News

#1197 Newsy z dnia 18.11.2020

Ze środowych wydarzeń: Ray Dalio przyznaje, że mógł coś pominąć ws. Bitcoina; Bitcoin Suisse gotowe do wdrożenia stakingu ETH; Zcash świętuje pierwszy halving; Ministerstwo Edukacji Wietnamu ma rejestrować certyfikaty na Blockchain; Prawie 25 000 nowych adresów BTC utworzonych w ciągu jednej godziny: Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Ray Dalio przyznaje, że mógł coś pominąć ws. Bitcoina:

W wątku opublikowanym na Twitterze Dalio stwierdził, iż uważa, że Bitcoin nie jest skutecznym środkiem wymiany ani środkiem tezauryzacji ze względu na jego zmienność. Zapewnił również, że rządy mogą zakazać aktywów kryptograficznych, jeśli staną się zagrożeniem dla walut fiducjarnych. Jednak przyznał też, że „mógł coś przeoczyć” i zaprosił innych, by dołączyli do swoich wyjaśnień.

Nie wyobrażam sobie banków centralnych, dużych inwestorów instytucjonalnych, biznesów czy międzynarodowych firm używających Bitcoina. Jeśli się mylę w tych sprawach, chciałbym zostać poprawiony.

– powiedział Dalio.

Uwagi Dalio pojawiły się po gwałtownym wzroście cen Bitcoina, gdy jego cena przekroczyła 17.500 dolarów w mniej niż 24 godziny. Wzrostowe wiadomości sprawiły, że wielu współpracowników w przestrzeni podzieliło się swoimi poglądami z miliarderem.

Meltem Demirors, dyrektor ds. strategii w CoinShares, przedstawiła bardziej dogłębną odpowiedź na temat tego, w jaki sposób uważa, że Bitcoina można skutecznie wykorzystać do płatności, ale dodała, że „u podstaw jest to technologia oszczędności”.  Dyrektor generalny BlockFi Zac Prince podążył własny wątkiem, odnosząc się po kolei do każdego z punktów Dalio.  Zacytował inwestorów instytucjonalnych, którzy niedawno przyjęli Bitcoina, w tym Fidelity Digital Assets, Square, Paul Tudor Jones, Bill Miller i Stanley Druckenmiller, by wymienić tylko kilku.

W ubiegły czwartek Dalio oświadczył, że wierzy, iż rządy prawdopodobnie zintensyfikują swoje wysiłki na rzecz ograniczenia kryptowalut, jeśli zauważą istotny wzrost. Jego uwagi pojawiły się, gdy cena Bitcoina była o około 2000 dolarów niższa niż obecnie.

  • Bitcoin Suisse gotowe do wdrożenia stakingu ETH:

Dostawca usług kryptograficznych Bitcoin Suisse spodziewa się zaoferować swoje usługi stakingu Ethereum przed świętami Bożego Narodzenia, podkreślając oczekiwania firmy dotyczące rychłego uruchomienia Ethereum 2.0.

W oświadczeniu wydanym za pośrednictwem Trustnodes, Bitcoin Suisse powiedział:

Umowa depozytowa dla Ethereum 2 jest już aktywna. Oznacza to, że nowa wersja drugiego co do wielkości protokołu pod względem kapitalizacji rynkowej najprawdopodobniej stanie się rzeczywistością przed Bożym Narodzeniem.

Firma zamierza oferować usługę stakingu od pierwszego dnia uruchomienia Ethereum 2.0:

To jeden z najważniejszych kamieni milowych w kryptowalutach w tym roku i już pierwszego dnia będziemy gotowi dla naszych klientów.

Bitcoin Suisse został założony w 2013 roku, co czyni go jednym z pierwszych dostawców usług finansowych skoncentrowanych na kryptowalutach.

Umowa wpłaty Ethereum 2.0 jest otwarta, co oznacza, że każdy, kto chce zostać walidatorem, może wpłacić minimalną stawkę 32 ETH. W środę umowa depozytowa obejmowała ponad 101.700 depozytów ETH o wartości prawie 48,2 mln dolarów.

Zgodnie z postem na blogu Ethereum Foundation z początku tego miesiąca oczekuje się, że pierwszy etap ETH 2.0 zostanie uruchomiony 1 grudnia. Programiści ustawili minimalny całkowity próg stawki 524.288 ETH jako wyzwalacz dla sieci głównej. Cel musi zostać osiągnięty co najmniej siedem dni wcześniej, czyli do 24 listopada.

Przy obecnym tempie wydaje się mało prawdopodobne, aby do tego doszło. Jednak może się to szybko zmienić w miarę zbliżania się daty granicznej.

Jako depozytariusz kryptowalut, Bitcoin Suisse pozwala inwestorom uczestniczyć w stakingu Ethereum bez konieczności osiągnięcia minimalnego progu 32 ETH. Svante Jorgensen, inżynier Blockchain w firmie, powiedział Trustnodes na początku tego roku, że Bitcoin Suisse oferuje „brak dolnego limitu wielkości stawek”.

  • Zcash świętuje pierwszy halving:

Kryptowaluta Zcash (ZEC) zorientowana na prywatność świętowała dziś swoje pierwszy halving.

Z okazji tej okazji wdrożona została aktualizacja Canopy, która ustanawia fundusz rozwojowy platformy i usuwa kontrowersyjną „Nagrodę dla założycieli”.

Halving i modernizacja miały miejsce w bloku 1046,400, nieco ponad cztery lata po pierwszym wydobyciu Zcash pod koniec października 2016 r.

Canopy to piąta duża aktualizacja Zcash, polegająca głównie na zmianie dystrybucji nagród za wydobycie. Wcześniej finansowanie rozwoju platformy mogło wygasnąć w momencie pierwszego halvingu. Ulepszenia techniczne były stosunkowo niewielkie, a trzy propozycje ulepszeń poprawiły niektóre parametry bezpieczeństwa i wydajności.

Zmiany, które zaproponowała i ratyfikowała społeczność Zcash, ustanawiają fundusz dalszego rozwoju na kolejne cztery lata.

Podczas gdy 80% nagród za wydobycie nadal będzie trafiać do górników, 8% będzie teraz zarezerwowanych dla Funduszu Głównych Grantów. Będzie to zarezerwowane wyłącznie dla niezależnych programistów zewnętrznych.

Pozostałe 12% zostanie podzielone między Electric Coin Company, która otrzyma 7%, a Fundację Zcash, która zbierze pozostałe 5%.

Zmiana dotyczy przede wszystkim założycieli i pracowników ECK, natomiast udział zarezerwowany dla samej firmy został nieznacznie zwiększony. Ponadto społeczność uznała, że wprowadzenie zewnętrznych zespołów do środowiska programistycznego Zcash ma zasadnicze znaczenie dla zapewnienia integralności i rozwoju protokołu w sposób zdecentralizowany.

Wcześniej 20% nagród sieciowych, które nie trafiły do górników, zostało podzielone między ECC, Fundację Zcash oraz założycieli i inwestorów, którzy pomogli stworzyć Zcash. Najsilniejszym punktem spornym społeczności był ten ostatni udział, ponieważ pierwsi założyciele wzięli lwią część 14,2% całej nagrody za wydobycie.

  • Ministerstwo Edukacji Wietnamu ma rejestrować certyfikaty na Blockchain:

Wietnamskie Ministerstwo Edukacji i Szkolenia (MOET) planuje w 2021 roku wdrożyć technologię Blockchain do wydawania dyplomów.

Zgodnie z dzisiejszym oświadczeniem ministerstwo nawiązało współpracę z singapurskim startupem TomoChain, aby umieścić krajowe certyfikaty studenckie na zastrzeżonej platformie Blockchain TomoChain.

W ramach projektu „Krajowe Archiwum Kwalifikacji” MOET planuje wydawać na Blockchainie wszystkie typy dyplomów wydawanych przez swoje jednostki szkoleniowe i szkolnictwa wyższego. Nowy system ma wejść w życie w roku szkolnym kończącym się w 2021 roku.

Zgodnie z zapowiedzią nowy wietnamski system certyfikacji oparty na Blockchain ma na celu umożliwienie przejrzystej i niezmienialnej weryfikacji kwalifikacji studentów. Nowy system ma zastąpić długotrwałe procesy weryfikacji przez agencje rekrutacyjne i działy HR. 

Zarządzanie dyplomami i certyfikatami to kwestia, którą musi rozwiązać technologia, która jest istotna dla całego społeczeństwa, a także opłacalna, w szczególności dla systemu zarządzania dyplomami i ogólnie dla edukacji.

– powiedział Nguyen Van Phuc, wiceminister w MOET.

Kyn Chaturvedi, dyrektor ds. rozwoju biznesu w TomoChain, powiedział, że inicjatywa ta jest pierwszym przypadkiem, w którym startup świadczy usługi dla agencji rządowej. „Jest to również pierwszy raz, kiedy wietnamski rząd współpracuje z jakimkolwiek biznesem związanym z Blockchain” – zauważył Chaturvedi.

  • Prawie 25 000 nowych adresów BTC utworzonych w ciągu jednej godziny

W dniu dzisiejszym, w ciągu zaledwie jednej godziny, utworzono ponad 25 000 nowych adresów BTC. Podobny poziom obserwowaliśmy ostatnio w styczniu 2018 roku…

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Doba na giełdach kończy się mieszanymi ruchami. Bitcoin zyskał na wartości o 2% a Chainlink o 2,8%. Ethereum, XRP i Litecoin notują spadki kolejno o 0,9%, 3,2% i 0,9%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 498.1 mld dolarów, a całkowity obrót 170.8 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button