News

#1251 Newsy z dnia 11.01.2021

Z poniedziałkowych wydarzeń: Intercontinental Exchange: Bakkt będzie notowane na giełdach; Student uzyskał dostęp do 4 mln dolarów w BTC. Jak?; Wsparcie finansowe Binance dla portfela sprzętowego SafePal; Chiński bank wypuszcza bankomaty na cyfrowe juany; Czy altcoiny uniezależnią się od Bitcoina?; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Intercontinental Exchange: Bakkt będzie notowane na giełdach:

Intercontinental Exchange, właściciel nowojorskiej giełdy i instytucjonalnej giełdy kryptowalut Bakkt, ogłosił umowę, w wyniku której jej ramię kryptowalutowe będzie notowane na giełdach.

Jak donosi Wall Street Journal, Bakkt ma zamiar połączyć się z VPC Impact Acquisition Holdings, handlując pod hasłem VIH. VPC to tak zwana „spółka celowa” lub SPAC. Jest to spółka przykrywka, której jedynym celem jest kupno lub połączenie się z inną spółką i umożliwienie jej notowania na giełdach bez przechodzenia przez długi i kosztowny proces pierwszej oferty publicznej.

Oczekuje się, że Bakkt będzie wyceniony na 2.1 mld dolarów po zakończeniu fuzji. Giełda zgromadzi również dodatkowe 532 mln dolarów, aby wesprzeć rozwój Bakkt App, aplikacji portfela detalicznego i aplikacji nagród.

Rzecznik Bakkt powiedział, że fuzja ma się zakończyć w drugim kwartale 2021 roku. Połączona spółka zostanie przemianowana na Bakkt Holdings, Inc. i będzie notowana na NYSE. Przedstawiciel powiedział również, że Bakkt koncentruje się teraz na dostarczeniu aplikacji w marcu.

Plotki o przejęciu pojawiły się na początku stycznia. Bakkt odnotował w tym roku wzrost wolumenu, publikując kilka kolejnych rekordów.

  • Student uzyskał dostęp do 4 mln dolarów w BTC. Jak?:

Jeden z użytkowników krypto stwierdził, że znalazł klucze prywatne przypadkowo zhodowane już w 2011 roku, co odblokuje ponad 4 mln dolarów w Bitcoinie.

Według BitcoinHolderThankU, użytkownik Reddit był w stanie wypłacić około 4.2 mln dolarów w Bitcoinie po znalezieniu zagubionych kluczy do 127 BTC 22 grudnia ub. roku, kiedy cena kryptowaluty wynosiła 23.000 dolarów.

Spędziłem następny tydzień, zastanawiając się, jak bezpiecznie zlikwidować tak dużą ilość Bitcoinów za najniższą możliwą cenę. Chodziłem tam i z powrotem między różnymi opcjami i ostatecznie sprzedałem wszystkie 127 BTC za cenę 33.439,02 USD za jedną monetę, minus 0,15% opłaty. Wartość netto wyniosła około 4.24 mln dolarów.

Podobno zgromadzono taką ilość Bitcoina w 2011 lub 2012 roku dzięki „ankietom, oglądaniu filmów i wykonywaniu losowych zadań”, aby ostatecznie wykorzystać monety do zakupu waluty w grze online DarkOrbit. Klucze prywatne podobno nigdy nie zaginęły, po prostu zostały zapomniane na starszym modelu komputera Dell, ponieważ BitcoinHolderThankU ostatecznie nie kupił waluty.

Niestety, jeśli wierzyć kontu Redditora, stracilł on 1 mln dolarów dodatkowego zysku, tylko dlatego, że nie trzymał krypto przez kilka kolejnych tygodni. Od grudnia cena Bitcoina przekroczyła 41.000 USD, osiagając nowy rekordy wszech czasów. BitcoinHolderThankU przyznał, że „nie sprzedałby wszystkich 127 Bitcoinów”, gdyby powtórzyła się taka sama sytuacja.

Aby sobie przyznać, robiłem HODL przez 8-9 lat, czyli więcej niż zdecydowana większość użytkowników kryptowalut. Na pewno postąpiłbym inaczej, gdybym dostał drugą szansę.

– powiedział.

Pomimo pozyskania nagłej fortuny, Redditor mówi, że będzie unikał „drogich luksusów” i zamierza przeznaczyć większość funduszy na S&P 500, dodając:

Nie chcę skończyć jak jeden z tych ludzi, którzy wygrywają na loterii i tracą to wszystko w ciągu kilku miesięcy / lat […] Będę dalej normalnie żyć, tak jak 21 grudnia i każdego dnia wcześniej.

Niestety, nie wszystkie historie z zagubionymi lub zapomnianymi kluczami mają tak szczęśliwe zakończenie. Bitcoin może stracić ponad 285 mln dolarów na wysypisku śmieci w Wielkiej Brytanii po tym, jak pracownik IT przypadkowo wyrzucił swojego osobistego laptopa z kluczami w 2013 roku…

  • Wsparcie finansowe Binance dla portfela sprzętowego SafePal:

Tokenizowany portfel sprzętowy po raz pierwszy został objęty wsparciem Binance, a firma stojąca za tym produktem twierdzi, że oferuje on szereg korzyści w stosunku do konkurencji. SafePal zapewnia bezpieczne przechowywanie głównych kryptowalut, takich jak Bitcoin i Ethereum. Jest idealny dla entuzjastów DeFi, a także obsługuje tokeny wydane w Binance Smart Chain.

W ostatnich miesiącach coraz bardziej popularne stają się niezatarte tokeny, a portfel S1 SafePal umożliwia również przechowywanie aktywów ERC-1155 i ERC-721.

Sprzęt stał się atrakcyjną propozycją dla posiadaczy kryptowalut po serii głośnych incydentów na giełdach w ostatnich miesiącach. Wypłaty na OKEx zostały zawieszone na sześć tygodni, ponieważ jeden z posiadaczy kluczy prywatnych platformy brał udział w dochodzeniu, podczas gdy giełdy takie jak KuCoin i EXMO zostały zhakowane.

Safepal S1 jest opisywany jako produkt idealny dla początkujących kryptowalut, którzy chcą chronić swoje cyfrowe zasoby, i jest sprzedawany w przystępnej cenie, dzięki czemu jest dostępny dla mas.

Według strony internetowej firmy, ponad 240 klientów zrecenzowało produkt, co daje średnią ocenę 4,85 gwiazdki.

SafePal S1 jest wyposażony w prawdziwy generator liczb losowych, a także mechanizm autodestrukcji – i dostarcza prawdziwie „chłodnie”. Portfel jest wyposażony w kamerę, dzięki czemu może komunikować się za pośrednictwem dedykowanej aplikacji za pomocą zaszyfrowanych kodów QR, zachowując klucze prywatne w trybie offline. Wszystko to eliminuje potrzebę posiadania komputera.

Obecnie portfel obsługuje 20 łańcuchów bloków oraz 10.000 tokenów, a jego pojemność oznacza, że ​​można przechowywać nieograniczoną ilość kryptowalut. Nowe kryptowaluty można wprowadzać na pokład poprzez aktualizacje oprogramowania układowego.

Urządzenie jest opisywane jako jeden z kluczowych punktów sprzedaży S1. Jest wielkości karty kredytowej i ma lekką konstrukcję, co oznacza, że ​​jest idealny do zabrania w podróż. Bateria portfela może wytrzymać do 20 dni, przy założeniu, że jest on używany codziennie przez 10 minut. Dostępny jest również mały ekran 1,3 cala ułatwiający obsługę.

W pudełku znajdują się karty z mnemonikami wraz z instrukcją obsługi i ściereczką do czyszczenia, aby portfel był wolny od kurzu i brudu. W zestawie znajduje się również kabel USB, dzięki czemu portfel można łatwo naładować.

Portfel można kupić za pomocą głównych kryptowalut, w tym Bitcoina, Ethereum i Binance Coin. Dla tych, którzy chcą zachować swoje cyfrowe zasoby zamiast je wydawać, obsługiwany jest również PayPal, co oznacza, że ​​zamówienie można złożyć przy użyciu głównych kart debetowych i kredytowych, takich jak Visa i Mastercard.

Portfel SafePal jest kompatybilny z urządzeniami z Androidem i iOS, pokrywając większość rynku smartfonów.

W niedawnym oświadczeniu Binance powiedział, że „wiele wektorów ataku zostało wyeliminowanych” dzięki konstrukcji portfela, dodając:

To świetny produkt dla użytkowników, którzy stawiają pierwsze kroki w przejściu z portfela gorącego lub zabezpieczonego. Dla tych, którzy nie planują częstych transakcji, jest to dobre rozwiązanie przenośne, które nie wymaga kabli.

  • Chiński bank wypuszcza bankomaty z cyfrowym juanem:

Chińskie wysiłki zmierzające do opracowania centralnie emitowanej waluty cyfrowej posunęły się naprzód w niedzielę, gdy państwowy Bank Rolny Chin uruchomił pierwsze bankomaty z cyfrowym juanem.

Klienci w wybranych oddziałach w regionie Shenzen podobno zaczęli wydawać i wymieniać cyfrowy juan, który otrzymali w ramach chińskiej loterii „czerwonej koperty”, w ramach której nowa waluta warta 3 mln dolarów została przekazana 100.000 miejscowym obywatelom.

Bankomaty podobno umożliwiają wpłatę i wypłatę cyfrowego juana za pośrednictwem aplikacji na smartfona i umożliwiają użytkownikom konwersję gotówki i oszczędności do i z cyfrowej waluty banku centralnego.

Bank Rolny Chin jest jednym z krajowych banków „wielkiej czwórki”, które łącznie reprezentują cztery największe instytucje bankowe na świecie. Menedżer banku Digital Yuan Innovation Lab, Zou Hua, powiedział, że uruchomienie bankomatu było częścią działań mających na celu poprowadzenie obywateli w kierunku ostatecznej cyfryzacji gotówki.

Agricultural Bank objął inicjatywę w zakresie uruchamiania funkcji wpłat i wypłat gotówki w bankomatach w branży, aby pomóc mieszkańcom Shenzhen dostosować się do cyfryzacji gotówki i zbadać transformację usług.

– powiedział.

Raporty w Shenzen Daily sugerują, że przyspieszony postęp pilota cyfrowego juana może wskazywać na wprowadzenie go na dużą skalę w ciągu roku. Jednak w grudniu 2020 roku, były prezes Ludowego Banku Chin odrzucił pogląd, że cyfrowy juan zastąpi międzynarodowe waluty fiducjarne, dodając, że Chiny przyjęły bardziej ostrożne podejście po tym, jak były świadkiem globalnego sprzeciwu wobec Libry Facebooka, obecnie Diem.

Chiny są uważane za pioniera w zakresie walut cyfrowych banków centralnych. Oczekuje się, że w nadchodzących latach jego cyfrowy juan stanie się bezgotówkową metodą płatności w „inteligentnych miastach” Chin.

  • Czy altcoiny uniezależnią się od Bitcoina?:

Altsezon z 2017 roku był jedynie dodatkiem do wyścigu bitcoinowych byków. Gdy cena BTC wzrosła do nowego ATH, jednocześnie zwiększyła się ekspozycja inwestorów na altcoiny. Oznaczało to, że w rajdach cen altcoinów nie było zbytniej niezależności. Poza tym, po krótkoterminowych szczytach BTC nastąpiły wzrosty altcoinów, ponieważ inwestycje napływały i odpływały coraz szybciej, również w altcoiny. Zdaje się, że w 2021 roku zmieniło się to na dobre.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Kolejna doba upływa nam pod znakiem rażących spadków. Korektę notuje Bitcoin o -15,37%, Ethereum o -22,39%, XRP o -13,08%, Litecoin o -25,76%, Bitcoin Cash o -25,70%, Cardano o -16,77%, Polkadot o -15,53%, Chainlink o -18,82% i Stellar o -18,65%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 886.5 mld dolarów, a całkowity obrót 234 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Tagi
Show More

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz Adblocka

Prosimy wesprzyj nas, wyłączając Adblocka na btcpolska.com. Dzięki.