News

#1254 Newsy z dnia 14.01.2021

Z czwartkowych wydarzeń: CEO Pantera Capital pozostaje przy wysokiej prognozie dla Bitcoina; Gemini uruchomi kartę kredytową z nagrodami wypłacanymi w Bitcoinie; Wyspa Korei Płd. uruchamia aplikację opartą na DLT do śledzenia COVID-19; Mężczyzna oferuje miastu 72 mln dolarów za wykopanie Bitcoinowej fortuny; Grayscale Investments sprzedało całe swoje XRP; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • CEO Pantera Capital pozostaje przy wysokiej prognozie dla Bitcoina:

Dan Morehead, założyciel i dyrektor generalny firmy inwestycyjnej Bitcoin Pantera Capital, podtrzymał swoje optymistyczne prognozy dotyczące Bitcoinów na 2021 r.

Bitcoin do sierpnia 2021 r. może osiągnąć 115.000 dolarów, co oznacza wzrost o 200% w ciągu następnych ośmiu miesięcy, stwierdził Morehead podczas telekonferencji.

CEO początkowo przedstawił tę prognozę w sierpniu 2020 r., kiedy Bitcoin był sprzedawany za około 11.600 dolarów. Morehead stwierdził, że Bitcoin wciąż ma dużo miejsca na wzrost:

Czy Bitcoin jest zawyżony? Powiedziałbym, że nie. […] Bitcoin spędził trzy lata znacznie poniżej swojej długoterminowej złożonej linii trendu rocznego wzrostu, wciąż znajduje się poniżej niej i chociaż Bitcoin zyskał bardzo dużo w ciągu ostatnich sześciu miesięcy, myślę, że jest dobrze wyceniany.

– mówi.

Morehead uważa, że światowe zmiany w przestrzeni walut cyfrowych, takie jak cyfrowy juan w Chinach, pozytywnie wpłyną na rynek kryptowalut, zwiększając jego popularność. „Na świecie jest ponad miliard ludzi, którzy nie mają dostępu do usług banku, ale mają dostęp do smartfona, a to wszystko, czego potrzebujesz, aby korzystać z kryptowalut” – powiedział Morehead.

Joey Krug, zastępca szefa ds. Informacji firmy Pantera, powiedział, że trwająca hossa Bitcoina różni się od poprzednich rajdów i nie zakończy się tak samo, jak ten w 2017 r. Krug powiedział, że najnowszy rajd jest znacznie silniejszy pod względem podstaw adopcji.

Podstawą wysokiego poziomu na rok 2017 było to, że tak naprawdę nie było zbyt wielu podstaw, większość projektów była tylko pomysłem na kartce papieru, większość rzeczy nie została uruchomiona, większość rzeczy nie zawierała działających produktów.

– stwierdził.

  • Gemini uruchomi kartę kredytową z nagrodami wypłacanymi w Bitcoinie:

Użytkownicy giełdy Gemini mogą teraz zarejestrować się w celu uzyskania karty kredytowej z nagrodami w kryptowalutach, umożliwiając im zarobienie do 3% z powrotem w Bitcoinie.

Prowadzona przez Winklevossów giełda ogłosiła, że lista oczekujących na kartę kredytową Gemini jest już otwarta. Zgodnie z ogłoszeniem, nowa karta zostanie uruchomiona jeszcze w tym roku.

Gemini ujawniło, że przejęło Blockrize, startup zajmujący się płatnościami kryptograficznymi, na którego czele stoją twórcy produktów, poprzednio American Express, JPMorgan Chase, Google i BitMEX. Blockrize ma listę oczekujących na 10.000 osób i oni również otrzymają wczesny dostęp do karty kredytowej Gemini.

Blockrize to drugie przejęcie Gemini. W listopadzie 2019 r. firma kupiła Nifty Gateway, platformę niezamiennych tokenów.

Współzałożyciel Gemini i kryptowalutowy influencer, Tyler Winklevoss, powiedział, że nowa karta kredytowa ułatwi klientom inwestowanie w Bitcoina „bez zmiany ich dotychczasowego zachowania”.

Zamiast decydować, jak i kiedy kupować kryptowaluty, klienci mogą to zrobić podczas codziennych zakupów. Cieszymy się, że możemy powitać zespół Blockrize w Gemini i wspólnie pracować nad dalszym rozpowszechnianiem kryptowalut.

– powiedział.

Karta Gemini działa jak zwykła karta kredytowa i będzie dostępna dla mieszkańców USA w każdym stanie. Nagrody kryptograficzne zostaną automatycznie przelane na konto Gemini użytkownika.

  • Wyspa Korei Płd. uruchamia aplikację opartą na DLT do śledzenia COVID-19:

Wyspa Jeju, główny ośrodek turystyczny w Korei Południowej, wprowadza wspierany przez rząd system śledzenia kontaktów COVID-19 w oparciu o technologię Blockchain.

Specjalna Samorządna Prowincja Jeju i firma zajmująca się technologią Blockchain Iconloop ogłosiły dziś, że system śledzenia kontaktów oparty na Blockchain jest już w pełni operacyjny.

Projekt, nazwany „Kodeksem bezpieczeństwa Jeju”, został zainicjowany w sierpniu 2020 r., aby umożliwić śledzenie kontaktów COVID-19 dla 15 mln odwiedzających wyspę Jeju rocznie. Projekt został opracowany wspólnie przez Iconloop i Wyspę Jeju na podstawie umowy o partnerstwie publiczno-prywatnym. Od sierpnia samorządy i Iconloop wdrażają system w instytucjach publicznych na wyspie, a także w wielu firmach, takich jak restauracje na terenie Urzędu Wojewódzkiego w Jeju.

Po udanych pilotażach Kodeks Bezpieczeństwa Jeju został przedstawiony w ramach szerszych programów społecznych, takich jak „Wzmocnienie sieci bezpieczeństwa” i „Kompleksowy plan Nowego Ładu typu Jeju” w październiku. Co najmniej 5000 firm na wyspie Jeju złożyło wnioski o rejestrację w systemie.

Kodeks bezpieczeństwa Jeju pozwala odwiedzającym i turystom bezpiecznie zameldować się w miejscach publicznych bez ryzyka utraty danych osobowych. Aby skorzystać z aplikacji Jeju Safety Code, odwiedzający skanują kod QR w miejscu biznesowym lub turystycznym. Właściciele firm mogą umieszczać kody QR w swoich obiektach, umożliwiając ludziom meldowanie się bez tworzenia kolejki.

Według twórców aplikacji użytkownicy nie muszą zakładać konta, aby się zameldować. Gdy użytkownik się melduje, jego lokalizacja jest uwierzytelniana, a firma nie musi przechowywać żadnych danych osobowych.

Osobiste informacje identyfikacyjne odwiedzających i zapisy wizyt są przechowywane w prywatnej sieci Blockchain. Aplikacja wykorzystuje zdecentralizowaną tożsamość Iconloop lub system technologii DID, aby zapewnić prywatność wszystkich danych, chyba że zostanie wykryty przypadek COVID-19. Według Iconloop informacje są wykorzystywane wyłącznie do celów badania epidemiologicznego potwierdzonych przypadków.

Iconloop aktywnie współpracuje z rządem Korei Południowej nad rozwojem technologii Blockchain. Na początku stycznia 2021 r. Iconloop uzyskał zgodę Ministerstwa Nauki i ICT Korei Południowej na przetestowanie swojej technologii DID do zarządzania danymi dotyczącymi prawa jazdy w tym kraju.

  • Mężczyzna oferuje miastu 72 mln dolarów za wykopanie Bitcoinowej fortuny:

James Howells, właściciel wyrzuconego dysku twardego z 7500 Bitcoinami, ponownie apelował o wykopanie wysypiska śmieci i możliwość odzyskania urządzenia.

W 2013 r. Howells przypadkowo wyrzucił dysk twardy zawierający 7500 Bitcoinów podczas sprzątania swojego domu. Bitcoiny pochodzą z działalności wydobywczej Howella, kiedy do wydobywania Bitcoinów nadal można było używać procesorów.

Do listopada 2013 r. Bitcoiny na dysku twardym były już warte 6,5 mln dolarów a Howell od tamtej pory próbuje je odzyskać.

Teraz, według  South Wales Argus, Holler wystosował nowy apel o prawo do wykopywania wysypiska śmieci w mieście.

Po kolejnych odrzuceniach ze strony rady miasta Newport, Howells podniósł stawkę, oferując 25% wartości utraconych Bitcoinów jako darowiznę na rzecz miasta na pomoc w walce z COVID-19. Przy obecnej cenie Bitcoina, dysk twardy przechowuje prawie 290 mln dolarów, co oznacza, że miasto może zarobić około 72 mln dolarów.

Według Howellsa, wszystko, czego potrzebuje aby zidentyfikować dokładną lokalizację sieciową dysku twardego, to dostęp do zapisów składowisk. Inżynier informatyk ujawnił również, że zespół poszukiwawczy stworzy hermetyczne uszczelnienie, aby zapobiec uwalnianiu trujących gazów wysypiskowych podczas wykopów.

Ze względu na środowisko, w którym się znajdował, nie ma żadnej gwarancji, że dysk nadal działa. Są jednak rzeczy, które dają mi pewność siebie. Obudowa zewnętrzna może być zardzewiała, ale dysk wewnętrzny, gdzie przechowywane są dane, powinien nadal działać. Wierzę, że wciąż jest szansa. Ale im dłużej to trwa, jest mniej prawdopodobne, że będzie to możliwe.

– mówi Howells.

Jednak urzędnicy rady miasta Newport twierdzą, że zagrożenia dla środowiska związane z wykopaliskami są znaczne, biorąc pod uwagę prawdopodobieństwo, że działanie nie przyniesie żadnych rezultatów. Gdyby danych nie można było odzyskać, urzędnicy miejscy twierdzą, że miasto będzie zmuszone do zapłaty rachunku.

  •  Grayscale Investments sprzedało całe swoje XRP:

Grayscale rozwiązuje swój XRP Trust. Po sprzedaży wszystkich tokenów, fundusz rozdzieli gotówkę wśród inwestorów.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Po upływie doby na giełdach widzimy wyraźne wzrosty całej czołówki kryptowalut. Bitcoin notuje wzrost o 14,7%, Ethereum o 16,1%, XRP o 0,4%, Polkadot aż o 30,3%, Litecoin o 12,2% a Cardano o 10%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 1,067.2 bln dolarów, a całkowity obrót 132.4 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Tagi
Show More

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz Adblocka

Prosimy wesprzyj nas, wyłączając Adblocka na btcpolska.com. Dzięki.