News

#1192 Newsy z dnia 13.11.2020

Z piątkowych wydarzeń: Cena Bitcoina była wyższa niż teraz tylko przez 12 dni w historii; Największy bank na Białorusi uruchamia usługę wymiany kryptowalut; BitPay uruchamia masowe płatności kryptograficzne dla firm; Ripple wnioskuje o kolejny znak towarowy w USA; Trading kryptowalut na PayPal już dostępny dla użytkowników z USA; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Cena Bitcoina była wyższa niż teraz tylko przez 12 dni w historii:

Cena Bitcoina, która wyniosła dziś ponad 16.320 dolarów, utrzymywała się na tym poziomie lub wyższym tylko przez 12 dni w całej 4332-dniowej historii, co stanowi zaledwie 0,28% życia kryptowaluty.

Platforma analityczna kryptowalut Messari opublikowała dane, z których wynika, że cena zamknięcia przekroczyła 16.320 dolarów tylko w 12 innych dniach, z których 10 miało miejsce od 7 do 20 grudnia 2017 r., a najwyższe zamknięcie miało miejsce 16 grudnia i wyniosło 19.378 dolarów. Każdy inwestor, który dokonał zakupu na rekordowym poziomie 20.089 dolarów, nadal traciłby 18,35%. Dla porównania, inwestorzy, którzy kupili na najniższym w tym cyklu poziomie 3.126 dolarów 15 grudnia 2018 r., odnotują zyski o 424%.

Z pozostałych 10 najlepszych monet, tylko Chainlink jest zdalnie zbliżony do Bitcoina – moneta znajdowała się powyżej aktualnej ceny 12.70 dolarów przez 2,7% jej życia.

Z drugiej strony większość altcoinów nie weszła jeszcze do proporcjonalnie rzadkich zakresów cen. Cena Ethereum, wynosząca 464 dolarów, została w przeszłości przekroczona przez 201 dni, co stanowi ponad 10% z wszystkich 1933 dni od uruchomienia sieci Ethereum.

Silny wzrost wartości Bitcoina powyżej 16.000 dolarów odnotował również ostatnio rekordowe wolumeny. Przy ponad 5,5 mld dolarów wolumenu handlu Bitcoinem odnotowanym 5 listopada, tylko dziewięć dni w jego historii wykazało większy wolumen.

W porównaniu z tym dniem w poprzednich latach inwestorzy odnotowali zyski w wysokości 88%, 2,275%, 4,326% i oszałamiające 5833991% odpowiednio w latach 2019, 2016, 2013 i 2010.

Innymi słowy, inwestycja 1 dolara w Bitcoina 13 listopada 2010 r. zaowocowałaby dziś wzrostem do 58.339 dolarów.

  • Największy bank na Białorusi uruchamia usługę wymiany kryptowalut:

Belarusbank, największa instytucja finansowa na Białorusi, podobno uruchamia usługę wymiany kryptowalut.

Według publikacji lokalnej agencji prasowej Prime Press, Belarusbank wprowadza usługę umożliwiającą użytkownikom wymianę kryptowalut za pomocą karty płatniczej Visa. Nowa usługa umożliwia użytkownikom handel kryptowalutami i walutami fiducjarnymi, takimi jak rubel białoruski, a także dolar amerykański i euro.

Kierownictwo Belarusbank powiedział podobno, że uruchomienie nowej usługi kryptograficznej jest zgodne z programem cyfrowej transformacji firmy, który został ogłoszony kilka lat temu.

Nowa usługa jest podobno dostępna dla obywateli Białorusi i Rosji. Bank planuje również w najbliższym czasie rozszerzyć listę krajów obsługujących usługę, a także listę obsługiwanych kryptowalut – zauważa raport.

Według publikacji nowa funkcja jest wynikiem współpracy Belarusbanku z lokalnym operatorem płatności kryptograficznych Whitebird. Przed wprowadzeniem nowej usługi obie firmy podobno współpracowały, aby wspólnie zbadać branżę kryptowalut w 2018 roku.

Belarusbank jest jednym z pierwszych banków na Białorusi, które wprowadzają własną usługę kryptograficzną.  Bank początkowo ogłosił swoje plany założenia giełdy kryptowalut na początku 2019 roku.

Rozwój biznesu kryptowalutowego na Białorusi był wspierany przez lokalne regulacje przyjazne dla kryptowalut. Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami, prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenko podpisał pod koniec 2017 r. projekt dekretu legalizującego korzystanie z walut cyfrowych.

  • BitPay uruchamia masowe płatności kryptograficzne dla firm:

Dostawca usług płatności kryptograficznych BitPay uruchomił BitPay Send, nową platformę masowych wypłat dla firm, opartą na Blockchain.

BitPay Send pozwala organizacjom, które nie chcą samodzielnie obsługiwać lub posiadać kryptowalut, na masowe przetwarzanie płatności kryptograficznych. Może być używany do realizacji płatności płacowych, płacenia kontrahentom lub podmiotom stowarzyszonym oraz przetwarzania programów cashback i nagród klientów.  Wszyscy odbiorcy muszą przejść procedurę KYC i posiadać portfel kryptowalut.

BitPay twierdzi, że platforma skraca czas przetwarzania z dni do minut.

Usługa została już przyjęta przez platformę reklamową AdGate Media w celu płacenia partnerom na całym świecie. Prezes AdGate, Dan Sapozhnikov, wyjaśnił, że wiele ich oddziałów znajduje się poza Ameryką Północną i Europą, gdzie dostęp do kont bankowych może być utrudniony, dlatego chcą „płacić w Bitcoinie”. Powiedział jednak, że firma „nie chciała kupować i trzymać kryptowalut”, dodając:

Fakt iż BitPay zarządza tym ryzykiem był ważnym czynnikiem przy wyborze usługi BitPay Send. Dzięki BitPay Send jesteśmy w stanie uzyskać płatność od naszych partnerów w ciągu kilku minut, a nie dni.

– mówi.

Prezes BitPay Stephen Pair powiedział, że łatwość wysyłania globalnych transakcji za pośrednictwem kryptowalut jest dużą atrakcją dla firm:

Tradycyjne międzynarodowe metody płatności są uciążliwe, kosztowne i powolne. Dzięki BitPay Send firmy mogą dokonywać masowych wypłat bez konieczności kupowania, posiadania lub zarządzania krypto, a ich odbiorcy otrzymują płatności szybciej i po niższych kosztach.

– mówi.

BitPay to amerykańska firma, która rozpoczęła działalność w 2011 roku. W 2020 roku przetwarzała prawie 100.000 transakcji miesięcznie, większość z nich w Bitcoinie. Firma jest wspierana przez wiele firm inwestycyjnych, w tym Founders Fund, Virgin Group, Index Ventures i Aquiline Technology Growth, uzyskując ponad 70 mln dolarów finansowania.

  • Ripple wnioskuje o kolejny znak towarowy w USA:

Ripple, twórca różnych produktów opartych na XRP, zgłosił kolejny wniosek o nowy znak towarowy w Urzędzie Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych (USPTO).

Złożone 6 listopada zgłoszenie dotyczące znaku towarowego „PayString” dostarcza skąpych informacji na temat tego, która firma lub produkt będzie sprzedawany pod jego dachem. Rzeczywiście, opis rejestracji znaku towarowego jest identyczny z opisem używanym w zgłoszeniu „ripplenet” na początku tego roku.

Zgodnie z tym opisem PayString obejmuje szereg różnych kategorii elektronicznych usług finansowych: wykorzystanie walut fiducjarnych i cyfrowych do przekazów pieniężnych i prezentów; otrzymywanie i wypłacanie płatności elektronicznych w walucie fiducjarnej i cyfrowej; usługi wymiany walut; usługi weryfikacji transakcji finansowych; oraz zarządzanie finansami i usługi administracyjne w zakresie transmisji waluty cyfrowej za pośrednictwem elektronicznych sieci komunikacyjnych.

W sierpniu Ripple złożył kolejne dwa wnioski dotyczące znaków towarowych w USPTO, które zawierały te same opisy aplikacji co ripplenet i PayString. Wypełnienie dla innego, Ripple Impact, szukało natomiast objęcia kategorii charytatywnych usług fundacji.

Podczas gdy firma zajmuje się rejestracją nowych znaków towarowych w Stanach Zjednoczonych, w tym tygodniu powróciły długotrwałe kontrowersje. Znany handlowiec i analityk wykresów Peter Brandt argumentował, że amerykański regulator papierów wartościowych, Komisja Papierów Wartościowych i Giełd, określiłaby XRP jako papier wartościowy, gdyby „rozumiała kryptowaluty”.

  • Trading kryptowalut na PayPal już dostępny dla użytkowników z USA:

PayPal poinformował we czwartek, że płatności i trading kryptowalutami dla użytkowników z USA stał się faktem. Usługi zostały oficjalnie uruchomione. To nie wszystko…

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Doba na giełdach kończy się spokojnymi wzrostami. Bitcoin zwiększył swoją wartość o 0,2%, Ethereum o 1,7%, XRP o 2,7% a Chainlink o 1,5%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 462.8 mld dolarów, a całkowity obrót 112.9 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button