News

#1257 Newsy z dnia 17.01.2021

Z niedzielnych wydarzeń: Współzałożyciel Decred wyjaśnia możliwe skutki przejęcia CBDC; JPMorgan Chase rozważa kwestię regulacji stablecoinów; CIO Guggenheim: 400.000 dolarów BTC wciąż aktualne; Grayscale | Wyniki za IV kwartał biją na głowę wszystkie dotychczasowe dane; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Współzałożyciel Decred wyjaśnia możliwe skutki przejęcia CBDC:

W ciągu roku 2020 wiele krajów na całym świecie ścigało się w kierunku emisji własnych cyfrowych wersji swoich walut, znanych jako waluty cyfrowe banku centralnego lub CBDC. Jednak przemysł kryptograficzny nadal ma swoje zalety, nawet jeśli większość krajów uruchomi CBDC, mówi Jake Yocom-Piatta, współzałożyciel projektu kryptograficznego Decred.

Spodziewam się, że wiele państw narodowych stworzy własne CBDC w nie tak odległej przyszłości, jednak istnieje kluczowy czynnik różnicujący między CBDC a kryptowalutami. „Kryptowaluty, np. Bitcoin i Decred są zasadniczo bardziej sprawiedliwymi systemami niż waluty fiducjarne, więc chociaż CBDC mogą przyjąć wiele funkcji kryptowalut, nie mogą konkurować na zasadzie uczciwości.

– powiedział Yocom-Piatt.

W ubiegłym roku Chiny przodowały pod względem tempa rozwoju CBDC, podczas gdy Stany Zjednoczone przyjęły wolniejsze podejście. Niedawne wydarzenia wskazują na rosnące poczucie znaczenia rozwoju CBDC w USA. CBDC prawdopodobnie będą reprezentować cyfrowe wersje dolara poszczególnych krajów, chociaż na tym etapie wiele szczegółów pozostaje bez zmian.

Jak wspomniał Yocom-Piatt, zasoby kryptograficzne stanowią różne podstawowe struktury, w zależności od zasobu i jego struktury. Na przykład Bitcoin pozostaje niezwiązany z krajowymi walutami i granicami, obsługiwany przez komputerowy kod i górników.

Opierając się na tym, że kryptowaluty są ewidentnie sprawiedliwsze, z deterministycznymi harmonogramami emisji i własnymi zasobami, spodziewam się, że nie będą miały na nie wpływu CBDC, które są tylko cyfrowym fiatem.

– powiedział Yocom-Piatt.

Z drugiej strony, stablecoiny mogą logicznie odczuwać większy efekt ze świata zarządzanego przez CBDC, ponieważ ich głównym celem jest reprezentowanie waluty fiat w formie cyfrowej powiązanego z określoną wartością. Jednak przyszłość krypto-natywnych stablecoinów może nadal zależeć od nadchodzących specyfikacji CBDC.

W zależności od tego, jakie działania będziesz mógł wykonać ze swoimi aktywami CBDC, może to spowodować, że stablecoiny staną się w większości przestarzałe. Jeśli istnieje zbyt wiele ograniczeń dotyczących aktywów CBDC, stablecoiny mogą konkurować na froncie elastyczności.

– zauważył współzałożyciel Decred.

  • JPMorgan Chase rozważa kwestię regulacji stablecoinów:

Podczas rozmowy telefonicznej JP Morgan Chase o wynikach za czwarty kwartał 2020 r. CEO Jamie Dimon i CFO Jennifer Piepszak zastanawiali się nad niedawnym zatwierdzeniem przez OCC banków używających stablecoinów do płatności, a także tym, czy zatwierdzenie będzie miało jakikolwiek wpływ na rozwój JPM Coin.

Podczas części pytań i odpowiedzi analityk Portales Partners Charles Peabody zapytał o zgodę OCC na korzystanie przez banki z publicznych sieci Blockchain do płatności.

Te wskazówki umożliwiają oferowanie stabilnego działania na publicznym łańcuchu Blockchain. Więc nie ma to wpływu na JPM coin. O JPM coin, powinieneś pomyśleć jako o tokenizacji depozytów naszych klientów.

– odpowiedziała dyrektor finansowy JPM Jennifer Piepszak.

Jednak nie wykluczyła możliwości stablecoina wspieranego przez JPM, jeśli klienci wykażą zainteresowanie.

„Więc oczywiście jest bardzo wcześnie. Ocenimy przypadki użycia i – oraz wymagania klientów. Ale – ale jest jeszcze za wcześnie, aby zobaczyć, co to dla nas oznacza”.

Prezes JPM, Jamie Dimon, również szybko się do tego przyłączył i wspomniał, że bank „już używa technologii Blockchain do udostępniania danych bankom, więc jesteśmy w czołówce tego, co jest dobre”.

JPM Coin, który zadebiutował w październiku 2020 roku, jest w dużej mierze używany na zapleczu systemów płatności JPM, pomagając codziennie rozliczać prawie 6 bilionów dolarów płatności. Podczas rozmowy Piepszak opisał również projekt JPM Coin jako „tokenizowanie depozytów, aby ułatwić klientowi płatności”.

Ostatecznie Dimon wydawał się sugerować, że rozliczanie płatności kryptograficznych nie zmieni znacząco sposobu działania JPM.

  • CIO Guggenheim: 400.000 dolarów BTC wciąż aktualne:

W wywiadzie udzielonym Bloomberg Markets Scott Minerd, dyrektor inwestycyjny Guggenheim Partners, wyjaśnił swoje pozornie sprzeczne poglądy na temat potencjału Bitcoina i ujawnił, że wybrane prywatne fundusze Guggenheim zainwestowały w tę kryptowalutę.

Minerd, który nadzoruje zarządzane przez Guggenheima aktywa o wartości 275 mld dolarów, prognozował w wywiadzie pod koniec ubiegłego niebotyczną cenę docelową 400.000 dolarów za Bitcoina – z łatwością jedna z najwznioślejszych prognoz cenowych od szefa czołowych instytucji – jednak ostatnio powiedział w tweecie w zeszłym tygodniu, że rynek może się przegrzać. Zwrot wywołał nawet żartobliwe oskarżenia o manipulacje na rynku.

Jednak, jak powiedział Minerd, jego długoterminowa bycza cena docelowa pozostaje nienaruszona, podczas gdy niedźwiedzi spadek może nadal nastąpić.

Zapytany o to, czy jakiekolwiek fundusze Guggenheima przeskoczyły na Bitcoina, Minerd powiedział: „Nie sądzę, abyśmy jeszcze osiągnęli sukces w odniesieniu do któregokolwiek z naszych funduszy inwestycyjnych”, chociaż firma rozważyłaby alokację, gdyby zapotrzebowanie klientów wzrosło.

Jednak ujawnił, że sprawy mają się inaczej w przypadku mniejszych prywatnych funduszy Guggenheima:

W przypadku niektórych naszych prywatnych funduszy już to kupiliśmy. […] Poleciłem komuś, że jeśli wierzysz w to, co powiedziałem, że ostatecznie osiągnie 400.000, 2% twojego portfolio będzie 20%, zanim to się skończy.

– czytamy.

Część prognoz Minerda jest zakorzeniona w długoterminowej analizie historycznej. Wcześniej w wywiadzie zauważył, że „możemy wkroczyć w złoty wiek” i że „dokonano porównań do lat dwudziestych XX wieku po hiszpańskiej grypie”.

  • Grayscale | Wyniki za IV kwartał biją na głowę wszystkie dotychczasowe dane:

Ostatni kwartał 2020 roku przyniósł produktom inwestycyjnym Grayscale prawie 60% rocznych wpływów. Najwięcej zgromadził fundusz Bitcoin.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Dzień na giełdach kończy się przewagą czerwieni. Wśród czołowych kryptowalut, jedynie Cardano odnotował wzrost – o 9,1%. Bitcoin natomiast spadł o 4%, Ethereum o 3,1%, Polkadot o 1,3%, XRP o 3,3% a Litecoin o 4%.

apitalizacja całego rynku wynosi 1.003 bln dolarów, a całkowity obrót 127.2 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Tagi
Show More

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz Adblocka

Prosimy wesprzyj nas, wyłączając Adblocka na btcpolska.com. Dzięki.