News

#1214 Newsy z dnia 05.12.2020

Z sobotnich wydarzeń: Ripple sprzedał akcje warte 15 mln dolarów; Ethereum ETF zadebiutuje na Toronto Stock Exchange; Nowy hard fork Cardano wprowadzi funkcję „blokowania tokenów”; Bitcoinowa rodzinka znowu na zakupach; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Ripple sprzedał akcje warte 15 mln dolarów:

Zgodnie z wnioskiem złożonym w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, od 27 listopada do 4 grudnia, Ripple Labs zdołało sprzedać 2.264.113 akcji MoneyGram (MGI). Firma technologiczna uzyskała ze sprzedaży łącznie 15.303.792,60 dolarów.

Wartość akcji MoneyGram wzrosła w ostatnich miesiącach z 2,94 USD w dniu 1 października do 8,53 USD w dniu 23 listopada. W dużej mierze dzięki wiadomościom o wyprzedaży Ripple, MGI spadło następnie z powrotem do 6,54 USD.

Pomimo wielu zapowiedzi rozszerzenia integracji między firmą zajmującą się przekazami pieniężnymi a Ripple w całym 2019 r., wydawało się, że relacje między obiema firmami ustabilizowały się na początku tego roku. Jednak rzecznik Ripple powiedział:

Ripple jest dumnym partnerem w transformacji rozwoju cyfrowego MoneyGram. Jest to czysto rozsądna decyzja finansowa mająca na celu osiągnięcie pewnych korzyści z inwestycji Ripple w MGI i w żaden sposób nie odzwierciedla obecnego stanu naszej współpracy.

– czytamy.

Ripple początkowo ogłosił dużą inwestycję w MoneyGram w czerwcu ubiegłego roku, co doprowadziło do tego, że firma wykorzystała technologię xRapid do przyspieszenia płatności.

Firma, która nadal posiada 48 miliardów XRP, spędziła ostatnie kilka lat na ograniczaniu swojego związku z tokenem, chociaż ostatnie gwałtowne wzrosty cen mogą to zmienić.

  • Ethereum ETF zadebiutuje na Toronto Stock Exchange:

Kanadyjska firma zarządzająca inwestycjami w cyfrowe aktywa, 3iQ, w przyszłym tygodniu rozpocznie ofertę publiczną pierwszego na świecie Ethereum ETF, The Ether Fund, na giełdzie Toronto Stock Exchange (TSX) pod symbolem QETH.U.

Maksymalna oferta na uruchomienie wynosi 100 mln dolarów, a data zamknięcia oferty przypada nie później niż 10 grudnia 2020 r. Firma 3iQ zarządza ponad 400 mln CAD i koncentruje się na Bitcoinie, Litecoinie i Ethereum.

W komunikacie prasowym z czwartku, 3iQ zauważył, że notowanie to ma historię patriotyczną.

Koncepcja Ethereum została opracowana w Kanadzie w 2013 r., a następnie wprowadzona przez grupę technologów z całego świata.

– powiedziała firma.

Współzałożyciel i figurant Ethereum, Vitalik Buterin, jest w połowie Kanadyjczykiem w połowie Rosjaninem, a jego rodzina przeniosła się do Toronto, gdy miał sześć lat.

Handlowcy na południe od granic Kanady wykazali niezwykły apetyt na publicznie dostępne narzędzia inwestycyjne Ethereum. Pomimo premii cenowej, która w punktach skoczyła w górę o 500% w stosunku do wartości aktywów netto dla ETHE, fundusz Greyscale’s Ethereum Trust, gigant aktywów cyfrowych informuje, że gromadzi się coraz więcej inwestorów.

Fundusze te i fundusze powiernicze są preferowaną metodą inwestycyjną dla wielu handlowców, którzy nie mogą lub nie chcą zapewnić własnych opcji przechowywania i zabezpieczenia kryptowalut.

  • Nowy hard fork Cardano wprowadzi funkcję „blokowania tokenów”:

IOHK, ramię rozwojowe Cardano, niedawno ogłosiło nowy hard fork protokołu zaplanowany na połowę grudnia.

Kevin Hammond, inżynier oprogramowania w IOHK, ujawnił w tym tygodniu, że Cardano przejdzie hard fork jeszcze w tym miesiącu w ramach przejścia do ery rozwoju Goguena. Chociaż większość obserwatorów kojarzy hard forki negatywnie, Hammond powiedział, że zdarzenia te są traktowane znacznie inaczej w Cardano:

[…] Cardano obsługuje hard forki automatycznie, bez zatrzymywania produkcji bloków. Zapewnia to wyjątkowo płynny proces aktualizacji, który umożliwia łatwe wprowadzanie nowych funkcji i rozwijanie możliwości platformy.

– mówi.

Hard fork ma na celu wprowadzenie nowej wydajności do sieci Cardano i włączenie funkcji „blokowania tokenów”, która rejestruje sposób wykorzystania tokena w rejestrze.

Blokowanie w tym przypadku oznacza „rezerwowanie” określonej liczby tokenów na określony czas, aby nie można ich było pozbyć się w celu uzyskania korzyści (takiej jak głosowanie lub prowadzenie inteligentnej umowy).

– wyjaśnił Hammond.

Powiedział dalej, że Cardano umożliwi wkrótce integrację innych niestandardowych tokenów w łańcuchu, których można używać wraz z ADA, jego natywną kryptowalutą.

Uruchomiony w 2017 roku przez Charlesa Hoskinsona, Cardano został nazwany przez zwolenników „zabójcą Ethereum” ze względu na jego możliwości skalowania i zaawansowane funkcje inteligentnych kontraktów. Projekt znany jest z czasochłonnego planu działania, który do tej pory skupiał się na podstawach Blockchain i decentralizacji. Era Goguen rozpoczyna integrację inteligentnych kontraktów.

ADA to jedna z najlepiej prosperujących kryptowalut o dużej kapitalizacji minionego roku, co oznacza, że inwestorzy gromadzą się wokół postępów w rozwoju Cardano.

  • Bitcoinowa rodzinka znowu na zakupach:

Czy bylibyście gotowi spieniężyć cały swój majątek, aby kupić bitcoin? Oni tak zrobili. Później, w 2017 roku sprzedali kryptowaluty na szczycie. Co słychać u nich dzisiaj? Bitcoinowa rodzinka znowu na zakupach?

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Po upływie doby na giełdach widzimy spokojne ruchy zarówno dodatnie, jak i ujemne. Bitcoin notuje wzrost o 0,8%, Ethereum o 1,2% a XRP o 2,3%. Spadki natomiast widzimy przy Litecoinie i Bitcoinie Cash, kolejno o 0,4% i 1,6%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 565.2 mld dolarów, a całkowity obrót 127.8 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button