News

#1264 Newsy z dnia 24.01.2021

Z niedzielnych wydarzeń: Scaramucci: Bitcoin równie bezpieczny jak posiadanie obligacji i złota; Indyjska giełda Buyucoin zhakowana; Bill Miller: „Brak BTC w portfelu inwestycyjnym to ogromny błąd”; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Scaramucci: Bitcoin równie bezpieczny jak posiadanie obligacji i złota:

Anthony Scaramucci, szef SkyBridge Capital i były dyrektor ds. Komunikacji w Białym Domu, uważa, że propozycja wartości Bitcoina znacznie się wzmocniła teraz, gdy rządy zajęły się wieloma ryzykami związanymi z zasobami cyfrowymi.

W artykule opublikowanym w CNN, Scaramucci i inny dyrektor wykonawczy SkyBridge Brett Messing twierdzą, że Bitcoin stał się realną opcją dla inwestorów długoterminowych szukających schronienia przed inflacją. Autorzy twierdzą również, że posiadanie Bitcoina jest dziś znacznie mniej ryzykowne niż kilka lat temu, kiedy przepisy i infrastruktura były nadal słabo rozwinięte.

Rozwój Bitcoina „spowodował, że rząd i instytucje wkroczyły i zajęły się wieloma ryzykami związanymi z cyfrową walutą”, napisali autorzy, odnosząc się do decyzji Urzędu Kontrolera Walut o upoważnieniu banków do świadczenia usług kryptowalutowych.

[…] zwiększone regulacje, ulepszona infrastruktura i dostęp do instytucji finansowych – takich jak Fidelity – które przechowują pieniądze inwestorów sprawiły, że inwestycje Bitcoinowe są równie bezpieczne, jak posiadanie obligacji i towarów takich jak złoto.

– kontynuują.

SkyBridge Capital w zeszłym miesiącu skupił na sobie uwagę, kiedy złożył wniosek do amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd o uruchomienie funduszu hedgingowego Bitcoina. SkyBridge Bitcoin Fund LP został uruchomiony kilka tygodni później – Fidelity pełnił funkcję depozytariusza, a Ernst & Young zajmował się audytem.

SkyBridge podobno zainwestował w Bitcoina w listopadzie i grudniu, co pozwoliło mu zgromadzić dużą pozycję w aktywach cyfrowych przed jego parabolicznym skokiem. W momencie uruchomienia funduszu, 4 stycznia, SkyBridge twierdził, że jego ekspozycja na BTC była warta około 310 mln dolarów.

Kapitał instytucjonalny był głównym katalizatorem 300% wzrostu Bitcoina w 2020 r., którego kulminacją był nowy rekord wszech czasów w pobliżu 42.000 dolarów 8 stycznia. Tak zwani inwestorzy inteligentnych pieniędzy zaczynają postrzegać Bitcoina jako formę cyfrowego złota – takiego, które ma potencjalnie znacznie wyższy wzrost niż metale szlachetne.

  • Indyjska giełda Buyucoin zhakowana:

Indyjska giełda kryptowalut Buyucoin została podobno zhakowana, a poufne dane około 325.000 użytkowników wyciekły do dark web. Według raportów skradzione dane obejmują dane osobowe, zaszyfrowane hasła, dane portfela użytkownika, szczegóły zamówień, dane bankowe, numery PAN, numery paszportów i historie depozytów.

Buyucoin, giełda kryptowalut z siedzibą w Delhi, została podobno zhakowana. Według strony internetowej giełda ma ponad 350 tysięcy zarejestrowanych użytkowników i umożliwiła transakcje o wartości ponad 500 mln dolarów w kryptowalutach. Kilka lokalnych serwisów informacyjnych poinformowało, że poufne dane około 325 tys. klientów zostały zrzucone do dark web.

Niezależny badacz cyberbezpieczeństwa Rajshekhar Rajaharia wyjaśnił w publikacji, że plik 6 GB w bazie danych MongoDB zawiera trzy pliki kopii zapasowych z danymi Buyucoin. Wśród wyciekłych danych badacz znalazł również własne informacje, które wykorzystał do założenia konta na platformie w zeszłym roku.

To poważny hack, ponieważ kluczowe dane finansowe, bankowe i KYC wyciekły do dark web.

– powiedział Rajaharia.

Buyucoin jest ostatnią ofiarą niesławnej grupy hakerów Shinyhunters, która według danych Economic Times za darmo przecieka bazy danych na dobrze znanych anglojęzycznych forach. Grupa ujawniła również dane dotyczące sklepu internetowego Big Basket, edukacyjnej platformy technologicznej Unacademy oraz agregatora płatności Juspay.

Izraelski dostawca informacji o zagrożeniach związanych z dark web, KELA, potwierdził wyciek do publikacji.  Analityk wywiadu zagrożeń, Victoria Kivilevich, wyjaśniła, że „zapisy te krążą teraz w ciemnej sieci i są możliwe do wykorzystania przez innych cyberprzestępców”. Dodała, że dane mogą zostać wykorzystane do wszystkiego, od „wyłudzania informacji po uzyskiwanie uprawnień administratora i dostępu do sieci firmowych, jeśli wyciekną dane uwierzytelniające”.

  • Bill Miller: „Brak BTC w portfelu inwestycyjnym to ogromny błąd”:

Słynny inwestor i współzałożyciel Miller Value Partners Bill Miller twierdzi, że posiadanie portfela inwestycyjnego bez BTC to duży błąd. Dlaczego?

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Niedziela kończy się mieszanymi ruchami wśród czołowych kryptowalut. Bitcoin notuje spadek o 0,5%, Polkadot o 0,8% a Chainlink o 1,3%. Ethereum, XRP i Cardano natomiast zwiększyły swoją wartość, kolejno o 8,8%, 1% i 2,8%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 944.5 mld dolarów, a całkowity obrót 111.3 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl, news.bitcoin.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Tagi
Show More

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz Adblocka

Prosimy wesprzyj nas, wyłączając Adblocka na btcpolska.com. Dzięki.