News

#1193 Newsy z dnia 14.11.2020

Z sobotnich wydarzeń: xBTC ogłosiło współpracę z Chainlink; CZ: Traderzy z Binance znajdują sposoby na obejście zabezpieczeń; Chiny mogą stracić pozycje lidera w wydobyciu Bitcoinów; Bench: Temat prywatności powinien być podstawą w rozmowach o CBDC; Hard fork Bitcoin Cash już jutro; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • xBTC ogłosiło współpracę z Chainlink:

xBTC pojawiło się w dzisiejszych wiadomościach po tym, jak ogłosiło współpracę z Chainlink w celu wprowadzenia nowego typu produktu, który będzie wykorzystywać wyrocznie Chainlink do dyktowania ekonomii tokena. Ta integracja stworzy wartość spot dla punktu danych, który nigdy wcześniej nie miał takiej wartości – dominacja kapitalizacji rynkowej Bitcoina (BMCD).

To jednak nie wszystko. Podobno integracja jest również najbardziej bezpośrednim połączeniem, jakie może istnieć między wyrocznią, a tokenem ERC-20. Dzieje się tak, ponieważ wyrocznie cenowe Chainlink będą określać wahania podaży tokena.

Kiedy Chainlink dostarcza aktualny BMCD do inteligentnego kontraktu xBTC, wpłynie to na ekonomię tokena xBTC raz dziennie poprzez „rebase”, który jest w zasadzie zmianą w dostawie tokena.

Według wspomnianego komunikatu prasowego będą dwa rodzaje odliczeń,

Dodatni Rebase: Jeśli wartość spot xBTC jest wyższa niż BMCD, na rynku zostanie dodana większa podaż, aby obniżyć cenę do BMCD.

Ujemny Rebase: Jeśli wartość spot xBTC jest poniżej BMCD, podaż jest pobierana z rynku, aby podnieść cenę do BMCD.

 

xBTC jest postrzegane jako syntetyczne zabezpieczenie dominacji przed Bitcoinem. Wraz ze spadkiem dominacji Bitcoin Market Cap Dominance (BMCD) oczekuje się, że pozytywne odrodzenia będą miały miejsce w bardziej znaczących ilościach i częstotliwości. „Simply puy”, jest to zasadniczo syntetyczna pochodna, która jest łatwo dostępna i zapakowana w jeden token ERC-20.

Chainlink, który szuka nowych sposobów dodawania wartości za pomocą wyroczni i tokenów w DeFi, postrzega to jako początek tego typu integracji, które na nowo wyobrażają sobie integrację wyroczni w tokeny. Niedawne partnerstwo z Synthetix w celu wprowadzenia na rynek pierwszego tego rodzaju żetonu na bazie ropy naftowej jest kolejnym przykładem innowacji w produktach DeFi.

  • CZ: Traderzy z Binance znajdują sposoby na obejście zabezpieczeń:

CEO Binance, Changpeng Zhao, powiedział, że musi zrobić więcej, aby zablokować „inteligentnym” amerykańskim handlowcom nielegalny dostęp do jego globalnej giełdy. W wywiadzie dla Bloomberga CZ powiedział, że jego giełda musi „sprytniej podchodzić do sposobu, w jaki blokujemy” amerykańskim handlowcom dostęp do platformy:

Zasadniczo nieustannie staramy się poprawiać nasze zabezpieczenia. Czasami jest kilku facetów, którzy chcą ominąć nasze blokady i nadal korzystać z platformy. Musimy wymyślić mądrzejszy sposób w celu wzmocnienia ochrony, a kiedy to zrobimy, blokujemy ich.

Binance, która jest największą na świecie giełdą kryptowalut pod względem wolumenu, przestała obsługiwać amerykańskich handlowców we wrześniu 2019 roku w związku z ryzykiem regulacyjnym. Giełda uruchomiła później Binance.US we współpracy z BAM Trading Services, która została zatwierdzona przez Financial Crimes Enforcement Network do obsługi klientów amerykańskich.

CZ powtórzył Bloombergowi, że Binance.US jest oddzielnym podmiotem, który licencjonuje technologię od Binance i otrzymuje wsparcie dla marki z giełdy na Malcie.

Mówi się, że wolumeny transakcji na Binance.US stanowią tylko niewielki ułamek dziennych obrotów na głównej giełdzie Binance. Jednak zgłaszane wolumeny są często zawyżone i nie odzwierciedlają faktycznej działalności handlowej. Mówi się, iż duże giełdy nadal publikują fałszywe dane.

Kilka giełd kryptowalut walczyło o zdobycie „przyczółka” w Stanach Zjednoczonych z powodu niespójnego prawnego podejścia tego kraju do aktywów cyfrowych. W zeszłym miesiącu Komisja ds. Handlu Kontraktami Terminowymi na Towarach ( CFTC) złożyła pozew przeciwko giełdzie instrumentów pochodnych BitMEX za prowadzenie niezarejestrowanego domu maklerskiego.

W tym samym czasie Departament Sprawiedliwości domaga się kary dla zespołu wykonawczego BitMEX za ułatwianie wymiany brudnych pieniędzy do i z USA. W odpowiedzi giełda ogłosiła nowe środki przeciwdziałania praniu pieniędzy i nadzoru handlu, aby wyeliminować nieuczciwych graczy.

  • Chiny mogą stracić pozycje lidera w wydobyciu Bitcoinów:

Jeśli mówisz o wydobyciu Bitcoinów musisz mówić o Chinach. Chiny stały się gigantem w ekosystemie wydobywczym Bitcoinów z dużymi kopalniami i basenami, szybką, tanią siłą roboczą i większościową kontrolą światowej mocy haszowania. Więc, czy powinieneś rozpocząć tam operację wydobywczą? Czy zalety przeważają nad wadami? Czy Chiny faktycznie stanowią zagrożenie dla ekosystemu Bitcoin? Spójrzmy na stan chińskiego górnictwa.

Na początku Bitcoin możesz po prostu wydobywać ze swojego laptopa. Ale gdy więcej górników zaczęło się włączać, a trudność wydobycia Bitcoinów wzrosła, wyższy poziom mocy obliczeniowej i energii elektrycznej był potrzebny do rozwiązania równań i czerpania korzyści.

Można wydobyć tylko określoną ilość Bitcoinów – 21 milionów tokenów – więc z biegiem czasu ich wydobywanie będzie coraz trudniejsze. Górnicy nadal potrzebują lepszego i szybszego sprzętu, który wymaga więcej energii elektrycznej. Obecnie operacje wydobywcze przenoszą się do dużych centrów danych, w których tysiące górników pracują dzień i noc.

Po co o tym wszystkim wspominać? Ponieważ przy wydobywaniu na dużą skalę koszty energii elektrycznej, koszty pracy, szybkość pozyskiwania nowego sprzętu i zrównoważony rozwój mają znaczenie, jeśli celem jest generowanie zysku – a Chiny mają przewagę w prawie wszystkich tych obszarach.

Pod koniec 2019 roku Chiny wyprodukowały prawie dwie trzecie światowej mocy haszującej. Mimo że korzystanie z kryptowalut i giełdy są podobno zakazane w Chinach, a wydobywanie Bitcoinów było kiedyś zagrożone zamknięciem, rząd podjął decyzję i coraz częściej stosuje technologię blockchain w swoich głównych branżach, umożliwiając rozwój wydobycia BTC.

Wydobywanie Bitcoinów w Chinach to rozwijająca się branża, ponieważ koszty pracy są tanie, czas realizacji jest niewiarygodnie szybki, a czas realizacji i koszty produkcji są znacznie niższe, ponieważ kraj ten jest centrum handlu światowego. Ponieważ większość sprzętu używanego do wydobywania Bitcoinów jest produkowana w Chinach, górników można bardzo szybko zaktualizować. Jeśli chcesz szybko skonfigurować centrum danych przy niskich kosztach ogólnych, zrób to w Chinach.

Dostępne są również niskie koszty energii elektrycznej w postaci energii wodnej. Ponieważ wydobywanie Bitcoinów wymaga tak dużej ilości energii elektrycznej między zasilaniem górników, a zasilaniem wentylatorów w celu chłodzenia górników, centrum danych musi pozyskiwać energię elektryczną tak tanio, jak to tylko możliwe. Energia wodna w prowincji Syczuan jest podobno niska i wynosi 0,02 dolara za kWh w porze deszczowej, a chiński rząd zachęca teraz do wydobycia w tej prowincji, aby operatorzy mogli korzystać z tamtejszych elektrowni wodnych.

Ale tylko niektóre chińskie operacje wydobywcze działają na czystszej i tańszej energii wodnej. Większość zamiast tego działa na węglu, który jest brudniejszą i droższą opcją. Spośród głównych źródeł energii obecnie najtańsze jest hydroenergia, która kosztuje około 0,01–0,02 USD za kWh, a energia wiatrowa jest kolejną tanią opcją, która kosztuje 0,025 centa za kWh. Gaz i węgiel to droższe opcje, od 0,03 USD do 0,035 USD centów (plus koszty przesyłu i podatki). Tak więc, chociaż robocizna i materiały mogą być tanie, zużycie węgla sprawia, że ​​operacje wydobywcze są niezrównoważone zarówno z perspektywy kosztów, jak i środowiska. Weź pod uwagę niestabilność polityczną związaną z zakładaniem operacji wydobywczych w Chinach, a możesz chcieć poszukać gdzie indziej.

Każdy, kto chce rozpocząć operacje wydobywcze na dużą skalę, coraz częściej szuka miejsca w krajach skandynawskich, Kanadzie i Stanach Zjednoczonych. Chociaż lokalizacje te mogą wiązać się z wyższymi kosztami uruchomienia i utrzymania, dostępność zrównoważonej, opłacalnej energii elektrycznej okazuje się dużą zaletą. Dodatkowo obszary te są bardziej stabilne politycznie, więc istnieje mniejsze zagrożenie, że pewnego dnia rząd zdecyduje się na zamknięcie wszelkich operacji wydobywczych. W rzeczywistości Kanada uznała operacje wydobywcze za „usługi podstawowe” podczas pandemii COVID-19.

Może to być powód, dla którego światowa siła haszowania zmienia lokalizacje. Według niedawnego raportu chińska siła haszowania spada w porównaniu z ubiegłym rokiem, ale rośnie w innych częściach świata.

Innym powodem tego spadku może być fakt, że chińskie wydobycie mocno ucierpiało w 2020 roku. Pandemia COVID-19 zakłóciła łańcuchy dostaw, powodując znaczne opóźnienia w dostawie nowego sprzętu do centrów danych. W branży, w której liczy się każda minuta, używanie wolniejszych, starszych górników nawet o jeden dzień dłużej oznacza utratę pieniędzy i przewagi. Ponadto chińskie przepisy dotyczące kwarantanny uniemożliwiły pracownikom zajmowanie się ich platformami, co dodatkowo utrudniało działalność.

Ponadto trzeci halving Bitcoina miał miejsce w maju ubiegłego roku, obniżając nagrodę za wydobycie o połowę i zmuszając górników do znacznych ulepszeń sprzętu, aby pozostać konkurencyjnymi. Ponieważ obecnie wydobycie takiej samej ilości Bitcoinów, co rok temu, wymaga dwukrotnie większej mocy mieszania, operacje wydobywcze musiały nie tylko ulepszyć, ale także upewnić się, że koszty energii pozostały efektywne. Po halvingu wielu górników na całym świecie wyłączyło się, ponieważ przedsięwzięcie nie było już opłacalne.

Co więcej, tegoroczna pora monsunowa spowodowała nadmierne powodzie w prowincji Syczuan, co doprowadziło do niedoborów prądu, które obniżyły nawet o 20% wskaźnik haszyszu w regionie.

Pomimo tych poważnych niepowodzeń górnictwo w Chinach z pewnością odbije. Ale gdy inne części świata przyjmują i zachęcają do wydobywania Bitcoinów, a także z większym zrównoważonym rozwojem oferowanym gdzie indziej, możemy wkrótce uznać miejsce Chin za giganta w branży.

  • Bench: Temat prywatności powinien być podstawą w rozmowach o CBDC:

Robert Bench, dyrektor ds. Badań w Federal Reserve Bank of Boston, uważa, że ​​prywatność powinna być głównym celem podczas tworzenia cyfrowego pieniądza.

Prywatność to kwestia, o której dowiedzieliśmy się, że jest krytyczna z technicznego punktu widzenia. Jednym z naszych wniosków jest to, że kwestie prywatności i tożsamości należy rozpatrywać na najwcześniejszym etapie tworzenia architektury. Uczynienie prywatności lub tożsamości procesem ad hoc jest nieoptymalne zarówno z perspektywy prywatności, jak i tożsamości, a co najważniejsze z punktu widzenia bezpieczeństwa.

– powiedział Bench podczas panelu Izby Handlu Cyfrowego.

Świat, w dużej mierze cyfrowy, często oznacza mniej prywatności. Pieniądze nie są wyjątkiem. Podczas gdy kraje patrzą w kierunku CBDC, płatności są mniej prywatne niż wczorajsze transakcje gotówkowe. CBDC może jednak zapewniać prywatność użytkownikom, ale nie musi.

To coś, o czym decydenci będą musieli pomyśleć wcześnie. Kiedy dodasz go później, nie działa tak dobrze.

– powiedział Bench o prywatności.

Komentarze Bencha były odpowiedzią na pytanie moderatora panelu i byłego przewodniczącego Komisji Handlu Kontraktami Terminowymi w USA, Chrisa Giancarlo, który zapytał o kwestie związane z prywatnością, jeśli chodzi o amerykańskie CBDC, a także inne cyfrowe pieniądze.

Podczas dyskusji współzałożyciel Tether, Craig Sellars, spojrzał na fizyczną gotówkę jako wzorzec niezbędnej prywatności w cyfrowym świecie.

Mają pewne nieusuwalne cechy: zamienialność, prywatność i anonimowość na poziomie peer-to-peer”. Powinniśmy przenieść nasze pytania na to: jeśli mamy technologię, która pozwala zachować dokładnie te cechy papierowych dolarów, dlaczego mielibyśmy akceptować dolary cyfrowe z mniejszą liczbą swobód? Twierdzę, że nie powinniśmy i nie wolno.

– powiedział.

Sellars powiedział, że Stany Zjednoczone mają przed sobą „otwarte pole” pod względem budowy prywatnego i podobnego do gotówki CBDC, w przeciwieństwie do konstrukcji „ogrodu otoczonego murem” używanej w przedsięwzięciach CBDC konkurencyjnych krajów.

  • Hard fork Bitcoin Cash już jutro:

Już jutro hard fork Bitcoin Cash. Sieć podzieli się ona na dwa oddzielne łańcuchy bloków. Co to oznacza i w jaki sposób się do tego przygotować?

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Kolejna doba przynosi nam spadki dla większości najpopularniejszych krypto. Korekty notują Bitcoin o -1,71%, Ethereum o -2,77%, Chainlink o -2,35%, Litecoin o -4,17% i Polkadot o -0,96%. W górę poszedł XRP o 1,32% i Bitcoin Cash o 0,24%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 456.9 mld dolarów, a całkowity obrót 99.5 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, eng.ambcrypto.com, coinmarketcap.com, bithub.pl


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button