News

#1215 Newsy z dnia 06.12.2020

Z niedzielnych wydarzeń: Huobi Global chce stać się kluczowym graczem w ekosystemie Polkadot; Po sześciogodzinnej przerwie Solana przyciąga krytykę i poparcie; Aktywa syntetyczne stają się coraz bardziej konkurencyjne; Kwantowy przełom | Czy „tym razem” Chiny zniszczą Bitcoina?; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Huobi Global chce stać się kluczowym graczem w ekosystemie Polkadot:

Dwa ogłoszenia Huobi Global wskazują, że giełda kryptowalut chce stać się kluczowym graczem w rozwoju sieci Polkadot.

W dwóch postach na blogu giełda z siedzibą na Seszelach ogłosiła program sponsorowania Polkadot, a także fundusz Tether w wysokości 5 mln dolarów z Huobi Innovation Lab w celu wspierania „programistów, organizatorów wydarzeń, twórców treści i ambasadorów” w całym ekosystemie Polkadot.

Program sponsoringu umożliwia osobom indywidualnym rekomendowanie projektów Polkadot do umieszczenia w „strefie ekologicznej Polkadot”, specjalnej sekcji listy aktywów giełdy Huobi. Sponsorzy otrzymują podobno również zaproszenie na doroczną konferencję Huobi, a także na inne wydarzenia offline.

Sponsorzy muszą mieć istotne udziały w sukcesie firmy Polkadot, aby złożyć wniosek. Minimalne wymagania obejmują 300.000 tokenów DOT (ponad 1,5 miliona dolarów).

Inwestycje Huobi następują po dwóch podobnych ogłoszeniach firmy Polkadot w czwartek. Sieć zapoczątkowała zdecentralizowany sojusz skoncentrowany na finansach, którego członkami założycielami są dostawca Oracle Chainlink i sieć drugiej warstwy Plasm.

Ponadto Fundacja Web3 ogłosiła uruchomienie „Programu Tysiąca Walidatorów”, który zapewni edukację, wsparcie i finansowanie mające na celu zwiększenie liczby walidatorów sieciowych dla platformy.

Infrastruktura i inwestycje ekologiczne pojawiają się po tym, jak twórca Polkadot, Gavin Wood, przekonywał w czwartek, że Polkadot i Ethereum mogą współistnieć. W komentarzach na szczycie Polkadot Decoded programista, który jest również współzałożycielem Ethereum, odrzucił pomysł, że jest wystarczająco miejsca na tylko jeden protokół warstwy 1.

Jednak platformy warstwy 1, które chcą osłabić deweloperów i projekty z Ethereum, mogą przyjmować fałszywe założenia dotyczące efektów sieciowych.

W dzisiejszych komentarzach na Twitterze Larry Sukernik, szef inwestycji w spółce-matce Grayscale Digital Currency Group, ostrzegł platformy takie jak Polkadot, aby nie traktowały migracji programistów za pewnik:

Zabójcy ETH często mówią, że są miliony programistów, którzy nie posiadają ideologii co do tego, na którym Blockchainie należy budować. To jest ich rynek docelowy. To, co pomijają, to to, że rynek docelowy prawdopodobnie zwróci się do obecnych programistów Blockchain o pomoc przy wyborze łańcucha Blockchain.

– pisze.

  • Po sześciogodzinnej przerwie Solana przyciąga krytykę i poparcie:

Wczoraj prawie sześciogodzinna przerwa w działaniu sieci Solana, Blockchainu warstwy pierwszej znanego ze swojej wysokiej przepustowości, przyciągnęła zarówno drwiny, jak i wsparcie ze strony traderów i programistów z całej przestrzeni inteligentnych kontraktów.

Około godziny 13:46 czasu UTC 4 grudnia 2020 r. klaster Solana Mainnet Beta przestał produkować bloki w gniazdach 53 180 900, co uniemożliwiło potwierdzenie jakichkolwiek nowych transakcji.

– donosił post na blogu Solana.

Przerwa trwała około pięciu i pół godziny, zanim ponad 200 walidatorów sieci Solana, reprezentujących ponad 80% udziału sieci, z powodzeniem zainicjowało instrukcje ponownego uruchomienia sieci i ponownie zaczęło produkować bloki.

Chcielibyśmy podziękować pełnej pasji i pracowitej globalnej sieci walidatorów, którzy zidentyfikowali ten problem i koordynowali ponowne uruchomienie sieci.

– powiedział zespół Solana.

Założyciel i dyrektor generalny firmy Solana, Anatoly Yakovenko, powiedział wcześniej, że akceptuje konkurencję między protokołami warstwy pierwszej oraz to, że ona może pomóc w dążeniu do doskonałości.

Krytycy w społeczności Ethereum, a także inni konkurenci z pierwszej warstwy, szybko odnieśli się do kłopotów Solany na Twitterze.

Jeden z obserwatorów zauważył, że transakcje na Serum, natywnej dla Solany zdecentralizowanej giełdzie zbudowanej przez scentralizowaną giełdę FTX, przetworzyły kilka transakcji BTC w kilka godzin po przerwie, co oznacza, że popyt na usługi poza handlem „botami” był niewielki.

Z drugiej strony, Hudson Jameson, badacz z Ethereum Foundation, pochwalił zespół Solana za „szybką reakcję i szybkie przywrócenie sprawności”, zauważając, że Ethereum również doświadczył sporego udziału w „awariach sieciowych”.

Inny absolwent Fundacji Ethereum, Nick Johnson, również wskazał, że skoro Ethereum 2.0 pogrąża się w długim procesie wdrażania, rozsądnie byłoby powstrzymać się od nękania:

Przygnębiające jest obserwowanie, jak ludzie rzucają się na Solanę z powodu kwestii konsensusu. Nie ewoluujmy w maksymalistów Ethereum, co? Zwłaszcza z powodu czegoś, co może z łatwością ugryźć nas w tyłek pewnego dnia w przyszłości.

– czytamy.

  • Aktywa syntetyczne stają się coraz bardziej konkurencyjne:

Aktywa syntetyczne, jeden z najbardziej obiecujących przypadków wykorzystania zdecentralizowanych finansów (DeFi), stają się coraz bardziej konkurencyjnym krajobrazem. Dwa nowe projekty mają na celu zapewnienie handlowcom skalowalności i nowych rynków.

Zdecentralizowana giełda instrumentów pochodnych Injective Protocol rozpoczęła nacisk na aktywa syntetyczne, uruchamiając całodobowy rynek syntetycznego złota w sieci testowej Solstice Layer-2.

Dość interesujące jest badanie złota dla pierwszych kontraktów terminowych na towary na platformie Injective, ponieważ Bitcoin i Złoto mają dość interesującą dynamikę rynkową. Myślę, że wprowadzenie tej dynamiki do przestrzeni DeFi jest naturalne.

– powiedziała Mira Uddin, szefowa działu rozwoju biznesu w firmie Injective.

Rynki aktywów syntetycznych, takie jak Injective, często charakteryzują się notorycznie zawiłym problemem z płynnością. Aby stworzyć aktywa, które śledzą ruchy cen w świecie rzeczywistym, musi istnieć łatwo dostępna pula płynności, aby uwzględnić te wahania. Injective ma na celu pokonanie tych przeszkód, a dobrze finansowani inwestorzy służą jako pierwsi użytkownicy:

W pierwszej kolejności zaangażujemy naszych inwestorów, którzy są również animatorami rynku, i zbudujemy silne wsparcie płynności na wszystkich rynkach. Dlatego najpierw zapewnimy płynność naszym obecnym inwestorom.

– powiedziała Uddin.

Nasze nadchodzące mechanizmy wydobywania płynności będą również bardziej zachęcać animatorów rynku do przyłączenia się do platformy i tworzenia najbardziej konkurencyjnych spreadów.

– stwierdziła.

Uddin dodała również, że Injective realizuje agresywny plan działania, w tym aktualizacje sieci testowej do pierwszego kwartału 2021 r., a także pełne uruchomienie sieci głównej w drugim kwartale 2021 r.

  • Kwantowy przełom | Czy „tym razem” Chiny zniszczą Bitcoina?:

Naukowcy z Chin twierdzą, że dorównali tak zwanej „supremacji kwantowej” Google, ponownie stawiając pytania o przyszłość sieci Bitcoin w post-kwantowym świecie komputerowym.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Doba na giełdach kończy się niewielkimi wzrostami. Bitcoin zwiększył swoją wartość o 0,2%, Ethereum o 0,4% a XRP.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 568.3 mld dolarów, a całkowity obrót 105.3 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

 

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

One Comment

  1. Osoby znajace tajniki analizy techniczne z pewnoscia wiedza, ze nie nalezy analizowac sie, ktore jeszcze sie nie zamknely. W zwiazku z powyzszym, najlepiej bedzie poczekac do konca dnia i zobaczyc, na jakim poziomie rynek zakonczy pierwsza sesje grudnia. Moze bowiem jeszcze okazac sie, ze spadki te zostana w calosci, badz w zdecydowanej wiekszosci zanegowane. Nawet jezeli tak sie nie stanie, to warto zwrocic uwage, ze 25 i 25 listopada cena BTC spadla o niemal 3 300 USD, a mimo to, finalnie okazalo sie to jedynie korekta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button