News

#1259 Newsy z dnia 19.01.2021

Z wtorkowych wydarzeń: Ether bije rekord w stosunku do dolara amerykańskiego; Trezor ostrzega przed fałszywą aplikacją w Google Play; COTI uruchomił nowy indeks kryptowalut; Fetch ogłosił współpracę z Yoti; Ukryta wiadomość w 666 666 bloku Bitcoin; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Ether bije rekord w stosunku do dolara amerykańskiego:

Ether, największy altcoin pod względem kapitalizacji rynkowej, w dniu dzisiejszym osiągnął nowy rekord w stosunku do dolara amerykańskiego.

1-godzinny wykres świecowy ETH / USD (Bitstamp). Źródło: Tradingview

W tym samym czasie, według Glassnode, otwarte zainteresowanie kontraktami terminowymi Bitcoin również osiągnęło nowy rekord w wysokości ponad 4.5 mld dolarów.

Dane z TradingView pokazały, że ETH / USD pobił istniejący rekord podczas wtorkowego handlu, przekraczając 1.428 dolarów na Bitstamp. Osiągnięcie to nastąpiło, gdy Ether zyskał 15% w ciągu dnia, a roczne zwroty wyniosły prawie 100%.

Altcoin skorzystał na zainteresowaniu zdecentralizowanym handlem finansami (DeFi) zbudowanym wokół sieci Ethereum, w kontekście szerszego odrodzenia się altcoinów, które zaczęło nabierać kształtu na początku stycznia.

Dzienna wielkość transakcji Ethereum staje się paraboliczna. Obecnie rozlicza transakcje o wartości 12 mld dolarów dziennie, o 3 mld dolarów więcej niż Bitcoin.

– dodał Ryan Watkins, badacz z Messari.

Sieć Ethereum rozlicza obecnie około 28% więcej transakcji dziennie niż Bitcoin, ale nadal nękają ją wysokie opłaty w wyniku zwiększonego użytkowania.

W dedykowanej analizie opublikowanej w tym tygodniu, popularny strateg inwestycyjny Lyn Alden porównał Ethereum jako koncepcję do Concorde, argumentując, że może jeszcze nie dotrzeć do głównego nurtu w podobny sposób jak naddźwiękowy samolot pasażerski:

 

Może Ethereum będzie iterować, dopóki nie znajdzie dla siebie zrównoważonego miejsca. Z drugiej strony Ethereum może zostać obciążony swoją własną złożonością i brakiem szerokiego zastosowania gospodarczego, jak Concorde.

  • Trezor ostrzega przed fałszywą aplikacją w Google Play:

Trezor, główny dostawca sprzętowych portfeli kryptowalut, ostrzegł swoich użytkowników przed fałszywą aplikacją Trezor w Google Play.

Według Trezora fałszywa aplikacja jest złośliwa i nie ma żadnego związku z Trezorem ani SatoshiLabs, firmą, która stworzyła portfel Trezor. Ogłaszając tę ​​wiadomość, dostawca sprzętowych portfeli poprosił swoich klientów, aby nie instalowali złośliwej aplikacji, przypominając użytkownikom, że nigdy nie powinni nikomu udostępniać swojej frazy seed.

 

Trezor udostępnił również swoim użytkownikom krótką instrukcję korzystania z portfela z systemem Android. W instrukcji firma wymieniła główne aplikacje innych firm, w tym Mycelium, Sentinel lub Walleth.

W momencie redagowania wiadomości złośliwa aplikacja jest nadal dostępna w Google Play. Do 18 stycznia aplikację pobrano podobno ponad 1.000 razy. Aplikacja doppelgänger ma również około 200 recenzji w sklepie z aplikacjami, przy czym większość ostrzega, że ​​jest to oszustwo.

Ta aplikacja to oszustwo. Nigdy nie wpisuj swojej frazy odzyskiwania w niczym oprócz oficjalnego Trezora sprzętowego. Każdy, kto prosi o to wyrażenie (oprócz fizycznego Trezora), próbuje cię oszukać).

– napisał jeden z domniemanych użytkowników.

To nie pierwszy raz, gdy fałszywa aplikacja została umieszczona w Google Play. W maju 2019 roku mewdia informowały o złośliwej aplikacji Google Play imitującej portfel Trezor. Aplikacja została znaleziona przez badaczy oprogramowania antywirusowego ESET, którzy powiedzieli, że spodziewają się, że wraz z rozwojem rynku kryptowalut do sklepu z Androidem trafi więcej fałszywych aplikacji kryptograficznych.

Oszuści internetowi atakują inne popularne firmy kryptograficzne, aby podszywać się pod ich aplikacje w Google i kraść pieniądze użytkowników. W maju 2020 roku badacz cyberbezpieczeństwa odkrył 22 złośliwe rozszerzenia Google Chrome imitujące usługi kryptograficzne, takie jak rywal Trezora Ledger i główny portfel Ether MetaMask.

  • COTI uruchomił nowy indeks kryptowalut:

COTI, startup fintech oparty na blockchain, uruchomił nowy indeks kryptowalut, umożliwiający handlowcom czerpanie korzyści ze zmienności rynku.

Nowy indeks zmienności kryptowalut (CVI) przenosi tradycyjny „indeks strachu rynkowego” na rynek kryptowalut, umożliwiając użytkownikom składanie i otwieranie pozycji za pomocą Tether.

COTI z siedzibą na Gibraltarze wyjaśnił, że nowy indeks umożliwia handlowcom otwieranie pozycji CVI przy wysokiej i niskiej zmienności.

Użytkownicy, którzy spodziewają się wzrostu zmienności, mogą otworzyć pozycję CVI. Jeśli mają rację, mogą czerpać zyski ze sprzedaży swojej pozycji po wzroście indeksu.

– napisał COTI.

Z kolei traderzy, którzy oczekują, że zmienność pozostanie niska, mogą zapewnić platformie płynność. Jeśli jest to poprawne, handlowcy zyskają na pobieraniu opłat od handlowców, którzy otworzyli pozycje CVI.

Dostawcy płynności CVI są zobowiązani do zdeponowania USDT przez co najmniej 72 godziny, podczas gdy inwestorzy CVI muszą utrzymywać otwartą pozycję przez co najmniej 6 godzin przed jej sprzedażą lub zamknięciem.

Użytkownicy mogą łączyć swoje konta z głównymi portfelami, w tym MetaMask lub Trust Wallet. COTI planuje dodać Ether i token COTI jako tokeny depozytowe w najbliższej przyszłości.

Wraz z uruchomieniem sieci głównej CVI, użytkownicy mogą również obstawiać i odbierać GOVI, który jest natywnym tokenem zarządzania indeksu CVI. Token umożliwia użytkownikom zarabianie opłat za platformę i udział w głosowaniu.

  • Fetch ogłosił współpracę z Yoti:

Fetch.ai, projekt budujący sieć autonomicznych agentów dla blockchain, ogłosił partnerstwo z Yoti, dostawcą tożsamości cyfrowej.

Blockchain, a w szczególności inteligentne kontrakty DeFi, często wymagają ręcznych interakcji, aby wywołać określone zdarzenia. Mogą to być wezwania do umów, konkretne transakcje giełdowe, publikowanie danych wyroczni i wiele innych. Chociaż działania te są często wykonywane bez pozwolenia lub są wykonywane przez twórców inteligentnego kontraktu, mogą zaistnieć okoliczności, w których nikt nie będzie w stanie ich wykonać. Tutaj pojawia się Fetch ze swoją siecią autonomicznych agentów, jak powiedział David Minarsch, główny ekonomista Fetch:

Fetch jest zbudowany z myślą o autonomicznych interakcjach między agentami i tradycyjnymi architekturami Web2, ale także między agentami, a architekturą DLT i po trzecie, między agentami, a innymi agentami.

W świecie DeFi, Fetch postrzega siebie jako automatyzację bardziej złożonych interakcji, które wymagają stałego monitorowania. Minarsch przytoczył przykład zapewnienia płynności – użytkownicy mogą chcieć wejść i wyjść z określonej puli płynności, na przykład, aby uniknąć okresów dużej, nietrwałej straty. Jest to trochę podobne do koncepcji takich jak Yearn.finance, gdzie programiści tworzą złożone strategie automatyzacji uprawy plonów. Keep3r, kolejny projekt uruchomiony przez Andre Cronje, również wykorzystuje koncepcję agentów do automatyzacji obsługi inteligentnych kontraktów.

Fetch koncentrował się głównie na zastosowaniach blockchain w przedsiębiorstwach, ale podobnie jak w przypadku wielu innych firm i projektów, zaczął rozszerzać się na DeFi w 2020 roku.

Niemniej jednak jego wizja przestrzeni różni się nieco od dominujących postaw w społeczności. Jak powiedział David Galindo, szef działu kryptografii:

Jeśli blockchain chce uzyskać większą popularność niż to, co ma w tej chwili […], jedną z rzeczy, których potrzebujemy – poza narzędziami, aby [stać się] bardziej dostępnymi – jest możliwość połączenia go ze światem rzeczywistym, do ludzi, którzy będą go używać. W szczególności [musi] zostać w pewnym momencie zaakceptowana przez organy regulacyjne. I tutaj kwestia identyfikacji atrybutów ludzi, którzy dokonują transakcji, staje się bardzo istotna.

Na poziomie praktycznym integracja tożsamości cyfrowej dla agentów Fetch przebiegałaby bezproblemowo. Ramy usunęłyby wiele szczegółów, a system ostatecznie opiera się na dowodach – agentów można zweryfikować pod kątem posiadania prawidłowych tożsamości, ale ich dane osobowe pozostają zamknięte w Yoti. W razie potrzeby organy ścigania mogą zażądać uzyskania danych tego konkretnego użytkownika.

System nie zmieniłby również niczego w istniejących protokołach. Integracja DeFi opiera się głównie na agentach Fetch tworzących zautomatyzowane interakcje z istniejącymi protokołami, a system tożsamości dotyczyłby agentów, którzy wykonują te czynności. Taki system mógłby być szczególnie przydatny dla niektórych funduszy typu venture, które mogą mieć prawne trudności w interakcji z DeFi.

  • Ukryta wiadomość w 666 666 bloku Bitcoin:

Blok 666 666 sieci Bitcoin został wydobyty 18 stycznia o 00:28. Znalazła się w nim wiadomość – cytat z Biblii, która brzmi: Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj – (Rz 12,21).

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Kolejna doba upływa nam pod znakiem wzrostów. W górę idzie Bitcoin o 2,43%, wspomniany wcześniej Ethereum o 14,52%, XRP o 7,07%, Cardano o 0,42%, Litecoin o 7,69%, Bitcoin Cash o 8,26% i Stellar o 3,82%. Korektę notuje Polkadot o -1,09% i Chainlink o 0,32%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 1.1 bln dolarów, a całkowity obrót 131 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Tagi
Show More

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz Adblocka

Prosimy wesprzyj nas, wyłączając Adblocka na btcpolska.com. Dzięki.