News

#1200 Newsy z dnia 21.11.2020

Z sobotnich wydarzeń: Dobre wiadomości dla Cardano na początku przyszłego roku; Poloniex w trybie offline; MFW: Banki potrzebuja reform, zanim wyemitują CBDC; Crypto Critic: Czy następnego prezydenta wybierzemy na blockchain?; Aktualna sytuacja na giełdach.

  •  Dobre wiadomości dla Cardano na początku przyszłego roku:

Założyciel Cardano i Charles Hoskinson z IOHK niedawno udostępnili społeczności kilka krótkich aktualizacji, kilka dni po tym, jak IOHK wprowadził serwer metadanych „Smash” dla ekosystemu Cardano. Chociaż wspomniany rozwój został dobrze przyjęty przez większość społeczności, Hoskinson dał do zrozumienia, że ​​jest kilka dobrych wiadomości, które odkłada na koniec roku.

Według Hoskinsona, na razie istnieje kilka strategicznych inwestycji, w tym ściślejsza współpraca z Mutual Knowledge Systems for the Glow. Dyrektor wykonawczy IOHK zauważył również, że ostatnie półtora miesiąca spędził bardzo blisko współpracując z Runtime Verification, a zespół Cardano jest teraz w pełnym trybie rozwoju dla Kay i Yella. Dotykając faktu, że programiści będą mieli wkrótce wiele opcji, dodał:

Obecnie rozwijamy wiele różnych platform programistycznych w tym samym czasie.

Te zmiany są interesujące, ponieważ ujawniają, że w przeciwieństwie do większości łańcuchów bloków, Cardano nie ogranicza swoich partnerstw do zdecentralizowanych aplikacji i innowatorów w dziedzinie kryptowalut.

W rzeczywistości partnerstwa z rządami krajów takich jak Etiopia były ważną częścią ich strategii. Jednak chociaż Hoskinson zauważył, że w regionie szykuje się „coś wielkiego”, przyznał, że negocjacje handlowe uległy spowolnieniu z powodu trwającej wojny domowej.

W odniesieniu do aktualizacji skoncentrowanych na Cardano, Hoskinson ujawnił, że aktualizacja oprogramowania układowego Trezora została zaplanowana na początek grudnia, a kolejna aktualizacja Ledger zaplanowana jest na późniejszy miesiąc lub początek przyszłego roku. Wspomniana aktualizacja oprogramowania będzie zawierała dodatkowe funkcje i funkcjonalność, a portfele hybrydowe pojawią się w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Przede wszystkim Cardano ściśle współpracuje z giełdami w oczekiwaniu na wydarzenie Hard Fork Combinator (HFC) zaplanowane na pierwszy tydzień grudnia. Byłoby to pierwsze z trzech zdarzeń HFC związanych z Goguenem i dotyczyłby blokowania tokenów. Drugi HFC będzie podobno oferował wsparcie dla wielu aktywów, a ostatni będzie miał pełne wsparcie Plutus.

Charles Hoskinson zakończył aktualizacje, opisując rozwój jako „wiele elementów układanki łączących się jednocześnie”.

  • Poloniex w trybie offline:

W obliczu nowej rekordowej ceny Bitcoina, giełda kryptowalut Poloniex niedawno przeszła w tryb offline.

Poloniex jest obecnie niedostępny z powodu nieoczekiwanego problemu.

– poinformowała strona giełdy na swoim koncie na Twitterze.

Badamy ten problem i będziemy na bieżąco informować Cię tutaj.

Bitcoin wywołał dynamiczną akcję wzrostową w ostatnich tygodniach, a także przyciąga coraz więcej uwagi. Kiedy ruch na giełdach staje się gęsty, ich systemy czasami przestają działać, blokując handlowców. Stało się tak również w przypadku innych giełd w przeszłości, w tym BitMEX i Coinbase.

Poloniex jest teraz poza trybem konserwacji.

– napisał Poloniex w kolejnym tweecie, dodając:

Nasze rynki kasowe i depozyty zabezpieczające są w trybie post-only, a wypłaty są tymczasowo niedostępne.

W kolejnej aktualizacji stwierdzono powrót handlu kontraktami futures na platformie.

Tymczasem Bitcoin pozostaje boleśnie blisko swojej rekordowej ceny blisko 20.000 dolarów. Paul Tudor Jones, Jack Dorsey’s Square i MicroStrategy wskoczyli na pokład, kupując duże pozycje w cyfrowej monecie.

  • MFW: Banki potrzebuja reform, zanim wyemitują CBDC:

W piątek Międzynarodowy Fundusz Walutowy opublikował nowy dokument roboczy na temat walut cyfrowych banków centralnych (CBDC) i ich prawnych konsekwencji.

W artykule naukowcy, w tym radca prawny MFW Wouter Bossu i Catalina Margulis, argumentują, że obecne ramy są nieodpowiednie do wydawania publicznych CBDC. Naukowcy są szczególnie zaniepokojeni tym, jak istniejące definicje pieniądza można zastosować do tak nowej technologii, ale optymistycznie sugerują, że problem jest na tyle prosty, aby go naprawić:

Brak wyraźnej i solidnej podstawy prawnej dla wydawania CBDC opartego na tokenach i / lub kontach można stosunkowo łatwo naprawić poprzez ukierunkowaną reformę prawa banku centralnego.

Nowa publikacja stawia również pytanie, czy monopol, z którego większość banków centralnych cieszy się na emisję walut fiducjarnych – co jest wystarczająco rozsądne, z wyjątkiem tego, że wydaje się, że sugerują one uznanie prywatnych monet stabilnych z ustalonymi ustaleniami jako nielegalnych:

Emisja prywatnych tokenów cyfrowych, które przypominają CBDC, mogłaby wywołać bardzo podobne problemy, w tym poważnie zakłócony system monetarny, spowodowany w XIX wieku przez emisję banknotów przez banki prywatne, które później nie były w stanie wywiązać się ze swoich zobowiązań konwersji tych banknotów w prawdziwej walucie.

Ostatecznie artykuł sugeruje, że zmiana konfiguracji prawa pieniężnego będzie trudniejsza niż reforma prawa banku centralnego. Podstawowe pytania dotyczące tego, czy można rozważyć użycie tokena jako prawny środek płatniczy, a także jak upewnić się, że jest on akceptowany w populacji o różnym dostępie do technologii, pozostają bez odpowiedzi.

Wszystkie banki centralne stojące za pięcioma największymi światowymi walutami – dolarem amerykańskim, euro, chińskim juanem, jenem japońskim i funtem brytyjskim – chcą wyemitować CBDC. Lider Banku Anglii niedawno rozmawiał o nich w ramach „nowego porządku monetarnego”.

Spośród największych gospodarek świata, Chiny wydają się być najbliżej wydania CBDC. Wielu sugeruje, że dzieje się tak, ponieważ chiński rząd jest skłonny wykorzystać cyfrowy juan jako narzędzie nadzoru, co oznacza, że ​​kwestie prywatności na poziomie gotówki i statusu obligacji na okaziciela nie mają znaczenia. Ludowy Bank Chin opublikował niedawno projekt ustawy, która rzeczywiście zakazałaby prywatnych monet stablecoinowych powiązanych z juanem .

  • Crypto Critic: Czy następnego prezydenta wybierzemy na blockchain?:

Jeszcze dwa tygodnie temu, całe Stany Zjednoczone a wraz z nimi świat, z zapartym tchem czekały, aby poznać wyniki wyborów prezydenckich w 2020 roku. Chociaż były wiceprezydent Joe Biden został wybrany, nie mam możliwości dowiedzenia się, czy głos danej osoby był ważny i został policzony lub uznany za „oszukańczy” i wyrzucony. A przecież to się najbardziej liczy w wyborach – możliwość wyboru!

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Kolejna doba przynosi nam spektakularny rajd w górę XRP o 33,21%. Do góry poszedł też Bitcoin o 1,22%, Ethereum o 5,89%, Chainlink o 6,18%, Litecoin o 4,74%, Bitcoin Cash o 13,44% i Polkadot o 5,14%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 538.1 mld dolarów, a całkowity obrót 179.5 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, eng.ambcrypto.com, coinmarketcap.com, bithub.pl


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Tagi
Show More

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz Adblocka

Prosimy wesprzyj nas, wyłączając Adblocka na btcpolska.com. Dzięki.