News

#1261 Newsy z dnia 21.01.2021

Z czwartkowych wydarzeń: Sberbank planuje uruchomić swój stablecoin do wiosny 2021 roku; CIO Guggenheim prognozuje, że Bitcoin spadnie do 20.000 dolarów: Biden zamraża proponowane przepisy dotyczące portfeli kryptowalutowych; Chińskie miasta nadal promują cyfrowy juan poprzez świąteczne loterie; Craig Wright | Zdejmijcie „mój” whitepaper!; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Sberbank planuje uruchomić swój stablecoin do wiosny 2021 roku:

Sberbank, największy bank państwowy w Rosji, podobno złożył w Banku Rosji wniosek o uruchomienie platformy Blockchain dla swojego stablecoina „Sbercoin”.

Sergey Popov, dyrektor ds. transakcji w Sbierbanku, poinformował o tym dziś, podczas lokalnego wydarzenia finansowego, jak donosi rosyjska agencja informacyjna Interfax.

W „Cyfrowej transformacji i perspektywach regulacji gospodarki cyfrowej” Popov powiedział, że Sberbank złożył wniosek do banku centralnego na początku stycznia, wyjaśniając, że procedura rejestracji zwykle nie trwa dłużej niż 45 dni. W związku z tym do wiosny tego roku bank może uruchomić platformę i stablecoina, poinformował urzędnik. Jednak Sberbank nadal pracuje nad tym, jak opodatkować Sbercoina:

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że projekt zostanie uruchomiony wiosną. Jest jeszcze jedna kwestia, która nie została jeszcze w pełni rozwiązana, a jest ona związana z opodatkowaniem cyfrowych aktywów finansowych. Mamy jednak nadzieję, że to pytanie wkrótce zostanie rozwiązane.

– czytamy.

Popov dodał, że Sbierbank jest „gotowy do pracy z taką walutą fiducjarną” z technologicznego punktu widzenia. „Przeprowadziliśmy testy wewnętrzne, aby sprawdzić, czy rozwiązanie działa” – powiedział.

  • CIO Guggenheim prognozuje, że Bitcoin spadnie do 20.000 dolarów:

Starszy dyrektor w firmie świadczącej usługi finansowe Guggenheim Partners – która planuje poszukiwać ekspozycji inwestycyjnej na Bitcoina – argumentował, że cena BTC spadnie do 20.000 dolarów.

Scott Minerd, dyrektor ds. Inwestycji Guggenheima, uważa, że Bitcoin nie osiągnie kolejnego rekordowego poziomu w 2021 roku.

Po osiągnięciu poziomu 42.000 dolarów 8 stycznia, jest mało prawdopodobne, aby Bitcoin wzrósł jeszcze wyżej do 2022 roku,

Myślę, że na razie prawdopodobnie osiągnęliśmy szczyt dla Bitcoina na następny rok. I prawdopodobnie zobaczymy pełne zniesienie z powrotem w kierunku poziomu 20.000.

– powiedział Minerd.

Pomimo krótkoterminowych spadkowych prognoz dla Bitcoina, CIO najwyraźniej nadal utrzymuje stanowisko, że jeden Bitcoin pewnego dnia będzie wart nawet 400.000 dolarów. Pod koniec 2020 r., gdy Bitcoin był na najlepszej drodze do przekroczenia nowych ATH, CIO prognozował długoterminową cenę docelową 400.000 dolarów dla Bitcoina. Następnie w krótkim okresie stwierdził, że „paraboliczny wzrost Bitcoina jest nie do utrzymania w najbliższej perspektywie”.

Partnerzy Guggenheim przenieśli się do branży kryptowalut pod koniec 2020 r. po tym, jak firma złożyła wniosek do Komisji Papierów Wartościowych i Giełd Stanów Zjednoczonych o „poszukiwanie ekspozycji inwestycyjnej na Bitcoina za pośrednictwem produktu Grayscale Bitcoin Trust.

  • Biden zamraża proponowane przepisy dotyczące portfeli kryptowalutowych:

Jednym z pierwszych działań podjętych przez prezydenta Joe Bidena w pierwszym dniu urzędowania jest zamrożenie federalnego procesu regulacyjnego, w tym kontrowersyjnych przepisów dotyczących portfeli kryptowalutowych, zaproponowanych przez byłego sekretarza skarbu Stevena Mnuchina.

Ogłoszenie to znalazło się w memorandum Białego Domu dla szefów różnych agencji federalnych, w tym Financial Crimes Enforcement Network (FinCEN). Dekret nie wyszczególnia propozycji portfela kryptowalutowego, ale nakłada ogólne zamrożenie na wszystkie przepisy agencji oczekujące na przegląd, obowiązujące przez 60 dni od daty memorandum.

Znawcy branży kryptowalut pochwalili to posunięcie:

Ciężko walczyliśmy i zdobyliśmy prawo do odetchnięcia i zresetowania. Janet Yellen to nie Steve Mnuchin. Jestem optymistyczny.

– mówi Jake Chervinsky.

Propozycja portfela hostowanego samodzielnie została złożona przez FinCEN 18 grudnia pod rządami byłego sekretarza skarbu USA Mnuchina. Gdyby przepisy zostały przyjęte, wymagałoby od banków i firm świadczących usługi pieniężne składania raportów, prowadzenia rejestrów i weryfikowania tożsamości klientów, którzy dokonują transakcji z i do prywatnych portfeli kryptowalut.

Propozycja została szeroko skrytykowana przez liderów branży, w tym dyrektora generalnego firmy Square, Jacka Dorseya, który powiedział, że zbieranie nazwy i adresu kontrahenta nie powinno być wymagane w przypadku kryptowalut, tak jak nie jest to wymagane w przypadku gotówki.

Krytycy stwierdzili również, że spełnienie wymogów technicznych w przypadku wielu projektów byłoby niemożliwe, ponieważ inteligentne kontrakty nie zawierają informacji o nazwie ani adresie.

Biden wyznaczył Janet Yellen na stanowisko sekretarza skarbu, jednak ta krytycznie komentuje kryptowaluty mówiąc, że są wykorzystywane „głównie do nielegalnego finansowania”. Chervinsky powiedział natomiast, że może nie być taka zła:

Po pierwsze, każdy jest lepszy niż sekretarz Mnuchin, który dawno temu zdecydował, że nienawidzi wszystkiego, co dotyczy kryptowalut. Po drugie, chociaż dr Yellen może nie być teraz fanką, spodziewam się, że będzie otwarta na naukę i słuchanie oraz będzie postępować zgodnie z ustaloną kolejnością przy podejmowaniu decyzji dotyczących nowych przepisów.

– mówi.

Biden wybrał również Gary’ego Genslera na stanowisko szefa Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, który wydaje się być bardziej przychylny misji decentralizacji niż jego poprzednik.

  • Chińskie miasta nadal promują cyfrowy juan poprzez świąteczne loterie:

Mieszkańcy dystryktu Longhua w chińskim mieście Shenzhen będą mieli okazję wziąć udział w zbliżającej się loterii, której celem jest zachęcenie do przyjęcia nowej waluty cyfrowej banku centralnego kraju – znanej alternatywnie jako DC / EP, cyfrowa renminbi lub cyfrowy juan.

Ogłoszona dziś loteria zaplanowana jest na 26 stycznia, kiedy zostanie wylosowanych 100.000 zwycięzców, z których każdy otrzyma świąteczny pakiet „czerwonej koperty” zawierający 200 juanów (31 dolarów) w DC / EP. Wartość całej waluty wyemitowanej i rozdzielonej na wydarzenie wyniesie zatem 20 mln juanów (3.1 mln dolarów).

Dla mieszkańców, którzy chcą wziąć udział w loterii, postawiono dwa warunki: muszą wykupić ubezpieczenie społeczne od podmiotów komercyjnych, dla których pracują i mieć określone plany pozostania w mieście podczas zbliżającego się Księżycowego Nowego Roku, znanego również jako Święto Wiosny.

Te warunki ograniczające loterię do pracowników uczestniczących podmiotów komercyjnych sprawiają, że ta runda nieco różni się od dwóch poprzednich loterii promocyjnych z „czerwoną kopertą”, które odbyły się w dwóch innych dzielnicach miasta Shenzhen: w dzielnicy Luoho w październiku 2020 r. i w dzielnicy Futian w styczniu 2021 r.

Podobnie jak w przypadku poprzednich programów, podarowana waluta będzie dostępna u wybranych sprzedawców, którzy zarejestrowali się już w cyfrowym systemie juanów – łącznie 35.000 sklepów – w ciągu tygodnia między 1 a 9 lutego. Zwycięscy uczestnicy nie będą mogli przekazać swojej czerwonej koperty innej osobie.

  • Craig Wright | Zdejmijcie „mój” whitepaper!:

Prawnicy samozwańczego Satoshi Nakamoto, Craiga Wrighta, zażądali od dwóch stron internetowych usunięcia whitepapera Bitcoina.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Doba na giełdach kończy się spadkami. Bitcoin zmniejszył swoją wartość o 8,2%, Ethereum o 8,3%, XRP o 4,4% a Cardano o  5,9%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 918.7 mld dolarów, a całkowity obrót 153.2 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Tagi
Show More

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz Adblocka

Prosimy wesprzyj nas, wyłączając Adblocka na btcpolska.com. Dzięki.