News

#1195 Newsy z dnia 16.11.2020

Z poniedziałkowych wydarzeń: Jay Clayton ustąpi ze stanowiska przewodniczącego SEC; Bank centralny Kirgistanu opracowuje projekt ustawy dla branży kryptowalut; Analityk Citibank przewiduje 318 tys. dolarów za Bitcoina na 2021 r; Bitcoin umożliwia otrzymanie paszportu USA w 4 tygodnie; Short na 100 milionów USD w Bitcoinie | Show must go on?; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Jay Clayton ustąpi ze stanowiska przewodniczącego SEC:

Jay Clayton, który pełnił funkcję przewodniczącego Komisji Papierów Wartościowych i Giełd w Stanach Zjednoczonych od maja 2017 roku, opuści agencję do końca 2021 roku.

W swoim oficjalnym komunikacie agencja zauważyła, że Clayton jest jedną z najdłużej piastujących to stanowisko osób. Entuzjaści kryptowalut prawdopodobnie są zaznajomieni z pracą agencji, której działania wiązały się z niektórymi z najbardziej kontrowersyjnych kwestii regulacyjnych stojących przed nową klasą aktywów.

Obejmują one wczesne debaty na temat tego, czy niektóre aktywa kryptograficzne powinny być zdefiniowane jako papier wartościowy zgodnie z 71-letnim testem Howeya.

Jako prezes, Clayton ostrzegł również inwestorów Bitcoinowych w zeszłym roku, że będą „bardzo się mylić”, spodziewając się, że kryptowaluta może być przedmiotem obrotu na głównych giełdach bez bardziej solidnych regulacji.

Podczas kadencji Claytona SEC podobno uzyskała zamówienia na ponad 14 mld dolarów w postaci środków pieniężnych, rekordową kwotę 4,68 mld dolarów w samym roku podatkowym 2020 i zwróciła około 3,5 mld  dolarów poszkodowanym inwestorom. Komisja wypłaciła również około 565 mln dolarów informatorom, co obejmowało największą pojedynczą wypłaconą kwotę wynoszącą 114 mln dolarów.

Ekosystem rynków kapitałowych w Stanach Zjednoczonych jest najsilniejszym i najbardziej elastycznym na świecie, a dzięki ciężkiej pracy zróżnicowanego i integracyjnego zespołu SEC poprawiliśmy ochronę inwestorów, promowaliśmy tworzenie kapitału dla małych i większych przedsiębiorstw oraz umożliwiliśmy naszym rynkom bardziej przejrzyste i wydajne funkcjonowanie.

– powiedział w oświadczeniu.

Chociaż dzisiejsze doniesienia prasowe nie dają żadnych wskazówek co do kolejnych posunięć przewodniczącego, prokurator generalny USA William Barr niedawno ogłosił nominację Claytona na kolejnego prokuratora Stanów Zjednoczonych w południowym okręgu Nowego Jorku.

  • Bank centralny Kirgistanu opracowuje projekt ustawy dla branży kryptowalut:

Zgodnie z ogłoszeniem Narodowy Bank Republiki Kirgiskiej opracowuje projekt ustawy, która regulowałaby wymianę kryptowalut w porozumieniu z interesariuszami z branży.

Bank stwierdził, że projekt ustawy będzie regulował sprzedaż i zakup kryptowalut w celu zwalczania oszukańczych schematów kryptowalut i przestępstw finansowych, a także ochrony praw konsumentów i inwestorów.

Wśród oczekiwanych korzyści wynikających z nadchodzących regulacji bank zwraca uwagę na usprawniony rozwój cyfrowych produktów finansowych, korzystne warunki dla środowiska biznesowego, a nawet ewentualne wprowadzenie formalnego reżimu podatkowego dla aktywów cyfrowych.

Jednak bank oczekuje również, że przepisy dotyczące kryptowalut będą wiązały się z innymi przeszkodami, stwierdzając, że transgraniczny charakter wielu prywatnych kryptowalut utrudni egzekwowanie prawa bez odpowiedniej infrastruktury do monitorowania i wdrażania.

W istocie bank twierdzi, że ze względu na „brak regulacji i chaotyczny charakter rynku kryptowalut” nie ma twardych danych na temat liczby przedsiębiorstw, które miałyby podlegać nowemu prawu.

Zgodnie z ogłoszeniem bank oczekuje, że sztywne przepisy dotyczące kryptowalut zapewnią większą pewność firmom związanym z kryptowalutami i przyciągną inwestycje bez znaczącego wpływu na budżet rządu.

  • Analityk Citibank przewiduje 318 tys. dolarów za Bitcoina na 2021 r:

Niedawna analiza techniczna Bitcoina, podobno przygotowana przez CitiFX dla klientów instytucjonalnych, wskazuje na potencjalnie wysoki poziom 318.000 dolarów w grudniu 2021 r.

W rzekomej notatce dla klientów, którą zobaczył komentator Twittera Alex, dyrektor zarządzający Citibank, Tom Fitzpatrick, przygląda się długoterminowemu trendowi cen Bitcoinów, charakteryzującym się „wzrostami nie do pomyślenia, po których następowały bolesne poprawki”.

Warto zauważyć, że trzy główne okresy zwyżkowe BTC do tej pory wydłużały się. Początkowo był to 10-miesięczny bieg w latach 2010–2011, następnie dwuletni od 2011–2013, a wreszcie trzyletni obejmujący lata 2015–2017. 

Z drugiej strony Fitzpatrick zakłada, że okres korekty po ostatnich dwóch hossach pozostał stabilny i wynosił około 12 miesięcy.

To, zgodnie z analizą, stawia nas w samym środku hossy, która rozpoczęła się na początku 2019 roku i może potrwać przez cztery lata do końca 2022 roku.

Można argumentować, że tak wydłużona hossa doprowadziłby do jeszcze wyższych poziomów, a sporządzenie wykresów „czegoś, co wygląda jak bardzo dobrze zdefiniowany kanał” w ciągu ostatnich siedmiu lat, daje Fitzpatrickowi prognozę ceny Bitcoinów na 318.000 dolarów w grudniu 2021 r.

Przyznając, że liczba ta może wydawać się wysoce nieprawdopodobna, zwraca uwagę, że „byłby to tylko 102-krotny wzrost od niskiego do wysokiego poziomu (jak dotąd najsłabszy wzrost w ujęciu procentowym) w momencie, w którym argumenty na korzyść Bitcoina mogłyby być najbardziej przekonujące w historii”.

Argumenty te obejmują zmianę polityki pieniężnej Rezerwy Federalnej Stanów Zjednoczonych, która nastąpiła po wybuchu pandemii koronawirusa. Charakteryzowała się ona ogromnym i trwałym wzrostem produkcji nowych pieniędzy, z niewielkim zamiarem ograniczania tego, gdy gospodarka i zatrudnienie ponownie się poprawią.

  • Bitcoin umożliwia otrzymanie paszportu USA w 4 tygodnie:

Firma zajmująca się przetwarzaniem wiz i paszportów z siedzibą w Kalifornii ogłosiła, że zaakceptuje Bitcoina jako formę płatności, jako że operacje Departamentu Stanu USA zaczynają wracać do normy.

Zgodnie z ogłoszeniem wydanym przez Peninsula Visa z siedzibą w San Jose, firma stwierdziła, że da klientom opcję płacenia za wybrane usługi paszportowe za pomocą Bitcoina. Przy wsparciu pośrednika płatności dla sprzedawców detalicznych, Coinbase Commerce, Peninsula Visa będzie oferować odnawianie paszportów i zmianę nazwiska oprócz wniosków związanych z drugimi paszportami. Obywatele Stanów Zjednoczonych w wieku powyżej 16 lat mogą posiadać jedną „podstawową” książeczkę paszportową lub kartę ważną przez 10 lat oraz drugą ważną przez 4 lata.

Oferowanie podróżnym możliwości płacenia za pośrednictwem Bitcoina wydaje się być właściwym posunięciem we właściwym czasie.

– powiedział Evan James, dyrektor operacyjny Peninsula Visa.

Kiedy biura i firmy rządowe zostały po raz pierwszy zamknięte w marcu w następstwie środków mających na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się COVID-19, wiele z 26 agencji paszportowych Departamentu Stanu w kontynentalnych Stanach Zjednoczonych i Puerto Rico również ucierpiało, powodując opóźnienia w przetwarzaniu paszportów dla osób wnioskujących o paszporty po raz pierwszy, a także dla tych, którzy odnawiają lub zmieniają swoje dokumenty z powodu typowych wydarzeń, takich jak małżeństwo. Według raportu LA Times, na 23 września istniały zaległości w wysokości prawie miliona paszportów.

Jednak wiele biur Departamentu Stanu już otworzyło personel dla osób ubiegających się o paszport osobiście. Agencja rządowa ogłosiła 3 listopada, że skróciła czas rozpatrywania wniosków do 10-12 tygodni w przypadku standardowych wniosków i 4-6 tygodni w przypadku paszportów przyspieszonych – przed COVID-em, w pewnych okolicznościach można było uzyskać paszport osobiście w ciągu tygodnia.

  •  Short na 100 milionów USD w bitcoinie | Show must go on?:

Bitcoinowy wieloryb umieścił shorta na bitcoinie o wartości 100 milionów USD na ByBit. Czy duzi gracze będą sprzedawać właśnie teraz?

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Giełdy po upływie doby wykazują nastroje zwyżkowe. Bitcoin notuje wzrost o 3,5%, Ethereum o 1,5%, XRP o 3,2%, Chainlink o 1,5% a Bitcoin Cash o 2%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 471.6 mld dolarów, a całkowity obrót 106.8 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button