News

#1212 Newsy z dnia 03.12.2020

Z czwartkowych wydarzeń: Spotify chce wejść do świata krypto; Kraken obiecuje twórcom Ethereum 150.000 dolarów; Ripple: 95% klientów pochodzi spoza USA; Kanada może wydać CBDC wcześniej niż oczekiwano; Rekordowa cena BTC uwieczniona na blockchain; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Spotify chce wejść do świata krypto:

Spotify, jeden z największych na świecie dostawców strumieniowego przesyłania dźwięku, poszukuje kandydatów z doświadczeniem kryptograficznym, do objęcia nowych stanowisk w firmie.

Według niedawnego ogłoszenia o pracę, firma poszukuje wybitnego zastępcy dyrektora, który dołączyłby do działu strategii płatności i innowacji. Zgodnie z zapowiedzią na LinkedIn nowa oferta pracy została opublikowana w środę.

Oczekuje się, że nowe stanowisko odegra kluczową rolę w definiowaniu i wdrażaniu strategii płatności Spotify, a także wzmacnianiu zaangażowania firmy na Facebooku, który niedawno przemianował projekt kryptograficzny Diem. Stanowisko będzie również koncentrować się na szerszych zasobach cyfrowych i branży kryptograficznej, w tym walutach cyfrowych banku centralnego. W ogłoszeniu czytamy:

Będziesz rozważał nowe możliwości i innowacje w powstającym ekosystemie technologii rozproszonych rejestrów, łańcuchów bloków, kryptowalut, stablecoinów, CBDC i innych aktywów cyfrowych.

Zgodnie z ogłoszeniem, nowa rola będzie znajdować się w biurach Spotify w Londynie lub Sztokholmie, co będzie wymagało częstych podróży między dwoma biurami i innymi lokalizacjami firmy.

Spotify jest jednym z pierwszych członków Libra Foundation, która została formalnie założona w Genewie w październiku 2019 roku. W przeciwieństwie do PayPal i MasterCard, Spotify należy do firm, które nie porzuciły projektu kryptograficznego Facebooka z powodu zwiększonej kontroli ze strony globalnych organów regulacyjnych.

  • Kraken obiecuje twórcom Ethereum 150.000 dolarów:

Giełda kryptowalut Kraken ogłosiła, że ​​przekroczy 150.000 dolarów wpłat na wsparcie projektów Open Source Ethereum na Gitcoin.

Gitcoin to platforma finansująca deweloperów, która opiera się na hybrydowym modelu darowizn sponsorowanych i bezpośredniego wsparcia społeczności. Dzięki kwadratowemu modelowi finansowania darowizny społeczności są wykorzystywane jako wskazówki do identyfikacji projektów, które powinny otrzymać najbardziej dopasowane finansowanie. Kwadratowa formuła zapewnia, że ​​poszczególne wkłady są ważone bardziej niż pojedyncza duża darowizna. Na przykład dwie osoby darujące 1 DAI będą skutkowały znacznie wyższym dopasowaniem niż tylko jedna osoba wysyłająca 2 DAI.

Udział Krakena następuje w momencie, gdy Gitcoin rozpoczyna ósmą rundę Gitcoin Grants, czyli GR8. Całkowita pula dopasowania wynosi 1 mln dolarów.

Do puli Krakena kwalifikują się tylko projekty z kategorii „Ethereum Infrastructure Tech”. Obejmuje to wiele zespołów klientów, technologie portfeli i inne podstawowe projekty infrastrukturalne. To rozróżnienie zostało prawdopodobnie wprowadzone, ponieważ granty Gitcoin mogą być również przyznawane twórcom treści lub zdecentralizowanym projektom aplikacji, co wykraczałoby poza deklarowaną misję Krakena, polegającą na „zwiększaniu możliwości programistów-ochotników i projektów, które posuwają branżę do przodu”.

Firma była wcześniej zaangażowana w bezpośrednie dotacje dla programistów Bitcoina i firm zajmujących się infrastrukturą Bitcoina, do tej pory zyskując 500.000 dolarów. Finansowanie infrastruktury Ethereum jest pierwszym na giełdzie, które, jak twierdzi, zostało pobudzone przez rosnącą dojrzałość sieci.

Runda grantów Gitcoin będzie nadal przyjmować darowizny do 17 grudnia, po czym dystrybucja dotacji nastąpi zgodnie z dopasowaną formułą.

  • Ripple: 95% klientów pochodzi spoza USA:

Ripple przygotowuje się do przeniesienia swojej siedziby poza Stany Zjednoczone, a tymczasem okazuje się, że według dyrektora generalnego firmy tylko 5% klientów pochodzi z USA.

2 grudnia CEO Ripple, Brad Garlinghouse, odbył wywiad z prezenterką CNN Julią Chatterley, gdzie mówiono o  przeszkodach regulacyjnych Ripple w działalności w USA.

Jak podaje Garlinghouse, aż 95% klientów firmy z San Francisco znajduje się za granicą. Twierdził też, że usługi Ripple nie są tak popularne w Stanach Zjednoczonych ze względu na trwającą niepewność regulacyjną związaną z tokenem XRP.

95% naszych klientów to klienci spoza USA, a tylko około 5% jest w USA. A ludzie mówią:„ Jesteś firmą amerykańską, […] dlaczego tak jest? ” Jedną z dynamiki jest to, że amerykańskie firmy czekają na jasność, a ta jasność emanuje z Komisji Papierów Wartościowych i Giełd.

– podaje Garlinghouse.

Garlinghouse zauważył, że SEC przed laty uznała inne główne kryptowaluty, takie jak Bitcoin i Ether, za „nie-papiery wartościowe”. Jednak XRP, trzecia co do wielkości kryptowaluta pod względem kapitalizacji rynkowej, nadal nie ma takiej jasności:

Dla nas, wokół XRP i ponad 100 firm, które pracują z XRP, uzyskując tę ​​przejrzystość, jest dla mnie bardzo jasne, że XRP jest używany przez wiele firm jako waluta. Kazałeś Departamentowi Sprawiedliwości USA odnosić się do XRP jako waluty, a FinCEN odnosił się do XRP jako waluty. Ale nie miałeś jeszcze takiej jasności od SEC.

Według Garlinghouse, Ripple miał pewne problemy z klientami ze Stanów Zjednoczonych zaniepokojonymi statusem regulacyjnym ofert związanych z XRP firmy Ripple.

Często, kiedy rozmawiam z klientami, rozmawiam z nimi o naszym produkcie, który wykorzystuje XRP w przepływach płatności, pytają mnie o dynamikę regulacyjną, a klienci mówią: Patrz, dopóki nie będzie jasności i ram regulacyjnych, będziemy się wstrzymywać. Teraz tak się nie stało ze względu na przejrzystość i pewność w innych krajach, takich jak Wielka Brytania.

– powiedział prezes.

Poprzednie komentarze Garlinghouse sugerowały, że Ripple walczy o to, aby SEC traktowała XRP tak samo, jak Bitcoina lub Ethereum, to znaczy nie klasyfikując go jako zabezpieczenia.

  • Kanada może wydać CBDC wcześniej niż oczekiwano:

Timothy Lane, zastępca gubernatora Banku Kanady i szef badań w departamencie fintech i kryptowalut banku, stwierdził, że cyfrowa waluta banku centralnego Kanady, czyli CBDC, może ujrzeć światło dzienne „wcześniej niż oczekiwano.

Lane przedstawił swoje uwagi w wywiadzie z 1 grudnia na temat podejścia Banku Kanady do cyfrowych systemów płatności. Według Lane’a przewidywany spadek liczby transakcji gotówkowych napędzanych przez COVID-19 następował szybciej, niż wcześniej spodziewał się bank. Może to skłonić go do wydania CBDC wcześniej, niż pierwotnie planował:

W lutym zidentyfikowaliśmy dwa scenariusze, na które chcielibyśmy być przygotowani. Jednym z nich był zanik akceptacji gotówki, a drugim pojawienie się walut cyfrowych […] Powiedziałbym, że w ciągu ostatnich dziewięciu miesięcy widzieliśmy zmiany, które wyglądają, jakby były w kierunku niektóre z tych rzeczy miną wcześniej, niż oczekiwano.

Z ostatnich wypowiedzi wicegubernatora wynika, że ​​Bank Kanady zmienia stanowisko wobec CBDC.

W październiku 2020 roku Bank of Canada opublikował raport przedstawiający główne ryzyka związane z CBDC. Bank powiedział, że musi „dokładnie rozważyć, w jaki sposób CBDC zostanie zagregowane i wykorzystane”, aby zapewnić, że CBDC jest bezpieczną i wydajną metodą płatności.

W lutym 2020 roku Lane powiedział, że Bank of Canada nie ma przekonujących argumentów za wypuszczeniem cyfrowego szaleńca, stwierdzając, że będzie on nadal „dobrze obsługiwany przez istniejący ekosystem płatności”.

Pomimo wzrostu płatności cyfrowych w związku z pandemią COVID-19 i postępem Chin w zakresie cyfrowego juana, wiele krajów na całym świecie przyjęło podejście typu „poczekaj i zobacz”, w tym m.in. Stany Zjednoczone, Nowa Zelandia i Rosja.

  • Rekordowa cena BTC uwieczniona na blockchain:

Historyczny wzrost bitcoina do nowego, rekordowego poziomu ceny został uwieczniony na blockchainie kryptowaluty.

Slush Pool, najstarsza kopalnia kryptowalut, zawierała w łańcuchu bloków kultowy już nagłówek Reutersa: „Dolar gwałtownie spada w związku z nadziejami na bodźce w USA; Bitcoin osiąga szczyt wszech czasów” w bloku 659678.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Kolejna doba upływa nam pod znakiem wzrostów wśród większości najpopularniejszych krypto. W górę poszedł Bitcoin o 1,96%, Ethereum o 3,87%, XRP o 3,36%, Litecoin o 2,58%, Chainlink o 2,86%, Cardano o 6,63% i Polkadot o 0,73%. Korektę notuje Bitcoin Cash o 0,23%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 575.4 mld dolarów, a całkowity obrót 114.1 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

One Comment

  1. Hello, this weekend is pleasant designed for me, as this point in time i am reading this enormous educational piece of writing here at my house. Veronique Ludovico Glaser

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button