News

#1199 Newsy z dnia 20.11.2020

Z piątkowych wydarzeń: Morgan Creek i Exos składają fundusze Bitcoina w SEC; Plany emerytalne Bitcoina w USA; CIO BlackRock: BTC zajmie w dużym stopniu miejsce złota; Ethereum osiąga najwyższy poziom od 2018 roku; Opłata transakcyjna BTC, która wprawia w osłupienie; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Morgan Creek i Exos składają fundusze Bitcoina w SEC:

Morgan Creek i Exos Financial złożyły w czwartek nowy fundusz Bitcoin w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Jeśli zostanie zatwierdzony, zaoferuje on inwestorom instytucjonalnym inny sposób na długie utrzymanie flagowej kryptowaluty bez zmienności wynikającej z jej posiadania.

Kevin Rooke poinformował w piątek, że Morgan Creek-Exos Risk Management Bitcoin Fund został złożony do amerykańskich organów regulacyjnych. Fundusz zamierza zapewnić bezpośrednią ekspozycję na Bitcoina za pomocą wbudowanych mechanizmów ograniczających alokację, gdy sygnały ilościowe staną się ujemne.

Jak donosi Rooke, fundusz:

(…) zajmuje się szczegółami technicznymi związanymi z handlem, transferem i opieką nad Bitcoinami.

Założona przez Marka Yusko, Morgan Creek Capital Management dostarcza alternatywne produkty inwestycyjne. Firma prowadzi dział aktywów cyfrowych, który specjalizuje się w technologii blockchain i inwestycjach Bitcoin.

Exos Financial to platforma finansowania instytucjonalnego typu business-to-business, która została zbudowana w celu świadczenia wszystkich usług tradycyjnego banku inwestycyjnego. Firma tworzy, handluje i inwestuje w aktywa alternatywne.

  • Plany emerytalne Bitcoina w USA:

Zarządzający aktywami z siedzibą w USA, Digital Asset Investment Management, uruchomił pierwszy w kraju sponsorowany przez pracodawcę plan emerytalny 401K obsługujący Bitcoina. Zgodnie z zapowiedzią z 19 listopada, DAiM będzie służyć jako doradca i powiernik, pomagając firmom:

(…) stworzyć plan 401 (k), który oferuje kilka zalecanych portfeli modeli o różnym ryzyku dla tradycyjnych aktywów i alokacji do 10% dla Bitcoina.

BTC będzie przechowywany w chłodni przez Gemini Trust, umożliwiając DAiM transfer Bitcoina do byłych pracowników, którzy opuścili uczestniczące firmy. Plany DAiM, przyjazne kryptowalutom są zgodne z ustawą o ochronie dochodów emerytalnych pracowników z 1974 roku i będą mogły być oferowane przez pracodawców od 2021 roku.

Podczas gdy obywatele USA mogli uwzględniać aktywa kryptograficzne na swoich indywidualnych kontach emerytalnych, od czasu, gdy Urząd Skarbowy zaczął opodatkować Bitcoina w 2018 roku.

Różnica polega na tym, że możesz wziąć stary plan 401K i przekształcić go w IRA, gdy odchodzisz z pracy, by potem zainwestować w Bitcoina. Nigdy nie było możliwe zainwestowanie w BTC podczas pracy w firmie bez ponoszenia kary lub rezygnacji z Twojej dotychczasowej pracy.

Pokornicky powiedział, że tradycyjne branże zarządzania majątkiem „powoli przekonują się do Bitcoina”, zauważając, że „prawie żaden doradca inwestycyjny nie oferuje licencjonowanego i regulowanego dostępu do Bitcoina bezpośrednio na rachunkach maklerskich i emerytalnych”.

Niechęć sektora przypisuje „poważnej biurokracji regulacyjnej” związanej z przestrzeganiem przepisów kryptograficznych, podkreślając, że zajęło „prawie cały rok powolnego budowania”, zanim DAiM zostało zatwierdzone do oferowania usług sponsorowanych przez pracodawców:

Jako doradca nie możesz po prostu zacząć zarządzać i doradzać w zakresie Bitcoina, ponieważ tego chcesz. Aby opracować ramy operacyjne, infrastrukturę i partnerstwa strategiczne, które muszą być połączone, aby zachować zgodność w każdym państwie, w którym prowadzisz działalność, trzeba wykonać ogromną pracę i zapewnić im zgodność.

Pokornicky zauważył również „rosnący” popyt na inwestycje emerytalne w Bitcoin, dodając:

Zauważamy największy popyt ze strony osób w wieku od 28 do 45 lat.

  • CIO BlackRock: BTC zajmie w dużym stopniu miejsce złota:

Starszy dyrektor w BlockRock, największym zarządzającym aktywami na świecie, przyznaje, że Bitcoin na stałe wpisał się w globalny system finansowy, oferując kolejny namacalny znak, że zmieniła się narracja dotycząca waluty cyfrowej.

Rick Rieder, CIO firmy BlackRock ds. Stałych dochodów, powiedział w piątek CNBC, że:

Bitcoin tu zostanie.

Przyznając, że nie jest bykiem Bitcoina, Rieder powiedział, że flagowa waluta „w dużym stopniu zajmie miejsce złota, ponieważ jest bardziej funkcjonalna niż przekazywanie sztabki złota”. Bitcoin jest czasem nazywany „cyfrowym złotem” ze względu na jego unikalne cechy zachowania wartości. Najbardziej zagorzali zwolennicy Bitcoina uważają, że ostatecznie przejmie on znaczną część kapitalizacji rynkowej złota, w momencie gdy więcej inwestorów zda sobie sprawę z jego użyteczności.

Wyceniany w złocie, 1 Bitcoin jest obecnie wart 9,961 uncji.

źródło: buybitcoinworldwide.com

Rok 2020 możemy zapamietać jako rok, w którym zmieniły się główne narracje dotyczące Bitcoina, zwłaszcza wśród inwestorów instytucjonalnych, którzy od dawna sceptycznie podchodzą do walut cyfrowych. Inwestorzy tacy jak Paul Tudor Jones i Stanley Druckenmiller uwierzyli w Bitcoina, a główne banki, takie jak Citigroup i JPMorgan, wydały pozytywne wskazówki dotyczące flagowej kryptowaluty.

Po stronie biznesowej szacuje się, że korporacje utrzymują 4,54% całkowitej podaży Bitcoina, co odpowiada około 15.3 mld dolarów przy obecnych cenach. W międzyczasie BlackRock ma pośrednią ekspozycję na Bitcoin poprzez swoje udziały w MicroStrategy, firmie wywiadowczej, która na początku tego roku przekształciła większość swoich rezerw gotówkowych w BTC.

  • Ethereum osiąga najwyższy poziom od 2018 roku:

Dane z Cointelegraph Markets, Coin360 i TradingView pokazały, że ETH / USD na krótko uderzył w psychologicznie istotną barierę w piątkowym handlu, zanim odrzucenie zatrzymało postęp. Pomimo ograniczenia do około 6% dziennych zysków w momencie publikacji, osiągnięcie Ether zachwyciło inwestorów, którzy zauważyli, że w 2020 roku największy altcoin przewyższył nawet Bitcoina.

W porównaniu z najniższymi cenami w połowie marca, tuż po wywołanym przez koronawirusa krachu typu cross-asset, Bitcoin nadal był najsilniejszym graczem. W tym czasie ETH / USD kosztował zaledwie 117 dolarów, co spowodowało wzrost piątkowego poziomu o 327%, podczas gdy BTC / USD zyskał 411% z 3.600 dolarów do 18.420 dolarów.

Oprócz poziomu 500 dolarów – po raz pierwszy od czerwca 2018 roku, Ethereum i inne główne altcoiny również wykazywały oznaki życia, w szczególności Litecoin, który z 12% zyskami przewyższał Bitcoina w ciągu dnia i przewyższył BTC w ostatnim miesiącu o 7%.

Tymczasem dyrektor generalny Nugget News, Alex Saunders, prognozuje, że ETH / USD przebije swoje obecne maksima w historii wynoszące 1.400 dolarów do końca 2021 roku.

W międzyczasie Bitcoin zdecydowanie przyciągnął uwagę w piątek, odzyskując 18.000 dolarów i nadal napotykając opór na swoim poprzednim szczycie 18.420 dolarów z początku tygodnia. Oczekiwanie na dalsze zyski pozostaje ogromne, przy czym maksimum z 2017 roku wynoszące 20.000 dolarów stanowi jedyny główny poziom oporu. Odwrócenie, prawdopodobnie do poziomu tak niskiego jak 11.600 dolarów, jeszcze nie nastąpiło, a 17.200 dolarów służy teraz jako stabilne podłoże dla byków.

  • Opłata transakcyjna BTC, która wprawia w osłupienie:

Jaka wysoka musiałaby być opłata transakcyjna BTC, aby poczuć naprawdę przyspieszone bicie serca? Podobne emocje mógł zapewne poczuć inwestor, który poniósł dziesiątki tysięcy dolarów opłat, aby przetransferować niewielką ilość BTC. Ale czy na pewno?

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Kolejna doba przynosi nam wzrosty wśród najpopularniejszych krypto. W górę poszedł Bitcoin o 3,55%, Ethereum o 7,31%, XRP o 4,97%, Litecoin o 5,86%, Chainlink o 2,23%, Bitcoin Cash o 3,08% i Polkadot o 13,49%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 522.5 mld dolarów, a całkowity obrót 144.8 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button