News

#1250 Newsy z dnia 10.01.2021

Z niedzielnych wydarzeń: Gazpromnieft: Nadmiar gazu dla górników BTC; Sektor DeFi zwyżkuje, a RUNE rośnie o 35%; DeFi: Propozycja zmiany modułu bezpieczeństwa Aave; Chiny: Rusza pilotaż dotyczący cyfrowego juana; Przed Ethereum świetlana przyszłość, również na wykresach…; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Gazpromnieft: Nadmiar gazu dla górników BTC:

Firma Gazpromnieft, spółka naftowa rosyjskiego koncernu gazowego i globalnego koncernu energetycznego Gazprom, daje kopalniom Bitcoinów szansę na napędzanie operacji poprzez wykorzystanie nadmiaru gazu do produkcji energii elektrycznej. Rosyjska firma pozwoliła małej kopalni na czerpanie korzyści z nadmiaru gazu poprzez wydobywanie BTC na miejscu na polu naftowym.

Mała kopalnia o nazwie Vekus była pierwszą, która wykorzystała nadmiar gazu Gazpromniefti, podobnie jak jednostki wydobywcze w Ameryce Północnej, takie jak Greenidge Generation, Crusoe Energy Systems, EZ Blockchain i Upstream Data. W regionalnej publikacji Forklog podano, że Vekus zainstalował kontener wypełniony 150 Antminerami, a podczas pilotażu grupa zużyła „49 500 metrów sześciennych gazu towarzyszącego i wyprodukowała 1.8 BTC”.

Dyrektor finansowy firmy Vekus, Yuri Kudryashov, skomentował projekt i powiedział:

Lwia część kosztów wydobycia to koszty energii elektrycznej. Z tego powodu Vekus nieustannie poszukuje wiarygodnych źródeł taniej energii elektrycznej. Z przyjemnością odpowiedzieliśmy na propozycję Gazpromniefti, aby zorganizować pilotażowy projekt na jednym ze złóż.

Gazpromnieft dostarczał energię elektryczną przetworzoną z nadmiaru gazu ziemnego, a ceny energii elektrycznej, które Vekus otrzymywał, były znacznie tańsze niż kupowanie jej bezpośrednio z sieci. Raporty zauważają również, że Vekus zajmował się też konserwacją sprzętu i zbieraniem statystyk. Rosyjski gigant energetyczny planuje zaprosić więcej górników Bitcoinów, aby mogli czerpać korzyści z nadmiaru gazu ziemnego.

Kudryashov wyjaśnił, że największą przeszkodą, z jaką borykała się kopalnia, była koordynacja z pracownikami pola naftowego i uzyskanie niezbędnych zezwoleń na eksploatację.

Dostawa sprzętu nie trwa zbyt długo. Główną częścią prac jest przygotowanie pozwoleń, koordynacja działań z nafciarzami, montaż urządzeń i podłączenie do sieci elektroenergetycznej pola. Jednocześnie trzeba rozwiązywać problemy, które nie pojawiają się w mieście: założyć internet, zbudować hangar do ochrony sprzętu przed kurzem, uporządkować życie osób zajmujących się obsługą kontenera.

– podkreślił Kudryashov.

Oznaki wykorzystywania przez górników BTC nadmiaru gazu i odnawialnych źródeł energii do wydobywania kryptowaluty potwierdzają fakt, że przemysł wydobywczy krypto staje się przemysłowy. Podobnie jak Gazpromnieft, który oferuje górnikom szansę wykorzystania nadmiaru gazu do wydobywania BTC, nowojorska spółka Greenidge Generation oferowała w zeszłym roku ten sam rodzaj usług.

  • Sektor DeFi zwyżkuje, a RUNE rośnie o 35%:

W ubiegłym tygodniu duża liczba altcoinów przekroczyła swoje boczne zakresy, wykazując dwucyfrowe zyski, przez co wydaje się, że inwestorzy interpretują obecny trend jako nowy „sezon altcoinowy”.

Jak pokazują dane historyczne, tego typu wybicia altcoinów zwykle występują po wejściu Bitcoina w fazę konsolidacji po gwałtownym wzroście, podobnym do tego, którego jesteśmy świadkami w ciągu ostatnich trzech tygodni.

W przypadku wielu ostatnich największych inwestorów, handlowcy po prostu czerpią korzyści z tokenów, które wykazują zwyżkową strukturę rynku lub są na skraju wybicia z powodu zwiększonych wolumenów. Jednak są też monety, które rosną wyżej w oparciu o szereg fundamentalnych czynników .

Projekt THORChain powstał w 2018 roku i miał na celu zbudowanie niezależnego łańcucha blokowego, który mógłby ułatwić transfery międzyłańcuchowe. Projekt skupia się obecnie wyłącznie na tokenach Binance Chain BEP2, co w pewnym stopniu zaprzecza jego agnostycznym aspiracjom. Istnieje jednak możliwość, że w przyszłości można dodać dodatkowe łańcuchy.

Obecnie natywny token RUNE THORChain jest przekazywany handlowcom, którzy zapewniają płynność platformie, a posiadacze mogą również korzystać z puli stawek. Pule płynności są motywowane i zarządzane podobnie jak Uniswap, chociaż w 50% składają się z tokenów RUNE.

Wykres cen RUNE / USDT. Źródło: TradingView

W ciągu ostatnich dwóch tygodni token RUNE zyskał 95% i chociaż nie ma ustalonego harmonogramu dla uruchomienia sieci głównej, oczekuje się, że będzie on oparty na łańcuchu bloków Cosmos.

Od sierpnia 2020 roku BEPSwap DEX działa w wersji beta, a zespół regularnie publikuje szczegółowe cotygodniowe raporty na temat postępów w rozwoju ekosystemu THORchain.

1 grudnia oficjalne konto THORchain na Twitterze ogłosiło, że integracja krzyżowa Bitcoin została zakończona i pomyślnie przetestowana. Zespół zasugerował również, że kolejnym celem projektu będzie integracja międzyłańcuchowa z Ethereum.

Kolejny pozytywny sygnał miał miejsce 31 grudnia, kiedy Haven Protocol napisał na Twitterze, że ich integracja z THORchain zostanie zakończona w ciągu trzech miesięcy. W poście stwierdzono również, że obstawianie byłoby możliwe poprzez dodanie HXV i xUSD do pul płynności Haven Protocol.

W ubiegłym tygodniu THORChain osiągnął nowy kamień milowy, gdyż platforma przetworzyła 10 mln transakcji w ciągu 3 miesięcy. Wielu analityków jednak ostro skrytykowało projekt ze względu na stosunkowo niewielką liczbę węzłów.

Według danych Delphi Digital obecnie istnieje 67 węzłów i są one obsługiwane głównie przez AWS lub Digital Ocean. Ten problem można częściowo wyjaśnić dużą ilością RUNE wymaganą do postawienia, aby zostać walidatorem.

Aktywność użytkowników RUNE na Twitterze, a cena w USD. Źródło: TheTie

Dane z TheTie pokazują również, że skokom cen towarzyszyły wzrosty i spadki aktywności w sieciach społecznościowych. Efekt ten koresponduje z działaniami deweloperskimi i ogłoszeniami o partnerstwie, ponieważ te wiadomości są zwykle udostępniane i pozytywnie komentowane przez rosnącą społeczność.

Obecnie projekt jest wysoko ceniony przez społeczność i inwestorów altcoinowych, ale jego przyszły sukces może zależeć od zdolności zespołu do spełnienia swoich obietnic.

  • Propozycja zmiany modułu bezpieczeństwa Aave:

W bardzo uroczystym wezwaniu na Youtube poświęconym częściowo upamiętnianiu protokołu pożyczkowego Aave’a z 8 stycznia „Aaveversary” – pełnego roku Aave w sieci Ethereum – przedstawiono również możliwą przyszłość Aave: propozycja Delphi Digital mająca na celu fundamentalną zmianę modułu bezpieczeństwa Aave i stworzenie nowej oferty produktów ubezpieczeniowych.

Obecnie posiadacze tokenów mogą postawić je w module bezpieczeństwa puli płynności zaprojektowanej, aby pomóc zabezpieczyć protokół przed „zdarzeniem niedoboru”, takim jak exploit dotyczący inteligentnego kontraktu. Stakers ryzykują do 30% środków, które zablokują w module, ale uzyskują zwrot (obecnie 4,66%). Pula modułów bezpieczeństwa przyciągnęła prawie 375 mln dolarów depozytów, co jest prawdopodobnie największym zdecentralizowanym funduszem ubezpieczeniowym tego typu.

Jednak według Jose Marii Macedo i Jonathana Erlicha, odpowiednio partnera i analityka Delphi Digital, obecny system ma wiele wad. Na przykład moduł bezpieczeństwa obejmuje całą platformę, co oznacza, że ​​trudno jest określić apetyt rynku na pokrycie; z każdym nowym projektem wymienionym w Aave wiąże się dodatkowe ryzyko systemowe; deponenci modułu bezpieczeństwa obejmują wszystkie projekty o różnych poziomach ryzyka w tym samym tempie.

Propozycja Delphi Digital ma na celu przegląd systemu modułu bezpieczeństwa i stworzenie rynkowego rozwiązania dla tych wad.

„W naszej najnowszej propozycji, zamiast w pakiecie ze wszystkimi depozytami, ubezpieczenie jest oferowane jako oddzielny produkt po stronie popytu. Dzięki temu możliwe jest dokładne obliczenie pokrycia zapotrzebowania i mocy, a tym samym ryzyka cenowego przy użyciu mechanizmów rynkowych.

– powiedzieli Macedo i Erlich.

Ich propozycja dodałaby możliwość posiadania przez deponentów depozytu gwarantowanego lub niepokrytego, przy czym depozyty gwarantowane oferowałyby niższe oprocentowanie w celu uwzględnienia kosztów ubezpieczenia. Pozwoliłoby to na rozwój bardziej stabilnego i złożonego rynku między uczestnikami modułu bezpieczeństwa pracującymi w różnych transzach ryzyka a deponentami, większą efektywność kapitałową, gdyż mogą oni decydować, jakiego stopnia ubezpieczenie potrzebują .

Uważamy, że projekt jest bardziej wydajny, ponieważ zamiast nakładać jednolity koszt ubezpieczenia na wszystkich rynkach pieniężnych Aave, może zamiast tego wyceniać każdy składnik aktywów niezależnie w oparciu o specyficzne ryzyko z nim związane.

– powiedzieli Macedo i Erlich.

Być może najbardziej ekscytujące jest to, że system ten może stać się produktem „uogólnionego ubezpieczenia” firmy Aave, zaprojektowanym do konkurowania z projektami takimi jak Cover i Nexus Mutual.

Ze względu na swój otwarty, bezprawny charakter, projekty zarządzane przez DAO, takie jak Aave, mogą obejmować wszystkich członków, w tym VC. Jednak wielu obserwatorów skrytykowało projekty za podejmowanie pieniędzy kapitału wysokiego ryzyka przed decentralizacją zarządzania i uważa, że ​​wpływ scentralizowanych podmiotów może kolidować z wizją i celami szerszej społeczności.

Jednak w przypadku Delphi mogą demonstrować, w jaki sposób VC mogą pomóc w realizacji projektu.

Kapitał jest obfity w kryptowaluty, a kiedy inwestujemy w projekt, naszym celem nie jest nigdy tylko inwestowanie pieniędzy, ale także kapitału intelektualnego naszego zespołu i czasu, aby pomóc w jego rozwoju. Pracujemy teraz nad wieloma propozycjami i mamy długie zaległości w tworzeniu propozycji i zmian, które chcemy wprowadzić do innych.

– powiedzieli Macedo i Erlich.

Chociaż ten rodzaj aktywności bez wątpienia przynosi korzyści wynikom Delphi. Jest to również większa szansa na przyszłość DAO:

Jeśli chodzi o DAO, postrzegamy je jako kolejną ewolucję w koordynacji międzyludzkiej. W dłuższej perspektywie wierzymy, że długi ogon organizacji będzie miał strukturę DAO, wykorzystując ich natywny w Internecie, bezgraniczny charakter i wydajność / zalety automatyzacji, które zapewniają.

  • Chiny: Rusza pilotaż dotyczący cyfrowego juana:

Ludowy Bank Chin (PBoC) zapalił zielone światło pilotowi portfela na karty fizyczne, aby przetestować swojego cyfrowego juana. Na uczestników pilotażu wybrano personel kawiarni w szpitalu uniwersyteckim w Szanghaju.

Według Tencent News, pracownicy Szpitala Tongren w Szanghaju Jiao Tong University School of Medicine używali cyfrowego tokena juana do płacenia za jedzenie. Użyli urządzenia w punkcie sprzedaży i fizycznej karty z małym ekranem w prawym górnym rogu.

Karta pokazuje, ile cyfrowego juana pozostało w portfelu. Lokalne media twierdzą, że za zapewnienie wsparcia technicznego odpowiada Postal Savings Bank of China. „Twardy portfel” pozwala pracownikom na zakup takich produktów, jak filiżanka kawy czy przekąski.

Jedno ze zdjęć zamieszczonych w artykule Tencenta pokazuje również pracownika szpitala posiadającego kartę z kartą 144.75 juana i trzema dostępnymi płatnościami offline. Ta ostatnia funkcja pozwala ludziom płacić lub akceptować przelewy e-CNY bez Wi-Fi lub połączenia z siecią komórkową.

Jak dotąd, programy pilotażowe dotyczące cyfrowego juana były uruchamiane wewnętrznie w chińskich miastach, takich jak Shenzhen, Suzhou, Xiongan, Chengdu, przygotowując się do Zimowych Igrzysk Olimpijskich – wydarzenia, które ma się jeszcze odbyć w 2022 roku.

Chociaż jak ostrzegają lokalni eksperci, do pełnego uruchomienia tokena jest jeszcze „długa droga”. Urzędnicy PBoC uważają, że cyfrowy juan może zostać uruchomiony przed wydarzeniem olimpijskim.

Bank centralny dąży do przyciągnięcia jak największej liczby użytkowników krajowych i zagranicznych do korzystania z cyfrowego juana. Plany chińskiego rządu wskazują na zmniejszenie uzależnienia od dolara.

  • Przed Ethereum świetlana przyszłość, również na wykresach…:

Czy nadchodzące kontrakty futures na Ethereum na CME, zwiększone zainteresowanie instytucjonalne ETH w Grayscale i rozwój sektora DeFi, który jest napędzany głównie przez zdecentralizowane aplikacje oparte na Ethereum, może spowodować, że cena ETH wzrośnie do co najmniej 10.000 dolarów?

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Kolejna doba przynosi nam widoczny wzrost Bitcoin Cash o 33,36%. W górę idzie też Ethereum o 8,39%, XRP o 2,71%, Litecoin o 3,14%, Polkadot o 0,98% i Chainlink o 7,43%. Korekte notuje Bitcoin o -2,53%, Cardano o -1,29% i Stellar o -2,26%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 1.1 bln dolarów, a całkowity obrót 165.6 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl, news.bitcoin.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Tagi
Show More

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz Adblocka

Prosimy wesprzyj nas, wyłączając Adblocka na btcpolska.com. Dzięki.