News

#1236 Newsy z dnia 27.12.2020

Z niedzielnych wydarzeń: Grundfest: Pozew ws. Ripple doprowadzi do strat stron trzecich; Bitcoin spadł o 6,5% w kilka minut; David Sønstebø zakopuje topory wojenne; IPO Coinbase. Przygotuje je Goldman Sachs; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Grundfest: Pozew ws. Ripple doprowadzi do strat stron trzecich:

Społeczność kryptowalut jest niezwykle ciekawa, co stanie się z Ripple Labs i tokenem XRP, po tym, jak amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) złożyła niedawno pozew przeciwko Ripple i dwóm dyrektorom. 25 grudnia duża giełda kryptowalut Bitstamp ogłosiła wycofanie XRP dla klientów z USA, a były komisarz SEC uważa, że ​​pozew przyniesie wielomiliardowe straty niewinnym stronom trzecim.

Jedną z najbardziej aktualnych rozmów w przestrzeni kryptowalut, poza wysokimi cenami, są niedawne zarzuty przeciwko Ripple Labs, które zostały złożone przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd. SEC stwierdziła, że regulator:

(…) złożył pozew przeciwko Ripple Labs Inc. i dwóm z jego dyrektorów, którzy są również znaczącymi posiadaczami papierów wartościowych, twierdząc, że zgromadzili ponad 1.3 mld dolarów w ramach niezarejestrowanej, ciągłej oferty papierów wartościowych z wykorzystaniem aktywów cyfrowych.

W następstwie opłat SEC trzy giełdy (OSL, Crosstower i Beaxy) postanowiły zrezygnować z obsługi XRP wraz z funduszem Bitwise Asset Management. 25 grudnia 2020 roku giełda kryptowalut Bitstamp z siedzibą w Luksemburgu ogłosiła, że 8 stycznia 2021 roku wstrzyma usługi XRP dla wszystkich klientów z USA. W poście na blogu na ten temat, Bitstamp powiedział:

W świetle niedawnego zgłoszenia do SEC przeciwko Ripple Labs Inc., które twierdzi, że XRP jest zabezpieczeniem, zamierzamy wstrzymać wszelki obrót i wpłaty XRP dla naszych klientów w USA w dniu 8 stycznia 2021 roku o godzinie 21:00 czasu UTC. Będziemy uważnie śledzić rozwój sytuacji i nadal odpowiednio się dostosowywać. Nasi klienci z USA nadal będą mogli wypłacić XRP z Bitstamp. Nie dotyczy to klientów z innych krajów.

Akcja XRP ma również miejsce, kiedy prezes SEC Jay Clayton zdecydował się złożyć rezygnację. Komisarz SEC, Hester Pierce, ogłosiła na Twitterze, że Elad Roisman został pełniącym obowiązki przewodniczącego amerykańskiego organu nadzoru finansowego.

Gratulacje, przewodniczący Roisman. Nie mogę się doczekać waszego przywództwa w SEC.

– napisał na Twitterze Pierce 24 grudnia.

Ponadto Frank Chaparro z The Block otrzymał list od Josepha Grundfesta, byłego komisarza amerykańskiej SEC.

Zgodnie z listem do Jaya Claytona, Grundfest rzekomo powiedział, że pozew Ripple był „bezprecedensowy” i „nie ma pilnego powodu, który zmusza do podjęcia natychmiastowych działań egzekucyjnych”. „Poglądy nadchodzącej Administracji i Kongresu na temat uregulowania transakcji podobnych do omawianych mogą znacznie różnić się od obecnych perspektyw”, wyjaśnia list Grundfest.

Były komisarz SEC napisał dalej:

Samo rozpoczęcie akcji spowoduje znaczną szkodę dla niewinnych posiadaczy XRP, niezależnie od ostatecznego rozstrzygnięcia. Po uzyskaniu informacji o postępowaniu pośrednicy zaprzestają transakcji w XRP ze względu na związane z tym ryzyko prawne. Wynikające z tego zmniejszenie płynności spowoduje spadek wartości XRP.

Pełniący obowiązki przewodniczącego SEC, Elad Roisman, również podobno omówił ewoluujące rynki kryptowalut w 2018 roku.

SEC musi zbadać i ponownie przeanalizować swoje zasady, przepisy i wytyczne, aby upewnić się, że nadal działają zgodnie z zamierzeniem, aby wypełnić misję SEC. Ostatnio przejawia się to w obszarach takich jak ochrona danych i cyberbezpieczeństwo, a także pojawienie się nowych inwestycji i technologii, takich jak pierwsze oferty monet i blockchain.

– mówił wtedy Roisman.

  • Bitcoin spadł o 6,5% w kilka minut:

Dane z Coin360 i TradingView pokazały wzrost BTC/USD, a następnie stratę ogromnych kwot wyrażonych w dolarach podczas handlu w niedzielę.

Po przebiciu 15% 24-godzinnych zysków, Bitcoin napotkał silną presję sprzedaży powyżej 28.000 dolarów. Nie mogąc utrzymać swojej niezwykle szybkiej trajektorii wzrostowej, największa kryptowaluta spadła wtedy do najniższego poziomu 26.500 dolarów.

W czasie publikacji, zmienność zapewniła, że ​​żaden konkretny kierunek rynku nie był pod kontrolą, ponieważ BTC/USD oscylowały wokół 27.000 dolarów.

1-minutowy wykres świecowy BTC/USD (Bitstamp). Źródło: TradingView

Warto też odnotować kolejny rekord Bitcoina, który po raz pierwszy przekroczył 500 mld dolarów kapitalizacji rynkowej. Ponadto poniedziałek powinien przynieść największą lukę na rynkach kontraktów terminowych Bitcoin, jaka kiedykolwiek powstała.

Odkąd Bitcoin pokonał opór 24.000 dolarów, handlował na niezbadanym terytorium, a jedynie zaimprowizowane poziomy sprzedaży tworzyły fikcję na tym, co wygląda na coraz bardziej paraboliczny rynek.

Van de Poppe nadal uważał 19.500 dolarów za możliwą strefę zniesienia, a altcoiny są w kolejce, aby skorzystać z przykładu Bitcoina, gdy jego własne zyski spadną. Potencjalnie ma to się stać w przyszłym miesiącu.

Mapa cieplna księgi zamówień Binance. Źródło: Wskaźniki materiałowe

Tymczasem dane z księgi zamówień Binance pokazują, że potężna ściana sprzedaży na poziomie 30.000 dolarów prawdopodobnie będzie kolejną poważną przeszkodą dla byków BTC.

  • David Sønstebø zakopuje topory wojenne:

W rozwlekłym i czasami obelżywym poście opublikowanym dzisiaj na blogu założyciel IOTA David Sønstebø stara się „ugasić wszelkie obawy” o jego stan umysłu, zapewnić społeczność, że „IF (Fundacja IOTA) nie jest bankrutem” i podpowiedź: plany na przyszłość dotyczące ekosystemu, które powstają we współpracy z „inwestorami, oddzielnymi liderami projektów DLT, twórcami społeczności i innymi osobami”.

W ogłoszeniu z 11 grudnia zarząd Fundacji IOTA ujawnił, że Sønstebø został usunięty z organizacji po „jednogłośnym” głosowaniu zarządu. Sønstebø był współprzewodniczącym Fundacji od 2017 roku.

Post na blogu Sønstebø ma na celu wyjaśnienie wszelkich niejasności związanych z oświadczeniem IOTA, które określił jako „niezdarne, paniczne i wręcz nieprofesjonalne, pozostawiając dużo miejsca na szalejące spekulacje”. Jednak jego własny post może wywołać więcej pytań niż odpowiedzi.

Założyciel jasno daje do zrozumienia, że ​​wierzy, iż rozłam między nim a Fundacją IOTA nie był wynikiem „sprzeczności między moimi interesami a interesami organizacji” oraz że postrzega taką charakterystykę jako „rażąco fałszywe, wątpliwie umotywowane i zniesławiające przedstawienie moja osoba.”

Niemniej jednak później w poście opisuje kilka nieporozumień, które „[zapewniły] sprzyjające środowisko dla zaistnienia z przeszłości dramatu”, w tym sprawę, w której jego wewnętrzna kampania na rzecz powołania dyrektora generalnego przez Fundację IOTA została unieważniona, a także spory dotyczące własności kilku przyszłych projektów ekosystemu IOTA, w tym „dochodowego zarządzania komitetami w IOTA Smart Contracts, Oracle-as-a-Service i Decentralized-Infrastructure as a Service”.

Sønstebø powiedział, że „Zarząd zaczął panikować z powodu zaniedbania finansów Międzynarodowej Federacji”, a następnie zgłosił się do tych projektów, aby „” zapewnić „stale rosnący” pas startowy kosztem faktycznie rosnącego ekosystemu IOTA ”. Sønstebø mówi, że „odmówił” zarządowi przejęcia na własność tych projektów i ich potencjalnych przyszłych źródeł przychodów, co sugeruje, że ta różnica zdań jest przyczyną separacji.

Masz to; moje rozbieżne interesy.

– powiedział.

Następnie Sønstebø osobiście zwrócił się do wielu członków Zarządu, prosząc jednego, aby przestał nazywać siebie współzałożycielem, wypominał innemu „błaganie” o żetony i nieobecność na spotkaniach, a także zaprosił jednego do „picia wina i zabawy szachy w każdej chwili ”.

Dalsze szczegóły dotyczące moich planów związanych z IOTA pojawią się na początku przyszłego roku. Nie martw się. Będę nadal pracował nad IOTA z członkami Fundacji, członkami społeczności i partnerami zewnętrznymi. To nie jest kropka na końcu ostatniego zdania ostatniego rozdziału; to tylko przecinek.

– zakończył.

  • IPO Coinbase. Przygotuje je Goldman Sachs:

Gigant finansowy Goldman Sachs ma przewodzić przygotowaniom do pierwszej oferty publicznej (IPO) amerykańskiej giełdy kryptowalut Coinbase.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Kolejna doba nie przyniosła większych zmian na giełdach. W górę poszedł Bitcoin o 3,75%, Ethereum o 6,26%, Bitcoin Cash o 6,13%, Chainlink o 10,65% i Polkadot o 0,06%. Korektę notuje XRP o -5,93%, Litecoin o -1,61% i Cardano o -0,15%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 716.4 mld dolarów, a całkowity obrót 273.5 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, news.bitcoin.com, bithub.pl


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button