News

#1196 Newsy z dnia 17.11.2020

Z wtorkowych wydarzeń: Bitcoin bije rekordy w stosunku do walut fiducjarnych; Współpraca Tencent i ShareRing; Ekspert: Japonia będzie potrzebować kilku lat na wprowadzenie CBDC; SEC: 56 spraw za kadencji Jaya Claytona; Grayscale trzyma już pół miliona Bitcoinów; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Bitcoin bije rekordy w stosunku do walut fiducjarnych:

Podczas gdy większość branży kryptograficznej obserwuje zmiany wartości Bitcoina wzgledem dolara amerykańskiego, to BTC osiągnęło już wysokie ceny w porównaniu z wieloma innymi walutami światowymi.

W tweecie z 22 października Alistair Milne wspomniał o siedmiu krajach, w których Bitcoin osiągnął już swój rekord wszechczasów w porównaniu z rodzimymi walutami fiducjarnymi tych państw. W tym samym tweecie zaznaczył, że Kolumbia i Rosja wkrótce dołączą do listy.

Bitcoin niedawno przekroczył swój rekord w stosunku do rosyjskiego rubla na początku tego miesiąca. Aktywa pobiły również swój rekord w stosunku do kolumbijskiego peso kilka tygodni temu.

W dolarach amerykańskich Bitcoin poszybował w górę w ostatnich tygodniach, pozostawiając niewiele miejsca między ceną 17.267 dolarów w czasie pisanie tego newsa, a słynnym poziomem 20.000 dolarów. BTC osiągnął najwyższy w historii poziom 62.102,236 peso kolumbijskich w ciągu ostatnich 24 godzin. Jego rekord z 2017 roku wynosił 58.226,376. Peso po raz pierwszy przekroczyło ten poziom 6 listopada 2020 roku, osiągając 59.543,988.

Pionierskie aktywa krypto przełamały również swój poprzedni najwyższy w historii poziom cen w stosunku do reala brazylijskiego, liry tureckiej, peso argentyńskiego, funta sudańskiego, kwanzy angoli, kwacha zambii i rubla rosyjskiego, co potwierdzają informacje z serwisu danych Xe.

Jednak Wenezuela przedstawia wykresy dla dwóch głównych walut boliwarów – VES i VEF. „Bolivar soberano”, czyli VES, zyskał na znaczeniu w kraju w 2018 roku. VES zastąpił wtedy „bolivar fuerte”, czyli VEF w Wenezueli. VES pokazuje nam Bitcoina w rekordowo wysokich cenach. VEF natomiast nie, chociaż Bitcoin nadal.

  • Współpraca Tencent i ShareRing:

Chiński konglomerat Tencent Holdings łączy siły z firmą ShareRing, zajmującą się blockchainem, aby uruchomić nowy system identyfikacji cyfrowej w celu usprawnienia podróży międzynarodowych w czasie pandemii. Jak donosi we wtorek South China Morning Post, ShareRing połączy swoją technologię rozproszonej księgi z usługami w chmurze Tencent, aby stworzyć cyfrową platformę zarządzania tożsamością opartą na łańcuchu bloków.

W szczególności ShareRing wykorzysta optyczne rozpoznawanie znaków (OCR) firmy Tencent Cloud oraz technologię rozpoznawania twarzy, aby ulepszyć swoją „aplikację do samodzielnej identyfikacji”. W obecnej formie służy ona do rezerwacji lotów, rezerwacji hoteli, wypożyczalni samochodów i wielu innych usług.

We wspólnym oświadczeniu Tencent i ShareRing stwierdzili, że celem tego partnerstwa jest pomoc krajom Azji Południowo-Wschodniej w „ponownym otwarciu granic dla turystyki i odzyskaniu sił po ekonomicznym uderzeniu” przez COVID-19. Branża turystyczna została spustoszona przez globalne blokady, a światowe dane S&P prognozują w tym roku spadek globalnego ruchu lotniczego o 60% do 70%.

Firmy wskazały, że platforma cieszy się już zainteresowaniem różnych agencji rządowych Stowarzyszenia Narodów Azji Południowo-Wschodniej, czyli ASEAN, do którego należy dziesięć państw członkowskich.

Technologia blockchain od dawna jest reklamowana jako potencjalny czynnik wartościujący systemy rozpoznawania cyfrowego. Mówi się, że blockchain zapewnia bezpieczniejsze zarządzanie i przechowywanie tożsamości cyfrowych, co może umożliwić bezproblemową podróż, kontrolę przeszłości, gromadzenie dokumentacji medycznej i usprawnione protokoły KYC.

To nie pierwszy raz, kiedy Tencent jest powiązany z rozwojem produktów opartych na technologii blockchain. Wcześniej informowaliśmy, iż konglomerat technologiczny wcześniej zbudował platformę identyfikowalności wina dla najstarszego chińskiego producenta tego trunku. Tencent wspiera również konsorcjum blockchain o nazwie FISCO BCOS za pośrednictwem swojego podmiotu WeBank.

  • Ekspert: Japonia będzie potrzebować kilku lat na wprowadzenie CBDC:

Hiromi Yamaoka, były szef działu systemów płatności i rozliczeń w Banku Japonii, powiedział, że kraj ten prawdopodobnie będzie potrzebował kilku lat, zanim będzie mógł wyemitować cyfrową walutę banku centralnego.

W wywiadzie dla agencji Reuters 17 listopada Yamaoka wyjaśnił, że BoJ jest zaniepokojony faktem, że CBDC może spowodować masowe odpływy z prywatnych depozytów bankowych. Yamaoka, który obecnie przewodniczy grupie banków, które chcą zbudować wspólną infrastrukturę rozliczeniową dla płatności cyfrowych, argumentował, że „nie ma sensu wydawanie CBDC, jeśli nie jest ono szeroko stosowane”, stwierdzając:

Podstawowym i bardzo trudnym pytaniem jest, jak zapewnić współistnienie prywatnych depozytów i CBDC. Nie chcesz aby pieniądze wypływały z prywatnych depozytów. Z drugiej strony jednak nie ma sensu wydawać CBDC, jeśli nie jest ono szeroko stosowane.

Yamaoka powiedział, że w celu ograniczenia ryzyka związanego z odpływem depozytów prywatnych napędzanych przez CBDC, BoJ może rozważyć nałożenie limitów na zasoby CBDC przez jeden podmiot. Jednak takie limity mogą również powodować wahania konwersji z CBDC na inne formy pieniędzy, co ostatecznie uczyniłoby płatności i rozliczenia mniej wygodnymi, zauważył.

Yamaoka powiedział również, że Bank Japonii i sektor prywatny współpracują, aby rozliczenia cyfrowe były wygodniejsze. Podkreślił, że sektor prywatny ma do odegrania „kluczową rolę” w zapewnianiu interoperacyjności różnych platform rozliczeniowych.

Uwagi Yamaoki pojawiły się wkrótce po tym, jak BoJ opublikował raport na temat CBDC, ogłaszając plany uruchomienia pierwszych pilotów cyfrowych jenów w 2021 roku. W połowie października Kenji Okamura, wiceminister finansów Japonii ds. Międzynarodowych, powiedział, że Japonia nie martwi się takimi krajami jak Chiny, które zdobywają przewagę pierwszego gracz w rozwoju CBDC.

Nie sądzę, aby jedna waluta cyfrowa zdominowała świat.

– powiedział Okamura.

  • SEC: 56 spraw za kadencji Jaya Claytona:

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd Stanów Zjednoczonych wszczęła 56 postępowań egzekucyjnych od lipca 2017 roku, w stosunku do podmiotów blockchain i firm związanych z aktywami cyfrowymi.

16 listopada SEC opublikowała raport o wybranych osiągnięciach komisji podczas kadencji przewodniczącego Jaya Claytona, od maja 2017 do listopada 2020 roku. W 28-stronicowym raporcie regulator wspomniał o wysiłkach SEC w celu zwalczania „niewłaściwego postępowania związanego z cyberprzestrzenią”, w tym naruszeń przez firmy zaangażowane w branżę kryptograficzną.

Według raportu, SEC wniosła 56 spraw dotyczących prób oszukania inwestorów przy użyciu cyfrowych zabezpieczeń aktywów, a także naruszenia przepisów rejestracyjnych federalnego prawa papierów wartościowych. Urząd zatrzymał również 18 podejrzanych schematów obejmujących blockchain i zasoby cyfrowe, zauważyła SEC.

Aktywny udział SEC w zwalczaniu nadużyć w branży kryptograficznej zwiększył się w lipcu 2017 roku, kiedy regulator wydał raport dochodzeniowy dotyczący ofert i sprzedaży aktywów cyfrowych.

We wrześniu 2017 roku SEC powołała specjalną jednostkę ds. cyberprzestrzeni do zwalczania nadużyć związanych z rynkiem walut cyfrowych, odzwierciedlając priorytety prezesa Claytona w tych obszarach. W 2018 roku regulator uruchomił również stronę internetową ICO, aby zwiększyć świadomość wśród społeczności o typowych znakach ostrzegawczych związanych z nieuczciwymi ICO i promowaniu edukacji inwestorów.

Raport SEC jest następstwem wiadomości o zbliżającym się odejściu Claytona z komisji. SEC oficjalnie ogłosiła 16 listopada, że ​​Clayton opuści agencję do końca 2020 roku, jednocześnie zauważając, że Clayton był jednym z jej najdłużej stojących krzeseł.

 

  • Grayscale trzyma już pół miliona Bitcoinów:

W ramach funduszu Bitcoin Trust, którym zarządza Grayscale, znajduje się obecnie ponad pół miliona BTC.

Grayscal poinformował, że posiada w swoich zasobach Bitcoiny o wartości przekraczającej 8,35 miliarda dolarów. Odpowiada to 2,69% podaży Bitcoina (BTC). Dodając do tego szacunki Chainalysis, jakoby około 3,7 miliona BTC zostało utraconych na zawsze okazuje się, że w ramach BItcoin Trust może znajdować się nawet 3,37% aktualnej podaży kryptowaluty w obiegu.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Dziś należy odnotować przede wszystkim skok Bitcoina na ponad 17,600 dolarów w momencie pisania tego newsa. Tak więc do góry poszedł Bitcoin o 6,36%, a także Ethereum o 3,88%, XRP o 7,20%, Chainlink o 1,30%, Litecoin o 4,73%, Bitcoin Cash o 3,18% i Polkadot o 6,74%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 496.7 mld dolarów, a całkowity obrót 136.3 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Tagi
Show More

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz Adblocka

Prosimy wesprzyj nas, wyłączając Adblocka na btcpolska.com. Dzięki.