News

#1231 Newsy z dnia 22.12.2020

Z wtorkowych wydarzeń: SEC chce pozwać Ripple, a XRP leci w dół; OKCoin: Krypto nie ma takich zasobów by dostosować się do propozycji FinCen; Ogromny wzrost liczby tokenów PSG i JUV; Kraken pozyskał Grčara z Bitstamp; Bitcoiny albo życie! Grożą Polakom napadem na dom a nawet śmiercią w zamian za BTC!; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • SEC chce pozwać Ripple, a XRP leci w dół:

Według Fortune, Ripple zostanie pozwany przez United States Security and Exchange Commission za rzekomą sprzedaż nielicencjonowanych papierów wartościowych w postaci tokenów XRP.

W ruchu przypominającym niedawną premierę Coinbase w New York Times, która ujawnia rzekome traktowanie pracowników kolorowych, dyrektor generalny Ripple, Brad Garlinghouse, podjął niezwykły krok, publikując wpis na Twitterze, aby uregulować tę kwestię w sądzie opinii publicznej…

Bitcoin i Ether uniknęły egzekwowania przepisów SEC ze względu na ich zdecentralizowany charakter. Jednak XRP, token powiązany z Ripple, od dawna był krytykowany przez niektórych członków społeczności kryptograficznej jako wysoce scentralizowany. Ripple utrzymywał rachunek powierniczy o wartości około 50 mld XRP, czyli około połowy całkowitej podaży, gdzie, jak twierdzi dyrektor techniczny firmy, David Schwartz, został „podarowany” przez twórców trzeciej co do wielkości kryptowaluty.

Pomimo pozwów zbiorowych i zjadliwych podziałów między pierwotnymi założycielami, Ripple przetrwało, aby stać się jedną z najbogatszych firm w branży fintech, z rezerwą głównie w XRP, która teoretycznie mogłaby być warta prawie 25 mld dolarów, nawet po dramatycznym 13,5% spadku ceny kryptowaluty po wiadomościach o potencjalnym procesie sądowym.

Źródło z powiązaniami z Ripple powiedziało:

Nie ma mowy, że [XRP] nie jest zabezpieczeniem.

Ripple opublikował dokument Wells na swojej stronie internetowej, wyjaśniając swoje stanowisko, twierdząc, że:

Domniemając, że dystrybucje XRP firmy Ripple są kontraktami inwestycyjnymi, utrzymując jednocześnie, że Bitcoin i Ether nie są papierami wartościowymi, Komisja wybiera zwycięzców i przegranych w wirtualnej walucie, niszcząc, przyjazną dla konsumenta innowację w procesie.

Firma nadal utrzymywała, bez dowodów, że Bitcoin i Ether to „dwie kontrolowane przez Chińczyków wirtualne waluty, które według SEC nie są papierami wartościowymi” i że „innowacje w branży kryptowalut zostaną w pełni przekazane Chinom”, jeśli potencjalny pozew sądowy wniesione przez SEC odnieść sukces.

Według Fortune, zarówno Garlinghouse, jak i współzałożyciel Chris Larsen, którego łączny majątek szacuje się na 13 mld dolarów, mają zostać wskazani jako oskarżeni w ewentualnym procesie sądowym.

Chociaż Garlinghouse oświadczył, że Ripple będzie się dalej rozwijał, nawet mając oznaczenie bezpieczeństwa dla XRP, firma niedawno ogłosiła, że szuka nowej siedziby poza Stanami Zjednoczonymi, twierdząc, że brak jasności regulacyjnej wymusza takie działania.

  • OKCoin: Krypto nie ma takich zasobów by dostosować się do propozycji FinCen:

Sekretarz skarbu USA Steven Mnuchin niedawno odrzucił propozycję, zgodnie z którą giełdy i platformy kryptograficzne weryfikują tożsamość klientów eksportujących aktywa cyfrowe do portfeli samoobsługowych. Giełda kryptowalut OKCoin zauważyła, że ​​propozycja ta stworzy dodatkową pracę dla giełd.

Po wstępnym przeglądzie propozycji FinCen [Financial Crimes Enforcement Network], a także wymagań dotyczących weryfikacji portfela, myślę, że propozycja rozszerzenia wymogu CTR na giełdy kryptowalut i konieczność zebrania fizycznego adresu odbiorcy oznaczałaby dodatkową pracę dla giełd.

– powiedziała dyrektor ds. zgodności OKCoin, Megan Monroe-Coleman.

Plotki o potencjalnych nowych przepisach dotyczących portfeli kryptowalut krążyły po przestrzeni kryptowalut przez kilka tygodni, zanim Mnuchin ostatecznie zrzucił bombę 18 grudnia, przed spodziewanym wyjściem z biura. To tylko propozycja na tym etapie, nowe rozporządzenie wymagałoby identyfikacji informacji o stronach wysyłających kryptowaluty przekraczające 3.000 dolarów do niezależnego portfela. Jeśli zostanie przeniesiony między giełdami, limit wzrasta do 10.000 dolarów.

Po wyjawieniu w piątek, strony branżowe mają 15 dni na skomentowanie propozycji.

FinCen konkretnie podał bezpieczeństwo narodowe jako powód propozycji i niezwykle krótki harmonogram zgłaszania uwag. Dlatego komentarze OKCoin, które im przekażemy, będą koncentrować się na wyzwaniach, które przewidujemy dla naszej firmy i całej branży. Chcielibyśmy poprosić FinCen o wydanie praktycznych i jasnych wytycznych, a także zezwolenie na hojny okres karencji w celu zwiększenia prawdopodobieństwa pomyślnego wdrożenia przez branżę, w świetle faktu, że nie ma jasnego rozwiązania lub ogólnobranżowych narzędzi, które mogą pomóc.

– powiedział Monroe-Coleman.

Propozycja nie okazała się jednak tak paraliżująca, jak początkowo plotkowano. Przed jego wydaniem wielu członków kongresu w USA wypowiedziało się przeciwko potencjalnym szczegółom ustawodawstwa, które obejmowało białą listę dozwolonych adresów, które nie znalazły się we wniosku.

  • Ogromny wzrost liczby tokenów PSG i JUV:

14 grudnia Binance wprowadziło na giełdę PSG i JUVE, dwa żetony kibiców sportowych związane z klubami piłkarskimi Paris Saint-German (PSG) i Juventus (JUV). Po aukcji oba tokeny wzrosły kolejno o 80% i 160% w ciągu ostatnich 24 godzin.

Źródło: CoinMarketCap

Stworzone przez Socios.com i Chiliz, żetony kibiców sportowych to tokeny użytkowe, które pozwalają fanom otrzymywać tokenizowaną część decyzji klubu. Dzięki aplikacji Socios użytkownicy mogą otrzymywać ekskluzywne nagrody i uznanie klubu za pomocą tokena.

Binance Research wyjaśniło, że posiadacze tokenów JUV, mogą wchodzić w interakcje z platformą Socios, aby zdobywać różne nagrody. Nagrody obejmują bilety na dzień meczu, ekskluzywne atrakcje, cyfrowe odznaki i nie tylko. Badacze napisali:

Posiadacze tokenów JUV mogą głosować za pośrednictwem inteligentnego kontraktu na różne sondaże i ankiety do „decyzji fanów” publikowane przez Juventus. Klub z Turynu jest zobowiązany umową do działania zgodnie z wynikami ankiety. Posiadacze tokenów mogą wchodzić w interakcje z platformą Socios (głosować w ankietach, brać udział w konkursach i quizach, łączyć się / rozmawiać z podobnie myślącymi użytkownikami itp.) i zdobywać nagrody.

W związku z tym wyniki żetonów kibiców sportowych, takich jak PSG i JUV, niekoniecznie są powiązane z wynikami meczów i wynikami drużyny.

Są raczej zależne od ogólnej użyteczności tokenów i popytu na nie ze strony fanów. Idealnie, jeśli istnieją bardziej przekonujące powody do posiadania tokenów, być może dzięki lepszym nagrodom, popyt na tokeny może wzrosnąć.

Wczesny sukces tokenów fanów stojących za PSG i Juventusem ma kluczowe znaczenie, ponieważ ustanowiłby precedens dla przyszłych tokenów fanów sportu. Trwające szaleństwo wokół żetonów kibiców sportowych i gwałtowny wzrost dziennej ilości wskazują, że jest na nie rynek i popyt.

22 grudnia, po głośnych notowaniach giełdowych i dużym wzroście dziennego wolumenu, Alexandre Dreyfus, dyrektor generalny Chiliz i Socios.com, powiedział, że tokeny sportowe zrobiły duży krok naprzód w tokenizacji branży sportowej i rozrywkowej.

Całodobowy wolumen żetonów sportowych, szczególnie z PSG i JUV, osiągnął 300 mln dolarów. W przypadku tokenów alternatywnych z limitami rynkowymi poniżej 50 mln dolarów, dzienna wartość 300 mln dolarów jest porównywalnie wysoka. Dreyfus napisał:

To dla nas przełomowy moment, początek nowego trendu, w którym wiodące światowe organizacje sportowe będą miały swoje własne aktywa cyfrowe notowane na największych światowych giełdach, generując widoczność, płynność i wolumen. Ten nowy trend nabierze tempa, ponieważ w najbliższej przyszłości więcej największych obiektów sportowych na świecie umieści swoje żetony na liście. W nadchodzących latach dodamy o wiele więcej partnerów ze sportu i rozrywki, którzy staną się częścią tej cyfrowej transformacji oraz naszego szerszego globalnego zaangażowania fanów i ekosystemu monetyzacji.

Liczba żetonów fanów za Paris Saint-German (PSG) i Juventus (JUV) wzrosła odpowiednio o 160% i 80% w ciągu ostatnich 24 godzin. Wzrost obu tokenów nastąpił po notowaniach głównych giełd i skoku dziennego wolumenu.

  • Kraken pozyskał Grčara z Bitstamp:

Kraken, cyfrowa giełda walut z siedzibą w San Francisco, dodała do swojego zespołu wykonawczego sprawdzonego lidera branży kryptograficznej, podkreślając ciągłą ekspansję firmy w tym roku. W oficjalnym poście na blogu Kraken ogłosił we wtorek, że Miha Grčar dołączył do firmy jako szef działu rozwoju biznesu.

Post brzmi nastepująco:

Przez większą część ostatniej dekady Miha pomógł Bitstamp zyskać uznanie jako licencjonowana instytucja finansowa w Europie. Doświadczenie, które okaże się integralne, ponieważ pomaga Krakenowi budować krytyczne relacje bankowe i nawiązywać nowe partnerstwa z kluczowymi interesariuszami.

Przed dołączeniem do Kraken Grčar spędził prawie osiem lat w Bitstamp, gdzie pełnił różne funkcje kierownicze, w tym COO i szefa rozwoju biznesu.

Kraken jest piątą co do wielkości giełdą kryptowalut na świecie pod względem wolumenu, zgodnie z danymi o wolumenie spot Messari. Bitstamp nie jest daleko w tyle, bo na szóstej pozycji. Po tym następuje znaczny spadek, chociaż wydaje się, że Uniswap pnie się w górę w rankingach jako bona fide zdecentralizowana giełda.

Kraken opisuje Grčara jako „pioniera wymiany kryptowalut”, który wspiera błyskawiczny wzrost Bitstamp na przestrzeni lat. Pierwsza ekspozycja Grčara na Bitcoin miała miejsce pod koniec 2010 roku, mniej więcej dwa lata po wydaniu białej księgi Satoshi Nakamoto. Później dołączył do Bitsatmp mniej więcej dwa i pół roku później.

Grčar odnosi się do Krakena jako „OG najstarszych giełd kryptowalut” i „jedynej giełdy, która miała odwagę, mózg i kręgosłup, by stanąć w obronie swoich klientów” po Mt. Gox w 2014 roku .

Giełdy kryptowalut są gotowe do znacznego wzrostu w nadchodzących latach, ponieważ aktywa cyfrowe nadal zakłócają system pieniężny fiducjarny. Korzystając z danych Messariego o wolumenie wymiany „Real 10”, Forbes szacuje, że tylko działalność handlowa w USA odnotowała złożony roczny wzrost o 15,7% rocznie w latach 2015-2019.

  • Bitcoiny albo życie! Grożą Polakom napadem na dom a nawet śmiercią w zamian za BTC!:

Nie milkną echa wczorajszych doniesień na temat wycieku danych z bazy użytkowników portfela sprzętowego marki Ledger. Dziś pojawiają się doniesienia o tym, że polscy bitcoinowcy otrzymują maile z pogróżkami. Przypadek?

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Dziś obserwujemy wzrosty u większości najpopularniejszych krypto. W górę idzie Bitcoin o 1,05%, Ethereum o 1,82%, Litecoin o 1,77%, Chainlink o 2,52%, Cardano o 3,56% i Polkadot o 1,54%. Korektę notuje XRP o -10,62% i Bitcoin Cash o -3,30%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 651.4 mld dolarów, a całkowity obrót 179.8 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button