News

#1260 Newsy z dnia 20.01.2021

Ze środowych wydarzeń: Ripple liczy na wyrównanie szans dla branży krypto; Darknet: Joker’s Stash ogłasza zamknięcie; Lyn Alden: Ethereum to wciąż niedokończony produkt; Maszyny wydobywcze BTC i ich dodatkowe zastosowanie; RippleNet: Fintech będzie w tym roku dużą konkurencją dla banków; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Ripple liczy na wyrównanie szans dla branży krypto:

Po zakończeniu roku 2020, w obliczu pozwu amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd pod rządami Donalda Trumpa, kierownictwo Ripple czeka na ruchy nowego prezydenta USA, aby ten wprowadził zmianę przepisów, która będzie bardziej korzystną dla firmy.

Zgodnie z postem na stronie internetowej Ripple, zawierającym komentarze od kluczowych dyrektorów, firma przewiduje, że nadchodząca administracja Bidena najprawdopodobniej „ponownie skupi się na regulacji i egzekwowaniu prawa” w przestrzeni kryptowalut.

Jak widzieliśmy, brak jasnych ram regulacyjnych w ciągu ostatnich czterech lat w USA, szczególnie w Stanach Zjednoczonych, pozostawił graczy fintech i blockchain w stanie zawieszenia. Inne kraje, takie jak Wielka Brytania, Szwajcaria, Singapur i Japonia, są daleko przed nami.

– napisano w poście.

Zarówno dyrektor generalny Ripple, Brad Garlinghouse, jak i współzałożyciel Chris Larsen głośno wypowiadali się na temat, krytykując politykę SEC dotyczącą „regulacji przez egzekwowanie” przed pozwem.

Stu Alderoty, główny radca prawny firmy, był cytowany w artykule, gdzie jak czytamy, że uważa, że ​​administracja Bidena uczyni regulację kryptograficzną najwyższym priorytetem w ciągu najbliższych czterech lat, ponieważ „rozumie jej konsekwencje dla innowacji w sektorze publicznym i prywatnym”.

Inteligentne, dobrze przemyślane przepisy skutecznie komunikowane i stosowane w jednolity sposób, mogą pomóc wyrównać szanse i uwolnić innowacje oraz dalsze przyjęcie do głównego nurtu w USA.

Garlinghouse powtórzył wczoraj ten pogląd, chwaląc kandydata Bidena na stanowisko szefa SEC, Gary’ego Genslera, jako osobę, która jest bardziej przyjazna dla Ripple oraz branży krypto i blockchain jako całości.

Twitter

Wiadomość ta pojawia się, gdy Jed McCaleb wznowił swoją niezwykłą wyprzedaż części 9.5 mld XRP, które otrzymał jako współzałożyciel Ripple przed odejściem z firmy w 2014 roku. Analityk kryptograficzny Leonidas Hadjiloizou poinformował, że wczoraj McCaleb sprzedał 28.6 mln XRP, czyli około 8.5 mln dolarów w momencie redagowania newsa, po 25 dniach braku widocznej aktywności po wiadomościach o pozwie SEC wobec Ripple.

McCaleb nadal ma w swoich portfelach miliardy tokenów XRP. W grudniu Whale Alert poinformował, że współzałożyciel Ripple zlikwidował 1.2 mld XRP w 2020 roku za ponad 400 mln dolarów, zwiększając tym samym całkowitą liczbę pozostałych tokenów XRP do około 3.25 miliarda w momencie publikacji, co daje 970 mln dolarów.

Ripple stoi obecnie w obliczu pozwu złożonego przez SEC, w która twierdzi, że firma sprzedaje tokeny XRP z naruszeniem amerykańskich przepisów dotyczących papierów wartościowych. Sprawa ma mieć swój początek 22 lutego.

  • Darknet: Joker’s Stash ogłasza zamknięcie:

Najdłużej działający rynek skradzionych kart kredytowych w darknecie ogłosił zamknięcie swoich usług. Administrator założonej w 2014 roku, stwierdził, że strona zostanie usunięta w lutym.

Zgodnie z ogłoszeniem opublikowanym na forum, administrator znany jako „Jokerstash” stwierdził, że „nadszedł czas, abyśmy odeszli na zawsze”. Użytkownicy Stash mogą dokonywać transakcji do 15 lutego, zanim administrator przejdzie do „wyczyszczenia wszystkich naszych serwerów i kopii zapasowych”.

Jokerstash dał jasno do zrozumienia, że ​​„nigdy więcej nie otworzą się”. Jednak administrator nie podał więcej szczegółów na temat motywacji tej decyzji.

Według danych ujawnionych przez Gemini Advisory, strona była jednym z najbardziej dochodowych rynków w darknecie. Według raportu, w ostatnich latach Joker’s Stash wygenerował ponad 1 mld dolarów przychodów z Bitcoinów.

Chociaż ogłoszenie zamknięcia nie ujawniło szczegółów na temat powodów tej decyzji, Gemini Advisory ma pewne hipotezy. Jedną z nich jest niedawny skok cen BTC na giełdach, ponieważ Jokerstash jest wczesnym orędownikiem Bitcoina:

Ten gracz był już prawdopodobnie jednym z najbogatszych cyberprzestępców, a wzrost mógł pomnożyć jego majątek, zarabiając dzięki temu wystarczająco dużo pieniędzy, aby przejść na emeryturę. Jednak prawdziwy powód tego zamknięcia pozostaje niejasny.

Jednak presja FBI i Interpolu na rynek mogła wpłynąć na decyzję administratora. W 2020 roku organy ścigania przejęły domeny internetowe i adresy blockchain powiązane ze Stash. Administrator twierdził również, że złapał koronawirusa w październiku.

W ciągu ostatniego roku Gemini Advisory oświadczyło, że rynek Darknet dodał ponad 40 milionów nowych skradzionych rekordów kart, z których większość pochodziła z fizycznych transakcji w punkcie sprzedaży. Tymczasem skradzione dane dotyczące płatności online pochodzą z naruszeń Magecart lub incydentów phishingowych.

Wcześniej media informowały, że władze siedmiu krajów i Europol wspólnie zlikwidowały Darkmarket, jeden z największych rynków Darknet. Akcja została podjęta po aresztowaniu domniemanego operatora targowiska w Niemczech.

  • Lyn Alden: Ethereum to wciąż niedokończony produkt:

Strateg BTC, a zarazem inwestor, Lyn Alden pozostaje sceptyczna wobec protokołu Ethereum, uważając go za „niedokończony produkt”.

W poście na blogu na swojej stronie internetowej Alden wskazała, że ​​protokół Ethereum jest niedokończonym produktem „w warstwie bazowej, z raczej cyklicznym przypadkiem użycia, który obraca się wokół handlu, dostarczania płynności i grywalizacji altcoinów”.

Zanim dogłębnie przeanalizowała ekosystem Ethereum, wyjaśniła, że ​​jej opinie są przedstawiane z perspektywy inwestora.

Lyn Alden woli modułowy projekt Bitcoina od Ethereum, z inżynieryjnego punktu widzenia. Podała następujące powody:

Warstwa podstawowa jest prosta i stabilna, zaprojektowana tak, aby była prawie kuloodporna. Poza tym ekosystem może wprowadzać innowacje i chociaż może nie poruszać się tak szybko, jak chcą tego niektórzy, to podąża w kierunku, którego chce rynek. Tak też działa istniejący system finansowy; istnieją podstawowe warstwy rozliczeniowe, a następnie szybsze warstwy płatności zbudowane na tych warstwach podstawowych.

Z drugiej strony, inwestor twierdzi, że wiele aspektów projektu Ethereum 2.0 jest „sprytnych i jasne jest, że włożono w to dużo uwagi”. Jednak nadal uważa, że ​​istnieje wiele spekulacji na temat tego, „jaki będzie popyt na niego, jak dobrze będzie funkcjonował i jak bezpiecznie będzie się utrzymywał”.

Alden dodała:

Zmieniają wiele rzeczy w protokole, który zapewnił mu sukces pod względem ceny przez pierwsze 5 lat jego istnienia, próbując sprostać obecnym ograniczeniom, które zagrażają funkcjonalności sieci.

Wyjaśniła również, że inwestorzy powinni mieć świadomość, że Ethereum jest nadal w fazie rozwoju alfa. Alden prognozuje, że Ethereum 2.0 może zostać wdrożony za pięć lat. Do tego czasu należy go traktować jako „eksperyment”.

  • Maszyny wydobywcze BTC i ich dodatkowe zastosowanie:

Bitcoinerzy wydobywający kryptowalutę w domu, tej zimy walczą z ujemnymi temperaturami, wykorzystując je  jako grzejniki.

Według Wall Street Journal górnicy kryptowalut we Francji i Stanach Zjednoczonych donoszą, że ich ogólne koszty ogrzewania spadły – nawet jeśli temperatura w ich domach często znacznie przewyższa ich preferencje.

Thomas Smith, fotograf mieszkający w Kalifornii, używa platform wiertniczych do ogrzewania swojego domu od co najmniej 2019 roku. Bada także nowe zastosowania, w tym wykorzystuje górników do uprawy pomidorów w jego szklarni, gdy w nocy temperatury zaczęły spadać.

To nie pierwszy raz, kiedy pomysł został wdrożony w życie. W 2018 roku, że współzałożyciel czeskiej giełdy kryptowalut NakamotoX uprawiał kryptomaty w szklarni o powierzchni pięciu akrów, wykorzystując nadmiar ciepła z wydobywania kryptowalut.

Moja szklarnia ma 24 stopy sześcienne, więc wyprowadzenie całego ciepła z komputera wydobywającego kryptowaluty zwiększyłoby jego temperaturę o około 40 stopni. Nawet w środku zimy – przy temperaturze w nocy 45 stopni – to i tak doprowadziłoby moje pomidory do granicy 85 stopni. Eksperymentowałem z ogrzewaniem mojego domu przy użyciu ciepła odpadowego wydobywającego kryptowaluty na małą skalę, z dużym sukcesem.

– powiedział Smith w WSJ.

Przed pandemią, kiedy wielu mogło mieszkać na kampusach uniwersyteckich w Stanach Zjednoczonych, studenci zgłaszali wydobycie z „darmowej” energii elektrycznej dostarczanej przez szkoły, co pomogło im pokryć rachunki za media. Jeden z nich powiedział wtedy, że zamiast używać grzejnika w zimie, po prostu wydobywałby krypto.

Ale zanim spieszysz się, aby zaoszczędzić na rachunkach za ogrzewanie za pomocą platformy do wydobywania kryptowalut, pamiętaj, że trudno jest skorzystać z wydobycia wielu kryptowalut w domu, ponieważ koszt energii elektrycznej często sprawia, że ​​używanie komputerów osobistych do generowania bloków jest kosztowne, szczególnie w przypadku bardzo konkurencyjnych waluty takie jak BTC.

  • RippleNet: Fintech będzie w tym roku dużą konkurencją dla banków:

Asheesh Birla, dyrektor generalny RippleNet, spodziewa się, że firmy fintech staną się w tym roku poważnymi konkurentami tradycyjnych instytucji bankowych.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

W porównaniu z wczoraj, trwająca doba upływa nam pod znakiem spadków na giełdach. Korekty notują Bitcoin o -6,69%, Ethereum o -7,64%, XRP o -4,98%, Polkadot o -3,61%, Cardano o -6,42%, Litecoin o -8,81%, Bitcoin Cash o -9,08%, Chainlink o -5,28% i Stellar o -7,33%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 999.3 mld dolarów, a całkowity obrót 150 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl, news.bitcoin.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Tagi
Show More

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz Adblocka

Prosimy wesprzyj nas, wyłączając Adblocka na btcpolska.com. Dzięki.