News

#1198 Newsy z dnia 19.11.2020

Z czwartkowych wydarzeń: OKEx wznowi wypłaty w przyszłym tygodniu; Największe japońskie banki przeprowadzą eksperyment z cyfrowym jenem; DeFi niebawem dotrze do Qtum; Bank Anglii: kryptowaluty mogą być częścią „nowego porządku monetarnego”; Aktualny rajd bitcoina jest inny niż ten z 2017 roku?; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • OKEx wznowi wypłaty w przyszłym tygodniu:

Duża giełda kryptowalut OKEx w końcu wznawia wypłaty aktywów klientów po tygodniach oczekiwania. Giełda po raz pierwszy zawiesiła wypłaty 16 października – decyzja, która następnie wstrząsnęła rynkami kryptowalut.

Zgodnie z dzisiejszym ogłoszeniem, pełne wypłaty klientów zostaną wznowione 27 listopada lub wcześniej. OKEx przeprowadzi kontrole bezpieczeństwa, aby wznowić operacje gorących portfeli i upewnić się, że środki użytkowników są bezpieczne.

OKEx twierdzi, że fundusze użytkowników są objęte 100% rezerwami i dlatego „można je wypłacić bez żadnych ograniczeń po ponownym otwarciu wypłat”.

Wznowienie wypłat zbiegnie się z programem lojalnościowym dla użytkowników, który jest sposobem giełdy na przeproszenie za przedłużone zamrożenie funduszy użytkowników. Szczegóły dotyczące programu zostaną opublikowane w ciągu najbliższych kilku dni.

Dzisiejsze oświadczenie wyjaśnia, dlaczego giełda początkowo zdecydowała się wstrzymać wypłaty, stwierdzając, że jeden z jej prywatnych posiadaczy kluczy „zakończył pomaganie władzom we wcześniej wspomnianym dochodzeniu”.

W wyniku udziału w dochodzeniu osoba fizyczna nie była podobno w stanie autoryzować transakcji w ramach systemu gorącego portfela giełdy. OKEx stwierdził, że ma plan awaryjny dla posiadaczy kluczy prywatnych, który uruchamia klucz zapasowy w przypadku śmierci lub utraty pamięci, ale przyznał, że plan ten nie obejmuje wszystkich przypadków:

Niestety nie udało nam się uwzględnić innych konkretnych scenariuszy, takich jak niedostępność posiadaczy kluczy prywatnych z powodu nieprzewidzianych okoliczności w naszym planie awaryjnym. Dlatego w tym konkretnym przypadku ostateczne rozwiązanie problemu krótkoterminowej niezdolności posiadacza klucza prywatnego nie miało charakteru technicznego.

Giełda utrzymuje, że nie była zaangażowana w żadną nielegalną działalność. Po początkowym zawieszeniu zaczęły krążyć doniesienia, że założyciel OKEx Mingxing Xu był przedmiotem dochodzenia prowadzonego przez chińskie władze.

Zaledwie kilka godzin przed zawieszeniem wypłat przez OKEx na swojej platformie, usługa monitorowania transakcji kryptograficznych Whale Alert zgłosiła szereg dużych transferów między OKEx a nieznanymi adresami portfela: po jednym transferze 1180 Bitcoinów nastąpił kolejny 3500. Wówczas obie transakcje były warte około 53,2 mln dolarów.

  • Największe japońskie banki przeprowadzą eksperyment z cyfrowym jenem:

Trzy największe japońskie banki, będące częścią grupy 30 podmiotów z sektora prywatnego, mają współpracować przy eksperymencie z cyfrowym jenem. Według raportu Reuters, grupa składa się z banków, różnych japońskich domów maklerskich, firm użyteczności publicznej i telekomunikacyjnych oraz detalistów.

Na potrzeby eksperymentu za emisję waluty odpowiedzialne będą banki prywatne, choć perspektywa zaangażowania innych stron trzecich w emisję nie została wykluczona – twierdzi prezes nowej grupy Hiromi Yamaoka. Yamaoka jest byłym dyrektorem japońskiego banku centralnego, który z kolei w ostatnich miesiącach coraz głośniej wypowiada się na temat rozwoju cyfrowego jena. 

Japonia jest dobrze znana z powolnego przyjmowania płatności bezgotówkowych. Gotówka nadal stanowi około 80% całkowitego rozliczenia w kraju, w porównaniu z 55% w Stanach Zjednoczonych i zaledwie 30% w Chinach.

Wiodące japońskie banki, Mitsubishi UFJ Financial Group, Mizuho Financial Group i Sumitomo Mitsui Financial Group, już wcześniej opracowywały indywidualne systemy płatności cyfrowych, w tym tokeny cyfrowe.

Idea nowego projektu polega jednak na uniknięciu platformy typu „silos” i fragmentacji krajobrazu płatności cyfrowych.

Japonia ma wiele platform cyfrowych, z których żadna nie jest wystarczająco duża, aby pokonać płatności gotówkowe. […] Chcemy stworzyć ramy, które umożliwią wzajemną kompatybilność różnych platform.

– powiedział Yamaoka.

Ponieważ banki prywatne opracowują teraz wspólną infrastrukturę rozliczeniową dla eksperymentalnego jena cyfrowego, osoby zaangażowane będą prawdopodobnie mieć nadzieję, że wspólny wysiłek okaże się na tyle konkurencyjny, aby konkurować z istniejącymi usługami rozliczania płatności opartymi na smartfonach, takimi jak PayPay.

Wcześniej w tym tygodniu Yamaoka zidentyfikował wyzwania, jakie emisja cyfrowych jenów stawia zarówno dla Banku Japonii, jak i dla prywatnych instytucji finansowych, w tym możliwość znacznych odpływów z prywatnych depozytów bankowych.

Podstawowym i bardzo trudnym pytaniem jest, jak zapewnić współistnienie prywatnych depozytów i CBDC. Nie chcesz, aby pieniądze wypływały z prywatnych depozytów. Z drugiej strony nie ma sensu emitowania CBDC, jeśli nie jest ono szeroko stosowane.

– powiedział.

  • DeFi niebawem dotrze do Qtum:

Wieloletnia platforma inteligentnych kontraktów Qtum już w piątek będzie domem dla nowej zdecentralizowanej giełdy po zakończeniu fazy testowej QiSwap, niezależnego protokołu płynności.

Qtum wskazał w niedawnym komunikacie prasowym, że integracja QiSwap przesunęła platformę „o krok bliżej realizacji jej zdecentralizowanych ambicji finansowych”.

Uruchomienie sieci głównej QiSwap w piątek umożliwi każdemu budowanie zdecentralizowanych aplikacji finansowych i zapewni płynność w oparciu o Blockchain Qtum. QiSwap to zdecentralizowana giełda, która zapewnia płynność kryptowalutom Qtum i innym rodzimym aktywom, zwanymi tokenami QRC20.

Podczas fazy 1 sieci głównej QiSwap umożliwi handel między Qtum a stablecoinem Qcash. W tygodniach następujących po uruchomieniu QiSwap planuje dodać dodatkowe pary handlowe i prowadzić notowania na głównych giełdach. W bardziej odległej przyszłości, nazwanej Fazą 4, platforma uruchomi umowę o zarządzanie dla swojego tokena Qi. 

Qiswap pozwoli społeczności przejąć kontrolę nad protokołem Qtum, ponieważ jest to jeden z fundamentalnych rozwiązań finansowych ekosystemu DeFi. Postrzegamy QiSwap jako pierwszy krok w kierunku szerszego wykorzystania narzędzi DeFi, o których mówi się, że zostaną wprowadzone w ciągu najbliższych kilku miesięcy w Qtum.

powiedział założyciel i dyrektor operacyjny QiSwap, Robert Gaillard.

Qtum został uruchomiony w 2016 roku jako protokół Blockchain, który łączył możliwości inteligentnych kontraktów Ethereum z bezpieczeństwem Bitcoina. Kryptowaluta Qtum zajmuje 66. miejsce pod względem kapitalizacji rynkowej o łącznej wartości 233,5 mln dolarów. 

  • Bank Anglii: kryptowaluty mogą być częścią „nowego porządku monetarnego”:

Bank Anglii rozszerza swoją ocenę walut cyfrowych, w tym sprawdzania, w jaki sposób aktywa te mogą stanowić podstawę „nowego porządku monetarnego”.

Andy Haldane, główny ekonomista Banku i zasiadający członek Komitetu Polityki Pieniężnej, wygłosił przemówienie na konferencji z okazji 10. rocznicy powstania TheCityUK.

19-stronicowa transkrypcja zatytułowana „Wykorzystywanie możliwości płynących z finansów cyfrowych” zagłębia się w różne tematy związane z walutami cyfrowymi i ich wpływem na stabilność finansową i politykę pieniężną.

Tradycyjny model bankowości zostałby zakłócony przez szeroko stosowaną walutę cyfrową, powiedział Haldane, dodając, że należy poświęcić więcej uwagi potencjalnym długoterminowym korzyściom takiej zmiany strukturalnej.

Jedną z takich korzyści jest pojawienie się tak zwanej wąskiej bankowości, która częściowo oddzieliłaby „bezpieczną” działalność banku opartą na płatnościach od ich bardziej ryzykownej działalności kredytowej.

Zasadniczo oddzielenie bezpiecznych płatności od ryzykownych działań pożyczkowych mogłoby doprowadzić do ściślejszego dostosowania ryzyka i czasu trwania w bilansach instytucji oferujących te usługi.

– dodał.

Jeśli chodzi o politykę pieniężną, bankier centralny uważa, że waluta cyfrowa może złagodzić, a być może nawet zneutralizować występowanie ujemnych stóp procentowych. Haldane mówi, że stopy zerowe lub ujemne „wynikają z technologicznych ograniczeń możliwości płacenia lub otrzymywania odsetek od fizycznej gotówki”.

W zasadzie szeroko stosowana waluta cyfrowa mogłaby złagodzić, jeśli nie wyeliminować, ograniczenia technologiczne, umożliwiając pobieranie stóp procentowych od detalicznych aktywów pieniężnych.

– stwierdził.

  •  Aktualny rajd bitcoina jest inny niż ten z 2017 roku?:

Nic Carter z CoinMetrics przedstawia 9 wykresów, które mają potwierdzać, że aktualny rajd bitcoina ma miejsce w zupełnie innych okolicznościach niż ten z 2017 roku.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Na giełdach po upływie doby obserwujemy nastroje zwyżkowe. Bitcoin notuje wzrost o 0,3%, Ethereum o 0,2%, XRP i Chainlink o 3%, Litecoin o 9,1% a Bitcoin Cash o 0,7%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 502.6 mld dolarów, a całkowity obrót 135.2 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button