News

#1229 Newsy z dnia 20.12.2020

Z niedzielnych wydarzeń: Dogecoin idzie w górę po tweetach Muska; DeFi, Terra Protocol: LUNA wzrasta do 200 mln dolarów; DeFi: Plan rekompensat Warp Finance robi wrażenie; Litecoin lepszy niż Bitcoin?; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Dogecoin idzie w górę po tweetach Muska:

Nikt nie wie, dlaczego Elon Musk tweetuje o Dogecoin wczesnym rankiem w niedzielę. Jednak mała kryptowaluta wzrosła o 25% po weekendowych wybrykach CEO SpaceX na Twitterze.
Dogecoin na Binance

O 9:30 UTC Musk otworzył Twittera i napisał do swoich 40 milionów obserwujących:

Jedno słowo: Doge.

DOGE natychmiast podskoczył do 0,0047 dolara, czyli najwyższego poziomu od początku lipca. W czasie pisania tego newsa, niektóre zyski zostały odtworzone po 0,0045 dolara na Binance. Musk wystrzelił również serię zabawnych tweetów Bitcoinowych, a niektóre graniczyły z wręcz pikantnym jezykiem.

Kryptowaluta oparta na memach trafiła na pierwsze strony gazet w lipcu po tym, jak użytkownicy TikTok rozpoczęli kampanię mającą na celu podniesienie ceny 1 DOGE powyżej 1 dolara, zgodnie z tym, o czym pisaliśmy w lipcu.

Tweetowanie na temat Dogecoin nie jest niczym nowym dla Muska. Miliarder nazwał Dogecoin swoją „ulubioną kryptowalutą” oprócz tymczasowego umieszczenia etykiety „CEO of Dogecoin” na swoim koncie na Twitterze. W niedzielny poranek, relacja Muska opisuje go jako „byłego dyrektora generalnego Dogecoin”.

Podczas ostatniej kontroli dogecoin osiągnął całkowitą kapitalizację rynkową w wysokości 588 milionów dolarów na OnChainFX.

  • DeFi, Terra Protocol: LUNA wzrasta do 200 mln dolarów:

W 2020 roku wprowadzono na rynek kilka nowych stablecoinów, a wielu analityków sugerowało, że ich wzrost jest podstawą sektora kryptowalut i częściowo odpowiada za obecny wzrost Bitcoinów. Dla wielu inwestorów stablecoiny zapewniają bezpieczne miejsce do schronienia się w okresach niestabilności, ale istnieją inne sposoby interakcji z tymi aktywami fiducjarnymi.

Terra Protocol ma na celu stworzenie programowalnego algorytmicznego stablecoina dostępnego na każdym blockchain. Podobnie jak jego lepiej znany konkurent, Maker, Terra Protocol ma natywny stabilizujący zasób kryptograficzny o nazwie LUNA.

Projekt powstał dzięki partnerstwu 15 dużych azjatyckich firm handlu elektronicznego, które obsługują ponad 30 milionów użytkowników. Jego ekosystem koncentruje się na tworzeniu wydajnych, skalowalnych i konkurencyjnych programowalnych płatności.

Przed ICO w marcu 2019 firma zebrała 32 miliony dolarów w rundzie finansowania początkowego, która obejmowała Hashed, Polychain Capital, Huobi i XRP Arrington Capital.

Kluczowym elementem Terra jest aplikacja płatności Chai, która ma obecnie ponad milion pobrań w sklepie Android. Użytkownicy mogą gromadzić punkty, które można wymienić na nagrody u partnerów Chai. Należą do niech TMon, Qoo10, Yanolja, Megabox i Musinsa, które oferują korzyści w zamian za promocję marketingową w bazie członków Chai.

Firma oferuje również kartę debetową o nazwie Chai Card, która została wprowadzona na rynek w czerwcu 2019 roku. 9 grudnia Chai otrzymał wsparcie Serii B o wartości 60 mln dolarów od SoftBank i Hanwha Investment & Securities.

Terra (LUNA), syntetyczny (SNX) i Ren (REN) w USDT. Źródło: TradingView

Protokół działa na łańcuchu blokowym opartym na dowodzie stawki, w którym górnicy muszą postawić natywną kryptowalutę (LUNA), aby wydobywać transakcje na Terra. Niedawno kapitalizacja rynkowa stablecoina TerraUSD przekroczyła ponad 150 mln dolarów, co jest znaczącym kamieniem milowym, biorąc pod uwagę, że token został uruchomiony zaledwie 3 miesiące temu.

Według białej księgi Terry, LUNA:

Stabilność cen osiąga dzięki elastycznej podaży pieniądza, możliwej dzięki stabilnym zachętom do wydobycia. Wykorzystuje również seniorat utworzony przez operacje mennicze jako bodziec transakcyjny, ułatwiając w ten sposób adopcję.

W przeciwieństwie do większości zdecentralizowanych aplikacji finansowych, LUNA używa własnych górników jako wyroczni. Ważona mediana głosów pozwala osiągnąć docelową cenę fiducjarną, a górnicy są nagradzani za dokładność.

Obecnie większość przychodów pochodzi z zakupów klientów e-commerce korzystających z aplikacji CHAI. Oznacza to, że posiadacze tokenów LUNA mają wielką motywację do obstawiania.

6 lipca Terra blockchain wprowadził swój protokół oszczędnościowy o nazwie Anchor. W przeciwieństwie do większości aplikacji DeFi, oferuje stablecoin z ochroną kapitału i oprocentowaniem.

Anchor pobiera depozyty stablecoin TerraUSD i ostatecznie będzie mógł wykorzystać te fundusze do zdobycia pozycji na różne blockchain. Umożliwia to interoperacyjność z blockchain typu proof-of-rate, a także wygeneruje pasywny dochód dla deponentów.

Pomimo dostarczenia ważnych kamieni milowych, w tym aplikacji stablecoin USD i DeFi, LUNA naśladuje wydajność swoich rówieśników Synthetix i Ren.

Niedawno, 4 grudnia, LUNA uruchomiła inicjatywę DeFi o nazwie Mirror Protocol, umożliwiającą wykorzystanie aktywów syntetycznych poprzez zapewnienie ekspozycji cenowej w łańcuchu. Obejmuje to akcje, towary i fundusze ETF, a platforma korzysta z rozwiązań Band Protocol do wyceny.

Podczas tego procesu pojawiło się kilka problemów. Brakowało mechanizmów cenowych w weekendy, kiedy tradycyjne rynki są zamknięte. Kolejną kwestią był wymóg zabezpieczenia 150% w stablecoinie LUNA.

Ostatnia prezentacja produktu miała miejsce 10 grudnia, kiedy Terra Protocol uruchomiła BuzLink, platformę marketingową, która nagradza cały łańcuch poleceń za sprzedaż.

Narzędzie marketingowe rozdziela nagrody w postaci stablecoinów polecającym produkty za pośrednictwem łańcucha bloków Terra. Dlatego wszyscy użytkownicy, którzy udostępniają łącze do produktu, odnoszą korzyści, gdy użytkownik kupuje produkt.

Dane z TheTie pokazują również, że skokom cen towarzyszyły wzrosty i spadki aktywności w sieciach społecznościowych. Sugeruje to, że handlowcy mogą odnieść korzyści ze ścisłego monitorowania partnerstw i ogłoszeń protokołu Terra w celu wykrycia mniej aktywnych okresów, ponieważ są one zwykle związane ze stagnacją cen.

  • DeFi: Plan rekompensat Warp Finance robi wrażenie:

W poście na blogu Warp Finance – najnowszy protokół zdecentralizowanych finansów (DeFi), który ucierpiał na skutek exploita dla inteligentnych kontraktów – ogłosił obiecujące kroki w kierunku rekompensaty dla użytkowników po ataku na pożyczkę błyskawiczną o wartości prawie 8 mln dolarów.

Protokół DeFi, który oferuje pożyczki stablecoin pod zastaw tokenów puli płynności, stracił 7,7 miliona dolarów w USDC i DAI, gdy atakujący wykorzystał wiele pożyczek błyskawicznych do stworzenia tokenów puli płynności, manipulowania wyroczniami cenowymi Warpa i opróżnienia monet Warpa .

Po ataku grupa hakerów whitehack zebrała się, aby pomóc protokołowi w ocenie szkód i stworzeniu poprawki dla exploita – iw tym przypadku odzyskaniu części utraconych środków.

W poście zatytułowanym „Podsumowanie eksploatacji i odzyskiwanie funduszy” zespół Warp zauważa, że ​​nie mógł zlikwidować pożyczki atakującego z powodu zmanipulowanej wyroczni, ale z pomocą zespołu Whitehat udało się odzyskać zabezpieczenie pożyczki w postaci tokenu puli płynności.

Zabezpieczenie pożyczki zostało od tego czasu zabezpieczone przez zespół ds. Finansów warp i pozwoli nam zwrócić około 75% zdeponowanych przez użytkowników środków dzięki wsparciu społeczności Ethereum i białych kapeluszy.

– powiedział zespół.

W poście napisano, że zespół dokona wypłaty środków użytkownikom dotkniętym problemem 21 grudnia 2020 roku, i zaprosił użytkowników do niezależnego potwierdzenia, że ​​migawka adresów, którą wykonali, jest poprawna.

Zespół podwoił również pełny plan wynagrodzeń, obiecując dystrybucję tokenów IOU, które będą miały w przyszłości jakąś użyteczność, aby pokryć pozostałe 25% straty:

Chociaż odczuwamy ulgę, że utracone fundusze zostały częściowo odzyskane, postrzegamy to tylko jako pierwszy krok do zadośćuczynienia użytkownikom Warp Finance. Z tego powodu każdemu, którego dotyczy problem, wydamy tokeny IOU portalu. Ostatecznym celem tokena IOU jest całkowite zwrócenie pieniędzy użytkownikom i potencjalnie nawet zapewnienie im zysku z tego, co początkowo zdeponowali.

Zaangażowanie zespołu Warp w całkowite pokrycie strat użytkowników jest częścią tego, co może stać się obiecującym trendem w wykorzystywanych protokołach DeFi .

Półanonimowy główny deweloper Cover – projekt oferujący „ochronę” i produkt podobny do ubezpieczenia dla użytkowników DeFi – powiedział, że programiści przejmujący odpowiedzialność za straty ostatecznie popchną przestrzeń do przodu:

„Uważam, że protokoły (i ich audytorzy) muszą zacząć brać odpowiedzialność za wypychany przez siebie kod. Niezależnie od tego, czy to oni sami zapewniają pokrycie, czy też zwracają środki, tego typu zachowanie stanowi silny precedens i pozwala użytkownikom poczuć się pewniej na platformach, z których korzystają, co pomaga zwiększyć TVL, a więc jest to korzystne dla wszystkich.

  • Litecoin lepszy niż Bitcoin?:

W ciągu ostatnich siedmiu dni kurs kryptowaluty Litecoin wzrósł o ponad 60%. To najlepiej radząca sobie moneta cyfrowa ostatnich 7 dni. Litecoin zdeklasował pod tym względem nie tylko Bitcona, ale także całe zdecentralizowane finanse (DeFi).

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Kolejna doba upływa nam spokojnie na giełdach, poza widocznym rajdem w górę Bitcoin Cash o 12,87%. Do góry poszedł też Bitcoin o 0,80% i Litecoin o 1,55%. Korekty notuje Ethereum o -0,98%, XRP o -2,54%, Chainlink o -0,68%, Cardano o -1,92% i Polkadot o -2,21%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 672.5 mld dolarów, a całkowity obrót 161.6 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coindesk.com, coinmarketcap.com, bithub.pl


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Tagi
Show More

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz Adblocka

Prosimy wesprzyj nas, wyłączając Adblocka na btcpolska.com. Dzięki.