News

#1205 Newsy z dnia 26.11.2020

Z czwartkowych wydarzeń: Cena Bitcoin gwałtownie spada; Coinbase ostrzega użytkowników o problemach z łącznością; Premier Rosji proponuje uporządkowanie rynku kryptowalut; Chiński projekt Blockchain dodaje wsparcie Polkadot; PayPal zawiesza konto użytkownika za handel kryptowalutami?; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Cena Bitcoin gwałtownie spada:

Bitcoin spadł o 1000 dolarów w ciągu kilku minut, gdy długo oczekiwana korekta dotknęła rynek, kiedy Bitcoin był wart blisko 19.500 dolarów.

Dane z Cointelegraph Markets i TradingView pokazały, że BTC / USD doświadczył dużej zmienności w nocy w środę.

Po osiągnięciu prawie 19.500 dolarów nastąpił okres niezdecydowania, który zakończył się gwałtowną wyprzedażą. Bitcoin odbił się następnie po 17,250 dolarów.

Wielu analityków ostrzegało już, że ostatnie zyski powinny ulec korekcie, wśród nich gospodarz CNBC Brian Kelly i handlowiec Tone Vays, którzy prognozowali spadek do 14.000 dolarów.

W międzyczasie kilka wskaźników również wskazało na zbliżającą się korektę. Wśród nich jest popularny Crypto Fear and Greed Index, który w listopadzie utrzymuje się na rekordowo wysokim poziomie.

Nagły spadek cen nastąpił w tym samym czasie, kiedy duży inwestorzy zdeponowali BTC na giełdach – prawdopodobnie w celu realizacji zysków w pobliżu rekordowych rekordów Bitcoina 20.000 dolarów.

Średni napływ wszystkich giełd kilka godzin temu wzrósł. Oznacza to, że relatywnie rzecz biorąc wieloryby zdeponowały $ BTC na giełdach. Jednak długoterminowe wskaźniki dotyczące łańcucha dostaw mówią, że dominuje presja zakupowa. Nadal uważam, że w ciągu kilku dni możemy pokonać 20 tys.

– podsumował Ki Young Ju, twórca internetowego zasobu analitycznego CryptoQuant.

  • Coinbase ostrzega użytkowników o problemach z łącznością:

Czołowa giełda kryptowalut Coinbase w Stanach Zjednoczonych doświadcza „podwyższonych wskaźników błędów w niektórych systemach zaplecza z powodu awarii usługi AWS”, zgodnie z oficjalnym postem.

W ogłoszeniu opublikowanym dziewięć godzin wcześniej Coinbase powiedział, że wówczas nie miało to wpływu na handel. Następująca aktualizacja zaprzeczyła temu oświadczeniu, stwierdzając:

Możesz napotkać sporadyczne opóźnienia lub błędy podczas przeprowadzania transakcji, a także uzyskiwania dostępu do innych części naszych aplikacji. Zapytania do obsługi klienta są również opóźnione.

– czytamy.

Problem z AWS wywarł znaczący wpływ na szerzej rozumiany sektor technologii, gdzie platformy takie jak Adobe Spark i Flickr zostały dotknięte w ciągu ostatnich 24 godzin. Nagłówki stwierdzały, że awaria spowodowała „wyłączenie części internetu” i przeszkadza firmom.

W węższym kontekście wydajności Coinbase ta ostatnia przerwa nie jest czymś zupełnie nowym. Tylko w okresie od marca do listopada tego roku platforma odnotowała dziewięć oddzielnych problemów, które doprowadziły do różnego rodzaju awarii lub problemów z łącznością o różnym nasileniu. Powszechne niezadowolenie skłoniło CEO Coinbase, Briana Armstronga, do publicznego udzielenia odpowiedzi.

W chwili obecnej w prasie firma nie publikowała na Twitterze informacji dotyczących ostatniego incydentu z AWS i jego wpływu na usługi. Zaledwie dwa dni temu, przy dużej zmienności ceny XRP, giełda również miała problemy, mimo że jej oficjalna strona statusu wskazywała, że operacje przebiegały sprawnie.

  • Premier Rosji proponuje uporządkowanie rynku kryptowalut:

Wydaje się, że premier Rosji Michaił Miszustin wyrażał poparcie dla dalszego rozwoju lokalnego rynku kryptowalut.

Na ostatnim spotkaniu rządowym, które odbyło się 26 listopada, Mishustin zaproponował wprowadzenie ochrony prawnej dla posiadaczy kryptowalut w kraju, aby przyczynić się do rozwoju nowej branży.

Według Mishustina takie ramy rozwinęłyby branżę w „cywilizowany sposób, tak aby właściciele takich aktywów mogli chronić swoje prawa i interesy”, jednocześnie zapobiegając „schematom ukrytym”.

W ramach planu Mishustin zaproponował zmianę rosyjskiego kodeksu podatkowego, aby uznać kryptowaluty, takie jak Bitcoin, za własność:

Dokonajmy szeregu zmian w Ordynacji podatkowej, aby cyfrowe aktywa finansowe mogły zostać uznane za własność, a ich właściciele mogli liczyć na ochronę prawną w przypadku jakichkolwiek działań niezgodnych z prawem, a także bronić swoich praw majątkowych w sądzie.

– stwierdził.

Miszustin zastąpił byłego premiera Rosji Dmitrija Miedwiediewa w styczniu 2020 r., po czym wezwał kraj do nadania priorytetu rozwojowi gospodarki cyfrowej. Jednak obecny status lokalnego ekosystemu kryptograficznego pozostaje wątpliwy, ponieważ rząd planuje oficjalnie zakazać płatności w kryptowalutach w styczniu 2021 r. Władze rosyjskie chcą również wprowadzić kary więzienia za niezgłoszenie rocznych transakcji kryptograficznych w wysokości około 600.000 dolarów.

  • Chiński projekt Blockchain dodaje wsparcie Polkadot:

Chińska inicjatywa Blockchain, Blockchain Service Network, czyli BSN, wprowadza obsługę kolejnej partii głównych protokołów Blockchain. W dniu dzisiejszym ogłoszono, że 30 listopada ze swoim ekosystemem zintegruje Polkadot, Oasis i Bityaun.

Protokół Blockchain firmy Polkadot jest przeznaczony do łączenia wielu wyspecjalizowanych łańcuchów Blockchain w jedną zunifikowaną sieć. Polkadot umożliwia także obsługę wielu transakcji równolegle w kilku sieciach, co zwiększa przepustowość sieci. Oasis specjalizuje się w prywatnych i skalowalnych zdecentralizowanych narzędziach finansowych, podczas gdy Bityuan jest dostawcą rozwiązań Blockchain dla chińskich firm.

Yifan He, dyrektor generalny Red Date Technology i dyrektor wykonawczy BSN Development Association, powiedział podobno, że struktura Bityuan staje się coraz bardziej popularna w Chinach:

Widzę, że ostatnio w Chinach rośnie liczba przypadków użycia komercyjnego zbudowanego na platformie Bityuan. Wierzę, że dzięki tej integracji BSN sprawi, że deweloperzy na całym świecie będą podekscytowani tworzeniem dapp, które są oparte na przedsiębiorstwach i zorientowane na handel.

– mówi.

Najnowszy dodatek do łańcucha stanowi trzecią partię protokołów Blockchain obsługiwanych przez sieć BSN. BSN wprowadził swój pierwszy zestaw łańcuchów Blockchain, w tym Ethereum i EOS, w sierpniu 2020 roku, a inne sieci, takie jak Algorand, pojawiły się w ramach drugiej partii.

  • PayPal zawiesza konto użytkownika za handel kryptowalutami?:

Jeszcze miesiąc temu rynek entuzjazmował się doniesieniami o rozpoczęciu handlu kryptowalutami za pośrednictwem największego na świecie operatora płatności. Kilkanaście dni temu usługa ruszyła dla klientów z USA. Dziś PayPal zawiesza konto użytkownika za… handel kryptowalutami. Co się dzieje?

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Doba na giełdach kończy się mocnymi korektami. Bitcoin w stosunku do ostatniej doby notuje spadek o 12,7%. Ethereum spadło o 16,3%, XRP o 28,3%, Bitcoin Cash o 24%, Chainlink o 22,2% a Litecoin o 22,6%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 489.5 mld dolarów, a całkowity obrót 285 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button