News

#1243 Newsy z dnia 03.01.2021

Z niedzielnych wydarzeń: Microstrategy: Zasoby w BTC wzrosły do 2.4 mld dolarów; USA: Czy powstanie organ nadzorujący federalne wykorzystanie blockchain?; Dash już nie uważa sie za prywatną monetę; „My, Naród, prosimy rząd federalny o uznanie XRP za walutę”; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Microstrategy: Zasoby w BTC wzrosły do 2.4 mld dolarów:

Ciągły wzrost ceny BTC spowodował, że wartość łącznych zasobów Microstrategy w aktywach cyfrowych wzrosła o 100%. Konkretnie, firma odnotowała wzrost wartości początkowej sprzedaży 38.250 monet do ponad 1.3 mld dolarów z wydanych 425 mln dolarów.

Wzrost wartości zasobów cyfrowych Microstrategy jest efektem kolejnego rekordowego początku roku dla Bitcoina. W chwili redagowania tego newsa BTC kosztuje nieco ponad 34.000 dolarów z prawie 75% dominacją na rynku kryptowalut.

Wartość BTC firmy Microstrategy wzrosła ponad dwukrotnie do 2,4 miliarda dolarów po czterech miesiącach

W międzyczasie, po ostatnich wynikach BTC, wartość akcji tej spółki notowanej na Nasdaq wzrosła z niecałych 135 dolarów zarejestrowanych 11 sierpnia 2020 roku do 388.55 dolarów przy zamknięcia notowań 31 grudnia ubiegłego roku. Dzięki temu kapitalizacja rynkowa Microstrategy wzrosła z 1.3 mld dolarów do 3.6 mld dolarów, co stanowi wzrost o około 187% w okresie krótszym niż 6 miesięcy.

Microstrategy początkowo kupił 21.454 BTC 11 sierpnia, po czym 14 września dodał kolejne 16.796 BTC, aby zakończyć pierwszą rundę zakupów. Od tego czasu notowana firma zwiększyła swoje zasoby BTC do 70.470 monet. W momencie redagowania tego newsa udziały BTC spółki giełdowej były wyceniane na prawie 2.4 mld dolarów.

W grudniu 2020 roku media informowały, że firma Microstrategy wykorzystała łącznie 1.125 mld dolarów na zakup 70.470 monet, co oznacza, że ​​wartość zasobów cyfrowych firmy wzrosła ponad dwukrotnie.

Wartość BTC firmy Microstrategy wzrosła ponad dwukrotnie do 2,4 miliarda dolarów po czterech miesiącach

Podobnie, firma Square Inc, która ogłosiła swoje nabycie BTC na początku października, również zanotowała trzykrotny wzrost swoich zasobów. Firma wydała 50 mln dolarów na zakup 4.709 monet, które są obecnie wyceniane na 160 mln dolarów. Co więcej, wartość akcji Square wzrosła o 18,5% w porównaniu ze stanem początkowym 183 dolarów z 8 października i zakończyła rok na poziomie 217 dolarów.

W międzyczasie, po przejęciu BTC przez Microstrategy i Square, wiele innych spółek publicznych posiada obecnie Bitcoiny. Na przykład według strony internetowej, która śledzi firmy, które publicznie ujawniły swoje zasoby BTC, około 29 takich organizacji posiada obecnie około 1.151,618 monet.

  • USA: Czy powstanie organ nadzorujący federalne wykorzystanie blockchain?:

Nowy akt prawny złożony w czwartek, HR9067, ma na celu stworzenie biura, które będzie „koordynować” federalne zastosowania technologii blockchain.

Projekt, sponsorowany przez Darrena Soto, demokratę reprezentującego 9. dzielnicę Florydy, miałby:

(…) ustanowić biuro w Departamencie Handlu w celu koordynowania wszystkich wdrożeń niezwiązanych z obronnością i działań związanych z technologią blockchain w rządzie federalnym.

Z dniem 31 grudnia projekt został skierowany do Izby Reprezentantów ds. Energii i Handlu.

Chociaż tekst ustawy nie został jeszcze opublikowany, jej pomysłodawca może wskazać rodzaje zastosowań technologii blockchain, które takie biuro starałoby się „koordynować”.

W ostatnich miesiącach Soto udowodnił, że jest coraz bardziej zdecydowanym zwolennikiem zarówno kryptowalut, które przyjmuje jako darowizny na kampanie, jak i ogólnie technologii blockchain.

Po wiadomościach, że Poczta Stanów Zjednoczonych złożyła patent na system głosowania pocztowego oparty na blockchain, współprzewodniczący Blockchain Caucus powiedział, że ma nadzieję, iż zostanie on wykorzystany w najbliższej przyszłości.

Z pewnością mogę przewidywać, że zostanie wykorzystany bardzo szybko, w ciągu kilku następnych cykli wyborczych.

– powiedział.

Dodatkowo, we wrześniu Soto ogłosił kulminację „prawie dwóch lat forsowania” swoich kolegów z Komisji ds. Energii i Handlu: ustawy o taksonomii cyfrowej, co zaowocuje badaniem wykorzystania technologii blockchain w rządzie. Stworzenie biura zgodnie z opisem HR9067 prawdopodobnie doprowadziłoby do szybszego przyjęcia i wdrożenia takich technologii.

Opowiadanie się Soto za kryptowalutą było ostatnio szczególnie silne. Pochodzący z Florydy polityk był również jednym z dziewięciu kongresmanów, którzy zganili Skarb Państwa za pozwolenie na nieco ponad dwa tygodnie na komentarze na temat nowej zasady monitorowania kryptowalut. Reguła ta doprowadziła do wezwania do broni w całej społeczności kryptowalut, a niektórzy spekulują, że Skarb Państwa może stanąć w obliczu pozwu o naruszenie procedury.

  • Dash już nie uważa sie za prywatną monetę:

Niedawny wpis na oficjalnym koncie Dasha na Twitterze wywołał krytykę, nawiazując do tego, że kryptowaluta, która kiedyś reklamowała swoje funkcje prywatności, więdnie w obliczu możliwej kontroli regulacyjnej.

1 stycznia amerykańska giełda Bittrex ogłosiła w tweecie, że wycofa Monero, Zcash i Dash:

Usunięcia z listy nastąpiły po podobnym ogłoszeniu z 29 grudnia zeszłego tygodnia, gdzie informowano, że ​​Bittrex wycofa XRP z obrotu po zarzutach SEC przeciwko Ripple, co wywołało spekulacje, że giełda zapobiegawczo usunęła monety prywatności w oczekiwaniu na szersze ścigania regulacyjne.

W odpowiedzi Dash ogłosił w tweecie, że „skontaktował się z @BittrexExchange, aby poprosić o spotkanie”, a nazywanie DASH „monetą prywatności” jest mylące.

Jednak jeszcze w 2017 roku zarchiwizowane zrzuty ekranu ze strony Dash Foundation reklamowały DASH jako „pierwszą na świecie kryptowalutę ukierunkowaną na prywatność”. Obecna witryna Dash Foundation mówi teraz, że DASH jest „wiodącą kryptowalutą płatności”.

W ostatnim tweecie o wycofaniu z giełdy, CEO DashPay Ryan Taylor również zminimalizował funkcje prywatności waluty.

Podczas gdy pozorna zmiana wywołała drwiny i krytykę na Twitterze, zwolennicy zauważyli, że Dash opublikował w sierpniu wskazówki dotyczące funkcji prywatności kryptowaluty. Na blogu na oficjalnej stronie Dash Taylor napisał, że „organy regulacyjne obawiają się, że giełdy mogą nie być w stanie przestrzegać przepisów KYC / AML podczas dokonywania transakcji na monetach z funkcjami prywatności”, ponieważ DASH jest „często znajdowany na listach monet z ulepszeniami prywatności. ”

Jednak Taylor napisał, że Dashowi w dużej mierze udało się przekonać giełdy i organy regulacyjne, że Dash nie jest monetą prywatności.

Poprzez proces edukacji skutecznie wyjaśniliśmy technologię i przekonaliśmy organy regulacyjne, że akceptacja Dash nie stanowi dodatkowego ryzyka w porównaniu z Bitcoinem.

Wyjaśnienia dotyczące głównego celu Dash są następstwem zapowiedzianej aktualizacji Dash, która przechodzi do fazy testnet, która obejmie DashPay, „społecznościowy portfel płatności kryptograficznych”. DASH stracił w ciągu dnia 3% do 87.71 dolara.

  • My, Naród, prosimy rząd federalny o uznanie XRP za walutę”:

XRP nadal walczy o utrzymanie swojej wartości. W Internecie pojawiła się petycja, którą zwolennicy Ripple próbują wpłynąć na Biały Dom w kontekście batalii pomiędzy firmą a SEC.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Kolejna doba upływa nam pod znakiem wzrostów wśród najpopularniejszych krypto. Do góry poszedł Bitcoin o 6,75%, Ethereum o 16,77%, Litecoin o 15,41%, Polkadot o 4,13%, Bitcoin Cash o 12,63%, Cardano o 8,85% i Chainlink o 9,04%. Korektę notuje XRP o -2,05%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 875.8 mld dolarów, a całkowity obrót 302.6 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl, news.bitcoin.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button