News

#1224 Newsy z dnia 15.12.2020

Z wtorkowych wydarzeń: Karty Binance Visa dostępne dla klientów europejskich; Włoski Banca Generali uruchomi usługi kryptograficzne; Artysta Beeple sprzedaje kolekcję dzieł sztuki NFT za 3.5 mln dolarów; WEF testuje śledzenie emisji dwutlenku węgla poprzez Blockchain; Plan rehabilitacji Mt. Gox – projekt ostatecznie przesłany; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Karty Binance Visa dostępne dla klientów europejskich:

Binance, największa na świecie giełda kryptowalut, rozpoczęła wysyłkę swoich fizycznych kart Binance Visa w Europejskim Obszarze Gospodarczym.

W połączeniu z debiutem swoich fizycznych kart w regionie EOG, Binance do swojej kryptograficznej karty debetowej dodał również obsługę Ethereum, dzięki czemu klienci mogą teraz płacić altcoinem.

Po prostu przenieś Ethereum do portfela karty i przenieś go nad inne monety, aby uczynić go preferowanym środkiem płatniczym.

– pisze Binance.

Fizyczna karta Binance Visa ma dzienny limit wydatków wynoszący 8.700 euro, podczas gdy dzienne wypłaty z bankomatów wynoszą 290 euro. Zgodnie z ogłoszeniem karty oferują do 8% zwrotu gotówki i zero opłat do 2021 roku.

Binance oficjalnie ogłosiło swoją kryptograficzną kartę debetową w regionie EOG w lipcu 2020 roku, początkowo oferując wirtualne karty Binance Visa.

Dla tych, którzy chcą mieć fizyczną kartę, będziemy je przetwarzać w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

– stwierdza Binance.

Od czasu ogłoszenia planów dotyczących Binance Visa Card w kwietniu 2020 r. Binance aktywnie promuje nowy produkt. Po wprowadzeniu karty w EOG Binance ogłosiło zamiar ekspansji na całym świecie i uruchomienia kryptowalutowej karty debetowej w krajach takich jak Rosja.

  • Włoski Banca Generali uruchomi usługi kryptograficzne:

Duży włoski bank prywatny, Banca Generali, planuje w 2021 r. wprowadzenie usług kryptowalutowych. Zgodnie z opublikowanym dziś ogłoszeniem, Banca Generali zawarł partnerstwo korporacyjne i handlowe z Conio – firmą fintech dostarczającą tradycyjnym instytucjom finansowym rozwiązania do zarządzania aktywami cyfrowymi, w tym portfelami i usługami powierniczymi.

Rzecznik Banca Generali powiedział, że bank nie planuje uruchomienia giełdy kryptowalut w najbliższej przyszłości, ale raczej zapewni „usługę wykorzystującą Conio jako portfel”.

Banca Generali przejmie również udziały w Conio, aby wspierać rozwój firmy i dystrybucję jej produktów w ramach zakresu usług cyfrowych oferowanych klientom. W związku z tym bank uczestniczył w podwyższeniu kapitału zakładowego Conio o 14 mln dolarów.

Założony w 2015 roku Conio twierdzi, że jest pierwszym portfelem Bitcoinowym z Włoch. Firma opracowała zastrzeżoną technologię powierniczą skierowaną do instytucji takich jak banki. W przeszłości Conio współpracowało z głównymi platformami bankowymi fintech, takimi jak Hype i Nexi Open Banking.

Banca Generali nie jest jedynym włoskim bankiem, który ogłosił swoje plany związane z kryptowalutami w 2020 roku. W marcu 2020 roku włoski Banco Sella uruchomił własną usługę handlu Bitcoinami, umożliwiając klientom kupowanie, sprzedawanie i przechowywanie Bitcoinów za pośrednictwem platformy Hype.

  • Artysta Beeple sprzedaje kolekcję dzieł sztuki NFT za 3.5 mln dolarów:

Rynek tokenów niewymienialnych Nifty Gateway był gospodarzem aukcji, w ramach której pojedyncze dzieło sztuki NFT zostało sprzedane za 777.777 dolarów, w ostatniej sekundzie podwajając wartość.

14 grudnia Nifty napisał na Twitterze, że została złożona „dzika” oferta w wysokości 777.777 dolarów, kiedy do końca licytacji została zaledwie sekunda. Dzieło sztuki jako ostatnie zostało sprzedane z „The Complete MF Collection”, która została tego dnia zlicytowana, razem z tokenem zawierającym 20 pojedynczych dzieł cyfrowych z kolekcji w jednym NFT. 

Dzieła inspirowane technologią, naturą i Gwiezdnymi Wojnami zostały stworzone przez artystę o pseudonimie „Beeple”.

Inwestorzy NFT, Tim Kang i „Metakovan”, rozpoczęli zaciekłą wojnę przetargową o ten przedmiot, stale podnosząc cenę z 200.000 do 380.000 dolarów, zanim Kang złożył wygrywającą ofertę w ostatniej chwili.

W sumie 20 dzieł sztuki zostało sprzedanych na aukcji za ponad 3.5 mln dolarów, co skłoniło artystę do opublikowania na Twitterze wideo, na którym jego przyjaciele polewali go szampanem.

Zwycięski oferent pochwalił Beeple za kolekcję, podkreślając „precyzyjną dbałość o szczegóły w fizycznym i cyfrowym spektrum”:

Jego konsekwentna etyka pracy, twórcze zrozumienie i boskie wyczucie czasu stanowiły przełom w historii sztuki i kryptowalut i mam szczęście, że mogę w niej uczestniczyć. Moja zwycięska oferta nie była tylko dla niego i dla mnie [-] Mam nadzieję, że mogliśmy stanąć po stronie przyszłości kreatywności, otwartej współpracy i suwerenności.

Aukcja pobiła poprzedni rekord ustanowiony dla najcenniejszych dzieł sztuki wystawionych na aukcji na Nifty Gateway o 1.300%. W sierpniu Trevor Jones NFT „Picasso’s Bull” sprzedał Pablo Rodriguez-Fraile z Museum of Crypto Art za 55.555,55 dolarów.

  • WEF testuje śledzenie emisji dwutlenku węgla poprzez Blockchain:

Światowe Forum Ekonomiczne kontynuuje prace nad projektem umożliwiającym śledzenie emisji gazów cieplarnianych w oparciu o technologię Blockchain.

Zgodnie z dzisiejszym ogłoszeniem, inicjatywa WEF związana z użyciem technologii Blockchain w branży górnictwa i metali (ang. Mining and Metals Blockchain Initiative, MMBI) wydała testowy projekt śledzenia emisji dwutlenku węgla dla firm związanych z górnictwem i metalami. Inicjatywa jest wynikiem współpracy WEF z siedmioma firmami z branży: Anglo American, Antofagasta Minerals, Eurasian Resources Group, Glencore, Klöckner & Co, Minsur i Tata Steel.

Projekt został pierwotnie ogłoszony w październiku 2019 r., a jego celem było zbudowanie odpowiedzialnych praktyk pozyskiwania i zrównoważonego rozwoju przy użyciu Blockchain. Inicjatywa ma na celu przyspieszenie opracowania branżowego rozwiązania zapewniającego widoczność łańcucha dostaw oraz promowanie spełniania wymagań środowiskowych i społecznych przy użyciu technologii Blockchain.

W ramach pomyślnego zakończenia weryfikacji koncepcji MMBI wprowadziło nową platformę śledzenia emisji dwutlenku węgla, znaną jako COT. Platforma wykorzystuje technologię DLT do śledzenia emisji dwutlenku węgla, zapewniając identyfikację emisji od kopalni aż po produkt końcowy.

Zgodnie z zapowiedzią platforma COT została opracowana we współpracy z ekspertami branżowymi, takimi jak holenderski start-up kryptowalut Kryha i Susan Joseph, doradca konsorcjum w MMBI.

Nadia Hewett, kierownik projektu WEF w dziedzinie technologii Blockchain, podkreśliła, że Blockchain odgrywa kluczową rolę w łączeniu firm branżowych:

Rozproszony charakter technologii Blockchain umożliwia współpracę między przedsiębiorstwami i sprawia, że jest to najlepsza technologia sieciowa […] Otwiera to nowe ekscytujące możliwości, których organizacje w innym przypadku nie byłyby w stanie zapewnić samodzielnie.

– powiedziała Hewett.

Ivan Arriagada, dyrektor generalny Antofagasta Minerals, powiedział, że nowa koncepcja pokazuje, w jaki sposób firmy mogą współpracować poprzez technologię Blockchain.

  • Plan rehabilitacji Mt. Gox – projekt ostatecznie przesłany:

Nobuaki Kobayashi złożył dziś projekt planu rehabilitacji upadłej giełdy kryptowalut Mt. Gox. Kwestia zwrotów środków poszkodowanym użytkownikom z puli 150 000 BTC pozostaje w grze.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Miniona doba zakończyła się przewagą wzrostów na giełdach kryptowalut. Spory skok wykonał Bitcoin Cash, bo aż o 9,3%. Wartość Bitcoina wzrosła o 1,1%, natomiast Ethereum zwiększył wartość o 0,5%, podobnie jak Chainlink. Wartość XRP spadła o całe 4,5%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 565.2 mld dolarów, a całkowity obrót 108.1 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

 

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button