powinien zadeklarować XRP jako papier wartościowy; Kolejny klub piłkarski uruchomi własny token; Jak nie stracić swoich krypto milionów? Czyli o portfelach sprzętowych; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Urząd Skarbowy ściga użytkowników Coinbase unikających podatków:

Kancelaria podatkowa Davida W. Klasinga, butikowej kalifornijskiej firmy podatkowej, wydała publiczną informację ostrzegającą inwestorów, że amerykański Urząd Skarbowy staje się poważny w stosunku do użytkowników Coinbase.

Prawnicy podatkowi i specjaliści od ulg kapitałowych firmy twierdzą, że śledzą wzrost działań w zakresie egzekwowania prawa podatkowego wobec użytkowników Coinbase, którzy nie spełniają wymogów podatkowych i sprawozdawczych.

Unikający mogą „skończyć w obliczu poważnych problemów cywilnych i kryminalnych”, ostrzega firma w komunikacie prasowym z 11 listopada, dodając:

Jeśli nie zgłosiłeś posiadania Bitcoina lub innych walut wirtualnych w swoich poprzednich zwrotach lub złożyłeś niekompletny lub wprowadzający w błąd obraz swoich zasobów w kryptowalutach, nadszedł czas, aby podjąć działania, aby to naprawić. Po rozpoczęciu audytu lub śledztwa podatkowego będzie za późno na zmianę deklaracji lub skorzystanie z programu dobrowolnego ujawniania informacji.

– czytamy.

Coinbase opublikowało w październiku br. raport dotyczący przejrzystości, który według kancelarii powinien „służyć jako jasny sygnał ostrzegawczy” dla użytkowników giełdy. Raport ten jasno wykazał, że zarówno IRS, jak i jego jednostka ds. dochodzeń kryminalnych, a także FBI i CIA składały wnioski o informacje do giełdy.

Wzrost aktywności w zakresie egzekwowania prawa przez Urząd Skarbowy w stosunku do użytkowników Coinbase, którzy unikają podatków, wydaje się potwierdzać, że giełda ściśle współpracuje z władzami federalnymi.

  • KuCoin odzyskał 84% skradzionych kryptowalut:

Giełda kryptowalut KuCoin odzyskała większość funduszy z utraconych we wrześniu 280 milionów dolarów w incydencie hakerskim.

Johnny Lyu, współzałożyciel i dyrektor generalny KuCoin, ogłosił 11 listopada, że giełda odzyskała 84% skradzionych aktywów. Lyu powiedział, że proces odzyskiwania obejmował „śledzenie w łańcuchu, aktualizację umów i windykację sądową”. Zauważył również, że giełda opublikuje więcej szczegółów na temat zwrotu kosztów po zamknięciu sprawy.

Według Lyu, KuCoin wznowił pełne usługi dla 176 tokenów handlu na swojej platformie. Powiedział, że usługi dla pozostałych monet mają zostać ponownie otwarte przed 22 listopada. KuCoin ma łącznie 230 zbywalnych aktywów na swojej platformie.

Ogłaszając wiadomości na Twitterze, Lyu nie podał dokładnej kwoty aktywów utraconych w wyniku incydentu hakerskiego. KuCoin początkowo oszacował straty użytkowników na 150 mln dolarów, podczas gdy firma Chainalysis, zajmująca się analizą kryptograficzną, oszacowała straty na 275 mln dolarów.

Lyu wcześniej powiedział, że naruszenie miało wpływ na gorące portfele, w których znajdują się tokeny Bitcoin, Ether i ERC-20. Duża liczba skradzionych tokenów ERC-20 została następnie zamrożona przez główne projekty kryptograficzne w celu zapobieżenia wypłatom. Na początku października Lyu ogłosił, że kierownictwu KuCoin udało się znaleźć podejrzanych o włamanie, mając „istotny dowód”.

  • Brandt: SEC powinien zadeklarować XRP jako papier wartościowy:

Weteran handlu i analityk wykresów Peter Brandt jest najnowszą postacią w społeczności kryptowalut, która kwestionuje status regulacyjny XRP.

Według Brandta, XRP – aktualnie czwarta co do wielkości kryptowaluta – to papier wartościowy, co oznacza, że moneta powinna podlegać nadzorowi amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd.

XRP zostałby uznany za papier wartościowy, gdyby SEC zrozumiała kryptowaluty.

– argumentował Brandt.

Komentarz Brandta był odpowiedzią na oświadczenie użytkownika Twittera Rexiby Crypto, który stwierdził, że „firma XRP jest właścicielem prawie połowy wszystkich monet znajdujących się w obiegu”. Według Brandta XRP to „klasyczny przypadek manipulowania rynkiem”.

Uwagi te mogą być powiązane z raportem rynkowym za III kwartał 2020 roku sporządzonym przez Ripple, jedną z najważniejszych firm stowarzyszonych z XRP. Opublikowany 5 listopada raport stwierdza, że Ripple aktywnie kupował XRP, nabywając monety o wartości prawie 46 mln dolarów w III kwartale 2020 r. Kierownictwo firmy podkreśliło, że Ripple „kupuje – i może nadal kupować – XRP, aby wspierać zdrowe rynki”.

  • Kolejny klub piłkarski uruchomi własny token:

İstanbul Başakşehir, zwycięzca tureckiej ligi piłkarskiej z zeszłego sezonu, dołączył do platformy Socios i do końca 2020 roku uruchomi własny token kibica ($IBFK).

$IBFK, podobnie jak inne tokeny fanów w ekosystemie Socios, zapewnia posiadaczom prawa do głosowania i nagród i ma na celu zwiększenie zaangażowania fanów i monetyzowanie różnych doświadczeń fanów, zarówno online, jak i offline.

Posiadacze tokenów mogą głosować w ankietach na decyzje klubu i zdobywać punkty, które po zgromadzeniu mogą zostać spieniężone w zamian za bilety na mecze VIP lub okazje do spotkania z zawodnikami.

İstanbul Başakşehir jest trzecim tureckim klubem, który zapisał się na platformę opartą na blockchain i dołącza do innych międzynarodowych, znanych klubów, takich jak FC Barcelona, Atlético de Madrid, Paris Saint-Germain, Juventus i inne.

Zaledwie wczoraj pojawiły się doniesienia, że niemiecki klub Bayern Monachium dołączył do platformy opartej na blockchain Sorare, do której dołączyło również wiele klubów Socios.

Sorare używa niewymienialnych tokenów jako podstawy swoich cyfrowych kart graczy, w odróżnieniu od wymiennych tokenów używanych w ekosystemie Socios. Klubowe tokeny fanów Socios, które są wydawane w ograniczonej ilości, można wymienić na natywny token blockchain firmy Socios, Chiliz ($CHZ), na rynku platformy.

Wydaje się, że społeczności sportowe i kryptowalutowe są entuzjastycznie nastawione do tokenów kibica. W czerwcu 2020 roku Chiliz i Socios sprzedali tokeny FC Barcelona o wartości 1.3 mln dolarów w mniej niż dwie godziny.

  • Jak nie stracić swoich krypto milionów? Czyli o portfelach sprzętowych:

Ostatnie tygodnie na rynku kryptowalut to mocne wzrosty wyceny wszystkich coinów i tokenów. Wraz z rosnącymi wartościami naszych portfeli inwestycyjnych, warto zabezpieczyć swój kapitał. A najlepszym narzędziem do tego są właśnie portfele sprzętowe.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Doba na giełdach kończy się wzrostami. Bitcoin zwiększył swoją wartość o 3,2%, Ethreum o 4,2%, XRP o 1,6%, Chainlink o 2,9%, Bitcoin Cash o 0,7% a Binance Coin o 0,1%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 453.2 mld dolarów, a całkowity obrót 99.0 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

One Comment

  1. Jeśli chcesz odnieść sukces w inwestowaniu, powinieneś rozważyć kryptowalutę, taką jak bitcoin. Zajmuję się handlem dziennym i sugeruję, żebyś handlował z Sarah Barton. Robię to już ponad rok i dobrze sobie radzę. Możesz skontaktować się z nią przez jej e-mail,
    Sarahtrader101@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button