News

#1209 Newsy z dnia 30.11.2020

Z poniedziałkowych wydarzeń: Cena Bitcoina osiąga 19.000 dolarów; Departament Sprawiedliwości ekstraduje podejrzanego z Panamy; Cyfrowe euro za co najmniej pięć lat; Kaspersky Lab: Kradzież Bitcoinów wzrośnie w gospodarce po COVIDowej; CZ: „Bitcoin może zastąpić złoto”; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Cena Bitcoina osiąga 19.000 dolarów:

Bitcoin powrócił dziś do poziomu 19.000 dolarów, w czasie gdy weekendowy wzrost nadal przynosił nowe zyski inwestorom.

Dane z Cointelegraph Markets i TradingView pokazały, że para BTC / USD odzyskała kolejny kluczowy psychologiczny poziom podczas poniedziałkowego handlu.

Weekend przyniósł już duże zyski dla pary, która pod koniec zeszłego tygodnia spadła do 16.300 dolarów. Na początku poniedziałku pojawiło się 18.600 dolarów, a Bitcoin przynosił zwroty w wysokości co najmniej 17% w porównaniu z tymi minimami.

Zgodnie z doniesieniami, gigantyczna luka na kontrakty terminowe CME wynosząca 1.300 dolarów grozi obniżeniem rynku, ale jak dotąd kupujący pozostają niewzruszeni. Odnotowano wzrosty powyżej 19.200 dolarów, na około pół godziny przed rozpoczęciem handlu na Wall Street.

Awans na wyższy poziom. Kluczowy obszar utrzymywał się na poziomie 17.800 dolarów. Teraz kluczowym obszarem jest 18.200 dolarów, a ostatnim przełomem przed ATH jest opór w okolicach 18.600-18.900 dolarów.

– podsumował analityk Cointelegraph Markets Michaël van de Poppe.

  • Departament Sprawiedliwości ekstraduje podejrzanego z Panamy:

Zgodnie z dzisiejszym ogłoszeniem Departament Sprawiedliwości USA i Południowy Okręg Nowego Jorku dokonały ekstradycji lidera rzekomego programu ponzi AirBit Club z Panamy.

Gutemberg Dos Santos jest jednym z sześciu operatorów AirBit Club postawionych w stan oskarżenia i ostatnim, który przybył do Stanów Zjednoczonych, aby stanąć przed SDNY. Dos Santos jest podwójnym obywatelem Brazylii. Władze USA początkowo zatrzymały pięciu z sześciu operatorów w sierpniu, przy czym szósty unikał ich aż do października.

Departament Sprawiedliwości twierdzi, że AirBit Club sprzedawał „członkostwa”, które obiecywały gwarantowane zwroty. Sześciu operatorów reklamowało swoje zyski jako produkt operacji wydobywczych i strategii handlowych klubu. Według Departamentu Sprawiedliwości operacje te nie istniały. Zamiast tego składki członkowskie przeznaczono na finansowanie dalszego marketingu na całym świecie, w tym masowych imprez rekrutacyjnych nowych członków.

Niektóre z tych wydarzeń są widoczne na wciąż aktywnej stronie AirBit Club, a ostatnie odbyły się w São Paulo w Brazylii w zeszłym roku.

Jednym z sześciu oskarżonych był Scott Hughes, prawnik z Kalifornii, który, jak twierdzi Departament Sprawiedliwości, pomagał kierownictwu AirBit Club „między innymi pomagając w usuwaniu negatywnych informacji o AirBit Club i Vizinovie z Internetu”.

Hughes jest również oskarżany o pomaganie operacji w praniu dochodów za pośrednictwem różnych kont klientów.

  • Cyfrowe euro za co najmniej pięć lat:

Kilku ekspertów z różnych europejskich banków zgodziło się, że nawet do dowodu koncepcji cyfrowego euro dzieli nas cztery lub pięć lat.

W dzisiejszym panelu zatytułowanym „Uaktualnianie pieniędzy do ery cyfrowej: wprowadzanie cyfrowego euro” uczestnicy zgodzili się, że obecne zadanie polega przede wszystkim na zapoznaniu wszystkich ze specyfiką cyfrowego euro, odkładając realne wdrożenie na przyszłość.

Waluty cyfrowe banków centralnych, czyli CBDC, są niezwykle popularnym tematem debat w ostatnich latach, jednak szczególnie od początku pandemii COVID-19.

Austėja Šostakaitė z Europejskiego Banku Centralnego powiedziała, że EBC nie podejmie decyzji o tym, czy dążyć do cyfrowego euro do połowy 2021 r., co jest sprzeczne z szacunkami prezesa EBC z początku tego miesiąca. Pytanie na teraz, powiedziała Šostakaitė, brzmi: „Jak wprowadzić euro do ekosystemu i jak współpracuje ono z pieniędzmi banków komercyjnych?”

Doradca szwedzkiego Riksbanku, Carl Andreas Claussen, powiedział, że bank centralny kończy weryfikację koncepcji swojej e-korony w lutym, ale podobnie oszacował, że prawdziwe uruchomienie nastąpi „za cztery lub pięć lat”.

Jest kilka kwestii prawnych i jest to tak duża kwestia, że nie możemy podjąć decyzji. Potrzebujemy wsparcia politycznego. Zaproponowaliśmy parlamentowi, aby powołał komisję ekspertów, która się tym zajmie.

– powiedział.

Szwecja jest częścią Unii Europejskiej, ale nie strefy euro, co oznacza, że zachowuje własną walutę. Wewnętrzne wykorzystanie gotówki w Szwecji należy do najniższych na świecie. Co ciekawe, Claussen nawiązywał również do ambicji dotyczących wniosków transgranicznych, z których bardzo niewiele dotyczy korony, biorąc pod uwagę względną użyteczność euro lub dolara.

  • Kaspersky Lab: Kradzież Bitcoinów wzrośnie w gospodarce po COVIDowej:

Według nowego raportu firmy Kaspersky Lab, oszustwa i kradzieże związane z kryptowalutami prawdopodobnie wzrosną w świecie po COVID-19.

Securelist, oddział firmy Kaspersky zajmujący się badaniami nad cyberzagrożeniami, opublikował raport na temat cyberzagrożeń dla organizacji finansowych, przewidujący określone rodzaje ataków finansowych, które prawdopodobnie wzrosną w 2021 roku.

Securelist przewidział, że fala ubóstwa wywołana pandemią COVID-19 nieuchronnie doprowadzi do „większej liczby osób uciekających się do przestępstw, w tym cyberprzestępczości”. Może to również oznaczać wzrost przestępstw związanych z Bitcoinem.

Według działu badawczego firmy Kaspersky Bitcoin prawdopodobnie będzie najbardziej atrakcyjnym zasobem dla cyberprzestępców, ponieważ jest najpopularniejszym zasobem cyfrowym.

Możemy zobaczyć załamanie niektórych gospodarek i gwałtowny spadek lokalnych walut, co uczyniłoby kradzież Bitcoinów o wiele bardziej atrakcyjną. Powinniśmy spodziewać się większej liczby oszustw, skierowanych głównie do BTC, ponieważ ta kryptowaluta jest najpopularniejsza.

– czytamy.

Badacze z Securelist zasugerowali również, że sprawcy internetowi mogą przejść na zasoby cyfrowe bardziej skoncentrowane na prywatności, takie jak Monero. Według firmy zmiana ta nastąpiłaby ze względu na zwiększenie „technicznych możliwości monitorowania, deanonimizacji i przejmowania Bitcoina”.

[…] Powinniśmy oczekiwać, że cyberprzestępcy przestawią się na tranzytowe kryptowaluty w celu pobierania opłat od ofiar. Istnieje powód, by sądzić, że mogą przestawić się na inne waluty zwiększające prywatność, takie jak Monero, aby najpierw użyć ich jako waluty przejściowej, a następnie przeliczyć środki na dowolną inną wybraną kryptowalutę, w tym BTC.

– podaje firma.

  • CZ: „Bitcoin może zastąpić złoto”:

CZ analizuje prawdopodobieństwo tego, że Bitcoin wyrzuci złoto z siodła podstawowego aktywa store of value.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Giełdy po upływie doby wykazują kontynuację trendu wzrostowego. Bitcoin zwiększył swoją wartość o 7,5%, Ethereum o 9,3%, XRP o 8%, Bitcoin Cash o 13,2% a Litecoin o 14%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 574 mld dolarów, a całkowity obrót 189.6 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button