News

#1211 Newsy z dnia 02.12.2020

Ze środowych wydarzeń: CEO PayPal wzywa branżę do współpracy z organami regulacyjnymi; Rosyjski bank centralny sprzeciwia się stablecoinom powiązanym z rublem; Willy Woo: 200.000 dolarów za Bitcoina do grudnia 2021 r.; Visa ułatwi płatności USDC; Reuters | Nagłówek, o którym wielu bitcoinowców marzyło od lat; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • CEO PayPal wzywa branżę do współpracy z organami regulacyjnymi:

Nie ma sposobu, aby branża kryptowalut rozwijała się bez współpracy z organami regulacyjnymi, uważa Dan Schulman, dyrektor generalny PayPal.

Schulman dołączył dziś do konferencji internetowej Web Summit, aby omówić z gospodarzem Squawk Box, Andrew Rossem Sorkinem, bezgotówkową erę globalnej branży finansowej.

W ramach dyskusji Schulman poruszył kwestie związane z regulacjami dotyczącymi kryptowalut, wzywając branżę do ścisłej współpracy z władzami finansowymi w celu zwiększenia użyteczności kryptowalut.

Jest tylko jeden sposób, aby do tego podejść, a jest to współpraca z organami regulacyjnymi.

– argumentował.

Dodał, że zgodność z przepisami jest podstawą świadczenia usług w branży kryptograficznej:

Część tych podstawowych możliwości to zgodność z przepisami, pełne zrozumienie bezpieczeństwa, zarządzanie ryzykiem, wszystkie kontrole finansowe, kontrole FinCEN, kontrole przeciwdziałania praniu pieniędzy. Bez tego naprawdę nie możesz znaleźć się na tej arenie. […] Musisz je mieć.

– powiedział.

Schulman dodał, że firma zainwestowała „ogromną kwotę” w zgodność z przepisami, zauważając, że PayPal jako pierwsza firma otrzymała warunkową licencję BitLicense od organów regulacyjnych w Nowym Jorku. „Robimy to ramię w ramię z organami regulacyjnymi i jest to jedyny sposób, aby to osiągnąć” – argumentował Schulman.

„Silny nadzór regulacyjny jest niezwykle ważny i nie mam z tym żadnego problemu” – powiedział dyrektor. Schulman stwierdził, że PayPal ma silne relacje z organami regulacyjnymi, ponieważ jego celem jest zapobieganie nielegalnym praktykom, takim jak pranie pieniędzy, przy jednoczesnym zapewnieniu pewnej kondycji finansowej.

  • Rosyjski bank centralny sprzeciwia się stablecoinom powiązanym z rublem:

Wyżsi urzędnicy Banku Rosji wystąpili przeciwko emisji prywatnych stablecoinów powiązanych z rosyjskim rublem.

Siergiej Shvetsov, pierwszy zastępca prezesa rosyjskiego banku centralnego, powiedział, że bank zamierza zakazać prywatnym firmom oferowania stablecoinów wspieranych przez krajową walutę fiducjarną.

Rosyjscy deweloperzy kryptowalut będą mogli korzystać tylko z cyfrowego rubla Banku Rosji, powiedział Shvetsov. Według raportu lokalnej agencji prasowej Prime powiedział, że takie podejście jest zgodne z „filozofią wyjątkowości środków płatniczych”.

Shvetsov odniósł się do chińskich przepisów dotyczących cyfrowego juana, które kryminalizują wydawanie stablecoinów zabezpieczonych juanem przez osoby trzecie:

Chiny nałożyły ogólny zakaz na jakiekolwiek stablecoiny powiązane z juanem. Myślę, że nie jesteśmy od tego daleko. Bank powstrzyma wszystko, co jest pozycjonowane jako środek płatniczy. Wychodzimy z założenia, że rubel jest środkiem płatniczym Federacji Rosyjskiej.

– mówi.

Olga Skorobogatova, kolejna pierwsza wiceprezes Banku Rosji, zwróciła uwagę na techniczne trudności związane z emisją cyfrowego rubla:

Jak dotąd żaden organ regulacyjny nie wymyślił, jak na przykład przywrócić ruble w przypadku zgubienia smartfona, ale właśnie dlatego, że […] technologie się rozwijają, sami rozumiemy, że ten problem można rozwiązać na drugim etapie. […] Technologicznie ten problem będzie musiał zostać rozwiązany.

– powiedziała.

Bank Rosji oficjalnie opublikował plan dla cyfrowego rubla w październiku 2020 r. Według banku, cyfrowy rubel powinien stać się dodatkową formą pieniądza obok gotówki.

  • Willy Woo: 200.000 dolarów za Bitcoina do grudnia 2021 r.:

Osiągnięcie przez Bitcoina 300.000 dolarów w ciągu zaledwie jednego roku, „nie jest wykluczone”, mówi popularny statystyk Willy Woo.

W serii tweetów Woo stwierdził, że „nigdy nie był tak optymistyczny”, jeśli chodzi o perspektywy Bitcoina na 2021 rok.

Omawiając potencjalną trajektorię cen, potwierdził, że do grudnia przyszłego roku spodziewa się sześciu cyfr.

„Mój Top Model sugerujący 200.000 dolarów za BTC do końca 2021 r. wygląda konserwatywnie, 300.000 dolarów nie jest wykluczone” – czytamy w jednym z postów.

Woo wykorzystał swoje techniczne wskaźniki Top Cap, aby przedstawić prognozę. Pomimo tego, iż jego witryna analityczna Woobull nazywa wskaźnik „eksperymentalnym”, Top Cap w przeszłości dokładnie odpowiadał szczytowym cenom.

Kontynuując, uważał malejącą ilość BTC utrzymywanych na giełdach spotowych jako znak, że bycza akcja cenowa będzie katalizowana w nadchodzących dwunastu miesiącach.

Nigdy nie byłem tak optymistyczny co do 2021 roku. Ta faza ponownej akumulacji zbiega się z wyczerpywaniem się zapasów na rynku kasowym około 2 razy dłużej i głębiej niż w poprzednim cyklu. Wyślę BTC.

– napisał.

Wreszcie, dolarowy wzrost kapitalizacji rynkowej Bitcoina na każdego dolara zainwestowanego w tym cyklu przekroczył okres byków w 2013 i 2017 roku.

„Wszystko wskazuje na rosnącą refleksyjność; wzmocniona zwyżkowa pętla zwrotna w 2021 r. ”- podsumował Woo.

  • Visa ułatwi płatności USDC:

Visa nawiązała współpracę z firmą świadczącą usługi Blockchain Circle, aby zapewnić zgodność transakcji stablecoina USDC z niektórymi kartami kredytowymi.

Po tym, jak Circle ukończy program Visa Fast Track, prawdopodobnie w przyszłym roku, Visa wyda kartę kredytową, która umożliwi firmom wysyłanie i otrzymywanie płatności USDC bezpośrednio od dowolnej firmy korzystającej z tej karty.

– napisano w artykule Forbesa.

Będzie to pierwsza karta firmowa, która pozwoli firmom wydać saldo w USDC.

– powiedział Cuy Sheffield, szef Visa ds. kryptowalut.

W przyszłości współpraca ułatwi transakcje USDC między transgranicznymi firmami przyjaznymi Visa. Gigant płatniczy ujawnił również we wtorek umowę z BlockFi, która wprowadzi na rynek kartę kredytową, która wypłaci punkty lojalnościowe w Bitcoinie.

Dwudziestu pięciu dostawców portfeli skorzystało w ostatnich dniach z planu Fast Track dostawcy karty, przygotowując grunt pod ruch Visa w USDC, zauważył Forbes.

Nadal myślimy o Visa jako o sieci […] sieci Blockchain, a stablecoiny, takie jak USDC, to tylko dodatkowe sieci. Dlatego uważamy, że Visa może zapewnić naszym klientom znaczną wartość, umożliwiając im dostęp do nich i umożliwiając im dokonywanie zakupów u naszych sprzedawców.

– mówi Sheffield.

  •  Reuters | Nagłówek, o którym wielu bitcoinowców marzyło od lat:

Reuters publikuje nagłówek, o którym większość fanów bitcoin mogła jak dotąd tylko pomarzyć…

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Doba na giełdach kończy się niewielkimi spadkami całej czołówki kryptowalut. Bitcoin spadł o 0,7%, Ethereum o 1,1%, XRP o 2,3%, Litecoin o 4% a Bitcoin Cash o 2,3%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 562.5 mld dolarów, a całkowity obrót 174.6 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button