News

#122 Aktualności z dn. 18.11.2017

Z sobotnich wydarzeń: Powraca szansa dla NEO; Bankomaty przyczynią się do zwiększenia popularności Bitcoina; Bitcoin zasobem wartości; MtGox próbuje powstać z kolan; Rząd Australii nagradza startupy; Chińskie projekty dominują.

• Powraca szansa dla NEO:

Na początku zbliżającego się tygodnia, odbędzie się kolejna próba otwarcia furtki dla NEO, którego zespół spotkać ma się w chińskimi władzami. Do zyskania jest wiele, a wczorajsze zapowiedzi spowodowały silny wzrost i napływ kapitału liczony w miliardach dolarów.

Jak powszechnie wiadomo, Chiny wyróżniły się na rynku kryptowalut wyjątkowo surowymi zakazami. Istnieje spora szansa, że NEO będzie tam jedyną walutą z możliwością pełnienia funkcji ICO. Ponadto, użytkownicy posiadający NEO na giełdzie Bittrex, będą mogli w ramach dywidendy, spodziewać się kryptowaluty GAS, jak to miało miejsce w Binance. Chiny mają też przekonać koreańskich inwestorów, aby właśnie wybrali NEO, a nie Ethereum, na którym opiera się tam aż 60% ICO. Sieć chińskiej kryptowaluty ma też wykorzystać popularna usługa telekomunikacyjna Qlink. Ponadto pojawią się też nowe portfele, jak Ledger Nano, Ledger Blue czy Morpheus.

Zespół NEO do końca roku, zapowiada dużą aktywność, mając w planach m.in. udziały w konferencjach Blockchain, konkursach i meetup’ach w Chinach czy Singapurze. Oczywiście nie oznacza to tylko wzrostu zainteresowania w krajach Azjatyckich, które i tak są potężnym rynkiem. Prognozy są wręcz kosmiczne, natomiast ile w nich prawdy, okaże się już niebawem. Jeśli poniedziałkowe rozmowy przyniosą pozytywne rezultaty, inwestorzy z całego świata zainwestują w „chińskie Ethereum” potężny kapitał.

Aktualnie cena NEO plasuje się w okolicach 43-45 dolarów za sztukę. To stosunkowo niewiele, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że łączna ilość jednostek to jedynie 65 milionów.

• Bankomaty przyczynią się do zwiększenia popularności Bitcoina:

Hyosung z Korei Południowej, jeden z największych producentów bankomatów w Azji, który ma swoją siedzibę w Teksasie, oficjalnie zintegrował Bitcoina z jego międzynarodowymi modelami bankomatów. Od 2014 r. Hyosung współpracował z wiodącymi dostawcami usług Bitcoina w południowokoreańskim przemyśle kryptowalut, takim jak Coinplug, wspierany przez Tima Drapera. Od ponad trzech lat Hyosung umożliwił użytkownikom bankomatów z Korei Południowej kupowanie i sprzedawanie Bitcoinów za pośrednictwem dziesiątek tysięcy bankomatów swojej marki, znajdujących się w niemal każdym sklepie spożywczym i stacji metra.

Dzięki aplikacji mobilnej Coinplug, Hyosung pozwolił użytkownikom z Korei Południowej na łatwe wycofywanie i zdeponowanie gotówki na sprzedaż lub zakup Bitcoina, zwiększając tym samym płynność Bitcoina dla ogółu konsumentów w regionie. Celem Hyosunga jest przekształcenie wielu istniejących tradycyjnych bankomatów w Korei Południowej w bankomaty obsługujące Bitcoiny, aby doprowadzić do ​​wzrostu popularności kryptowaluty w głównym nurcie. W nadchodzących tygodniach Hyosung zamierza wdrożyć pełną integrację Bitcoina w swoich międzynarodowych modelach ATM, które zostaną wysłane do krajów wspierających, takich jak USA i większość krajów europejskich.

Od 2016 roku większość wiodących rynków Bitcoina i ich władze naciskają na giełdy Bitcoina i platformy transakcyjne, aby egzekwować ścisłe zasady Know Your Customer (KYC) i przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy (AML) w celu zwalczania przypadków nielegalnego użycia Bitcoina i innych kryptowalut. W związku z tym proces weryfikacji konta i aktualizacji dziennych lub miesięcznych limitów kont transakcyjnych Bitcoina stał się poważnym wyzwaniem. W przypadku większości giełd użytkownicy muszą czekać co najmniej kilka tygodni, aby zweryfikować niezbędne dokumenty, w tym przejść osobistą weryfikację (dowodów osobistych lub paszportów), dokumentów bankowych, a nawet przejść rozmowę twarzą w twarz, aby uzyskać maksymalne miesięczne dostępy. W przypadku dużych inwestorów, aby utworzyć konta handlowe, trzeba przejść przez tak rygorystyczny proces weryfikacji. Jednak dla początkujących użytkowników i zwykłych inwestorów, bankomaty Bitcoinowe są znacznie prostsze w użyciu w celu kupowania i sprzedawania niewielkich ilości Bitcoinów.

Obecnie największe domy maklerskie i giełdy Bitcoinowe, takie jak Coinbase i Gemini, koncentrują się na wspieraniu inwestorów instytucjonalnych i detalicznych. Coinbase uruchomiła Coinbase Custody, platformę depozytową Bitcoina dla inwestorów instytucjonalnych planujących zainwestować w Bitcoina minimum 10 miliardów dolarów. Kilka firm, w tym Coins.ph z Filipin, największy broker Bitcoina w Azji, z prawie 3. milionami aktywnych użytkowników, pracuje nad zapewnieniem usług dla ogółu konsumentów i drobnych inwestorów Bitcoina. W dłuższej perspektywie integracja Bitcoina z setkami tysięcy bankomatów na całym świecie jeszcze bardziej zwiększy popularność kryptowaluty.

• Bitcoin zasobem wartości:

Ekspert i inwestor Venture Capitalist Bill Gurley uważa, że ​​Bitcoin to niesamowity zasób wartości. W wywiadzie udzielonym dla CNBC finansista wyjaśnił, że wierzy, że zwyżkowa przyszłość Bitcoina jest pewna, biorąc pod uwagę jego użyteczność w zdestabilizowanych gospodarkach walutowych. Gurley stwierdził w wywiadzie, że jest pozytywnie nastawiony do przyszłości Bitcoina i widzi wyraźną ścieżkę do dalszego rozwoju, szczególnie w miejscach, gdzie inne waluty sobie nie radzą, a Bitcoin reprezentuje stabilny magazyn wartości.

Uważam to za niesamowity zasób wartości w innych częściach świata. Nie sądzę, że jest to irracjonalne, kiedy wielu ludzi, którzy żyją w tego rodzaju krajach, chcą otrzymywać wynagrodzenie w Bitcoinie.

Komentarze dalej odzwierciedlają podział, który tworzy się na Wall Street, z tymi, którzy są bardzo pozytywnie nastawieni do przyszłości monety, oraz tymi, którzy uważają ją za oszustwo lub narzędzie do prania pieniędzy. Jednak fakt, że adopcja nadal rośnie, uniemożliwił ignorowanie kryptowaluty. Niemniej jednak, według wielu specjalistów z branży, wiele jeszcze pozostaje do zrobienia. Według Ami Ben David, współzałożyciela SPiCE VC:

Bitcoin w tej chwili zmienia definicje. Historycznie ludzie uważali zbiór wartości za „zasób, który można przewidzieć, przetrzymać go lub handlować nim”, ale Bitcoin jest CYFROWYM zasobem wartości i jako taki dodaje wykładniczy efekt sieciowy – Bitcoin jest Facebookiem pieniądza, używanym przez miliony ludzi dzisiaj, ale w ciągu następnych 10. lat prawdziwym wyzwaniem będzie dostosowanie go do miliardów użytkowników.

Wyzwania te będą kontynuowane w miarę dojrzewania rynku kryptowalut. Jednak rzeczywistość potrzeby użyteczności do tworzenia zapasów wartości nadal nękają umysły niektórych ekspertów. Eyal Hertzog Współzałożyciel firmy Bancor mówi:

„Store of value” to jeden ze sposobów wykorzystania waluty. Aby cokolwiek mogło być użyte jako SoV, musi być cenne w inny sposób. Pieniądze mogą być używane jako SoV, ponieważ są przydatne w handlu. Złoto może być używane jako SoV ze względu na zapotrzebowanie rynku na tę konkretną rzadką substancję. Aby waluta cyfrowa była użyteczna jako SoV, prawdopodobnie musi być przydatna do innych celów.

• MtGox próbuje powstać z kolan:

Były dyrektor generalny MtGox, Mark Karpeles, zaskoczył obrotem wydarzeń, sugerując, że rozważa odrodzenie giełdy, która doprowadziła do największej utraty Bitcoinów w historii kryptowalut i która jest obecnie w stanie bankructwa. Na swoim osobistym blogu Karpeles delikatnie zaznaczył, ze ma pomysł wznowienia MtGox.

Post ironicznie zawiera szereg osobistych komentarzy, w których Karpeles wspomina, że nie chce być wrogiem świata po tym, jak jego platforma straciła równowartość 7. mld dolarów według dzisiejszej wyceny i ogłosiła bankructwo. Wspomina, że ​​kilka zachęcających komentarzy „utrzymuje go w działaniu”. Aby firma została ożywiona, Karpeles sugeruje kilka ważnych rzeczy, które powinny się wydarzyć. Na początek mówi, że wierzyciele będą musieli „bardziej współpracować”, co może nie pasować do tych, którzy ponieśli znaczne straty z powodu niegospodarności w przeszłości. Ponadto Karpeles wzywa potencjalne ICO do zebrania funduszy potrzebnych na zrealizowanie takiego przedsięwzięcia. Oczywiście, ponieważ ICO są w dużej mierze oparte na zaufaniu, perspektywy mogą być niewielkie.

• Rząd Australii nagradza startupy:

Australijski startup Power Ledger, otrzyma dofinansowanie od australijskiego rządu w wysokości 8,25 miliona dolarów na innowacyjny projekt wykorzystujący technologię Blockchain.

Zgodnie z zapowiedziami rząd ujawnił dzisiaj, że ma przekazać 2,57 miliona dolarów na najnowocześniejszy projekt w mieście Fremantle w zachodniej Australii. Dodatkowe 5,68 miliona dolarów zostanie sfinansowane przez partnerów projektu, w tym Curtin University, Murdoch University, Curtin Institute of Computation, LandCorp, CSIRO / Data61, CISCO i Power Ledger.

Projekt testuje Blockchain, aby określić, w jaki sposób miasta mogą korzystać z technologii i analizy danych w celu integracji rozproszonych systemów energii i wody. Power Ledger twierdzi, że wersja testowa obejmie niskoemisyjne i tanie systemy, które zostaną zainstalowane i podłączone za pomocą rozproszonej księgi, dodając:

Współpraca między istniejącą infrastrukturą, energią odnawialną i innowacyjną technologią, pasuje do naszego celu, jakim jest energia odnawialna „Jedna planeta”. Pomoże nam to zapewnić trwałą stabilność podstawowych usług dla tutejszych mieszkańców.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z założeniami, projekt rozpocznie się w ciągu najbliższych dwóch miesięcy i będzie kontynuowany przez kolejne dwa lata.

• Chińskie projekty dominują:

W ciągu ostatniej doby, na rynek kryptowalut wpłynęły 3 mld dolarów i aktualnie jego kapitalizacja wynosi 231,6 mld dolarów. Wśród największych walut; wartość Bitcoina zmalała o 1,7%, natomiast drobne wzrosty zaliczyły Ethereum i Litecoin – kolejno o 0,8% i 0,1%. Królem giełdy jest wspomniany w głównym artykule NEO, który odnotował wzrost ceny o 36,2%. Dobry wynik uzyskał też Bitcoin Cash, któremu przypisujemy dodatnie 14,5%. Niewielka ilość kryptowalut zaliczyła spadek wartości.

źródło: cointelegraph.com, cryptocoinsnews.com, coinmarketcap.com.


Form1

z glownej strony NEWS-LETTER

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut. 

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button