News

#1241 Newsy z dnia 01.01.2021

Z piątkowych wydarzeń: Giełdy w USA zawieszają lub wycofują XRP; Król indyjskiego krypto-scamu aresztowany na lotnisku w Delhi; Dash ogłasza nową aktualizację; FinCEN zainteresowany zagranicznymi holdingami kryptograficznymi; Hongkong zaostrza prawo w sprawie kryptowalut i bitomatów; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Giełdy w USA zawieszają lub wycofują XRP:

Binance.US, amerykański oddział globalnej giełdy kryptowalut oraz przyjazna dla kryptowalut usługa handlu aktywami eToro to najnowsze platformy, które zawiesiły handel XRP w Stanach Zjednoczonych.

Ogłaszając te wiadomości, eToro ujawnił, że klienci z USA od 3 stycznia 2021 r. nie będą mogli handlować XRP. Klienci z istniejącymi transakcjami w tym czasie będą mieli trzy tygodnie od tej daty na zamknięcie wszystkich otwartych pozycji, dodała platforma.

W przypadku Binance.US data wycofania XRP z giełdy to 13 stycznia 2021 r. Usunięcie z giełdy nie wpłynie jednak na proces reklamacji dotyczący zdarzenia dystrybucji tokenów Flare’s Spark (FLR).

Binance.US i eToro dołączają teraz do takich giełd jak Coinbase i Bittrex, powstrzymując handel XRP dla amerykańskich traderów. Coinbase jest również przedmiotem pozwu ze strony niezadowolonego przedsiębiorcy, który oskarża platformę o świadomą sprzedaż XRP jako nielicencjonowane papiery wartościowe swoim użytkownikom.

Działania te są następstwem działań egzekucyjnych Komisji Papierów Wartościowych i Giełd przeciwko Ripple. SEC pozywa Ripple za naruszenie przepisów dotyczących papierów wartościowych przy sprzedaży tokenów XRP.

Oprócz wycofywania lub zawieszenia obrotu XRP przez giełdy, amerykańskie firmy inwestycyjne z pozycjami XRP również upłynniły swoje udziały. Zarządzający aktywami cyfrowymi Grayscale niedawno zrzucił około 5.77 miliona dolarów w tokenach XRP w następstwie pozwu SEC. Wcześniej w grudniu Bitwise Asset Management sprzedał wszystkie swoje XRP, usuwając token z Bitwise 10 Crypto Index.

W międzyczasie Ripple powiedział, że planuje walczyć z oskarżeniami SEC, wzywając inwestorów, aby nie akceptowali stanowiska komisji w tej sprawie. Wirtualny proces przygotowawczy został już wyznaczony na luty 2021 r.

  • Król indyjskiego krypto-scamu aresztowany na lotnisku w Delhi:

60-letni mężczyzna został aresztowany 31 grudnia na międzynarodowym lotnisku Indiry Gandhi w Delhi pod zarzutem oszustwa związanego z kryptowalutami wartego 340.000 dolarów.

Umesh Verma, były jubiler i producent kart okolicznościowych, po przyjeździe z Dubaju został zatrzymany przez Skrzydło ds. Przestępstw Gospodarczych policji w Delhi.

Policja twierdzi, że Verma wraz ze swoim synem Bharatem przekonali setki osób do zainwestowania w program pod nazwą Pluto Exchange, obiecując miesięczne zwroty od 20 do 30%.

Program, w zamian za inwestycje, wyemitował kryptowalutę o nazwie Coin Zarus. Jednak wkrótce po uruchomieniu programu w listopadzie 2017 roku zwroty wyschły, a Verma podobno przepadł, ostatecznie ujawniając się ponownie w Dubaju w 2018 roku.

Policja w Delhi złożyła we wrześniu sprawę o sprzeniewierzenie funduszy przeciwko Vermie, co doprowadziło do jego sylwestrowego aresztowania.

Według publikacji Hindustan Times, Pluto Exchange uruchomiło również pierwszą aplikację mobilną dla kryptowalut w Indiach, obiecując możliwość kupowania, sprzedawania i przechowywania Bitcoinów przy użyciu numeru telefonu komórkowego.

Verma został wcześniej aresztowany w grudniu 2017 r. w związku z niepowiązaną sprawą dotyczącą przemytu złota.

  • Dash ogłasza nową aktualizację:

Zgodnie z opublikowanym ogłoszeniem, Dash przeniósł prace rozwojowe nad wersją 0.17 swojej platformy do fazy testowej.

W ramach ogłoszenia Dash ujawnił, że środowisko testnetowe jest pięć razy większe niż Evonet, który jest prawie wyłącznie własnością Dash Core Group.

To największe wdrożenie Dash Platform, a co za tym idzie, to wydanie jest najważniejszym kamieniem milowym w realizacji długoterminowej wizji Dasha dotyczącej powszechnego wdrożenia.

– mówi Dana Alibrandi, szef produktu.

Szczegółowo opisując aktualizacje protokołu zawarte w aktualizacji v0.17, Dash ujawnił, że załatał lukę w zabezpieczeniach. Wersja v0.17 zawiera również funkcje poprawiające pełną obsługę klientów.

Ponieważ wersja 0.17 jest już w testnecie, Dash mówi, że kolejnym punktem programu jest wydanie wersji 0.18. Aktualizacja ta, zaplanowana na koniec stycznia lub początek lutego, będzie zawierała więcej ulepszeń protokołów, a także ulepszoną funkcjonalność aplikacji iOS i Android w ramach platformy Dash.

Dash poinformował również o wprowadzeniu DashPay do publicznej fazy alfa. DashPay to społecznościowy portfel płatności kryptograficznych z adresami możliwymi do przeczytania za pośrednictwem warstwy usługi Dash Platform Name Service.

Podczas gdy niektóre inne firmy kryptograficzne oferują czytelne dla człowieka nazwy użytkowników do transakcji w ramach zamkniętego ekosystemu portfela, Dash wcześniej twierdził, że jego usługa jest natywna dla samego łańcucha.

  • FinCEN zainteresowany zagranicznymi holdingami kryptograficznymi:

Sieć Egzekwowania Przestępstw Finansowych Stanów Zjednoczonych, czyli FinCEN, wydała krótką notatkę, w której ogłosiła zamiar zaproponowania zmiany w ustawie o tajemnicy bankowej w zakresie zgłaszania zagranicznych rachunków finansowych zawierających walutę cyfrową. Obecnie aktywa cyfrowe nie są objęte przepisami dotyczącymi zagranicznych banków i rachunków finansowych ani FBAR.

Zawiadomienie wskazuje, że FinCEN chce zmienić te przepisy. Wymagałoby to od obywateli USA zgłaszania rachunków kryptowalutowych prowadzonych w zagranicznych instytucjach, jeśli ich wartość przekracza 10.000 dolarów.

Nic w notatce nie wskazuje na to, kiedy propozycja zmiany regulaminu może zostać opublikowana, po prostu wykazuje zamiar jej złożenia.

Notatka pojawia się zaledwie trzy tygodnie przed spodziewaną zmianą na stanowisku kierowniczym w Departamencie Skarbu USA, gdy administracja Trumpa ustępuje miejsca nowemu zespołowi prezydenta Joe Bidena.

Jest to następstwem kolejnej propozycji Departamentu Skarbu z początku grudnia, aby monitorować kryptowaluty przesyłane z giełd w USA do portfeli hostowanych samodzielnie.

Wiele osób w społeczności kryptowalut nawoływało użytkowników do zgłaszania komentarzy dotyczących tej propozycji, która jest postrzegana przez niektórych jako rozstanie z kryptowalutami wywołane przez obecnego sekretarza skarbu, Stevena Mnuchina.

  •  Hongkong zaostrza prawo w sprawie kryptowalut i bitomatów:

Zwolennicy kryptowalut w Hongkongu twierdzą, że nadchodzące przepisy prawne dotyczące kryptowalut mogą uniemożliwić obywatelom korzystanie z bitomatów.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Po upływie doby na giełdach obserwujemy nastrój wzrostowy. Cała czołówka kryptowalut notuje wzrosty: Bitcoin o 3,2%, Ethereum o 1,4%, XRP o 12,5%, Litecoin o 2,6% a Polkadot o 4,6%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 773.6 mld dolarów, a całkowity obrót 164.4 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button